Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Z tą słomą w butach - pamiętam że jeszcze kilku było zainteresowanych tym palnikiem i ciekawych opinii. Pamiętam też jakieś zdjęcie ze spalania Chwałowic i mocno przychylne komentarze co do efektów.

 

Nigdzie nie napisałem,że to Ty mi tę słomę w buty wciskałeś.

Tak jest nawet filmik w sieci nagrany prze zemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po co Ci link,bobasxx się męczył,i kilku innych-za mało?Linków się zachciało?

 

A ty się na czytałeś co jest u innych i się kocioł zaraził ?

ja wierzę w to co widzę.

jak to mówią, papier wszystko przyjmie.

 

Panowie spokojnie, męczył się to za dużo powiedziane. alarmy wywalało mi zawsze podczas dużych wiatrów, no bo jak normalna temperatura podajnika oscylowała około 70-80 stopni, to już nie daleko do alarmu.

Nawet Wiesiek do mnie dzwonił w tej sprawie.

 

To głównie przez te alarmy zdecydowałem się na montaż RCK i klapki na dmuchawę. A że po drodze wyszła sprawa otworów "antyspalinowych", to tylko lepiej bo przy jednym wygaszeniu załatwiłem oba tematy.

 

Faktem jest też, że skoro Instalco wie że te otwory w RBR-ach są niepotrzebne, to powinni je od razu zaspawać i problemu by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę ale chcę wiedzieć kiedy zacząć myśleć o rozkręcaniu podajnika w celu zaślepienia otworów.

Przy większych mrozach zdarzało mi się i 70 stopni. Wiem że to jest uwarunkowane wieloma czynnikami.

 

Ja zauważyłem, ze temperatura podajnika jest ściśle powiązana z węglem jaki spalasz.

 

Jak zasypałem zeszłoroczną oryginalną "wesołą", to temperatura podajnika skoczyła do góry, czyli chyba im "mocniejszy" opał, tym ona wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, ze temperatura podajnika jest ściśle powiązana z węglem jaki spalasz.

 

Jak zasypałem zeszłoroczną oryginalną "wesołą", to temperatura podajnika skoczyła do góry, czyli chyba im "mocniejszy" opał, tym ona wyższa.

 

Ktoś tu niedawno pisał że pieklorz jest nieciekawy, albo to Minertu mi mówił przez tel. juz nie pamiętam, ale widać że czynników może być wiele, a wydaje się na pierwszy rzut oka że to taka błaha sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tylko tyle że nie zamierzam zaklejać ani spawać tych otworów antyspalinowych. Wolę mieć temp. lekko podwyższoną od niskiej. Wolę aby opał jeszcze dosychał w podajniku niż miał wilgotny do niego docierać, i drugie to wolę aby ślimak był ciepły i poruszał się w suchym grochu niż w wilgoci.

Skoro producent je zrobił to do czegoś są potrzebne i je zostawiam. Ale to jest moja decyzja i inni nie muszą się z nią zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliłem tonę Wesołej, kończę spalanie dwóch ton Pieklorza i oba spaliłem (dla mnie) ładnie. Różnica w popiele to taka że Pieklorz robił mi popcorn a Wesoła popiołek. Następna różnica to na palniku była taka że Wesoła mi spadała do środka palnika i musiałem zwiększyć podawanie nie ruszając wiatru ale to może wina wiatrów (u mnie cały czas wieje) a nie mam (jeszcze) RCK. Druga różnica między tymi groszkami to taka że Wesołą dmuchałem 37 a Pieklorza 43.

Następna różnica to temp. podajnika, dla Wesołej o około 20*C więcej.

Oba grochy z Bartexu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Palniki GRENIA maja tylko 2 RBR-y a są nimi 11kW (obecny 12kW) oraz mój 17kW.

Co ciekawe palniki niczym się nie różnią bo to te same 15kW palniki.

Tak ,są zmienno mocowe , jak kiedys o nich pisałem to mnie wyśmiano i wciskano mi słomę w buty.

 

Na pewno nie ja.

W grudniu rozmawiałem z (chyba to ojciec właściciela) o ewentualnym montażu w moim kotle tego palnika.Wiem ,że masz go Ty i Stan.Obserwuje je dość długo,od początku jak u Was działają.Może spróbuje go zaadoptować na swoje potrzeby jak mi go sprzedasz,lub ktokolwiek inny.Tak czy siak,ten pan zapytał mnie też cyt:"A widział Pan ten palnik?Bo jak montowaliśmy go do jednostki 11kW z dużymi problemami,to ja go widziałem,i darmo bym nie chciał"-tak to jakoś brzmiało.

Palnik jest OK,bardzo ok.To moje zdanie.

Do kobra 64.

Mnie nie interesuje jak ten palnik wygląda,wystarczy że "widzę" ile przewala opału u minertu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Twoja opinia o palniku ma znaczenie - również dla mnie. Ale opinia kogoś co go widział na zdjęciach i zna z opisów już jakoś jakby mniej. Wiarygodność osoby wygłaszającej opinie oparte na takich podstawach pozostawię bez komentarza. .

