Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zbigmaz01 już działa. Więc zdaję relację. Ostatnie zagaszenie kotła to wina zawleczki. W węglu sporej ilości stalowy pręt ok fi 8mm z łbem jakby od nitu. No i widzę że mam węgiel którego nie da rady spalić w całości niezależnie od nastaw. On się tak zachowuje że się spieka i żarzy się zamiast palić. I do popielnika leci lawa jak dowale mu na grupowym konkretną moc. Od pewnego czasu jadę na ustawieniach recznych i kombinuje. Mam problem bo muszę jechać z dosyć dużą mocą żeby wygrzać budowę. Kupiłęm Retopal z Bartexu i nikomu go polecić nie mogę. Karoka stwierdził że skoro tak się pali to to nie jest retopal. Na szczęście te niedopały mieszam ojcu z jego mułem i pali to w śmieciuchu w domu w którym aktualnie mieszkam (obok). Jak możecie coś teraz więcej poradzić na podstawie mojego udostępnionego sterownika to chętnie skorzystam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z podłączeniem sterownika do internetu. Połączenie jest na pewno bo sprawdzałem laptopem. Jednak jeśli ustawię na sterowniku dane jak w instrukcji to wyskakuje mi info że strona internetowa jest niedostępna.

Brama jak i maska są dokładnie takie jak przy połączeniu z laptopem a zmieniłem tylko adres IP. Trzeba jeszcze coś zmieniać w ustawieniach?

Neta mam z neostrady.

Czy muszę łączyć najpierw sterownik z kompem jeśli mam na sterowniku oprogramowanie 0.3.1.6? Nie mam gniazda RS232 w kompie. Jeśli muszę się połączyć sterownik z laptopem to muszę kupić adapter USB/RS232 tak?

Proszę o pomoc

Edytowane przez kowal1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ktoś ma jakiś pomysł na podłączenie zielonego do komina ceramicznego fi200?

 

Przyłącza z DARCO ze sznurem są 180/200. Czyli co stosować dodatkową redukcję 180 na 130?

 

Czy z jakiejś innej firmy znajdę bezpośrednio z 200 na 130?

 

darco ma pełen zakres

 

jak chcesz to i do 200/130 jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłęm znów dziś na grupowe żebyście mogli popatrzeć na te histogramy. Ja narazie tego nie ogarniam. Może jakieś mądre głowy poradzą. Nie mam pojęcia jak w ten mój szemrany Retopal dmuchać. Spieka się w takie bryły i lawą schodzi do popielnika (na grupowym). Jak jechałem na ręcznym to przy ustawieniu 3/27 i nadmuchu 42% było sporo skoksowanych niedopałów ale lawa nie szła bo zdążyła wygasnąć na palniku. Czekam na propozycje ustawień kotła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłęm znów dziś na grupowe żebyście mogli popatrzeć na te histogramy. Ja narazie tego nie ogarniam. Może jakieś mądre głowy poradzą. Nie mam pojęcia jak w ten mój szemrany Retopal dmuchać. Spieka się w takie bryły i lawą schodzi do popielnika (na grupowym). Jak jechałem na ręcznym to przy ustawieniu 3/27 i nadmuchu 42% było sporo skoksowanych niedopałów ale lawa nie szła bo zdążyła wygasnąć na palniku. Czekam na propozycje ustawień kotła

 

Dla obu mocy histogram wskazuje,że za mocno dmuchasz.Jak w kotle msz sucho i siwo to dla 12kW zdejmij jedno oczko w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedopanie

 

walczę ciągle z niedopalniem opału - niestety karoka źle wyrokował źle wklejaną lub rozszczelnioną koronę, po wklejeniu dalej to samo,

zauważyłem że pogrzebanie z palniku powoduje przyrost ognia i lepsze jego rozłożenie - ale nie oto chyba idzie w kotle automatyczny. Ja mam koronę tylko ponawiercaną od trzech stron w dwóch rzędach, od strony zasobnika otworów brak. Otwory są ponawirecane dość głęboko w palniku i nie wiem czy to nie jest właśnie problem czy te otwory nie powinny być wyżej aby dmuchać w strefę żaru na powierzchni palnika a nie tak jak obecnie w dole, powoduje to wegług mnie spalanie w palniku zamiast na palniku.

