Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Węgiel gazowy 33 Węgiel średnio spiekający, o zdolności spiekania RI powyżej 40 do 55, może być stosowany tylko w kotłach z palnikami retortowymi nowej generacji.

 

ze strony http://zawijan.wordpress.com/poradnik-palacza/klasyfikacja-wegli/

No to sobie odpowiedziałeś po części ale nie do końca jest toteż prawda bo zależy jak się trafi.

Kuzyn pracuje na Marcelu i z tego co mi ostatnio opowiadał to dokładnie taki wungiel jest na pokładach Marcela, oni ryją już pod Marklowicami i nie pamiętam gdzie jeszcze ale zaczęli przesiewać to nawet na 25mm, Pali tym cały ten sezon w RBRze, mówi że powera ma nieziemskiego bo z tego co mówią to i do 31Mj dochodzi, spala się dobrze, kazalem mu trochę dysze zmodyfikować do tego węgla bo na około palnika zastygał.

Problem jest z nim latem, ciężko kocioł przy życiu utrzymać, chodził chyba na 30min przerwy podajnika żeby nie zdychał, także na lato całkiem kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tam gdzie oryginalnie jest umieszczony, pod wylotem na dosuszanie.

to weź go odwróć na początek i spróbuj skierować w dół jeśli da się blaszkę obrócić

niech zbiera temperaturę z rury podajnika poniżej a nie z palnika prawie bo jest bardzo blisko kotła.

zerknij sobie na wykres między 20:40 a 20:55- kociołek dłużej pracował i temperatura podajnika mocniej się obniżyła

wyciągaj przerwę podawania by pracował dłużej. będą efekty

przy podawaniu 1:11 masz czas do zadanej w kwadrans więc zapas mocy jest ogromny i masz gdzie zejść

tylko pilnuj nadmuchu jak pisałem i schodzenia żaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to weź go odwróć na początek i spróbuj skierować w dół jeśli da się blaszkę obrócić

niech zbiera temperaturę z rury podajnika poniżej a nie z palnika prawie bo jest bardzo blisko kotła.

zerknij sobie na wykres między 20:40 a 20:55- kociołek dłużej pracował i temperatura podajnika mocniej się obniżyła

wyciągaj przerwę podawania by pracował dłużej. będą efekty

przy podawaniu 1:11 masz czas do zadanej w kwadrans więc zapas mocy jest ogromny i masz gdzie zejść

tylko pilnuj nadmuchu jak pisałem i schodzenia żaru

Ok. Mogę go przymocować gdzie tylko chcesz. Opasek zaciskowych, Ci u mnie dostatek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie ma być gdzie ja chcę

ma złapać przyzwoitą temperaturę podajnika w miejscu gdzie jeszcze nic złego się nie dzieje(daleko od kosza)

u Ciebie jest tuż przy bocznej ścianie wymiennika i zbiera ciepło z palnika a nie z rury podajnika a z niej powinien, stąd zawyżanie.

jak masz pirometr lub inny wynalazek mierzący temperatury to zmierz ile masz na rurze poniżej i ile jest na ścianie kotła

różnice będą dość znaczące a jak pisali koledzy daleko jest do temperatury zapłonu. to zwyczajnie wina materiału. żeliwo się mocniej grzeje

w podajniku stalowym miałbyś jakieś 45st przy takim mocowaniu czujnika. ja te z tak miałem a że Cobra ma alarm przy 65st to było ciekawie.

odwróciłem czujnik bez przenoszenia w inne miejsce.

alarmy się skończyły i nadal pali się na palniku a nie w koszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie ma być gdzie ja chcę

ma złapać przyzwoitą temperaturę podajnika w miejscu gdzie jeszcze nic złego się nie dzieje(daleko od kosza)

u Ciebie jest tuż przy bocznej ścianie wymiennika i zbiera ciepło z palnika a nie z rury podajnika a z niej powinien, stąd zawyżanie.