Nie obraź się ,ale takie myślenie zalatuje mi czasami komuny.Zero nowatorstwa,jak coś produkowali to takie samo,od początku do końca -przez ponad 40lat.Wszystko co masz w domu kupiłeś po latach obserwacji u sąsiadów lub innych użytkowników?

Co do opinii i wiarygodności .Widzę ile spala minertu na tym palniku.Ile kg/dobę.To mi wystarcza.Ty potrzebujesz lat świetlnych,jak faktu że węgiel,czy Ci się to podoba czy nie, odchodzi do lamusa.Nie wierzysz,bo sprzedajesz węgiel-i tak być nie może.

Ja potrzebuje trochę mniej czasu.Chcę spróbować ,ot tak z czystej ciekawości.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A ty się na czytałeś co jest u innych i się kocioł zaraził ?

ja wierzę w to co widzę.

jak to mówią, papier wszystko przyjmie.

 

Wystarczy telefon do brata.Mówię jak było.A że go często nie ma,SMS-y przychodzą do mnie.Dlatego pytał ile tych otworów ma być zaślepione,pamiętasz.Pomogło zredukowanie dosuszania paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź sie, ale w ciągu 4 lat masz drugi kocioł, oba z tych polecanych i z sukcesami użytkowanych przez innych, ze sterownikiem dającym sobie doskonale radę u baaaardzo wielu innych. Nie wiem jak to było z Ogniwem, ale od Twoich zachwytów RBR -em nie minęło jeszcze pół roku - i już w stopce masz nie polecam i hejtujesz każdym wpisem na tym wątku. To samo czeka każdy kocioł, ster i palnik jaki dostaniesz w swoje łapki. Twoje zachowanie zalatuje mi - czasami przedszkola. I to nie starszaków. Coś sobie wydumasz, uznajesz że skoro wydumałeś to tak ma być - i jak nie jest to się na świat obrażasz, wymyślasz niedawnym przyjaciołom, żenada. Pora zrzucić krótkie majtasy. Albo w nie kupę nawalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie obraź sie, ale w ciągu 4 lat masz drugi kocioł, oba z tych polecanych i z sukcesami użytkowanych przez innych, ze sterownikiem dającym sobie doskonale radę u baaaardzo wielu innych. Nie wiem jak to było z Ogniwem, ale od Twoich zachwytów RBR -em nie minęło jeszcze pół roku - i już w stopce masz nie polecam i hejtujesz każdym wpisem na tym wątku. To samo czeka każdy kocioł, ster i palnik jaki dostaniesz w swoje łapki. Twoje zachowanie zalatuje mi - czasami przedszkola. I to nie starszaków. Coś sobie wydumasz, uznajesz że skoro wydumałeś to tak ma być - i jak nie jest to się na świat obrażasz, wymyślasz niedawnym przyjaciołom, żenada. Pora zrzucić krótkie majtasy. Albo w nie kupę nawalić.

 

Przestałeś być miły od czasu dyskusji na temat oszustów handlujących opałem.Trudno.

Zamontowałeś przewymiarowaną jednostkę do swego domu-co sam przyznałeś-tak bardzo znając się na kotłach.Amen.

Ja mogę sobie robić co chcę,to moja kasa.Nie jestem zależny od Ciebie,węgla i opinii innych użytkowników.Bo,jak powtarza jeden z userów-co pasuje jednemu-drugiemu już nie pasuje.

A standardy wyznacza każda pojedyncza opinia,nie zbiorowy krzyk.

W stopce mam:RBR Ekouniwersal 11kW Ceramic-nie polecam !!!!!

Bo takiego kotła nie ma :)

Ok,bez żartów.Nie polecam z tych kotłów z ceramiką.I tyle.Nic więcej.

Mam pod opieką non stop taki sam,bez ceramiki-w zbliżonych warunkach.Jest o niebo lepiej.

BTW.Myślę ,że widziałem dużo więcej kotłów w "akcji" niż ty rodzai opału :)

Kończmy,bo to nie miejsce.A wielu,pewnie i tobie-nie pasują opinie takich jak ja,zwykłych userów-co piszą tak jak jest,bez chęci zysku i interesu.Bo to forum userów a nie handlarzy i sprzedawców.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jakaś pokazowa kotłownia? Czysto, jak na sali operacyjnej.

 

Zbigmaz, kiedy kupowałeś z Bartexu? Mam próbne z Kareny Wesołą Iskrę, jutro wsypuje i zobaczę. Obecnie na próbę poszła Wesoła od lokalnego dostawcy, ale tych lokalnych to bym pozamykał wszystkich najlepiej, choć nie jest źle od tego na szczęście. Jedynie nie mogę poradzić sobie ze skokami w temp. CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś pokazowa kotłownia? Czysto, jak na sali operacyjnej.

