Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Zawór jest chyba kompletny. Nie było w pudełku niczego więcej.

Ten czerwony pierścień można zdjąc bolec też jak się go kleszczami złapie to się obraca i pewnie bym go mógł wyjąc ale nie jestem w stanie obrócić pierścieniem żeby zmienić nastawę. W tej chwili jest na "N" a to chyba jest " płukanie " instalacji.

Grzejniki są ciepłe tylko kawałek od góry a u dołu zimne i tak myślę że może to trochę wina tych nastaw wstępnych. Pompa CO pracuje cyklicznie ale na ciągłej pracy jest niewiele lepiej.

 

Na priv masz nr.tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zapomniałem, że drugie zasilanie jest użyte do CWU. To, jak w takim razie teraz?

 

musisz zrobić na tamtym obiegu 2 pompy w takim miejscu gdzie CI się rozchodzi na kalafiory i na podłogę

wtedy jedna pompa tłoczy w rurki a druga w blachę

wrzuć jakieś foto to się znajdzie rozwiązanie

a CWU niech sobie będzie jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sobie poobniżałem temperaturę na grzejniki i trochę mi się dziś rurki od podłogi rozgrzały, no więc spróbowałem jeszcze raz i doszedłem do wniosku, że gdy pompa elektroniczna pójdzie wyżej niż ok. 9-10W (czyli jakieś dodatkowe grzejniki zostaną odkręcone) wtedy rurka przed mieszaczem od podłogi robi się chłodna. Gdy sobie pompę elektroniczną dałem na 1 bieg ręcznie wtedy rurka przed mieszaczem od podłogi już robi się gorąca. Czyli, tak jakby mi grzejniki wysysały wszystko. Mało czasu na testy, więc to wszystko takie chaotyczne z mojej strony.

 

Zdjęcia z opisem:

https://plus.google.com/photos/111618645553196561536/albums/5971805808279579809

 

A jak z przepływami na tych grzejnikach?

Może trzeba je trochę przydławić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zrobić na tamtym obiegu 2 pompy w takim miejscu gdzie CI się rozchodzi na kalafiory i na podłogę

wtedy jedna pompa tłoczy w rurki a druga w blachę

wrzuć jakieś foto to się znajdzie rozwiązanie

a CWU niech sobie będzie jak jest

Tutaj zdjęcia całości

https://plus.google.com/photos/111618645553196561536/albums/5809643251424022033

 

 

minertu powroty przymknięte na grzejnikach na minimum wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timon zrobiłem testowo pompę elektroniczną do CO na ręczny 1 bieg, a podłogówka na 3 bieg. Ciekawe, czy zagrzeje mi grzejniki. Tylko, jak to pomoże to po cholere mi elektroniczna pompa.

 

prz3kus nie jest. Rozkręcałem również na maxa.

 

 

Sprawdziłem i na biegu 1 potrafi uciągnąć na piętro. Przy czym rurka od podłogi jest ciepła tak w miarę. Zobaczę jeszcze za jakiś czas.

Edytowane przez jazzy77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

 

Mam problem z zapłonem paliwa (komunikat) rbr ekouniwersal 23 kw. Piec wygasza się sam kilka razy na dobę czy może być to wina opału?

Moze to też wersja oprogramowania ecoal mam obecnie wersję 0.0.2.5 od nowości czy ta wersja jest ok?

Proszę o pomoc bo muszę wstawać w nocy i odpalać piec by się rano wykąpać w cieplej wodzie.

 

pozdrawiam i dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

 

Mam problem z zapłonem paliwa (komunikat) rbr ekouniwersal 23 kw. Piec wygasza się sam kilka razy na dobę czy może być to wina opału?

Moze to też wersja oprogramowania ecoal mam obecnie wersję 0.0.2.5 od nowości czy ta wersja jest ok?

Proszę o pomoc bo muszę wstawać w nocy i odpalać piec by się rano wykąpać w cieplej wodzie.

 

pozdrawiam i dziekuję

 

Napisz proszę czy rozwiązałeś problem - ja też z tym walczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.heating.danfoss.com/Product/013G7270_MNU17419355.html

 

17 pozycja od góry - pdf

Nie ma mowy o jakimś kluczu.

Chyba że to jest tak zapieczone że nie można ruszyć.

 

Grzejniki dolnozasilane BRUGMAN maja wkladki oventropa albo Danfossa. Tutaj jest to RA-N 013G7370 ( z czerwonym pierscieniem). Nie wiem do jakiej instrukcji zagladales, ale tutaj masz wlasciwa:

 

http://pl.heating.danfoss.com/PCMPDF/Wkladki%20zaworowe%20RA-N_2013.pdf

 

PS: W tej wkladce niestety trzeba usunac pierscien zabezpieczajacy, zeby dostac sie do pierscienia nastawnego. Potem wciska sie na jego miejsce nowy bo stary ulega zniszczeniu.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki dolnozasilane BRUGMAN maja wkladki oventropa albo Danfossa. Tutaj jest to RA-N 013G7370 ( z czerwonym pierscieniem). Nie wiem do jakiej instrukcji zagladales, ale tutaj masz wlasciwa:

 

http://pl.heating.danfoss.com/PCMPDF/Wkladki%20zaworowe%20RA-N_2013.pdf

 

PS: W tej wkladce niestety trzeba usunac pierscien zabezpieczajacy, zeby dostac sie do pierscienia nastawnego. Potem wciska sie na jego miejsce nowy bo stary ulega zniszczeniu.

 

A który to jest pierścień zabezpieczający? Ten czerwony? Ja go usunąłem ale dało się go wcisnąć na to miejsce z powrotem.

Instrukcja którą podesłałeś jest dokładnie tą samą którą ja trochę wcześniej podsunąłem ale wniej jest napisane że wystarczy odkręcić głowicę lub kapturek zabezpieczający i przekręcić pokrętło. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...