Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

No i stało się - kocioł w końcu pracuje ! :) Dopiero teraz farba się zjarała w komorze ...

 

Musiałem wyciągnąć kapliczkę bo się ciacho wyhodowało i kociołek pożerał straszne ilości wungla ^^:D

Na zew cały czas między -16*C do -12*C , spalanie z kapliczką 20-22kg/d , bez myślę że będzie mniejsze :)

Kapliczka działa dobrze do -5*C. Wróci do testów latem (cwu only) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja rada dla wszystkich,suszcie paliwo i nie szalejcie z wiatrem a będzie git.

To ,że macie dosuszanie w zbiorniku nie znaczy,że można do niego wsypać wszystko i będzie ok.

 

Ja narazie musze palić tym co mi wpadnie w łąpy. Jak to Minertu dziś powiedział że mój opał to masakra :) No ale jakoś powoli ciągnę ten świeży budynek. Na zasilaniu zaczeło się od 16*. Teraz już podchodzi do 20*. Powrót ok 12*. W piecu z półki kapie woda. Ale cóż zrobić jakoś to musi przeżyć. Opału to leci z 60 kg/dobe. Ale dopala całkiem nieźle i spieki nie za wielkie. Musiałem podnieść na 12 kW do 42 bo były lekkie koksiki w popielniku. Obadamy rano (o ile się będzie paliło :) ) co się będzie działo. Ogólnie mogę powiedzieć że jestem zadowolony z pieca o serwisie nie wspomne. Defro by do mnie chyba nie wydzwaniało 3 razy za dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opału to leci z 60 kg/dobe. Ale dopala całkiem nieźle i spieki nie za wielkie. Musiałem podnieść na 12 kW do 42 bo były lekkie koksiki w popielniku. Obadamy rano (o ile się będzie paliło :) ) co się będzie działo. Ogólnie mogę powiedzieć że jestem zadowolony z pieca o serwisie nie wspomne. Defro by do mnie chyba nie wydzwaniało 3 razy za dzień :)

Patrz a Novy pisze że więcej jak 28 nie da rady spalić na Ekoenergii.

Wiem że wysłałem Ci kocioł na takim samym palniku jak on ma.

Cuda panie, cuda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz a Novy pisze że więcej jak 28 nie da rady spalić na Ekoenergii.

Wiem że wysłałem Ci kocioł na takim samym palniku jak on ma.

Cuda panie, cuda :)

 

Spalić 28kg/24h,a puścić z połowę z 60kg w komin to dwie różne rzeczy, z wyliczeń to można i 450kg przepuścić przez palnik tylko ile z tego pójdzie w komin ile to popielnika a ile da rzeczywiście ciepło w domu to już inna sprawa. Tak samo węgiel węglowi nie równy, u mnie taniej wychodzi spalać węgiel za 950zł niż inny za 650zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Patrz a Novy pisze że więcej jak 28 nie da rady spalić na Ekoenergii.

Wiem że wysłałem Ci kocioł na takim samym palniku jak on ma.

Cuda panie, cuda :)

 

Byle jak,można i 100kg/24h.Ja nie mam składu jak Pan.A niebiosa tyle ciepła nie potrzebują.

Cuda to są tylko takie,że publika łyka te Pana cienkie kity.To prawdziwa zabawa jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher kolega djhiq zaczął wczoraj ogrzewać "iglo" jak to żartobliwie nazwał Novy, z tego co wiem to jest domek w budowie i jeszcze chyba nawet nieocieplony.

Co do spalania troszkę napisał a rano ma zobaczyć co jest w popielniku, jak pisze na razie niema źle, co do temp. spalin niema podglądu z wiadomych przyczyn ale może jutro luknie i napisze jak one się kształtują przy tym spalaniu.

Co do węgla to zgodzę się z Tobą, nie wszystko złoto co jest tanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle jak,można i 100kg/24h.Ja nie mam składu jak Pan.A niebiosa tyle ciepła nie potrzebują.

Cuda to są tylko takie,że publika łyka te Pana cienkie kity.To prawdziwa zabawa jest :)

Jak ktoś pisze że przy 160 czy 170 jego złotówki wylatują kominem to raczej odpuszczam sobie dalszą dyskusję.

Powiem że raczej powinien się cieszyć że ma choć tyle, ja chyba nie jestem szczęściarzem.

Cieszę się że postawiłem nowego ceramika, no już nie nowy bo 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak ktoś pisze że przy 160 czy 170 jego złotówki wylatują kominem to raczej odpuszczam sobie dalszą dyskusję.

160-170st.C to temperatura,którą dostajemy gratisowo i która może przez to grzać powietrze zewnętrzne zamiast ogrzewać dom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160-170st.C to temperatura,którą dostajemy gratisowo i która może przez to grzać powietrze zewnętrzne zamiast ogrzewać dom ?

 

No i tym postem udowodniłeś jakie masz pojęcie o paleniu w kotle na paliwo stałe.

 

A jak w swojej kozie czy kominku palisz, to jaką masz temperaturę spalin, 22,5 oC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No i tym postem udowodniłeś jakie masz pojęcie o paleniu w kotle na paliwo stałe.

Nie mam pojęcia ale trzeba złożyć wniosek racjonalizatorski jak wykorzystać te 160-170st.C idące w powietrze i ocieplające klimat globalny i zaprząc je do ogrzania domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż,przy budowie walczyłem o każdy st.C o każdą kWh ;)

Kominkiem z rzadka palę i nie wnikam jak temperatura idzie w komin,kominek jest dla przyjemności a przyjemność kosztuje bez rozstrząsania się ile kosztuje wsad ;)

 

No cóż, skoro tak twierdzisz, nie wypada się nie zgadzać.

 

A jak tam COP pompy, temperatury i zużycie kWh energii elektrycznej za ostatnie 3 dni, zapodasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

A jak tam COP pompy, temperatury i zużycie kWh energii elektrycznej za ostatnie 3 dni, zapodasz ?

Zaraz mnie mod pogoni lub zostanę zwyzywany od sprzedawców pomp ;)

COP mnie nie interesuje,powtarzam to po stokroć,przez ostatnie 3 dni pompka chodzi 8-10h na dobę z cwu,przez godzinę pracy zużywa 2,7-2,9kWh czyli łatwo policzyć ile zużyłem kWh w największe mrozy do tej pory.

Cena kWh jaką mam w G11 to 0,55zł

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ale trzeba złożyć wniosek racjonalizatorski jak wykorzystać te 160-170st.C idące w powietrze i ocieplające klimat globalny i zaprząc je do ogrzania domu :)

 

Dlatego kotły są poddawane badaniom, w wyniku których jest określana moc i sprawność przy określonej temperaturze spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pokazać ogrzewanie powietrza w innych kotłach, i jednocześnie pokazać co może być w 10 - ce, tej samej firmy

 

Nie chodzi o pokazanie jaka może być wysoka temperatura spalin w innych kotłach (w RBR też można dymać po 200 oC w komin jak kocioł za mały lub ustawienia źle dobrane), tylko o zrozumienie na czym polega spalanie węgla w kotłach małych mocy (z czym Arturo ma problem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Teraz nie jest udostępniony publicznie sterownik na platformie eSterownik z Leszna koło Kartuz. Tam firma BER zainstalowała swój kocioł gdzie temperatura spalin oscylowała w granicach 30*C - 40*C, a komin był wykonany z rury kanalizacyjnej PCV.

 

ps.

Temperatura wody CO wynosiła około 80*C.

No i proszę bardzo,komuś jednak zależy na złotówkach wyrzucanych w komin ;)

 

Świadomy inwestor,trzeba przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...