Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Co zrobić jak widać w popielniku trochę czarnych węgli. Podawanie mam przy nadmuchu 3 na 8 kW. Przed aktualizacją nie było takiego problemu.

 

Edit. Już wiem, zwiększyć nadmuch. Wyjąłem ceramiczną kapliczkę i trzeba chyba mocniej dmuchnąć.

Zadzwoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co zrobić jak widać w popielniku trochę czarnych węgli. Podawanie mam przy nadmuchu 3 na 8 kW. Przed aktualizacją nie było takiego problemu.

 

Edit. Już wiem, zwiększyć nadmuch. Wyjąłem ceramiczną kapliczkę i trzeba chyba mocniej dmuchnąć.

 

Z przewęglaniem palnika na ekoenergii był i nadal jest problem. Za duże dawki paliwa - niestety.

Zmiany w sofcie poszły w złym kierunku. Oczywiście jest to moje zdanie.

Aby palnik nie dymił i węgiel nie spadał do popielnika dmucham 49% Sic........

Dodatkowo podawanie mam ustawione na 6 x 5s (czyli moc dla 8kW) i dmucham 49%.

Przy podawaniu x 7s lepiej nie ustawiać. Wiem, mój węgiel to nie trociny i potrzebuje dłuższego spalania.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Z przewęglaniem palnika na ekoenergii był i nadal jest problem. Za duże dawki paliwa - niestety.

Zmiany w sofcie poszły w złym kierunku. Oczywiście jest to moje zdanie.

Aby palnik nie dymił i węgiel nie spadał do popielnika dmucham 49% Sic........

Ten co ma termos w domu,nie zrozumie.Ma krótkie cykle.Ten co jedzie długi,i cyklami w grupowym ,ma co ma.

Tylu doświadczonych userów o tym pisało,VERB,rajmund im pisał,a oni dale swoje...

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej ustawić grupowe ustawiając np. jedną grupę 8kw/8kw ustawić dawkę paliwa (tylko na najnowszym oprogramowaniu) ustawić nadmuch i patrzyć co się dzieję (pod koniec jednego cyklu płomień powinien delikatnie się obniżyć, jeżeli się nie obniża zwiększyć nadmuch lub zmniejszyć dawkę paliwa, jeżeli wychodzą z tego spieki obniżyć nadmuch i patrzyć czy płomień się obniży). Następnie ustawić sobie podobnie 12kw/12kw i po regulacji można połączyć obie moce.

Można zamiast płomienia obserwować podobnie temperaturę spalin i powinna przed następnym cyklem się zatrzymać i delikatnie spadać. Ja tak zawszę ustawiałem u siebie i nigdy nie miałem ani niedopałków ani spieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy jeśli masz podłączony dobrze czujnik podłogi pod ster to pomimo przejścia na pompe cyrkulacyjną będziesz mógł podejrzeć na wykresie temp podłogi ale nie będzie to funkcja aktywna-tzn. nie będziesz mógł zdalnie dokonać zmian:)

 

Ach, jednak rysuje wykres, szkoda tylko, że na schemacie tak głupio to wygląda. Myślałem, że tylko pompa będzie czarna w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co ma termos w domu,nie zrozumie.Ma krótkie cykle.Ten co jedzie długi,i cyklami w grupowym ,ma co ma.Panowie z ES =Don Kichot...z Kutna :)

Ale to ..pac...VERB,rajmund im pisał,a oni dale swoje...

 

No ja niestety też jeszcze nie mam termosu w domu i było ciężko...

 

Novy!, dziękuję bardzo za pomoc. Dzięki Tobie zszedłem 20 kg mniej i jest OK:yes: Teraz jak tylko znajdę zagubioną gdzieś przejściówkę, wgram nowy soft i pobawię się jeszcze z czasem podawania na grupowym. Podłogówkę jak widać ustawiłem na stałą pracę i będę obserwował co dalej.

 

Na chwilę obecną 40 kg na 240 m2 to całkiem przyzwoity wynik, choć oczywiście jeszcze spróbuję poprawić :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety też jeszcze nie mam termosu w domu i było ciężko...

 

Novy!, dziękuję bardzo za pomoc. Dzięki Tobie zszedłem 20 kg mniej i jest OK:yes: Teraz jak tylko znajdę zagubioną gdzieś przejściówkę, wgram nowy soft i pobawię się jeszcze z czasem podawania na grupowym. Podłogówkę jak widać ustawiłem na stałą pracę i będę obserwował co dalej.

 

Na chwilę obecną 40 kg na 240 m2 to całkiem przyzwoity wynik, choć oczywiście jeszcze spróbuję poprawić :p

 

Z czasem podawania w grupowym się nie pobawisz, a jedynie w liczbę podawanych dawek.

