Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

4D mam na grzejniki, a 3D termostatyczny na podłogówkę. Różnica jest mała bo nie mam osobnej pompy na CWU, tylko leci na tej samej co grzejniki, na stałe załączonej. Czujnik powrotu jest na wspólnym powrocie z CO i CWU za zaworem 4D przed samym kotłem.

 

Powrót z podłogówki jest wpięty osobno.

 

A dlaczego nie podłączyłeś zaworu 3D pod 4D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tam gdzie oryginalnie jest umieszczony, pod wylotem na dosuszanie.

IMG_20140205_181156.jpgIMG_20140205_181237.jpg

 

U mnie fabryczne miejsce jest tuz obok krocca dosuszania, widoczne w postaci "wargi" z blaszki, pod ktora wsuwa sie czujnik. Nie ma go tam w tej chwili, gdyz przewod czujnika okazal sie za krotki po przeniesieniu sterownika w inne miejsce (o tym blizej w nastepnym poscie). Trzymam czujnik w dloni, zeby pokazac, o ile jest za krotki. W sumie drobiazg...wystarczy przedluzyc, albo zamowic nowy czujnik z pol metra dluzszym przewodem. Niemniej chcialbym zauwazyc, iz takie umiejscowienie czujnika jest troche niefortunne. Dokladnie z przeciwnej strony dmucha wentylator i skutecznie schladza czujnik, dlatego tez nie pokazuje on dokladnie temperatury podajnika, co najwyzej temperature "rogow". Zeby sie o tym przekonac, wystarczy przylozyc dlon do miejsca, w ktorym zamontowany jest czujnik oraz do samej tulei podajnika (tej czesci, w ktorej chodzi slimak). Roznica jest wyraznie wyczuwalna, sadze ze kilkanascie stopni. Nie ma to wplywu na temperature zaplonu, ktora jest znacznie wyzsza, ale mysle, ze ta roznice nalezaloby uwzgledniac przy ustawieniach temperatury wyrzutu paliwa z podajnika. Moim zdaniem warto przeniesc go nieco w dol, na sam korpus slimaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d.

 

W ubieglym tygodniu, korzystajac z chwilowego ocieplena, zmienilem zawor zwrotny na ladowaniu CWU z klapowego na sprezynowy. Temperatura CWU wprawdzie w dalszym ciagu nieco przebija, ale spowodowane jest to opcja CWU+mieszajaca. Przenioslem tez panel sterujacy eCoal z kotla na zasobnik, zas sam sterownik dalem na sciane za kotlem. Przy uzupelnianiu opalu do zasobnika, nagminnie wysypywaly sie drobiny do tylu na sterownik, ktore trzeba usuwac spomiedzy przewodow. Sam panel sterujacy zas jest moim zdaniem bezpieczniejszy na zasobniku niz nad drzwiczkami kotla, a na pewno mniej narazony na temperature czy pyl. Zreszta takie rozwiazanie z powodzeniem stosowane jest przez "innego wiodacego producenta" ;)

Poza tym wywalilem 4D, spialem powroty i zaizolowalem wszystkie rury. (wiem, ze sa lepsze izolacje, ale dalem, co mialem:) )

IMG_20140205_180208.jpgIMG_20140205_180230.jpgIMG_20140205_180249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]240927[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]240928[/ATTACH]

 

U mnie fabryczne miejsce jest tuz obok krocca dosuszania, widoczne w postaci "wargi" z blaszki, pod ktora wsuwa sie czujnik. Nie ma go tam w tej chwili, gdyz przewod czujnika okazal sie za krotki po przeniesieniu sterownika w inne miejsce (o tym blizej w nastepnym poscie). Trzymam czujnik w dloni, zeby pokazac, o ile jest za krotki. W sumie drobiazg...wystarczy przedluzyc, albo zamowic nowy czujnik z pol metra dluzszym przewodem. Niemniej chcialbym zauwazyc, iz takie umiejscowienie czujnika jest troche niefortunne. Dokladnie z przeciwnej strony dmucha wentylator i skutecznie schladza czujnik, dlatego tez nie pokazuje on dokladnie temperatury podajnika, co najwyzej temperature "rogow". Zeby sie o tym przekonac, wystarczy przylozyc dlon do miejsca, w ktorym zamontowany jest czujnik oraz do samej tulei podajnika (tej czesci, w ktorej chodzi slimak). Roznica jest wyraznie wyczuwalna, sadze ze kilkanascie stopni. Nie ma to wplywu na temperature zaplonu, ktora jest znacznie wyzsza, ale mysle, ze ta roznice nalezaloby uwzgledniac przy ustawieniach temperatury wyrzutu paliwa z podajnika. Moim zdaniem warto przeniesc go nieco w dol, na sam korpus slimaka.

 

U mnie także jest taka blaszka trzymająca czujnik, akurat schowała się za wężem od dosuszania ;)

 

Mam inny odlew (ten starszy), ale dmuchawa też jest z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrze to wygląda jak dla mnie ale ja fachowcem nie jestem.

Jest tu specjalistów dużo więc pewnie ktoś coś więcej powie.

Ile Ci połyka opału na dobę?

