Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Ale zostało zmienione.Nie pisze że to w 100% moja zasługa,ale jako jeden z niewielu zgłaszałem przesypywanie opału w grupowym.Chcesz się założyć ,że 3 sek podawanie też wprowadzą?

 

Witam

BRAWO NOVY-załatw jeszcze ilość podań nawet i 10 od 8 kw w zwyż

może zdąże się załapać w tym sezonie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Panowie, czy z nowym sofcie są roblemy z cykliczną pracą pompy CO? Na poprednim działało ok, teraz wydaje mi się, że pomimo właczenia pracy cyklicznej pompa pracuje w trybie ciągłym.

 

Pytanie 2 W jak najprostszy sposób ograniczyć maksymalną temperaturę w domu? Czujnik wewnętrzny mam zainstalowany.

ad1 teraz jest tak samo jak przedtem, jeżeli nie osiągnie temp. zadanej to ma pracę ciągłą, potem przechodzi na cykliczną.

ad2 praca cykliczna zamiast ciągłej, obniżenie temp. CO, termostaty na grzejnikach. To tak najprościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Zamontowałeś przewymiarowaną jednostkę do swego domu-co sam przyznałeś-tak bardzo znając się na kotłach.Amen.

......

 

Gdybyś czasem szybciej używał mózgu jak klawiatury, nie napisałbyś tych słów. Zamontowałem przewymiarowany kocioł, bo wiedziałem czym różni się od niego mniejszy. Dokładnie wiedziałem na czym polega różnica i jakie będą skutki zamontowania słabszej jednostki. Ty jako że tego nie wiedziałeś, przekonujesz się doświadczalnie. Na etapie budowy mojego komina i projektowania mojej instalacji wszystko zostało odpowiednio przygotowane dla przewymiarowanego kotła. Mam w domu od blisko 10 lat przez wielu obśmiewanego kloca Defro, w dodatku 28 kW. Przez chwilę było widać na forum jak pracuje - w dodatku w trudnych dla przewymiarowanego kotła warunkach okresu przejściowego, kiedy ta wielka stara maszyna paliła po 5 - 6 kilogramów na dobę. Potrafię go prawidłowo poprowadzić. Nie widzę co można by zarzucić działaniu mojego przewymiarowanego Skama - w kwestii zużycia, stabilności temp. kotła i temp. wewnętrznej. A Ty potrafiłeś napluć na Ogniwo, teraz plujesz na Instalco i charczysz na Elektro System. Niespecjalnie imponujące osiągnięcia. Może i rzeczywiście właściwy portret Twojej persony zamieszcza od kilku postów kol. Beata i Sławek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty potrafiłeś napluć na Ogniwo, teraz plujesz na Instalco i charczysz na Elektro System. Niespecjalnie imponujące osiągnięcia. Może i rzeczywiście właściwy portret Twojej persony zamieszcza od kilku postów kol. Beata i Sławek...

 

Nie jesteś na fm od poczatku, to nie znasz historii...nowy kupił ogniwo z praktycznie prototypem nowego palnika (chociaż kilka osób proponowało mu żeby zakupił ze sprawdzonym brucerem, miał kocioł o ile mnie pamiec nie myli 25 kw , pozniej chlopaki doradzali mu rbr 17kw , on kupił 11 jeszcze na dodatek z ceramiką,(znowu jakby nie patrzeć prototyp) teraz znowu zachwala 17 kw z palnikiem grenia (ciekawe skad wie że to taki nr 1??) ( kiedyś napisałem ze on lubi testować kotły-może tak jest ) są ludzie którzy nie powinni miec kotłów na eko .... eko chcą spalać jak gaz, a płacić jak za miał. a ze płuł na wszystko i na wszystkich to zdązyliśmy już przywyknać, ( nie ma chyba usera na którego by nie bluzgał jadem) a o producentach czy to palników, kotłów, czy sterowników nie wspomnę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

BRAWO NOVY-załatw jeszcze ilość podań nawet i 10 od 8 kw w zwyż

może zdąże się załapać w tym sezonie

:)

Hej Rajmund.

