Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

mark3k, 660 brutto to jest około 536 netto. Plus netto 20 na worki ( bardzo tanie by musiały być - 0,5 PLN netto za sztukę ), 20 na człowieka z obciążeniami, 15 paleta i niech będzie piątka na koszty placowe - prąd do maszyny, zgrzewarki i taśmociągu, ropa do ładowarki, do wózka który palety załaduje na auto, stretch na paletę i takie tam inne. Jest 596 PLN, czyli z VAT-em 733 Zeta, Nie ma w tych pieniądzach jeszcze transportu z kopalni na plac sprzedawcy i od sprzedawcy do Ciebie. Nie wspominam o zysku sprzedawcy - na razie o jego kosztach mówimy. Albo Twój Bobrek jest z Rosji, albo z Sobieskiego, albo Twoja tona waży 900 kilogramów. Nie ma więcej opcji.

 

Kobra jest jeszcze opcja rozwodnienia lub wzbogacenia piaskiem i kamieniami, ewentualnie jak sprzedawca litościwy, znacznie tańszym węglem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bobasxx Moja sugestia,jak się ociepli opróżnij zasobnik i rozkręć w połowie korpus podajnika.Wewnątrz są za silikonowane 4 otwory przeciwdymne.Czasami ten silikon zostanie wypchany do kanału powietrznego i wtedy rośnie temp podajnika.

Rada albo zaspawać albo kupić sobie na allegro cement do tłumików (ja go stosuję) i dokładnie zakleić te otwory.

 

Prawie dwie doby palenia po zaślepieniu otworów. Opał ten sam. Umiejscowienie czujnika podajnika bez zmian.

Temperatura podajnika spadła o 20 stopni i w końcu jest w miarę stabilna. Musiałem wprowadzić korektę ustawień, bo palnik dostał jakiegoś "kopa".

 

Wielkie podziękowania dla minertu za zdiagnozowanie problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie nie dowierzasz, niech Ci Karoka może jeszcze przeliczy. Bo mnie wychodzi, że do Twojego ( przy założeniu że masz to za co zapłaciłeś i waga się zgadza )sprzedawca dołożył jakieś 8 dych netto na tonie lekko licząc.

 

Ja nie wiem co kupiłem. Jest czarne i się pali. Co mi sprzedano wie tylko Bartex i nikt więcej. Na grudkach węgla nie mam żadnej cechy. :)

Co do ceny zakupu: tak jest i koniec. Ja zapłaciłem, ktoś inny wycenił i sprzedał. Bimbrem groszek nie śmierdzi to chyba nie rusek.... :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie dwie doby palenia po zaślepieniu otworów. Opał ten sam. Umiejscowienie czujnika podajnika bez zmian.

Temperatura podajnika spadła o 20 stopni i w końcu jest w miarę stabilna. Musiałem wprowadzić korektę ustawień, bo palnik dostał jakiegoś "kopa".

 

Wielkie podziękowania dla minertu za zdiagnozowanie problemu. :)

Jak widać zmiany dość duże.Grunt,że pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co kupiłem. Jest czarne i się pali. Co mi sprzedano wie tylko Bartex i nikt więcej. Na grudkach węgla nie mam żadnej cechy. :)

Co do ceny zakupu: tak jest i koniec. Ja zapłaciłem, ktoś inny wycenił i sprzedał. Bimbrem groszek nie śmierdzi to chyba nie rusek.... :lol2::lol2::lol2:

 

Kupiłęm "Retopal" z BARTEXU. I wiem ze to nie jest retopal bo się tak piecze że muszę czechem to rozcieńczać pół na pół bo jest masakra. A nawet z tym czechem sie to piecze ale już lepsza kultura palenia. W dalszym ciągu produkuję koks :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
W sumie to nie wiem, podczas rozmowy z serwisantem nie pytałem czy oni to zrobią, tylko czy mogę zaspawać te otwory :)

 

Może mój błąd, ale korona mi z głowy nie spadła ;)

Nie w tym rzecz.Jeden z serwisantów znał odpowiedź.Dobry serwis nie pozwoliłby na to aby klient nie mógł spać spokojnie nękany alarmami i usunąłby usterkę sam.Nie chodzi tu o to czy korona z głowy Ci spadła czy nie,tylko o pewne standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz.Jeden z serwisantów znał odpowiedź.Dobry serwis nie pozwoliłby na to aby klient nie mógł spać spokojnie nękany alarmami i usunąłby usterkę sam.Nie chodzi tu o to czy korona z głowy Ci spadła czy nie,tylko o pewne standardy.

 

Nie zgłaszałem konkretnej usterki do serwisu. Dzwoniłem do nich dopiero po informacji od Minertu co może być przyczyną tego grzania się podajnika, a dzwoniłem żeby się podpytać o jakieś blachy zaślepiające otwory (dowiedziałem się przez priva, że Ekoenergia coś takiego stosuje). Pewnie jakbym powiedział, że nie umiem/nie mam czasu/nie chce mi się spawać, to musieliby przyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu piszesz,że te otwory to kanały przeciwdymne- po zatkaniu już tej roli nie pełnią to w końcu poco producent je wykonuje a Instalko nie zatyka proszę wyjaśnij

Powietrze dostarczane przewodem osuszacza przejmuje ich rolę.

Dlatego producent palnika je robi ?

Ponieważ dosuszanie paliwa jak wiesz Marku to rzadkość a nie tylko Instalco montuje te palniki.

Dlaczego je kleją a nie spawają tego Ci nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...