Jak jest u was ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedopanie

 

walczę ciągle z niedopalniem opału - niestety karoka źle wyrokował źle wklejaną lub rozszczelnioną koronę, po wklejeniu dalej to samo,

zauważyłem że pogrzebanie z palniku powoduje przyrost ognia i lepsze jego rozłożenie - ale nie oto chyba idzie w kotle automatyczny. Ja mam koronę tylko ponawiercaną od trzech stron w dwóch rzędach, od strony zasobnika otworów brak. Otwory są ponawirecane dość głęboko w palniku i nie wiem czy to nie jest właśnie problem czy te otwory nie powinny być wyżej aby dmuchać w strefę żaru na powierzchni palnika a nie tak jak obecnie w dole, powoduje to wegług mnie spalanie w palniku zamiast na palniku.

Jak jest u was ???

 

U mnie otwory są identycznie jak u Ciebie. Też się już zastanawiałem czy to nie jest powodem, że żar mi schodzi dość nisko.

 

Tak się zastanawiam, jak to możliwe że niektórzy mają temperaturę podajnika w okolicach 30 stopni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie otwory są identycznie jak u Ciebie. Też się już zastanawiałem czy to nie jest powodem, że żar mi schodzi dość nisko.

 

Tak się zastanawiam, jak to możliwe że niektórzy mają temperaturę podajnika w okolicach 30 stopni ?

 

Widzę że pojawił się temat temp. podajnika.

Zerknijcie może jak u mnie od kilku dni idzie w górę. Zastanawiam się co będzie jutro lub jeszcze dziś.

Może trzeba uchylić drzwi wyczystki?

Ja miałem temp. podajnika 30 stopni jak grzałem miałem w lecie wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie otwory są identycznie jak u Ciebie. Też się już zastanawiałem czy to nie jest powodem, że żar mi schodzi dość nisko.

 

Tak się zastanawiam, jak to możliwe że niektórzy mają temperaturę podajnika w okolicach 30 stopni ?

 

Tak z ciekawości. Masz zawór 4-drożny czy puszczasz na grzejniki to co na kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie otwory są identycznie jak u Ciebie. Też się już zastanawiałem czy to nie jest powodem, że żar mi schodzi dość nisko.

 

Tak się zastanawiam, jak to możliwe że niektórzy mają temperaturę podajnika w okolicach 30 stopni ?

 

Tak sie sklada, ze u mnie wlasnie taka jest, ale czujnik temp. spalin nie jest wetkniety przy podajniku, lecz wisi sobie swobodnie kolo kotla. Po przeniesieniu centralki sterownika na sciane, przewod czujnika spalin jest za krotki. A jakos checi i czasu brakuje, zeby go przedluzyc... Przy okazji: po zmianie dlugosci przewodu, ewentualnie lutowaniu, nalezaloby ponownie skalibrowac czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami czytam także forum ES.

Dzisiaj doczytałem takie dość nieciekawe info:

"seba napisał » 2014-01-17 22:08

 

Nikt z pracowników nie przychodzi tutaj dla przyjemności, bo jest fajna atmosfera i nie pracują za free. Więc trzeba się rozwijać, szukać nowych rozwiązań, projektów, obszarów działania. Dlatego też nasze zaangażowanie w aktualny rozwój sprzętu zmienia się - to naturalne. Musimy więcej czasu poświęcać na rozwój nowych rzeczy. Za aktualizację softu nikt firmie nie płaci, ani użytkownicy ani producenci, z którymi współpracujemy."

Z powyższego tekstu jasno wynika, że ten sterownik za który sporo zapłaciliśmy (chyba najdroższy na rynku) poszedł już w odstawkę i mamy to co mamy. Na więcej nie ma co liczyć , bo nikt nie płaci....... Trochę żałosne podejście do klientów którzy już kupili ster.............. .

Mimo wszystko życzę firmie ES sukcesów, choć z drugiej strony przy takim podejściu ...... to spory znak zapytania. Kupię kolejny ster i za trzy lata - spadaj , bo mamy nową zabawkę na stole... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj z uwagi na ocieplenie wprowadziłem zmiany w spalaniu, przeszedłem z ustawień 12-16 na 8-12. Nadmuch był ustawiony 8kw - 37%, 12% - 40%, czas postoju w podtrzymaniu 15min., histeraza CO 0,5C. Generalnie chodziło mi o możliwie pracę w trybie "ciągłym" aby dogrzać dom (wczoraj miałem około 17C).

Dzisiaj po przyjeździe na budowę okazało, się że do poziomu korony mam niespalony, przerzucony węgiel (spieki). Wyszło tego ponad 2 wiadra :( Palę Ekobranem.

Macie jakieś tropy w którą stronę mam iść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...