Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie musi ale tak jest najlepiej.

A próbowaliście w jakiś sposób(nie pytam w jaki) sterować czasem pracy wentylatora? np. 100% mocy praca np.10s, przerwa np.20s i tak w kółko.

Może w tym kierunku trzeba iść aby wszystko ładnie się spalało. Nie wiem, tylko teoretyzuję.

na razie pieca nie mam, ale pewnie w tym roku zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tak jak na zdjęciu to jest prawidłowo.

Z otworów na górze zrezygnowano z powodu nadmiernego schładzania popiołu co powoduje powstawanie szlaki.

 

Czyli u mnie szlaka będzie powstawać ? Takie sklejone, które nie bardzo chce spaść do popielnika ? Jeśli źle rozumuję to proszę mnie wyprowadzić z błędu.

2012-07-21 09.56.57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z podłączeniem sterownika do internetu. Połączenie jest na pewno bo sprawdzałem laptopem. Jednak jeśli ustawię na sterowniku dane jak w instrukcji to wyskakuje mi info że strona internetowa jest niedostępna.

Brama jak i maska są dokładnie takie jak przy połączeniu z laptopem a zmieniłem tylko adres IP. Trzeba jeszcze coś zmieniać w ustawieniach?

Neta mam z neostrady.

Czy muszę łączyć najpierw sterownik z kompem jeśli mam na sterowniku oprogramowanie 0.3.1.6? Nie mam gniazda RS232 w kompie. Jeśli muszę się połączyć sterownik z laptopem to muszę kupić adapter USB/RS232 tak?

Proszę o pomoc

Czyżby nikt nie znał odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, bo czegoś nie rozumiem...

 

Jeśli ustawioną temperaturę CO mam na 48st., kocioł nagrzeje ją do 49st., to powinien przejść w tryb podtrzymania, czyli w moim przypadku dmuchać z prędkością 40%?

W moim przypadku po osiągnięciu 1st. więcej od zadanej dmuchawa wyłącza się (0%) i nie za bardzo wiem o co chodzi...

 

https://remote.esterownik.pl:8080/device/4218/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymanie to nie są te krótkie przerwy :)

 

edit:

ja sie na tym nie znam ale tak mi się wydaje, że w tryb potrzymanie wchodzi jeżeli minie czas z parametru "Czas postoju podajnika [min]" czyli u ciebie po 120min

Jednak to tylko takie moje zgadywanie :p

Edytowane przez prz3kus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wpływ na zachowanie kotła w podtrzymaniu?

Mój po osiągnięciu temperatury, wchodzi w podtrzymanie i dość mocno się wystudza......, histeraza ustawiona na 0.5C. Jaki parametr ma jeszcze na to wpływ?

Jeśli grzejniki są z termostatami to pompa CO lepiej w pracy ciągłej, czy cyklicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli możecie to proszę o porady. Dziś jechałem praktycznie cały dzień na grupowym z ustawieniami 8/12 z nadmuchem 36/40. Po powrocie do domu mój płomień i popiół wyglądał jak na załaczonych zdjęciach. Przeszedłem teraz na 12/12 kW z nastawą również 40%. Możecie spojrzeć na histogram jak to wygląda? Na szczęście mam gdzie spalić ten koks. Wyczyściłem piec i od razu spaliny poleciały w dół zatem chyba dobry zabieg. Dodatkowo włączyłem kilka nowych nitek w podłogówce (dopiero zaczynam ogrzewać powstający dom). Zobaczymy jak będzie do rana. Obawiam się że rano popiół znów będzie tak samo wyglądać. Tego pseudo Retopala z Bartexu nie da się spalić normalnie i nie wiem czy to wina palnika czy węgla (niestety kupiłem tonę ale szybko schodzi :) )

popiół 1.jpg

popiół 2.jpg

płomień 2.jpg

płomień 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli możecie to proszę o porady. Dziś jechałem praktycznie cały dzień na grupowym z ustawieniami 8/12 z nadmuchem 36/40. Po powrocie do domu mój płomień i popiół wyglądał jak na załaczonych zdjęciach. Przeszedłem teraz na 12/12 kW z nastawą również 40%. Możecie spojrzeć na histogram jak to wygląda? Na szczęście mam gdzie spalić ten koks. Wyczyściłem piec i od razu spaliny poleciały w dół zatem chyba dobry zabieg. Dodatkowo włączyłem kilka nowych nitek w podłogówce (dopiero zaczynam ogrzewać powstający dom). Zobaczymy jak będzie do rana. Obawiam się że rano popiół znów będzie tak samo wyglądać. Tego pseudo Retopala z Bartexu nie da się spalić normalnie i nie wiem czy to wina palnika czy węgla (niestety kupiłem tonę ale szybko schodzi :) )

Twój opał jest wilgotny !!!

Takie same figórki robiły mi się przy pellecie węglowym,który wysypałem na suszarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z podłączeniem sterownika do internetu. Połączenie jest na pewno bo sprawdzałem laptopem. Jednak jeśli ustawię na sterowniku dane jak w instrukcji to wyskakuje mi info że strona internetowa jest niedostępna.

Brama jak i maska są dokładnie takie jak przy połączeniu z laptopem a zmieniłem tylko adres IP. Trzeba jeszcze coś zmieniać w ustawieniach?

Neta mam z neostrady.

Czy muszę łączyć najpierw sterownik z kompem jeśli mam na sterowniku oprogramowanie 0.3.1.6? Nie mam gniazda RS232 w kompie. Jeśli muszę się połączyć sterownik z laptopem to muszę kupić adapter USB/RS232 tak?

Proszę o pomoc

 

1. Sterownik łączysz z siecią w domu używając tak zwanej skrętki (kabel UTP/FTP) wtyk RJ45 - RJ45.

2. Kabel RS232 stosuje się jedynie do wgrania nowego softu.

3. Aby mieć wgląd do sterownika w necie, musisz ustawić odpowiednie hasło w konfiguracji sterownika. Hasło to uzyskujesz po zarejestrowaniu się na stronie esterownik.pl

4. Wersja softu (3.1.6 w twoim przypadku) nie ma nic do rzeczy przy podłączaniu sterownika do neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...