Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Jak na ES norma.Ma błędy.W sterowniku widać nowe opcje,przez net niestety nie.Następny bubel....W maju będzie dedykowany.Masz czas na refleksje :(

Co za goście....

 

Heh, kolego, czy Ty masz trochę pozytywnego myślenia?? :D

 

Zaktualizowałeś Sobie wersje www??? Bo tak to nie ma Ci co wyświetlać w przeglądarce jak masz nowy soft sterownika, a stary przeglądarki.

 

 

Macie jakieś propozycje co do ustawienia spalania ręcznego??

Czego pilnować, na co patrzeć, w którą stronę wszystkim kręcić??

Zależność czasu pracy podajnika, czasu postoju, i temperatury podajnika???

Edytowane przez edgar184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wygląda na to że cykl życia starych sterów dobiega końca :) Jakoś trzeba "zachęcić" do zakupu nowego stera ;)

 

Jak nie dodadzą w miarę szybko możliwości korekty czasu podawania w trybie ecoal od 1s to trzeba będzie protezy dokładać ...

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia po zainstalowaniu nowego "lepszego" ?, tak długo wyczekiwanego softu.

Niestety , zgodnie z moimi obawami palnik dostaje za duże (zbyt długi czas podawania) jednorazowe dawki paliwa przy określonym sprawdzonym nadmuchu, co powoduje przewęglanie palnika i dymienie + wytwornica sadzy. Ograniczyłem cykle podawania (bezpośrednio po wgraniu softu) dla 8kW/x3 i dla 12kW/x4. Niestety nie jest dobrze. Sadza i dymienie. Pomaga podniesienie nadmuchu i dmuchanie ciężko zarobionej kasy w komin.

Nie o to nam userom kotłów i super drogiego sterownika chodziło.

Panowie z ES - może czas się pochylić nad sugestiami (dotyczącymi bezpośrednio sposobem dokładnego spalania węgla) proponowanymi przez doświadczonych palaczy w kociołkach małej mocy?

Powtarzam: przy małych palnikach jakie mamy w kotłach (mała ekoenergia) dobrze spalić trudniejszy węgiel możemy jedynie podawać małe dawki paliwa, ale często. To jest lekarstwo na prawidłowe spalanie groszku, a nie ograniczenie liczby cykli podawania.

Pozostaje mi powrót do mojej protezy w postaci dodatkowego "sterownika" typu On Delay Timer i ustawieniu skrócenia każdej dawki paliwa o 2s.

Przetestowane i sprawdzone na moim kociołku. Jedynie co mnie wkurza przy takiej pracy to wykresy, statystyki i brak możliwości precyzyjnego ustalenia czasu kolejnego zasypu zbiornika.

Stwierdzam, że zmiany wprowadzone w "nowym" sofcie nie spełniają oczekiwań moich i wielu userów tego sterownika.

 

Powyższa ocena pracy sterownika wynika z błędnego zapodania niewłaściwej wersji software przez ES. Czekam na właściwą - poprawną wersję softu i zdam relację.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia po zainstalowaniu nowego "lepszego" ? tak długo wyczekiwanego softu.

Niestety , zgodnie z moimi obawami palnik dostaje za duże (zbyt długi czas podawania) jednorazowe dawki paliwa przy określonym sprawdzonym nadmuchu co powoduje przewęglanie palnika i dymienie + wytwornica sadzy. Ograniczyłem cykle podawania (bezpośrednio po wgraniu softu) dla 8kW/x3 i dla 12kW/x4. Niestety nie jest dobrze. Sadza i dymienie. Pomaga podniesienie nadmuchu i dmuchanie ciężko zarobionej kasy w komin.

Nie o to na userom kotłów i super drogiego sterownika chodziło.

Panowie z ES - może czas się pochylić nad sugestiami (dotyczącymi bezpośrednio sposobem dokładnego spalania węgla) proponowanymi przez doświadczonych palaczy w kociołkach małej mocy?

Powtarzam: przy małych palnikach jakie mamy w kotłach (mała ekoenergia) dobrze spalić trudniejszy węgiel możemy jedynie pojąć małe dawki paliwa, ale często. To jest lekarstwo na prawidłowe spalanie groszku.

Pozostaje mi powrót do mojej protezy w postaci dodatkowego "sterownika" typu On Delay Timer i ustawieniu skrócenia każdej dawki paliwa o 2s.

Przetestowane i sprawdzone na moim kociołku. Jedynie co mnie wkurza przy takiej pracy to wykresy, statystyki i brak możliwości precyzyjnego ustalenia czasu kolejnego zasypu zbiornika.

Stwierdzam, że zmiany wprowadzone w "nowym" sofcie nie spełniają oczekiwań moich i wielu userów tego sterownika.

 

Pierw przeczytaj do końca ten temat w którym pisałeś i się wyjaśni :)

http://esterownik.pl/forum/posty,1499/komentarze-do-wersji-0317

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym piszesz. Przeczytaj jeszcze raz to o czym napisałem w powyższym poście i wyciągnij właściwe wnioski. Na forum ES także napisałem swoje uwagi co do wniesionych "poprawek" do softu. Wczoraj pisałem bezpośrednio po wgraniu softu do sterownika. Dzisiaj opisuję pierwsze negatywne spostrzeżenia z pracy kotła sterowanego przez ecoal firmy ES. Czy to dość jasne i klarowne?

OK. Teraz widzę, że SEBA popełnił gafę i zapodał niewłaściwy software, ale oznaczenia cyfrowe sa OK. I tylko oznaczenia.

