Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za odpowiedż.U mnie temperatura podajnika jest w normie to jest około 40 stopni mniemam,że silikon trzyma.Zapytam jeszcze czym uszczelnić klapkę na rurze odprowadzającej spaliny , dotychczasowe uszczelnienie z czegoś zostało wypalone przy brzegach co prawda nie na całym obwodzie wole mieć to uszczelnienie na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż.U mnie temperatura podajnika jest w normie to jest około 40 stopni mniemam,że silikon trzyma.Zapytam jeszcze czym uszczelnić klapkę na rurze odprowadzającej spaliny , dotychczasowe uszczelnienie z czegoś zostało wypalone przy brzegach co prawda nie na całym obwodzie wole mieć to uszczelnienie na 100%
Ja przykręcam a potem palcem delikatnie silikonem tym co koronę. Po ponownym odkręceniu lekko pukasz i odchodzi a z boków dekla palcami się wykruszy to co pozostało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż.U mnie temperatura podajnika jest w normie to jest około 40 stopni mniemam,że silikon trzyma.Zapytam jeszcze czym uszczelnić klapkę na rurze odprowadzającej spaliny , dotychczasowe uszczelnienie z czegoś zostało wypalone przy brzegach co prawda nie na całym obwodzie wole mieć to uszczelnienie na 100%

 

Proponuję dokładnie wyczyścić klapkę, nanieść cienką równą warstwę silikonu czerwonego, poczekać aż wyschnie i przykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Również jak i minertu nie słyszałem jeszcze ani nie miałem zgłaszanego takiego przypadku.

 

Ponawiam pytanie.Jakie otwory, w jakim palniku ekoenergii powinny być zaślepione.Nie interesuje mnie to że właściciel instalco to hobbysta i zaślepia ala tunning-inaczej a niżeli producent palnika.Chce odpowiedzi,jasno i wyraźnie.Dosyć mam SMS nocami o zbyt wysokiej temp.podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.Jakie otwory, w jakim palniku ekoenergii powinny być zaślepione.Nie interesuje mnie to że właściciel instalco to hobbysta i zaślepia ala tunning-inaczej a niżeli producent palnika.Chce odpowiedzi,jasno i wyraźnie.Dosyć mam SMS nocami o zbyt wysokiej temp.podajnika.

nie tylko Instalco montuje te palniki.

Jak myślisz ? w jakim celu producent pozostawiałby te otwory ?

Żeby je później zaklejać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Zaklejanie otworów, certyfikaty.

Na światło dzienne wychodzi coraz więcej 'perełek'.

Czego się jeszcze można spodziewać? :p

Chłopaki się rozkręcą. :cool:

 

Drobnostki.To jeden z lepszych kotłów na rynku.Może nie 11kW,ale 17kW to caculo -na odpowiedni metraż oczywiście-i nie z palnikiem ekoenergii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklejanie otworów, certyfikaty.

Na światło dzienne wychodzi coraz więcej 'perełek'.

Czego się jeszcze można spodziewać? :p

Chłopaki się rozkręcą. :cool:

Co zaklejałeś ?

Czy któryś z producentów się tłumaczy dlaczego coś zrobił tak a nie inaczej ?

Tym bardziej ja za niego nie będę się tłumaczył dlaczego zrobił dosuszanie paliwa i jak widać sprawdza się dobrze.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
No chyba jeszcze tylko dla Ciebie coś jest niejasne.

Jaką znowu atrakcję chcesz znaleźć ?

Pokaż te alarmy które nękają CIę nocami.

Ja mam słonia w karafce, żywego.

Czy pisałem że moje alarmy?Dobrze wiesz ,że mam pod opieką druga jednostkę 11kW. Stary palnik ekoenergii,dlatego chcę wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Tym bardziej ja za niego nie będę się tłumaczył dlaczego zrobił dosuszanie paliwa i jak widać sprawdza się dobrze.

 

Nie świruj.Nie da się dosuszyć 100kg opału w "zejściu" do palnika nawet jak czas do zasypu to 7 dni.Wiesław,przestań.

To złuda.Jest jeden ciekawy motyw w moim palniku.Zatykam dosuszanie,i mam skrzepy na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie świruj.Nie da się dosuszyć 100kg opału w "zejściu" do palnika nawet jak czas do zasypu to 7 dni.Wiesław,przestań.

To złuda.Jest jeden ciekawy motyw w moim palniku.Zatykam dosuszanie,i mam skrzepy na palniku.

Zapewniam że da się i to dużo szybciej.

Widziałem na targach w Sosnowcu jaki groszek wsypał p. Daniel w piątek do zasobnika ( ciekło z niego ), jak wyglądał w sobotę i jak wyglądał w niedzielę czyli na drugi dzień po zasypie.

Po co zatykasz ?

Bratu powiedziałem jak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaklejałeś ?

To chyba Ty się zaczynasz tu rozkręcać.

Czy któryś z producentów się tłumaczy dlaczego coś zrobił tak a nie inaczej ?

Tym bardziej ja za niego nie będę się tłumaczył dlaczego zrobił dosuszanie paliwa i jak widać sprawdza się dobrze.

bobasxx Moja sugestia,jak się ociepli opróżnij zasobnik i rozkręć w połowie korpus podajnika.Wewnątrz są za silikonowane 4 otwory przeciwdymne.Czasami ten silikon zostanie wypchany do kanału powietrznego i wtedy rośnie temp podajnika.

Rada albo zaspawać albo kupić sobie na allegro cement do tłumików (ja go stosuję) i dokładnie zakleić te otwory.

 

Czy ja napisałem że coś zaklejałem? Napisał:

Prawie dwie doby palenia po zaślepieniu otworów. Opał ten sam. Umiejscowienie czujnika podajnika bez zmian.

Temperatura podajnika spadła o 20 stopni i w końcu jest w miarę stabilna. Musiałem wprowadzić korektę ustawień, bo palnik dostał jakiegoś "kopa".

Wielkie podziękowania dla minertu za zdiagnozowanie problemu. :)

2. Producent się nie musi tłumaczyć, producent ma to zrobić tak że by nie trzeba było poprawiać.

3. Nie pisałem do ciebie. Więc dlaczego mnie zaczepisz? Czy ja Ci się każe tłumaczyć z czegoś? Mój post w ogóle NIE był do Ciebie!

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
W takim razie który palnik wg. Ciebie powinien być montowany ?

Z tego co wywnioskowałem Burner-S nie, Ekoenergia też nie, to który ?

 

Napisałem o kotle 17kW.Jak dla mnie z palnikiem Grenia.Dlaczego?Ma taką modulację mocy jakiej nie mają pozostałe.

Coś jeszcze?

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...