Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Zapytałem raz czy po zmianie jesteś zadowolony i nie uzyskałem odpowiedzi.Mam oczywiście na myśli soft ,który ode mnie dostałeś.

Odpisałem nie raz.Zmiany krotności podań to nie wszystko. Potrzebna jest możliwość regulacji podawanej dawki.I tyle.Kiedy odpowieszTy,co?Wprost,na moje pytanie.Soft ma błędy czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie pale obecnie na grupowym z nadmuchem ok 40% i moca 8/8.Jaka jest optymalna ilosc dawek opału zeby kocioł doszedł do zadanej?,ile powtórzeń cyklu 2 minutowych(5x5sek ),kiedy przejsc na 8/12kw?,w tej chwili spaliny siegaja ledwie 100C a czasem przez 24h ciezko o to.Czy tylko nadmuchem mozna szybkosc dojscia do zadanej regulowac?,

 

Skoro na 8kW nie dochodzi do zadanej to ustaw 12kW

Moc dobierasz tak aby do zadanej doszedł.Można też inaczej ,ustawić tak aby jej nie uzyskał ale w domu było ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak Panie Wieśku,potrzebne były te zmiany skoro je wprowadzono?Co prawda w testowym,ale będą w dedykowanym na 100%.

I co mówiłem nie prawdę?Prawie rok publika puszczała w komin kasę (dopalając zbyt duże dawki -zbyt mocnym nadmuchem) tak ,czy nie?

A ES miał to gdzieś..czyż nie?

Jeśli chodzi o mnie to nie są mi do niczego potrzebne :)

Widzisz jak niektórym mało jest do szczęścia potrzebne.

Wiem, wiem mam skład.

Właśnie skończyłem spalać z zapasów sprzed 4 lat jeszcze Ekoresa z Resovera.

Teraz zaczynam pieklorza bytomskiego z 2011 roku, pisał o nim suspenser swego czasu.

Tyle tego puściłem w komin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy dostawali sra..ki :)

 

 

 

 

Wersja testowa: 0.1.17.20

 

 

Opis zmian:

1. Dodano nowe parametry w spalaniu grupowym: Ilość podawań w grupie dla każdej mocy

2. W spalaniu grupowym przy przejściu z dużej mocy na małą przez kolejne 3 cykle podawania wydłużono czas dopalania

3. W spalaniu grupowym przy przejściu z podtrzymania do grzania przez kolejne 3 cykle podawania wydłużono czas dopalania

4. Zwiększono czas postoju w podtrzymaniu do 360 min

5. Pompy zostaną zatrzymane, gdy sterownik przejdzie w tryb ręczny podczas wystąpienia alarmu a temp. CO spadnie o 4 deg poniżej temp. minimalnej CO

 

 

Skopiowane z forum E-S

link bezpośredni: http://esterownik.pl/forum/posty,40/-oprogramowanie-wersje-testowe-

 

Ale ta aktualizacja jest dla Bruliego, kiedy będzie do ecoala ?

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ale ta aktualizacja jest dla Bruliego, kiedy będzie do ecoala ?

 

Ehh..

Panowie z ES,kiedy wy zrozumiecie,że dawki w spalaniu grupowym są zbyt duże?Dlaczego nie skorzystacie z rad mądrzejszych od Was kolegów takich jak choćby SUSPENSER.Tak trudno zrozumieć,że są na rynku mniejsze palniki,trudniejsze opały itd.które nie tolerują większych dawek,za to mniejsze a częściej.Tak trudno było zrobić soft,który poza ustawieniami krotności (ilości podań) dawałby możliwość zmniejszenia podawanej dawki?Co z Wami?Tam naprawdę pracują jeszcze Ci sami ludzie co 2-3 lata temu?Jeśli tak,to ich Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś czy jest szansa na aplikację na iPhone taka jak jest na andka??

 

pytanie chyba raczej do elektrosystemu może zadam tam pytanie ale mam jeszcze jedno już odnośnie pieca może ktoś zerknąć na mój histogram chyba wychodzi że za bardzo dmucham ale coś czarnego się pojawiło i podniosłem o jeden procent

Edytowane przez 75max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Czy ktoś już próbował testować ten nowy soft?

Warto czy nie warto?

Może też należałoby zakupić przejściówkę

 

Jak na ES norma.Ma błędy.W sterowniku widać nowe opcje,przez net niestety nie.Następny bubel....W maju będzie dedykowany.Masz czas na refleksje :(

Co za goście....

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
a wie ktoś czy jest szansa na aplikację na iPhone taka jak jest na andka??

 

pytanie chyba raczej do elektrosystemu może zadam tam pytanie ale mam jeszcze jedno już odnośnie pieca może ktoś zerknąć na mój histogram chyba wychodzi że za bardzo dmucham ale coś czarnego się pojawiło i podniosłem o jeden procent

 

Dmuchasz za mocno ,korekta -2 % na każdej z mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ES norma.Ma błędy.W sterowniku widać nowe opcje,przez net niestety nie.Następny bubel....W maju będzie dedykowany.Masz czas na refleksje :(

Co za goście....

 

Przy sterowaniu przez przegladarkę (nieomal kazda inaczej wyswietla ten sam kod) z kodem strony na karcie, z wykresami rysowanymi przez usługę do której wymagany jest dostęp do Internetu trudno to wszystko zgrać....Chyba juz o tym wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Przy sterowaniu przez przegladarkę (nieomal kazda inaczej wyswietla ten sam kod) z kodem strony na karcie, z wykresami rysowanymi przez usługę do której wymagany jest dostęp do Internetu trudno to wszystko zgrać....Chyba juz o tym wiedzą.

 

Mieli na to prawie rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...