Nie liczyłem ilości powtórzeń, bo nie mieszkam w kotłowni. :D

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Dobra szkoda słów jak Ci się nie chce czytać napisze wprost to co wczoraj ściągnąłeś nic nie zmiania soft był pomylony na serwerze dzisiaj ma być prawidłowy

 

Sam przeczytaj jeszcze raz co podlinkowałem zamiast się bulwersować.

 

Nowy soft posiada jedynie ograniczenia krotności powtórzeń dla mocy.Nie ma możliwości zmiany dawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....soft był pomylony ..........

Dobre.

 

 

Co do rozgraniczenia faz spalania (na odgazowanie i spalanie koksu) to są one faktem. Pytanie pewnie miało na celu czy w takim palniku jak ekonergia da się te fazy rozdzielić? No właściwie tak. Ale nie do końca, bo ze względu na sposób podawania paliwa faza odgazowania skończy sie gdy żar dojdzie do slimaka a to już zbyt późno. Jak wobec tego mając jedynie czujnik temperatury spalin wychwycić, że dawka węgla odgazowała? I dalej przyjąć czas na spalenie pozostałego koksu? Może właśnie przewęglić? Po krótkim czasie ta dawka się rozpali wywołując wzrost temperatury spalin a następnie zacznie przygasać płomień bo żar schodząc w dół nie odgazuje juz tak dużej porcji węgla.... Może.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft posiada jedynie ograniczenia krotności powtórzeń dla mocy.Nie ma możliwości zmiany dawki...

 

Super potrafię czytać.

 

Pytanie teraz czy to coś zmieni w spalaniu, bez obrazy Novy myślę że ES wie co robi może nie warto hejtować cały czas, czytając ich forum piszą że nie chcą komplikować sterownik dla użytkowników mniej doświadczonych więc szkoda że nie stworzą wersji dla użytkowników zaawansowanych wjebią tam wszystkie te widzi misie użytkowników i powiedzą bawcie sie do woli i odpier.... od nas :D

 

Jednak można ino prosić, albo napisać własne oprogramowanie. W końcu zawsze mogą napisać że wiesz co kupiłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Super potrafię czytać.

 

Pytanie teraz czy to coś zmieni w spalaniu, bez obrazy Novy myślę że ES wie co robi może nie warto hejtować cały czas, czytając ich forum piszą że nie chcą komplikować sterownik dla użytkowników mniej doświadczonych więc szkoda że nie stworzą wersji dla użytkowników zaawansowanych wjebią tam wszystkie te widzi misie użytkowników i powiedzą bawcie sie do woli i odpier.... od nas :D

 

Jednak można ino prosić, albo napisać własne oprogramowanie. W końcu zawsze mogą napisać że wiesz co kupiłeś :)

 

Bez urazy.Nie rozumiesz problemu.Ale co niektórych to bardzo cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super potrafię czytać.

 

Pytanie teraz czy to coś zmieni w spalaniu, bez obrazy

 

Zmieni i to bardzo. A po co pakuje dodatkowe urządzenie do sterowania podajnikiem? Bo mam taki kaprys i nic innego do roboty? A no właśnie po to, aby właściwie spalić węgiel. Wygląda na to, że programiści są lepszymi palaczami, jak sami użytkownicy kotła przez 6 msc-y w roku.

Było by super gdyby ES kupował mi węgiel na sezon grzewczy to ja mogę nawet 90% ciepła wyrzucić przez komin. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał SUSPENSER,o zmniejszeniu dawki,pisało kilkunastu usrerów,a ci kolesie dalej swoje.Koorwa mać,niech napierdolą taka dawkę na mała ekoenergię i próbują ją spalić,jak ktos ma do tego reduktor 2:2 to się zaj...bie.Co za pacany.

 

Pomijając to, że Suspenser ma rację - napiszę Ci tylko, że palę od świąt wersją testową z podaniem x3. Mam założoną małą nakładkę na swojego brucera.

Moc ustawiona na 8 i 12kW. Żadnych niedopałów, sadzy, przewęglenia palnika itd. Od tamtego roku żadnej zmiany parametru. Węgiel 27MJ. Powierzchnia 290m2. Na moje twój palnik nie wyrabia przy ilości spalanego eko. Będąc na Twoim miejscu dowierciłbym kilka dodatkowych otworów nadmuchowych na przodzie. Tam prawdopodobnie jest ich za mało. Kiedyś pisał Jarecki, że mała Ekoenergia będzie koksować przy spalaniu powyżej 20kg dobra. Nie sadze, żeby teraz było inaczej.

Zresztą udostępnię Ci stera - sam zobaczysz.

Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ok prześlesz mi ten soft co dostałeś? Postaram się zrozumieć.

 

Soft który posiadamy ogranicza jedynie podawanie z 5x5 na 3x5.To jedynie krok na przód.Na palnik ekoenergii podawanie dawek 5sek wiąże się z koniecznością podniesienia nadmuch.Jak opał jest kaloryczny i ma większe Rogi,to wiesz co się dzieje na palniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni i to bardzo. A po co pakuje dodatkowe urządzenie do sterowania podajnikiem? Bo mam taki kaprys i nic innego do roboty? A no właśnie po to, aby właściwie spalić węgiel. Wygląda na to, że programiści są lepszymi palaczami, jak sami użytkownicy kotła przez 6 msc-y w roku.

Było by super gdyby ES kupował mi węgiel na sezon grzewczy to ja mogę nawet 90% ciepła wyrzucić przez komin. :)

 

Już możesz testować i hejtować :p

 

Aktualizacja 0.3.1.7 jest już na serwerze.

Jeśli aktualizacja została pobrana w dniu 2014-02-15 proszę o powtórne ściągnięcie i zainstalowanie oprogramowania w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...