Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!

Kalio...wiesz co.W taki mrozik palisz z wyłączona CO,cyklicznie?Rozumiem ,że budynek pasywny?Czy polar na sobie?:)Myślisz ,że tak spalisz mniej?Ile wygrzebujesz z popielnika?Daj mu po pracować chłopie :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kalio...wiesz co.W taki mrozik palisz z wyłączona CO,cyklicznie?Rozumiem ,że budynek pasywny?Czy polar na sobie?:)Myślisz ,że tak spalisz mniej?Daj mu po pracować chłopie :)

.

 

Ja grzeje bufor

 

czyli CWU

 

lepiej powiedz czemu mi nie pali równo na całym palniku

 

Ile wygrzebujesz z popielnika?

.

no właśnie co dzień w popielniku mam ok 1 kg drobnego węgla

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele spraw można się sprzeczać,dochodzić prawdy czy rozwiązania. Ale kolega Maher nie rozumie co ma w kotłowni.

 

To może ty odpowiesz co jest w RBR-eże bardziej ekonomiczne, palenie chwilowe z mocą nominalną i z długimi przestojami czy palenie ciągłe z np. 30% mocy.

Przy kotłach gazowych oczywista jest odpowiedź pierwsza, przy RBR też tak powinno być jakbym wiedział jaka jest jego moc nominalna przy jakich temperaturach spalin ją uzyskuje.

RBR ma palnik podobnie jak gazowy i przy odpowiednim ustawieniu w spalaniu grupowym czemu ma się nie zachowywać jak piec gazowy, aby tak się zachowywał potrzebuje tylko przed startem z mocą minimalną dużej dawki paliwa i powietrza aby doprowadzić szybko piec do pracy (wyrównać temperaturę spalin w granicach 100-120).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ja grzeje bufor

 

czyli CWU

 

lepiej powiedz czemu mi nie pali równo na całym palniku

 

 

no właśnie co dzień w popielniku mam ok 1 kg drobnego węgla

 

Masz bufor 1000l jak zbigmaz?Co znaczy ,że grzejesz bufor CWU?A co do palnika,pojawiło się na nim więcej opału po zwiększeniu mocy na 12kW,zareagowałeś na tę zmianę?Chcesz w tak krótkim cyklu dopalić taką sporą dawkę?Chciałbym zobaczyć Twój wymiennik.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
To może ty odpowiesz co jest w RBR-eże bardziej ekonomiczne, palenie chwilowe z mocą nominalną i z długimi przestojami czy palenie ciągłe z np. 30% mocy.

Przy kotłach gazowych oczywista jest odpowiedź pierwsza, przy RBR też tak powinno być jakbym wiedział jaka jest jego moc nominalna przy jakich temperaturach spalin ją uzyskuje.

RBR ma palnik podobnie jak gazowy i przy odpowiednim ustawieniu w spalaniu grupowym czemu ma się nie zachowywać jak piec gazowy, aby tak się zachowywał potrzebuje tylko przed startem z mocą minimalną dużej dawki paliwa i powietrza aby doprowadzić szybko piec do pracy (wyrównać temperaturę spalin w granicach 100-120).

 

Maher,wkręcasz mnie,czy piszesz poważnie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bufor 1000l jak zbigmaz?Co znaczy ,że grzejesz bufor CWU?A co do palnika,pojawiło się na nim więcej opału po zwiększeniu mocy na 12kW,zareagowałeś na tę zmianę?Chcesz w tak krótkim cyklu dopalić taką sporą dawkę?Chciałbym zobaczyć Twój wymiennik.