 

Zbigmaz, kiedy kupowałeś z Bartexu? Mam próbne z Kareny Wesołą Iskrę, jutro wsypuje i zobaczę. Obecnie na próbę poszła Wesoła od lokalnego dostawcy, ale tych lokalnych to bym pozamykał wszystkich najlepiej, choć nie jest źle od tego na szczęście. Jedynie nie mogę poradzić sobie ze skokami w temp. CO.

Zamawiałem jakoś na początku lipca a dostałem chyba (nie pamiętam) dwa tyg. później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, czy z nowym sofcie są roblemy z cykliczną pracą pompy CO? Na poprednim działało ok, teraz wydaje mi się, że pomimo właczenia pracy cyklicznej pompa pracuje w trybie ciągłym.

 

Pytanie 2 W jak najprostszy sposób ograniczyć maksymalną temperaturę w domu? Czujnik wewnętrzny mam zainstalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy telefon do brata.Mówię jak było.A że go często nie ma,SMS-y przychodzą do mnie.Dlatego pytał ile tych otworów ma być zaślepione,pamiętasz.Pomogło zredukowanie dosuszania paliwa.

Przecież można zobaczyć ile było tych SMSów, wystarczy link wstawić i zobaczyć dlaczego się pojawiły, co tam grzebałeś.

Jakoś brat niema problemów, a Tobie na okrągło coś nie pasuje i wiemy od kiedy i dlaczego, nie ?

Znając życie po miesiącu użytkowania p. Greń dostanie całą listę poprawek i będziesz chciał żeby Ci palnik zrobił jak Tobie się przyśni.

Niestety tak dobrze niema żeby indywidualnie pod czyjeś chwilowe widzi-mi się ktoś robił palnik czy oprogramowanie jak próbowałeś to wymusić Swoimi wpisami.

Poczytaj jak pięknie skwitowało Defro następnego co mu nic nie pasuje i w każdym poście podobnie jak Ty próbuje tylko wady wytykać.

Na szczęście jest Was tylu że na palcach jednej ręki można policzyć także jak Zawijan_2 kiedyś to fajnie nazwał "mieścicie się w granicy błędu statystycznego"

Aaaa, pamięć mam jeszcze dobrą, bynajmniej tak mi się wydaje :)

Jak wiem że coś komuś obiecałem i mogę zapomnieć to proszę o przypomnienie za jakiś czas gdyby mi się przydarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Przecież można zobaczyć ile było tych SMSów, wystarczy link wstawić i zobaczyć dlaczego się pojawiły, co tam grzebałeś.

Jakoś brat niema problemów, a Tobie na okrągło coś nie pasuje i wiemy od kiedy i dlaczego, nie ?

Ok,jak tak to zgłosimy to do Instalco.Przyjedziesz,naprawisz.

Niestety tak dobrze niema żeby indywidualnie pod czyjeś chwilowe widzi-mi się ktoś robił palnik czy oprogramowanie jak próbowałeś to wymusić Swoimi wpisami.

Ale zostało zmienione.Nie pisze że to w 100% moja zasługa,ale jako jeden z niewielu zgłaszałem przesypywanie opału w grupowym.Chcesz się założyć ,że 3 sek podawanie też wprowadzą? ;)

Na szczęście jest Was tylu że na palcach jednej ręki można policzyć także jak Zawijan_2 kiedyś to fajnie nazwał "mieścicie się w granicy błędu statystycznego"

Chciałbyś by było takich jak najmniej,to zrozumiałe.Mógłbyś podawać półprawdziwe informacje.Tak jak np.ze swoim spalaniem.Dlaczego po moich kąśliwych uwagach&wyliczeniach kolegi w84u-po tylu latach zniknęły statystyki spalania Twego kotła? :)

Panie Wiesławie,ma Pan jakieś dziwne wyobrażenie o mnie,że coś tam grzebię w swoim i brata kotle.Zaręczam Panu,że na 100% kotły są nietykane,za wyjątkiem ponownego wklejenia korony w moim kotle.Nikt nie ingerował w ich konstrukcję w żadnym stopniu.Jak dostanę pisemna zgodę,zdejmę część ceramiki w moim.

Pan wie za co mam żal.Za brak "dostatecznych" informacji jakich mnie i bratu powinien Pan udzielić.I nie chodzi tu o to czy pytaliśmy czy nie.Pamiętam,że o 11kw mówił Pan ,że to 100% nowa konstrukcja,a tak przecież nie jest.Niech Pan robi swoje.Ja Panu nie wróg.Opisuję jedynie co obserwuję.I tyle.

A o RBR 11kW mam dobrą opinię,tylko o ceramice w nim już nie.Gdybym wiedział od Pana ,że 11kW to wykastrowana 17kW-miałbym teraz 17kW.Pamięta Pan,że omyłkowo 17kW do nas trafiło?Widocznie tak miało być.Trzeba było ją zostawić :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...