Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Zawór 20 do 43 stopnie, zwiększ podmieszanie ( wyższa wartość ).

Prawdopodobnie za mało domieszujesz ciepłej wody.

Praktycznie przy tak niskim zasilaniu zimna woda trafia na podmieszanie i w efekcie nie możesz zagrzać podłogi.

Spróbuj jaki będzie efekt, oczywiście nie od razu :)

 

Sorry za wykopalisko, ale jakoś czasu brakowało, by zajmować się tematem. Może teraz.

Zrobiłem sobie mały eksperyment. Odkręciłem 3d, który wychodzi do pompy CO i podłogowej na maxa i dotknąłem rury od podłogówki przed mieszaczem. W tym samym czasie chodziła pompa CO. Rura gorąca przed mieszaczem, za mieszaczem zimna. Następnie wyłączyłem z prądu pompę CO, w tym momencie rura od podłogówki przed mieszaczem gorąca za mieszaczem ciepła. Ponowne włączenie pompy CO. Natychmiastowo rura za mieszaczem od podłogówki zimna, a przed gorąca. Podczas testów temperatura na piecu ok 55 stopni. Efekt jest taki, że jak dogrzewam na piętrze pomieszczenia kaloryferami to na dole podłoga zimna, a że teraz trzeba trochę dłużej dogrzewać to też na dole się zimno zaczęło robić.

Pompy dla CO elektroniczna na autoadopt, do podłogówki zwykła ustawiona na trójkę. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sorry za wykopalisko, ale jakoś czasu brakowało, by zajmować się tematem. Może teraz.

Zrobiłem sobie mały eksperyment. Odkręciłem 3d, który wychodzi do pompy CO i podłogowej na maxa i dotknąłem rury od podłogówki przed mieszaczem. W tym samym czasie chodziła pompa CO. Rura gorąca przed mieszaczem, za mieszaczem zimna. Następnie wyłączyłem z prądu pompę CO, w tym momencie rura od podłogówki przed mieszaczem gorąca za mieszaczem ciepła. Ponowne włączenie pompy CO. Natychmiastowo rura za mieszaczem od podłogówki zimna, a przed gorąca. Podczas testów temperatura na piecu ok 55 stopni. Efekt jest taki, że jak dogrzewam na piętrze pomieszczenia kaloryferami to na dole podłoga zimna, a że teraz trzeba trochę dłużej dogrzewać to też na dole się zimno zaczęło robić.

Pompy dla CO elektroniczna na autoadopt, do podłogówki zwykła ustawiona na trójkę. Jakieś sugestie?

Po lewej stronie na pompie z autoadopt masz zwykłe biegi, ustaw też na III bieg , wciskając środkowy przycisk kilkakrotnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za wykopalisko, ale jakoś czasu brakowało, by zajmować się tematem. Może teraz.

Zrobiłem sobie mały eksperyment. Odkręciłem 3d, który wychodzi do pompy CO i podłogowej na maxa i dotknąłem rury od podłogówki przed mieszaczem. W tym samym czasie chodziła pompa CO. Rura gorąca przed mieszaczem, za mieszaczem zimna. Następnie wyłączyłem z prądu pompę CO, w tym momencie rura od podłogówki przed mieszaczem gorąca za mieszaczem ciepła. Ponowne włączenie pompy CO. Natychmiastowo rura za mieszaczem od podłogówki zimna, a przed gorąca. Podczas testów temperatura na piecu ok 55 stopni. Efekt jest taki, że jak dogrzewam na piętrze pomieszczenia kaloryferami to na dole podłoga zimna, a że teraz trzeba trochę dłużej dogrzewać to też na dole się zimno zaczęło robić.

Pompy dla CO elektroniczna na autoadopt, do podłogówki zwykła ustawiona na trójkę. Jakieś sugestie?

 

Sprawdź filtr powinien znajdować się przy wyjściu z pieca przed pompą. U mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sobie poobniżałem temperaturę na grzejniki i trochę mi się dziś rurki od podłogi rozgrzały, no więc spróbowałem jeszcze raz i doszedłem do wniosku, że gdy pompa elektroniczna pójdzie wyżej niż ok. 9-10W (czyli jakieś dodatkowe grzejniki zostaną odkręcone) wtedy rurka przed mieszaczem od podłogi robi się chłodna. Gdy sobie pompę elektroniczną dałem na 1 bieg ręcznie wtedy rurka przed mieszaczem od podłogi już robi się gorąca. Czyli, tak jakby mi grzejniki wysysały wszystko. Mało czasu na testy, więc to wszystko takie chaotyczne z mojej strony.

 

Zdjęcia z opisem:

https://plus.google.com/photos/111618645553196561536/albums/5971805808279579809

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to drugie zasilanie to po co jest wstawione ? żeby instalator korek w nie wkręcił ? :)

Powroty można spiąć a jak się ktoś tym powrotem tak mocno martwi to można inaczej o niego zadbać.

Sam tego nie zrobię, więc muszę wołać instalatora. Czy na 100% rozwiąże to problem, a może problem może leżeć w wielkości pomp czy też instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ekogroszku. Czy ktoś pali ekogrochem z BARTEXu z Mysłowic. Mają w ofercie Czecha, Jareta, Retopal oraz Wesołą. Macie jakieś doświadczenia z tym opałem. Poza tym mam jeszcze na oku takie coś jak Retopal. Jestem nowym ekogroszkowcem i wybaczcie za tandetne pytania ale narazie poszukuję odpowiedniego opału. W przyszłym tygodniu odpalam piec :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem nie wciska się tego srebrnego guziczka i potem kręci ? Albo nie ciągnie się pokrętła do góry ? Może brakuje "nakrętki" którą obracasz i ona dociska bolec ...

 

Zawór jest chyba kompletny. Nie było w pudełku niczego więcej.

Ten czerwony pierścień można zdjąc bolec też jak się go kleszczami złapie to się obraca i pewnie bym go mógł wyjąc ale nie jestem w stanie obrócić pierścieniem żeby zmienić nastawę. W tej chwili jest na "N" a to chyba jest " płukanie " instalacji.

Grzejniki są ciepłe tylko kawałek od góry a u dołu zimne i tak myślę że może to trochę wina tych nastaw wstępnych. Pompa CO pracuje cyklicznie ale na ciągłej pracy jest niewiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...