Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprawdz, czy adres IP sterownika miesci sie w zakresie adresow IP przydzielanych automatycznie przez DHCP routera. Pierwsze trzy sekwencje adresu IP sterownika maja byc takie same jak bramy domyslnej (routera), ostatnia zas pochodzic z puli przydzielanych przez DHCP. Jesli korzystasz z AP Client, to samo dotyczy adresu IP punktu dostepowego - tez musi zawierac sie w puli.

U mnie np. wyglada to tak: router (brama domyslna): 192.168.1.1 (tak, to jest TPLink :), zakres adresow IP przydzielanych przez router 192.168.1.2...199), AP w trybie Client: 192.168.1.100 oraz sterownik eCoal: 192.168.1.111.

 

Tutaj może być błąd. IP komputera mam 128.168.1.2 a na sterowniku ustawiłem 192.168.1.255. Może ten adres jest poza skalą adresów przydzielanych przez modem... Jak sprawdzę to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest IP komputera, a IP routera przydzielonego przez dostawcę netu.

Poczytaj może instrukcję do ecoal i nastanie jasność. Mieszasz pojęcia i stąd twoje problemy.

Zaloguj się do routera i zobacz jakie adresy przydzilił serwer DHCP. Jeden z tych adresów to będzie twój komp, a inny będzie przypisany do kotła.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to mam zaznaczyć jak nie mogę się z nim połączyć? Jak wejdę w moje sterowniki to jest zaznaczony jako offline. W jaki sposób ustawić go na on line?
Jeżeli podejdziesz do kotła to można to przestawić ze sterownika na kotle. Ciśniesz OK wchodzisz w ustawienia internetowe i tam strzałkami szukasz Zdalny serwer - ustawiasz na Tak.

 

Lub po kablu : instalujesz serwer proxy ze strony esterownik ( eCoalWWWProxy_0.3.1.8.exe) adres: http://esterownik.pl/forum/posty,33/-oprogramowanie-wersje-testowe-?m=47156#47156 , podpinasz kabel tak jak do instalacji softu i masz to samo co na stronie www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest IP komputera, a IP routera przydzielonego przez dostawcę netu.

Poczytaj może instrukcję do ecoal i nastanie jasność. Mieszasz pojęcia i stąd twoje problemy.

Zaloguj się do routera i zobacz jakie adresy przydzilił serwer DHCP. Jeden z tych adresów to będzie twój komp, a inny będzie przypisany do kotła.

 

Kolega napisal, ze ma Sagem, a tam domyslne IP jest 192.168.1.1, dlatego komputerowi przydzielil nastepny adres z puli, czyli 192.168.1.2. Nastepne w kolejnosci beda wszelkie inne urzadzenia podlaczone do sieci. Teraz tylko wystarczy dopilnowac, zeby sterownik dostal adres z puli...

 

PS: Sorry.nie doczytalem, ze juz wszystko smiga:)

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisal, ze ma Sagem, a tam domyslne IP jest 192.168.1.1, dlatego komputerowi przydzielil nastepny adres z puli, czyli 192.168.1.2. Nastepne w kolejnosci beda wszelkie inne urzadzenia podlaczone do sieci. Teraz tylko wystarczy dopilnowac, zeby sterownik dostal adres z puli...

 

Dokładnie tak z jednym ale: ta pula adresowa jest tylko dla wewnętrznej sieci lan i wifi. A kolega kowal1978 podał adres:128.168.1.2 - chyba że sagem ma taki adres bazowy dla routera. W takim razie z tej puli adresowej będzie widniał kocioł w routerze.

Jak widzę temat zamknięty, kocioł widać w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu która jest prawidłowa korona dla RBR 11

 

3 rzedy

czy

 

2 rzedy

 

I jedna i druga.

3 rzędy mają mniejsze fi

2 rzędy większe fi

Reasumując dostarczasz tyle samo powietrza.

Zrezygnowano z nacięć aby spalać wyżej stąd wiercenie otworów.

Ciekawostka jest to,że i w jednym i drugim przypadku spalało się tak samo stąd obecnie sa 2 rzędy bo jest mniej wiercenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...