Szczerze Ci powiem że nie wiem. Kończę remont. 120kg starczało mi na 6-7 dni. Zależy jaka temp. na zewnątrz. Dół mam w podłogówce a góre grzejniki. Mam założoną centralkę ze sterowaniem każdego pomieszczenia. Za 2-3 tygodnie będę wiedział dokładnie to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagladnac...zagladnalem, zawladnac nim nie moge bo nie mam takich uprawnien ;) Calkiem fajnie Ci to chodzi, ale masz pare "niekonsekwencji" w ustawieniach:

1/ temp zadana CO=45C, obnizona zas to 40C - kociol nie dopusci do spadku do obnizonej, poniewaz minimalna CO masz taka sama jak zadana;

2/ to samo dotyczy CWU... zadana 40C, obnizona 35C - nie spadnie do tej temperatury, gdyz CWU+mieszjaca ustawiona na 40C nie dopusci do obnizenia powrotu ponizej 40C i mimochodem bedzie dogrzewac CWU. Stad mimo obnizenia, temperatura CWU idzie w slad za temp. powrotu.

 

Moze celowo masz tak ustawione, zeby osisgnac ladna linie wykresu? ;)

 

Szczerze Ci powiem że ustawiałem na chybił trafił... Pierwszy raz w życiu palę w piecu;). O ustawieniach na sterowniku to uczyłem się na przykładzie innych. Po prostu dobierałem mniej więcej podobne parametry do kogoś kto miał podobną kubaturę domu. Może to i głupie ale na początek starcza- w dom jest ciepło:no:. Będę się uczył jak się już wprowadzę do domu. Na razie jestem tam z doskoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci powiem że ustawiałem na chybił trafił... Pierwszy raz w życiu palę w piecu;). O ustawieniach na sterowniku to uczyłem się na przykładzie innych. Po prostu dobierałem mniej więcej podobne parametry do kogoś kto miał podobną kubaturę domu. Może to i głupie ale na początek starcza- w dom jest ciepło:no:. Będę się uczył jak się już wprowadzę do domu. Na razie jestem tam z doskoku.

 

I to chodzi....tak trzymaj :) Ja choc pale juz kilkanascie lat (w smieciuchu...z podajnikiem dopiero od kilku miesiecy), jeszcze sporo musze sie nauczyc

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle dmuchasz przy tak małej dawce paliwa?

Wychładzasz (rozrzedzasz) spaline nadmiarem powietrza to się nie dziwie,że tak to u ciebie wygląda.

 

No to Cie zmartwię to było przy dawce 4 dla 8kw i nadmuchu 40%

dopiero wczoraj miedzy 20-21 dokonałem zmian

 

I i jest to miał z marcela 28MJ

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]240927[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]240928[/ATTACH]

 

Moim zdaniem warto przeniesc go nieco w dol, na sam korpus slimaka.

Tak Grześ, tylko jak pisaliśmy o tym dawno temu z minertu to zaraz kilku filozofów zaczęło swoje wywody.

W Pancerpolu była specjalnie przyspawana tulejka na czujnik pod zasobnikiem, w tych palnikach tego w ogóle niema.

Producent dorabia te blaszki bo tam było najwygodniej.

Zgłaszaliśmy z grzeskiem że niekiedy przez to a w szczególności przy dużych wiatrach u niektórych użytkowników jest problem z temp. podajnika.

Niektórzy posłuchali i po problemie a Ci którzy wiedzą lepiej wolą baźgrać po forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Cie zmartwię to było przy dawce 4 dla 8kw i nadmuchu 40%

Mówiłem Ci że szybko rura Ci wymięknie jak zaczniesz palić ale Ty chciałeś być mądrzejszy od radia i sobie pofilozofować.

Nie odpisałeś mi na pytanie jakie Ci zadałem kilka stron wcześniej.

Co znaczyło z tą koroną wyżej lub niżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem Ci że szybko rura Ci wymięknie jak zaczniesz palić ale Ty chciałeś być mądrzejszy od radia i sobie pofilozofować.

Nie odpisałeś mi na pytanie jakie Ci zadałem kilka stron wcześniej.

Co znaczyło z tą koroną wyżej lub niżej ?

 

odpisałem Ci że 3,5cm od góry korony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci powiem że ustawiałem na chybił trafił... Pierwszy raz w życiu palę w piecu;). O ustawieniach na sterowniku to uczyłem się na przykładzie innych. Po prostu dobierałem mniej więcej podobne parametry do kogoś kto miał podobną kubaturę domu. Może to i głupie ale na początek starcza- w dom jest ciepło:no:. Będę się uczył jak się już wprowadzę do domu. Na razie jestem tam z doskoku.

 

Masz grzejniki czy ogrzewanie podłogowe ? Jeśli OP to jaką masz temperaturę zasilania ? Sterowniki i siłowniki w każdym pomieszczeniu ?

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weź jeszcze znajdź sobie jaką ma liczbę Rogi ten miał.

 

Węgiel gazowy 33 Węgiel średnio spiekający, o zdolności spiekania RI powyżej 40 do 55, może być stosowany tylko w kotłach z palnikami retortowymi nowej generacji.

 

ze strony http://zawijan.wordpress.com/poradnik-palacza/klasyfikacja-wegli/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...