Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tego co pamiętam Jarecki79 opisywał, że trzeba jeden otwór zostawić, ale na focie rozstaw otworów był w poprzek, a nie tak jak na tej focie powyżej - wzdłuż. Trzeba zaślepić 3 z 4-rech otworów.

 

Zostaw profilaktycznie jeden otwór, a pozostałe zaślep, o ile masz taki tunel ślimaka jak na zdjęciu.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Jarecki79 opisywał, że trzeba jeden otwór zostawić, ale na focie rozstaw otworów był w poprzek, a nie tak jak na tej focie powyżej - wzdłuż. Trzeba zaślepić 3 z 4-rech otworów.

 

Zostaw profilaktycznie jeden otwór, a pozostałe zaślep, o ile masz taki tunel ślimaka jak na zdjęciu.

 

To zdjęcie jest dość stare bo z 2010 roku, pewnie nie raz się coś zmieniało w konstrukcji.

 

Jak rozbiorę będę wiedział. Przy wnoszeniu do kotłowni, rozkręcałem już palnik, ale nie pamiętam jak to wyglądało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki zamieścił takie oto zdjęcie w RANKINGU KOTŁÓW...

 

To ile teraz jest tych otworów ?

 

Ta fota jest stara jak kamienie, chyba z drugiej wersji palnika

Od długiego, długiego czasu dziury sa w poprzek w jednym rzędzie a nie wzdłuż.

Dziur jest 4.

Jak słusznie zaczyna tutaj ktoś główkować zaklejanie guzik daje, też się w to bawiłem swego czasu. Prędzej czy później węgiel slicon wypchnie.....

Korzystając z dużej eko, tylko spawanie ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Jarecki79 opisywał, że trzeba jeden otwór zostawić,.

 

Nie tyle trzeba, co warto.

Nie zawsze jest potrzebny (np. zbędny dla miału, bez niego pali sie na środku), ale akurat jeden to można zakleić lub odkleić a pozostałe zaspawać.

Zostawia się drugi od mocowania dmuchawy, ale Wy macie powietrze doprowadzane wężem do kosza, więc Wam żaden z tych otworów nie jest potrzebny.

 

Z tymi dziurami to chodzi o to,że przy nie do końca właściwych warunkach napowietrzenia kotłowni, ciągu kominowego mocniej może się cofac dym do kosza a otwór sam w sobie też dosuszał paliwo podawane na palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszytko jasne, ja tylko powiem że te otwory są tulejkowe na szlifierce obciąłem 4 śruby z łbem stożkowym. Ładnie się dopasowało i smyrnołem spawarką, Wszytko zajęło mi z wybieraniem węgla z kosza jakieś 3h i problemu nie ma. Szkoda tylko że fimra instalco tego nie robi jeżeli wiedzą że to zbyteczne :p

Ja po rozkręceniu miałem 3 otwory odetkane i żar mi się strasznie cofał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszytko jasne, ja tylko powiem że te otwory są tulejkowe na szlifierce obciąłem 4 śruby z łbem stożkowym. Ładnie się dopasowało i smyrnołem spawarką, Wszytko zajęło mi z wybieraniem węgla z kosza jakieś 3h i problemu nie ma. Szkoda tylko że fimra instalco tego nie robi jeżeli wiedzą że to zbyteczne :p

Ja po rozkręceniu miałem 3 otwory odetkane i żar mi się strasznie cofał.

 

No właśnie tu jest problem, bo nie mam spawarki w domu. Dlatego pytałem czy śrubami można zaślepić ? Np. takimi z płaskim łbem i dodatkowo na czerwony silikon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproś jakiegos magika i zaspawaj, ten typ żeliwa z którego jest robiona ekoenergia spokojnie cyknie różową elektrodą, nie musi być do żeliwa.

czerwonym bym tego nie zaklejał...

 

Czerwony silikon tylko do uszczelnienia tych śrub. Wolałbym to zrobić w taki sposób, żeby była możliwość doprowadzenia palnika do stanu pierwotnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominalem bodajze wczoraj o za krotkim przewodzie do czujnika temp. podajnika. Po upewnieniu sie, ze wszystkie czujniki sa takie same (z wyjatkiem czujnika spalin), zamienilem miejscami czujniki CWU (ktory ma znacznie dluzszy przewod) oraz podajnika. Naturalnie zamienilem tez na szynie w sterowniku. Sam czujnik spalin przykleilem pod "rogiem" do korpusu podajnika. Przelozylem rowniez wentylator na przeciwna strone, jest teraz za kotlem i pobiera powietrze z tylu kotla. Mam wrazenie, iz jest ono tam nieco cieplejsze niz na wprost nawiewu umieszczonego w dole drzwi do kotlowni. (ok. ,1,2 m od kotla). Naturalnie nie obracalem o 90 stopni zasobnika, zeby zgrac krociec dosuszania, pomocny okazal sie nieco dluzszy waz ogrodniczy 3/4 cala. Pasuje idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Zerknie ktoś na mój kocioł i spróbuje odpowiedzieć, dlaczego od wczoraj piec nie może osiągnąć temperatury zadanej? W komorze spalania mokro, ekogroszek na palniku przesypywany, w kotłowni szaro od dymu, generalnie dramat...

 

Jesli nie miales alarmu: "zanieczyszczony kociol" to nie znaczy, ze jest czysty. Poruszaj ta wajcha z tylu, ide o zaklad, ze ciezko bedzie chodzic. Jak przeczyscisz kanaly pionowe, sytuacja poprawi sie na pewno. Sprawdez tez czopuch (kolano) i przy okazji wyczysc czujnik spalin, bo pewnie czarny od sadzy. Potem mozesz zajac sie czyszczeniem reszty... Powodzenia. Napisz czy pomoglo :)

 

PS: Jak juz wyczyscisz kociol, mozesz spokojnie wrocic do parametrow spalania 8kW/8kW z nadmuchem 38-39% (nie wiem, jaki masz opal).

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...