Jak kilka tygodni temu pisałem o zmianie sposobu podawania w grupowym to był śmiech.Teraz takie zmiany są w nowym sofcie.Pisałem o też 3 sek.podawaniu,prędzej czy później się pojawi.Nie mówię ,że to tylko moja zasługa,ale jak zacząłem pisać że przesypuje opał,to nagle znalazło się jeszcze kilku którzy to potwierdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś pokazowa kotłownia? Czysto, jak na sali operacyjnej.

 

Zbigmaz, kiedy kupowałeś z Bartexu? Mam próbne z Kareny Wesołą Iskrę, jutro wsypuje i zobaczę. Obecnie na próbę poszła Wesoła od lokalnego dostawcy, ale tych lokalnych to bym pozamykał wszystkich najlepiej, choć nie jest źle od tego na szczęście. Jedynie nie mogę poradzić sobie ze skokami w temp. CO.

 

Nie pokazowa tylko moja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy, nie chcę już cytować tych "tasiemców", powiedziałem ile zdołałem i prosiłem żeby pytać o co chcecie.

O badaniach też mówiłem, jakoś zapomniałeś i piszesz że nie ale teraz Ci tego nie udowodnię że mówiłem a Ty mi nie że nie mówiłem i co chcesz to napiszesz.

Obejrzeliście kocioł ekspozycyjny, widzieliście mój prawie tylko w tym okresie grał tylko CWU.

Czy przyjadę naprawić ? Co naprawić ? co się zepsuło ? jak mnie o to poproszą to tak, jeśli nie to przyjedzie ktoś inny.

Nie będę też już przytaczał mojego wpisu o tym że chciałem zamienić na swój koszt kotły, Twój ceramik za mój stalowy, wymyślałeś jakieś dziwne wymówki o gankach i nie pamiętam co jeszcze.

Twoja sprawa, nie chciałeś to dla czego chlapiesz jedno i to samo, bez żadnej roboty i kosztów chciałem Ci ulżyć w cierpieniach, napisałem Ci nie raz że jak nie chcesz mi go dać to bierz młotek i wał po tej ceramice i masz stalowy.

Napisałem Ci również że nie stracisz gwarancji i jak chcesz to możesz dostać to na piśmie ode mnie, jeśli jestem dla Ciebi8e za malutki to dostaniesz taki dokument z Instalco.

To czego chłopie się szczypiesz ?

Wystarczyło raz napisać i dostałeś kierownicę spalin oraz deflektor także w czym masz jeszcze problem, młotka w chałpie nie masz ?

Co do statystyk ja nie mam czasu siedzieć w kotłowni jak Ty i szukać czego by się tu jeszcze czepić czy jakąś nową atrakcję na forum rozkręcić.

Tam chodzą moi synowie, nie wiem ile sypią i czego, tego trzeba pilnować i to bardzo żeby było dokładnie, trafia się jakiś groszek czy miał z jakiejś oferty do przetestowania także ja nie mam zamiaru być niewolnikiem statystyk i żeby ktoś miał się czym karmić.

Ty mi nie dosypiesz jak więcej spali ani nie wyciągniesz z zasobnika jak spali mniej.

Pamiętasz miałeś obawy że jak mróz ściśnie i jak piec nie wwyrobi miałeś uruchomić klimatyzatory żeby go wspomóc, pamiętasz ? powiedziałem panie Marku myślę że nie będzie takiej potrzeby, czy była ?

Nie mogę za bardzo czasem pojąć o co Ci chodzi, raz marudzisz jak nawiedzony a za chwilę piszesz znowu że w sumie to jesteś nawet zadowolony.

W sumie to o coś Cię zapytam ale nie tutaj i nie jest to jakaś moja złośliwość z Twoim kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię ,że to tylko moja zasługa,ale jak zacząłem pisać że przesypuje opał,to nagle znalazło się jeszcze kilku którzy to potwierdzili.

Ty po prostu nie wiem co chcesz zrobić z pieca węglowego.