 

mam 1200,

Zbig man nie pokazuje swojego żuzycia - on z bufora rozbiera podłogówką i grzejnikami ja tylko na podłogę

W buforze mam weżownice do grzenia CWU 50m Cu fi 22

Jak było 12 kw to i wiaterek był mocniejszy ta fotka była właśnie przy 46%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher,wkręcasz mnie,czy piszesz poważnie?:)

 

Popatrz na moje ustawienia i wykresy i jak je dobrze zinterpretujesz to zobaczysz czy piszę poważnie (zamieniłem miejscami moc maksymalną z minimalną, coś na zasadzie tego co chcę uzyskać) i spalanie w danym cyklu spadło, krócej utrzymuje się wysoka temperatura spalin i jeszcze lepiej zaczął dopalać węgiel, w popielniku od wczoraj mam tylko czysty popiół nawet bez żadnych małych grudek spieków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ty odpowiesz co jest w RBR-eże bardziej ekonomiczne, palenie chwilowe z mocą nominalną i z długimi przestojami czy palenie ciągłe z np. 30% mocy.

Przy kotłach gazowych oczywista jest odpowiedź pierwsza, przy RBR też tak powinno być jakbym wiedział jaka jest jego moc nominalna przy jakich temperaturach spalin ją uzyskuje.

RBR ma palnik podobnie jak gazowy i przy odpowiednim ustawieniu w spalaniu grupowym czemu ma się nie zachowywać jak piec gazowy, aby tak się zachowywał potrzebuje tylko przed startem z mocą minimalną dużej dawki paliwa i powietrza aby doprowadzić szybko piec do pracy (wyrównać temperaturę spalin w granicach 100-120).

 

w jeśli na 12kw ma sprawność 88% a na 3kw ma ok 50% to mniej wegla bedzie dla 12kw

tylko jesli na 12kw musisz gdzieś tą energie przechować a to też są straty

wg mnie spali prawie po tyle samo ale nieznacznie mniej na małej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
mam 1200,

Zbig man nie pokazuje swojego żuzycia - on z bufora rozbiera podłogówką i grzejnikami ja tylko na podłogę

W buforze mam weżownice do grzenia CWU 50m Cu fi 22

Jak było 12 kw to i wiaterek był mocniejszy ta fotka była właśnie przy 46%

Ok,w sterowaniu nie pomogę,nie miałem okazji sterować taką instalacją.Co do przesypywania,może za duża moc,za mały nadmuch,za krótki cykl.Ustaw 8kW z podawaniem 3 ,dobierz nadmuch i niech trochę dłużej popracuje,niech cykl będzie dłuższy.Zobaczysz czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka tylko krąży po rożnych forach i szuka gdzie źle piszą o RBR-ach i wszystkiemu standardowo zaprzecza bo pewnie mu sprzedaż spada.

Ty się tam moją sprzedażą nie martw, bo mimo że teraz zima i w sumie plaża w ogrzewnictwie to mi jakoś udaje się coś sprzedać.

Co do for to na eSterownik jestem od jego początku, Ty widzę też chcesz tam jak jajko kurę nauczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,w sterowaniu nie pomogę,nie miałem okazji sterować taką instalacją.Co do przesypywania,może za duża moc,za mały nadmuch,za krótki cykl.Ustaw 8kW z podawaniem 3 ,dobierz nadmuch i niech trochę dłużej popracuje,niech cykl będzie dłuższy.Zobaczysz czy pomogło.

 

tylko w tej cześć podajnika w ogóle się nie pali węgiel

dmucha dziurkami a się nie pali - jak porzegarnę to chwile jest dobrze i za 30 min znowu czarno na końcu

 

DSCI7135.jpg

DSCI7131.jpg

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się tam moją sprzedażą nie martw, bo mimo że teraz zima i w sumie plaża w ogrzewnictwie to mi jakoś udaje się coś sprzedać.

Co do for to na eSterownik jestem od jego początku, Ty widzę też chcesz tam jak jajko kurę nauczać.

