Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie potrzebuję pilnie pomocy. Wczoraj odpaliłem piec pierwszy raz na nowobudowanym budynku. RBR 17 kW. Najpierw leciał na automacie ale straszne spieki się robiły. Przeszedłem na grupowe i spalał dużo lepiej. Przychodzę teraz do kotłowni a piec stoi. Zawleczka ok. Załączyłem na ręcznym i załączyłem podajnik żeby wypchnąć popiół a podajnik zaczął pracować ale tak skokowo. Trochę przekręci i staje. Za chwilę znów trochę pokręci itd. Co może być powodem. Z tego co mi wiadomo to prawdopodobnie wina kondensatora przy silniku ale wolę się upewnić. Dodam że ten silnik nie pracował nawet doby. Pomóżcie bo mi budowa zamarza i muszę to jakoś dziś odpalić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pilnie pomocy. Wczoraj odpaliłem piec pierwszy raz na nowobudowanym budynku. RBR 17 kW. Najpierw leciał na automacie ale straszne spieki się robiły. Przeszedłem na grupowe i spalał dużo lepiej. Przychodzę teraz do kotłowni a piec stoi. Zawleczka ok. Załączyłem na ręcznym i załączyłem podajnik żeby wypchnąć popiół a podajnik zaczął pracować ale tak skokowo. Trochę przekręci i staje. Za chwilę znów trochę pokręci itd. Co może być powodem. Z tego co mi wiadomo to prawdopodobnie wina kondensatora przy silniku ale wolę się upewnić. Dodam że ten silnik nie pracował nawet doby. Pomóżcie bo mi budowa zamarza i muszę to jakoś dziś odpalić
Jak pracuje skokowo? Może zawleczka ścięta ale końcówki nie wyleciały? Zobacz czy silnik kręci i zdejmując osłonę plastikową na końcówce ślimaka czy i on się kręci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pompa cwu odmowiła współpracy,macie jakies patenty jak ja sprubowac ozywic?,LFP,
Odkręć śrubę na środku silnika i spróbuj obrócić śrubokrętem. Może ją coś zablokowało. Zakręć zawory przed i za pompą to dużo wody nie stracisz. Podpięta na krótko nie działa? Nowa pompa to do reklamacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pilnie pomocy. Wczoraj odpaliłem piec pierwszy raz na nowobudowanym budynku. RBR 17 kW. Najpierw leciał na automacie ale straszne spieki się robiły. Przeszedłem na grupowe i spalał dużo lepiej. Przychodzę teraz do kotłowni a piec stoi. Zawleczka ok. Załączyłem na ręcznym i załączyłem podajnik żeby wypchnąć popiół a podajnik zaczął pracować ale tak skokowo. Trochę przekręci i staje. Za chwilę znów trochę pokręci itd. Co może być powodem. Z tego co mi wiadomo to prawdopodobnie wina kondensatora przy silniku ale wolę się upewnić. Dodam że ten silnik nie pracował nawet doby. Pomóżcie bo mi budowa zamarza i muszę to jakoś dziś odpalić

Szkoda czasu na pisanie, lepiej zadzwonić :)

Pomoc w drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigmaz jak odkrece to srodkowe pokretło to tylko pare kropel wody wypływa,probowałem na krotko nie ruszyła
A próbowałeś obracać tą ośką w środku? Jak zakręcisz zawory przed i za pompą to możesz ją odkręcić i zdjąć. 4 śruby imbusowe M5 czyli klucz imbusowy 4mm (używany dość często przy składaniu mebli) Jak zdejmiesz to czy się obraca wirnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na pisanie, lepiej zadzwonić :)

Pomoc w drodze :)

 

Dokładnie. Już wszystko działa ale miałem szczęście bo Grzesiek jedzie na tydzień na narty. Poradził mi to i tamto i już troche wiem znów więcej. A awaria to jak wiesz - padł triak na płycie głównej na wyjściu podajnika - płyta wymieniona. Ja to mam szczęście do takich akcji - zawsze jak coś kupię to się od razu musi spier%$&*ć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki sam problem jak marcin_bnk. Średnia temperatura zewnętrzna ostatnich kilku dni to ok 6*C, a średnie dzienne spalanie to ok 25-30 kg ekogroszku ECO POWER o wartości opałowej 24 MJ / kg. W domu temperatura 21-22*C (regulator wewnętrzny wyłączony, regulacja termostatami).

 

Instalacja przerobiona po ogrzewaniu olejem opałowym. Poniżej zdjęcia:

http://esterownik.pl/gfx/upload/0584f81b.jpg oraz http://esterownik.pl/gfx/upload/0584f81b.jpg

Od kotła wychodzą dwa obiegi na osobnych powrotach: CWU oraz CO. Nie posiadam ani zaworu 3D, ani 4D (jedynie wymiennik płytowy). Powierzchnia do ogrzania to ok 140 m^2 + zbiornik CWU 120 litrów (dom zbudowany w 1987 roku, dwie kondygnacje, góra cegła biała, ocieplona styropianem 15 cm, dół cegła biała + kamień).

 

Jakbym nie palił, nie mogę zejść poniżej tego poziomu. Jest na to sposób z ustawieniem sterownika, czy konieczna będzie modyfikacja instalacji?

 

Witam ponownie,

Problemu, o którym pisałem w cytowanym poście niestety nie udało mi się do tej pory rozwiązać. Na tę chwilę (gdzie średnie temperatury zewnętrzne to ok -15*C) jeden worek ekogroszku starcza ledwie na 15 godzin. Wszystkie rury w kotłowni zostały już ocieplone, a załączone zdjęcia wykonałem 2 lata temu.

 

Czy da radę zejść ze spalaniem, zmieniając ustawienia sterowania kotłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Już wszystko działa ale miałem szczęście bo Grzesiek jedzie na tydzień na narty. Poradził mi to i tamto i już troche wiem znów więcej. A awaria to jak wiesz - padł triak na płycie głównej na wyjściu podajnika - płyta wymieniona. Ja to mam szczęście do takich akcji - zawsze jak coś kupię to się od razu musi spier%$&*ć :)

 

Przypomnij mi się za tydzień odnośnie przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam takie pytanko. Czy jak piec (spalanie grupowe 8/8) nie osiąga zadanej ale w domu mam ciepło 23C to trzeba zmienić na 12/12 i czy to że nie osiąga zadanej nie szkodzi kociołkowi? Drugie pytanko czy to normalne że gdy chodzi pompa podłogowa to temperatura CO na piecu jest dużo niższa od zadanej i nie ma szans żeby tą zadaną osiągnęła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...