Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pomyłka Zbyszku. Usunęli wydłużony cykl dopalania. Dorzucili rozbujanie dmuchawy po wyjściu z trybu podtrzymania.

Coś było zrąbane w 0.3.1.7 z obsługą pompy podłogowej i to też naprawili.

 

Wszystko tyczy się spalania grupowego. Nie mogę się doczekać wizyty w PL, aby ten soft wgrać bo u mnie tylko grupowe śmiga (przy zużyciu 25kg na dobę w automacie, po zmianie na grupowe spalanie poszło o około 5kg na dobę:yes:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunęli wydłużony cykl dopalania. Dorzucili rozbujanie dmuchawy po wyjściu z trybu podtrzymania.

To lepiej czy gorzej? Bo juz sam nie wiem

Skoro 0.3.1.7 byl z jakimis bledami to chyba raczej lepiej bedzie wgrac 0.3.1.8

Chociaz na tym poprzednim niby wszystko mi hula: wegiel dopalony nie przesypuje od strony podajnika

Sam nie wiem co zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej czy gorzej? Bo juz sam nie wiem

Skoro 0.3.1.7 byl z jakimis bledami to chyba raczej lepiej bedzie wgrac 0.3.1.8

Chociaz na tym poprzednim niby wszystko mi hula: wegiel dopalony nie przesypuje od strony podajnika

Sam nie wiem co zrobic.

 

A jak myślisz dlaczego wyszedł kolejny soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zawór na tych fotkach https://plus.google.com/photos/111618645553196561536/albums/5971805808279579809

A jaki rozmiar to nie wiem. Jak pompa CO jest wyłączona to wtedy ciepło płynie przez podłogę.

Jazzy Ty masz źle podłączony powrót z podłogówki! W takim połączeniu nigdy to nie będzie działać, powrót musisz przepiąć do rury łączącej powrót kotła z zaworem 4d. Nikt z doradców tego nie widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej czy gorzej? Bo juz sam nie wiem

Skoro 0.3.1.7 byl z jakimis bledami to chyba raczej lepiej bedzie wgrac 0.3.1.8

Chociaz na tym poprzednim niby wszystko mi hula: wegiel dopalony nie przesypuje od strony podajnika

Sam nie wiem co zrobic.

Warto zmienić na nowszy, a jak Ci nie będzie pasować to spokojnie możesz wrócić do poprzedniego. Nic na tym nie tracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle zamontowany tylko zasilanie podłogówki zrobił bym przed 4D.

 

Ale w takim układzie jak teraz tez powinno działać. Chyba że moja teoria jest słuszna i zawór potrzebuje 45-50 stopni na wejściu.

 

Najlepiej jakby połączył powrót i zasilanie omijając 4 dr.

 

Jakie argumenty za tym przemawiają? Bo przy takim podłączeniu tracimy zaletę zaworu 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazzy na swojej instalacji ma te właśnie argumenty o które pytasz :)

 

To nie jest argument coś innego w instalacji jest skopane!

Przed chwilą pisałeś również że powrót jest źle podpięty i jakoś nie napisałeś dlaczego teraz znów tworzysz inne teorie.

Dziwne bo producent podaje co innego i dopuszcza stosowanie w szeregu zaworów mieszających:

ESBE VTA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest argument coś innego w instalacji jest skopane!

Przed chwilą pisałeś również że powrót jest źle podpięty i jakoś nie napisałeś dlaczego teraz znów tworzysz inne teorie.

Dziwne bo producent podaje co innego i dopuszcza stosowanie w szeregu zaworów mieszających:

[ATTACH=CONFIG]241755[/ATTACH]

Ale na załączonym przez Ciebie schemacie mieszacz z pompą (takie np jak stosuje się w szafkach z zintegrowanym rozdzielaczem podłogówki) jest za pompą przy kotle. U jazzy wygląda to inaczej tam jest kocioł-zawór 4d-zawór 3d- pompa podł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na załączonym przez Ciebie schemacie mieszacz z pompą (takie np jak stosuje się w szafkach z zintegrowanym rozdzielaczem podłogówki) jest za pompą przy kotle. U jazzy wygląda to inaczej tam jest kocioł-zawór 4d-zawór 3d- pompa podł.

 

Jaki układ jest u jazzy to ja wiem.

Resztę zostawiam bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki układ jest u jazzy to ja wiem.

Resztę zostawiam bez komentarza.

Gdyby jazzy miał podłączone zasilanie do zaworu termostatycznego podłogówki za pompą c.o i pomijając fakt że na schemacie który zamieściłeś jest zawór 3d a nie 4 d jak u jazzy to by działało, z tym że pompa c.o musi wtedy działać non stop. Dlatego jeśli zawory mieszające znajdują się w kotłowni przy kotle to łączy się równolegle i steruje się nimi niezależnie od innych.

Robisz instalacje i alarmy, tam chyba też się robi osobne obwody na oświetlenie inne na gniazda, są to równoległe obwody niezależne od siebie nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...