jak masz pirometr lub inny wynalazek mierzący temperatury to zmierz ile masz na rurze poniżej i ile jest na ścianie kotła

różnice będą dość znaczące a jak pisali koledzy daleko jest do temperatury zapłonu. to zwyczajnie wina materiału. żeliwo się mocniej grzeje

w podajniku stalowym miałbyś jakieś 45st przy takim mocowaniu czujnika. ja te z tak miałem a że Cobra ma alarm przy 65st to było ciekawie.

odwróciłem czujnik bez przenoszenia w inne miejsce.

alarmy się skończyły i nadal pali się na palniku a nie w koszu

 

Czujnik jest teraz jak na zdjęciu, temperatura poszła w górę ;)

20140205498.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to go podpal:bash:

u mnie pomogło więc idąc tą samą drogą liczyłem że bedzie podobnie:no:

jak widać byłem daleko od prawdy- wybacz

niech minertu z karoką zdradzą gdzie go umieścić. ja jak widać za krótki jestem

możemy tylko w temacie ustawień kontynuować jeśli chcesz

czujniki jak widać mnie nie lubią:confused::confused::confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie ma być gdzie ja chcę

ma złapać przyzwoitą temperaturę podajnika w miejscu gdzie jeszcze nic złego się nie dzieje(daleko od kosza)

u Ciebie jest tuż przy bocznej ścianie wymiennika i zbiera ciepło z palnika a nie z rury podajnika a z niej powinien, stąd zawyżanie.

jak masz pirometr lub inny wynalazek mierzący temperatury to zmierz ile masz na rurze poniżej i ile jest na ścianie kotła

różnice będą dość znaczące a jak pisali koledzy daleko jest do temperatury zapłonu. to zwyczajnie wina materiału. żeliwo się mocniej grzeje

w podajniku stalowym miałbyś jakieś 45st przy takim mocowaniu czujnika. ja te z tak miałem a że Cobra ma alarm przy 65st to było ciekawie.

odwróciłem czujnik bez przenoszenia w inne miejsce.

alarmy się skończyły i nadal pali się na palniku a nie w koszu

 

Ja nie mam stresa, że coś mi się zapali w podajniku :) (wiem przy jakiej temperaturze się węgiel zapala). Po prostu się zastanawiam, dlaczego u innych podajnik się tak nie nagrzewa ? Chodzi mi głównie o ślimak i jego "bezpieczny" zakres temperatury pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to go podpal:bash:

u mnie pomogło więc idąc tą samą drogą liczyłem że bedzie podobnie:no:

jak widać byłem daleko od prawdy- wybacz

niech minertu z karoką zdradzą gdzie go umieścić. ja jak widać za krótki jestem

możemy tylko w temacie ustawień kontynuować jeśli chcesz

czujniki jak widać mnie nie lubią:confused::confused::confused:

 

Dla pocieszenia, następny zasyp będzie mniej kalorycznym eko i temperatura podajnika spadnie o około 20 stopni ;) Mam to przetestowane.

 

Jak przyjdzie klapka na wentyl od Novego i będę ją montował, to z ciekawości wyciągnę ślimaka (jak będę umiał) i zobaczę jak się miewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel gazowy 33 Węgiel średnio spiekający, o zdolności spiekania RI powyżej 40 do 55, może być stosowany tylko w kotłach z palnikami retortowymi nowej generacji.

 

ze strony http://zawijan.wordpress.com/poradnik-palacza/klasyfikacja-wegli/

 

Dawno temu na tamtym blogu były też fotki jak to sie to trudne paliwo jeszcze wówczas w brucerze spala, ciężko to nazwać spalaniem.

Wiele razy się kłóciłem z autorem bloga, aby wreszcie zakończyć bajki o spalaniu węgla tzw trudnego w tych palnikach, bo to,że potrafi on ewakuować różne twory z paleniska nie jest dla mnie równoznaczne z tym,że można mówić o spalaniu czegoś takiego.