Pamiętasz jak Ci pisałem jesienią że przy moim domu który widziałeś, przejadę całą zimę nawet w największe mrozy w grupowym 8/8 bez kręcenia, na starym sofcie z 5 podaniami i dopalę węgiel ?

Przyjrzyj czy coś kręciłem, mój sterownik cały czas jest dostępny, także to nie tylko słowa.

Powiem Ci że tak samo może pracować całe lato przy grzaniu tylko CWU,

Pewnie trzeba będzie coś nowego przetestować i nie będę Ci tego teraz obiecywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
i co z tego wyszło-jak dmuchawka waliła bez trzymanki 5 minut -taaa w twoim palnika ok

ale tu jest mowa o bruceropodobnych kol G

 

Rajmund,na tym wątku są prawie sami najmądrzejsi.Reszta to sprzedawcy i handlarze(Ci od dobrych rad,bez płatnych profili).I kilka procent takich jak Beata&Sławek,co nie mają pojęcia o temacie.Tu się nielubi niezadowolonych.Ale mnie to już ...Propoonuje Ci to samo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to zrobić żeby się paliło na tzw kopczyku. U mnie jest tak że najczęściej pali się ledwo co na takiej góreczce ok 1 cm powyżej korony a tak naprawdę wszystko dzieje się w przestrzeni wewnątrz palnika. Palę teraz mieszanką gówna ala Retopal z Bartexu przemieszanego z Czechem gdyż strasznie się piekł i nie dało rady tego utylizować inaczej. Ciężko mi z tego uzyskać odpowiednią temperaturę na kotle chociaż spaliny mam coraz wyższe a temp CO niekoniecznie. Już znalazłem optymalne ustawienie moim zdaniem czyli 3/18 z nadmuchem 40%. Przy tych ustawieniach nie przesypuje mi zbytnio niedopałów z którymi walczę na innym froncie :) Co zasyp czyszczę kocioł z sadzy (lekka warstewka się pojawia na wszystkich ściankach). Macie jakąś poradę co z tym zrobić czy to tylko kwestia węgla?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to zrobić żeby się paliło na tzw kopczyku. U mnie jest tak że najczęściej pali się ledwo co na takiej góreczce ok 1 cm powyżej korony a tak naprawdę wszystko dzieje się w przestrzeni wewnątrz palnika. Palę teraz mieszanką gówna ala Retopal z Bartexu przemieszanego z Czechem gdyż strasznie się piekł i nie dało rady tego utylizować inaczej. Ciężko mi z tego uzyskać odpowiednią temperaturę na kotle chociaż spaliny mam coraz wyższe a temp CO niekoniecznie. Już znalazłem optymalne ustawienie moim zdaniem czyli 3/18 z nadmuchem 40%. Przy tych ustawieniach nie przesypuje mi zbytnio niedopałów z którymi walczę na innym froncie :) Co zasyp czyszczę kocioł z sadzy (lekka warstewka się pojawia na wszystkich ściankach). Macie jakąś poradę co z tym zrobić czy to tylko kwestia węgla?

 

A kierownicę spalin masz dobrze włożoną ? Bo przy nadmuchu 40% taka temperatura spalin to rzadkość.

Przy czechu zawsze trochę więcej syfu się odkłada, jesteś pewien że to sadza ?

 

Co do kopczyka, wrzuć zdjęcia jak to teraz na palniku wygląda, może ktoś coś podpowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam tam też niezły odbiór musisz pamiętać czyli na jedno piętro pompuję w podłogi 40*C a na pozostałe dwa ok 30*C zatem ma ten piec co grzać. Chociaż widzę że zaczyna się to nagrzewać. A ta mieszanka to jak ma razem 21 MJ to jest max także muszę tego spalić trochę żeby dostarczyć tyle energi. A zeby jakos spalić ten opał to trzeba też trochę w to dmuchnąć i się robi spalina 190*C. Zauważyłem ze jak wyczyszczę dokładnie piec po załadunku to spaliny na tych samych ustawieniach są znacznie niższe. Ale później ich temperatura ciągle rośnie a temperatura kotła już niekoniecznie. Mozesz przeanalizować moje wykresy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...