Mam nadzieję, że któregoś pięknego dnia doprosimy się o wydanie softu z regulacją czasu podawania węgla od 3s np do 7s..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
No ja niestety też jeszcze nie mam termosu w domu i było ciężko...

 

Novy!, dziękuję bardzo za pomoc. Dzięki Tobie zszedłem 20 kg mniej i jest OK:yes:

 

Romek VERB mnie zobowiązał do takiej pomocy-on pomagał mnie zawsze-koorna to jest gośc-nie takie pacany. Choć czasem mam zbyt mało czasu i cierpliwości by sobie samemu tak pomóc.Ale co tam.Jest opał,zima,można się pobawić :)

Cieszę się,że mogłem pomóc.

Pozdrowion!

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz ocieplał dach czymś ? Jak wełną połóż ją na stropie tylko szczelnie i na całości - "parę" kilo po 2-3 dniach na 100% spadnie.

 

Powietrze do kotłowni musi być doprowadzone ...

 

 

Powietrze dopfowadzę w przyszłym tygodniu jak wróce do domu (średnica 50mm starczy?).

Stropu w najbliższym czasie nie będę ocieplał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spostrzeżeń nowego RBR-owca. Dziś wróciłem i spaliny skoczyły mi do 170*. Dziwne bo nic nie zmieniałem. Wystarczyło posprzątać trochę w piecu i znów mam spaliny ok 135 max. Wniosek - trzeba mieć czysty kocioł. U mnie było trochę rdzawego nalotu + pył z popiołu i troszeczkę sadzy. To chyba wynik tego że jadę narazie na niskiej temperaturze bo mi się dopiero to zaczyna rozgrzewać. Max mam ok 47* i spada do 33*. Powrót spada nawet do 19*. Po drugie widzę że muszę zamontować tzw zetkę żeby dostarczyć tlenu. Po trzecie mam mokry opał zatem lipa. Maher dzięki za poradę jutro będę ustawiał tak jak piszesz z temperaturą. Jadę już na nadmuchu 45 i daje rady. W domu dochodzę już do temp 7*. Lód ze ścian znika powoli i zostają po nim mokre plamy. Powoli się mi wygrzeje to igloo. Dziś spaliłem ponad 60 kg (chyba przez ten niewyczyszczony piec)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekręcaj.

Zaczynasz jak Mafer na na E-S aby tylko obs..ć.

Trzeba było 25 kupić, już jeden miałeś, miałbyś spaliny po 60 stopni.

 

A co głupio ci że na E-S wycieli twoje posty. a moje dotyczące wysokich temperatur spalin RBR-11 i dostosowania oprogramowania aby wady konstrukcyjne zniwelować zostawili. Dzisiaj się pojawił nowy temat też na temat że RBR-11KW jest nieudaną konstrukcją i jest problem z wysokimi temperaturami spalin, ale też nie ma sensu abyś ponownie temu zaprzeczał bo pewnie i tak cie wytną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj (lub wczoraj), znowu wieje i znowu zonk: alarm wysoka temperatura podajnika.

 

Tylko zauważyłem, że żar nie zapada się tylko tak jakby schodził nisko do ślimaka tzn. kopiec jest, na samej górze czarny węgiel, a w środku i nisko rozżarzony węgiel. Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje ? Koronę wklejałem przed zimą, wyczystka komina cały czas uchylona.

 

Ma ktoś namiary na klapkę na dmuchawę WPA 07 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj (lub wczoraj), znowu wieje i znowu zonk: alarm wysoka temperatura podajnika.

 

Tylko zauważyłem, że żar nie zapada się tylko tak jakby schodził nisko do ślimaka tzn. kopiec jest, na samej górze czarny węgiel, a w środku i nisko rozżarzony węgiel. Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje ? Koronę wklejałem przed zimą, wyczystka komina cały czas uchylona.

 

Ma ktoś namiary na klapkę na dmuchawę WPA 07 ?

Na wskutek dużego ciągu żar schodzi Ci do ślimaka.

Z tydzień temu walczyliśmy z Tomkiem ( Tyson ) z takim samym problemem który pojawił się w podobnych warunkach.

Od początku jak pali mówi coś takiego widział, braliście kotły w podobnym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj (lub wczoraj), znowu wieje i znowu zonk: alarm wysoka temperatura podajnika.

 

Tylko zauważyłem, że żar nie zapada się tylko tak jakby schodził nisko do ślimaka tzn. kopiec jest, na samej górze czarny węgiel, a w środku i nisko rozżarzony węgiel. Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje ? Koronę wklejałem przed zimą, wyczystka komina cały czas uchylona.

 

Ma ktoś namiary na klapkę na dmuchawę WPA 07 ?

 

Klapka i inne akcesoria do WPA07: http://www.mplusm.com.pl/m_nzk.html - klapka ok. 6 zł, wysyłka kurier ok. 19 zł.

 

Zainwestuj lepiej w RCK. Ten patent sprawdza sie na 1000%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...