 

Autor bloga zresztą w prasie fachowej pisał,że węgle można mieszać, były sugestie,że to właściwy kierunek itd. i wówczas idzie to spalić.

Edytowane przez Jarecki79
późna pora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobasxx Moja sugestia,jak się ociepli opróżnij zasobnik i rozkręć w połowie korpus podajnika.Wewnątrz są za silikonowane 4 otwory przeciwdymne.Czasami ten silikon zostanie wypchany do kanału powietrznego i wtedy rośnie temp podajnika.

Rada albo zaspawać albo kupić sobie na allegro cement do tłumików (ja go stosuję) i dokładnie zakleić te otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz grzejniki czy ogrzewanie podłogowe ? Jeśli OP to jaką masz temperaturę zasilania ? Sterowniki i siłowniki w każdym pomieszczeniu ?

Parter mam cały w podłogówce( łazienka, hol, kuchnia płytki na podłodze a w pokojach panele), na górze tylko łazienka bo dom nie ma stropu tylko powałę, reszta ma grzejniki. Tak każde pomieszczenie ma swój sterownik i siłownik. Temperatura zasilania to 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobasxx Moja sugestia,jak się ociepli opróżnij zasobnik i rozkręć w połowie korpus podajnika.Wewnątrz są za silikonowane 4 otwory przeciwdymne.Czasami ten silikon zostanie wypchany do kanału powietrznego i wtedy rośnie temp podajnika.

Rada albo zaspawać albo kupić sobie na allegro cement do tłumików (ja go stosuję) i dokładnie zakleić te otwory.

U mnie właśnie to chyba było powodem wysokiej temperatury podajnika - właśnie jestem po spaleniu całego zasobnika od zaklejenia tych otworów i wygląda na to że w/w sposób rozwiązał mój odwieczny problem -popatrz na wykresy : https://esterownik.pl/sterownik/2118

Minertu -dzięki jeszcze raz za radę.

Pozdrawiam

 

acha - nie trzeba czekać na ocieplenie - mnie to samemu zajęło wraz z ponownym odpaleniem max 2 godziny a było minus 5 na dworze - układ nie zdążył wystygnąć.

Tylko przedtem dokładnie do końca wypal cały węgiel z podajnika.Na gorącym korpusie szybciej cement się utwardzi.

Edytowane przez cichy777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to pytałem o to pytał minertu.

 

Pewnie sie koledze glupio teraz zrobilo, bo zrozumial w koncu, ze niezaleznie od glebokosci osadzenia korony, odleglosc otworow od gory czy dolu korony pozostaje bez zmian. Wszak otwory sa w samej koronie a nie w palniku...

Edytowane przez gmaj22
literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobasxx Moja sugestia,jak się ociepli opróżnij zasobnik i rozkręć w połowie korpus podajnika.Wewnątrz są za silikonowane 4 otwory przeciwdymne.Czasami ten silikon zostanie wypchany do kanału powietrznego i wtedy rośnie temp podajnika.

Rada albo zaspawać albo kupić sobie na allegro cement do tłumików (ja go stosuję) i dokładnie zakleić te otwory.

Ok. Zrobi się. Jutro mam przewidywany czas zasypu, więc się tym zajmę.

Wszystkie zaślepić ? A jest możliwość zaślepienia ich poprzez wkręcenie jakichś śrub, jest dostęp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
bobasxx Moja sugestia,jak się ociepli opróżnij zasobnik i rozkręć w połowie korpus podajnika.Wewnątrz są za silikonowane 4 otwory przeciwdymne.Czasami ten silikon zostanie wypchany do kanału powietrznego i wtedy rośnie temp podajnika.

Rada albo zaspawać albo kupić sobie na allegro cement do tłumików (ja go stosuję) i dokładnie zakleić te otwory.

 

Na pewno wszystkie otwory?Karoka mówił bratu że 1,3,4 ,drugi ma być nie zaślepiony. To jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...