 

Tylko nie wiem po co na tych forach siedzisz, nic nie pomagasz, jak zadam pytanie ogólne do wszystkich to przyczepiasz się że mam RBR i napisałem że ma duże temperatury spalin i wszystko zwalasz że nie umiem palić lub mam zła instalacje zamiast coś na temat odpisać. Także wygląda że po prostu naganiasz sobie na forum klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher,nie życz innym tego czego byś sam nie chciał.Spalasz dużo,ale to nie powód do buraczenia.Na pociechę powiem Ci ,że ja spalam teraz ponad 30kg.Taka jest potrzeba,i tyle spalam.Takie życie.

 

Ja nie narzekam że tyle spalam (zresztą spalanie po zmianie ustawień spadło mi z 25,5kg/d do 18,5kg/h, może trochę cieplej się zrobiło, może ustawienia coś pomogły), tylko szukam sposobu aby te spalanie jeszcze obniżyć nie zmieniając komfortu mieszkania i nie zmieniając sposobu sterowania instalacją bo to mi najbardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że jesteś normalny :) i nie podchodzisz do tematu złośliwie. .

Tak odpisał flutebox do Adama.

Co robię na forum ?

A czytam sobie, może któryś z klientów coś pisze, to odpisuję na priva albo dzwonię kolego Maher.

Taki jeden mądry pan mnie tego nauczył: odpisuję kiedy chcę, co chcę, na co chcę i komu chcę.

Bardzo wygodna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że opał pali się bliżej strony zasobnika i w tyle

 

Miałem podobny problem i okazało się, że mimo iż korona niby siedziała mocno, ale śladowe ilości silikonu (oryginalnie nałożone u producenta kotła) na koronie nie dość dokładnie ją uszczelniało.

Palnik i korona są wykonane z żeliwa (odlewy) to ich spasowanie w moim przypadku także nie było dokładne. Korona "kiwa" się na palniku i stąd była konieczność oczyszczenia korony ze starego silikonu i nałożenie większej ilości świeżego plastycznego silikonu.

Po tym zabiegu "pacjent" ożył i pali prawidłowo.

Idzie ocieplenie to możesz na kilka godzin wyłączyć kocioł i przeprowadzić "operację". :)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i okazało się, że mimo iż korona niby siedziała mocno, ale śladowe ilości silikonu (oryginalnie nałożone u producenta kotła) na koronie nie dość dokładnie ją uszczelniało.

Palnik i korona są wykonane z żeliwa (odlewy) to ich spasowanie w moim przypadku także nie było dokładne. Korona "kiwa" się na palniku i stąd była konieczność oczyszczenia korony ze starego silikonu i nałożenie większej ilości świeżego plastycznego silikonu.

Po tym zabiegu "pacjent" ożył i pali prawidłowo.

Idzie ocieplenie to możesz na kilka godzin wyłączyć kocioł i przeprowadzić "operację". :)

Powodzenia.

 

 

Koronę uszczelniałem na początku na podwójny wianek i było szczelnie - jeśli sama się rozszczelniła po prawie 2 miesiącach to super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem:) A napisz mi proszę w takim razie, czy masz 2 osobne obiegi CO i CWU, czy też są one spięte jednym wspólnym powrotem? Widzę, że na kotle utrzymujesz około 57-58*C, a jak się domyślam taka temperatura nie idzie w kaloryfery, zatem jaki zawór reguluje tę temperaturę (3D, 4D)? I jeszcze jedno, czy posiadasz osobną pompę mieszającą?

 

Co do obiegow to wyjscia z kotla oczywiscie dwa, osobno CO i CWU ale powro jest jeden z calej instalacji. Jest zamontowany zawor 4-drozny i nim ustawiam temp. na grzejniki. Obe nie ustawiony na 4,5 w skali 10-cio stopniowej. (10 to najcieplejsza na grzejniki). Pompy mieszajacej nie mam. Dogrzewam powrot pompa CWU bo instalacja stara na grubych rurach tylko grzejniki nowe i ten powrot jest niestety dosyc chlodny pomimo 4-droznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...