Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Ojciec miał 1 ale to było 30 lat temu.... ja mam 4 ! nie licząc dodatkowej do cyrkulacji i dodatkowej do solarów..

 

Ja też uważam że u mnie jedna pompa nie zdała by rezultatu, może i by sobie poradziła ale bym musiał dodatkowo latać do kotłowni i kręcić zaworami aby utrzymać stałą temperaturę na obu kondygnacjach, a zależało mi i zależy abym rozpalił w jesieni i zgasił na wiosnę i ewentualną regulacje wprowadzał zdalnie z komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja też uważam że u mnie jedna pompa nie zdała by rezultatu, może i by sobie poradziła ale bym musiał dodatkowo latać do kotłowni i kręcić zaworami aby utrzymać stałą temperaturę na obu kondygnacjach, a zależało mi i zależy abym rozpalił w jesieni i zgasił na wiosnę i ewentualną regulacje wprowadzał zdalnie z komputera.

 

Do niektórych to jeszcze nie dochodzi.....,ze 2-3 lata temu było o tym na forum i to dosyć grubo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ma gdzieś temperaturę spalin, ale jakbyś popalił w jednym i drugim trybie w podobnych warunkach i przyglądnął się wykresom to byś może zauważył o czym pisałem. W trybie eCoal czas pomiędzy szczytami temperatury spalin jest mniejszy, podobnie jest w paleniu dwustanowym (podajnik cały czas się nagrzewa i nie ma czasu na ochłodzenie), a tak uważasz że wiesz lepiej i masz taką temperaturę podajnika (mi wystarczyło kilka dni aby to zauważyć i wprowadzić odpowiednie zmiany, bo też miałem na początku palenia podobne temperatury).

 

Jakbyś dokładnie poznał działanie poszczególnych algorytmów, to wiedziałbyś dlaczego tak jest.

 

Mam taką temperaturę podajnika, bo widocznie taka być musi. Chociaż mam ciepło w kotłowni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Hej.

Teraz już mało, jeszcze cztery lata temu przekraczałem 10000 km miesięcznie. A silniczek ponad 400 KM. ;)

Będziesz musiał zadowolić się samą klapką.Przesłona dmuchawy jest używana,ale o klapkę Ci chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że ta pierwsza hurtownia jednak nie do końca była uczciwa:no:

Pojemność 17-tki to 170dm3.

Zależy to od samego węgla, jeden przy jakiejś objętości jest lżejszy a drugi cięższy, druga sprawa frakcja ( granulacja )

Miału wsypiesz więcej kg, eko groszku mniej a groszku jeszcze mniej.

Czas pracy ślimaka do opróżnienia zasobnika będzie najniższy dla miału, wyższy dla eko groszku a najwyższy dla groszku.

Niekoniecznie musieli Cię ciupnąć.

Tak prosto pisząc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dokładnie poznał działanie poszczególnych algorytmów, to wiedziałbyś dlaczego tak jest.

 

Mam taką temperaturę podajnika, bo widocznie taka być musi. Chociaż mam ciepło w kotłowni ;)

 

Chętnie jak jest możliwość to bym coś więcej chciał się dowiedzieć o działaniu poszczególnych algorytmów niż tylko z tego co zaobserwuje w wykresach i w podglądzie on-line, tylko pewnie ES tak samo chroni to tajemnica jak Instalco certyfikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są dwie szkoły, z przewagą na szybsze przyspieszanie. Nie chodzi o "butowanie" do dechy, a dość zdecydowane przyspieszenie i utrzymanie prędkośc. Taki system jest bardziej ekonomiczny jak mulenie non stop.

 

PS: przy bardziej agresywnym grzaniu kocioł mniej spala. Coś w tym musi być. :confused:

 

Tak samo jak są dwie szkoły palenia, z długim i krótkim (albo brakiem) podtrzymaniem. Każda ma swoje wady i zalety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie jak jest możliwość to bym coś więcej chciał się dowiedzieć o działaniu poszczególnych algorytmów niż tylko z tego co zaobserwuje w wykresach i w podglądzie on-line, tylko pewnie ES tak samo chroni to tajemnica jak Instalco certyfikat.

 

Ale mi wystarczy kilka dni na przeliczenie i przemyślenie pewnych zjawisk i wprowadzenie odpowiednich zmian.

 

To obserwuj i wyciągaj wnioski. Możliwość podglądu tych wszystkich sterowników na eSterownik to wielka szansa na poznanie tej tajemnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zapomniałeś jak jeździłeś po budowach ludzi kołować ?

Ja choć mam na tyle odwagi żeby się przyznać do tego co robię.

Ty radziłeś po forum ale na budowie nie przyznawałeś się kim jesteś.

Spadaj cieciu, znowu Cię prądowcy pogonili ?

Mnie to tam wali co o mnie myślą ale Ty pokazujesz jakim jesteś ćwokiem dymającym inwestorów z kasy,także sprzedaż spadnie,oj spadnie...

Instalco będzie musiało poszukać bardziej wiarygodnego sprzedawcę bo ten już się skończył.

 

Ja tam nikomu nie muszę niczego udowadniać,mam dom,mieszkam,mam rachunki jakie mam,nie grzeję dla nikogo,nie mam syfu,płacę rachunki za siebie,przepłacam za G11,namawiają mnie wszyscy na G12 i tyle.

Za to mam własne zdanie...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obserwuj i wyciągaj wnioski. Możliwość podglądu tych wszystkich sterowników na eSterownik to wielka szansa na poznanie tej tajemnicy.

 

Ja już wnioski powyciągałem, teraz zostaje mi czekać na odpowiednie zmiany w oprogramowaniu ecoala, pewnie jakbym kupił RBR-17 lub inny piec nie potrzebne by mi były te zmiany (inne konstrukcje wymiennika), ale teraz nawet RBR-11 daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tam wali co o mnie myślą ale Ty pokazujesz jakim jesteś ćwokiem dymającym inwestorów z kasy,także sprzedaż spadnie,oj spadnie...

Instalco będzie musiało poszukać bardziej wiarygodnego sprzedawcę bo ten już się skończył.

 

Ty się tam mną nie przejmuj.

Pamiętasz jak Ci życzyłem wszystkiego dobrego kiedy zarejestrowałeś firmę ?

Pisałem Ci jak pamiętasz że przyszłości Ci z tymi drogimi zabawkami nie wróżę ale spróbowałeś, choć tyle.

Ja tam sobie dalej te gnioty na brudny węgiel sprzedaję i jeszcze długo będę sprzedawał.

Taki cwaniak jesteś a znalazł się cwańszy co Cię wydymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wnioski powyciągałem, teraz zostaje mi czekać na odpowiednie zmiany w oprogramowaniu ecoala, pewnie jakbym kupił RBR-17 lub inny piec nie potrzebne by mi były te zmiany (inne konstrukcje wymiennika), ale teraz nawet RBR-11 daje radę.

 

Ciekawe jakie, skoro piszesz że nie wiesz jak algorytmy działają ?

 

A co ma nie dawać rady ? Mój spalał już tej zimy po prawie 30 kg/dobę i spaliny nie przekraczały 140-150 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie, skoro piszesz że nie wiesz jak algorytmy działają ?

 

A co ma nie dawać rady ? Mój spalał już tej zimy po prawie 30 kg/dobę i spaliny nie przekraczały 140-150 stopni.

 

Jest jeszcze pewnie sporo szczegółów których nie wiem. Przy odpowiednim sterowaniu wysokiej temperatury spalin nie będzie, ale też utrzymywanie takich temperatur zbyt długo też nie jest ekonomiczne i może też powodować to co się u ciebie dzieje - wysoką temperaturę podajnika (większe prawdopodobieństwo zapłonu zasobnika i dodatkowy niepotrzebnie grzejący się element na którego też zużywasz opał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądre słowa i sama prawda.

Czytam,że niektórzy za kilka lat chcą przejść na pompę ciepła,fajnie ale dzięki temu wyrzucą na śmietnik ok.15tys.zł za kocioł i komin zamiast myśleć nad oszczednoscią tej kasy jeszcze przed budową.

Chłopaki grzejacy prądem mają podobne rachunki za ogrzewanie do Was grzejacych ekogroszkiem.

 

Arturo, nie zgodzę się z tobą.

 

Ponieważ szwagier ogrzewa dom prądem, grzejniki akumulacyjne z termostatami, ładuje je w taryfach tańszych (nocnej) w dzień mu oddają ciepło. Płaci za to miesięcznie około 400 zł. Ogrzewa 52m2

 

Ja piecem na groch, opalam 175m2 - 21stopni i 130m2 - 12c - około 800 zł miesięcznie.

 

Oczywiście wszystko zależy od ceny energii, u nas w sam raz drogi jest sam przesył.

 

No oczywiście pompa ciepła zużywa znacznie mniej, tylko inwestycja starczy na zakup opału na 10 lat. Domyślam się również że pompę trzeba serwisować co jakiś czas bo inaczej nie będzie gwarancji itd..

Edytowane przez zby-net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od jakiegos czasu uzytkuje RBR 17 kW, narazie nie mam połaczenia z siecia bo jestem na etapie wykonczenia budynku i neta nie ma, mam do Was pytanie jak ustawić pompe podłogówki. układ działa na 4 pompach: CO, podłogówka za zaworem 3D, CWU i cyrkulacja podłączona niezależnie( nie pod sterownik) . pompa CO służy do zasilania grzejników na górze a na dole sama podłogówka, ustawiłem programator pokojowy, czujnik wewnetrzny mam na dole i steriownik włączając pompe CO załącza na górze ogrzewanie a nie wiem jak ustawić pompe podogówki ktora jest wpięta w gniazdo mieszającej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...