Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

To już bardziej precyzyjnie,bo myślałem,że podłogówkę traktujecie jako "szatański" wyrób ;)

Swoją drogą dziwie się inwestorom,że w nowych domach budowanych na przyszłość cofają się od razu do przeszłości z lat PRL-u lub dalej instalując grzejniki.

 

Nie.

 

Ty się zawsze dziwisz- młody to zdziwiony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co wy tak z tą temperaturą spalin - jak moc potrzebna to i temperatura bedzie wysoka

Tu trochę zmądrzałeś

 

wiekszość kotłów ma moc ok 5kw i temp 120deg to przy 17kW też byście chcieli mieć 120 ??

Tutaj już nie bardzo się popisałeś

 

Nikt z nas nie wie na jakim paliwie kotły RBR osiągają moc nominalną i przy jakich temp spalin - bo to dane ściśle tajne

Nie wiesz i nigdy się chyba nie dowiesz.

Pokaż mi który producent podaje takie dane ?

Widziałem tylko jeden raz jak Zawijan podał takie dane o OEP 16kW, czy to jeszcze gdzieś jest, nie wiem i jak on sam podkreśla on nic nie produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trochę zmądrzałeś

 

 

Tutaj już nie bardzo się popisałeś

 

 

Nie wiesz i nigdy się chyba nie dowiesz.

Pokaż mi który producent podaje takie dane ?

Widziałem tylko jeden raz jak Zawijan podał takie dane o OEP 16kW, czy to jeszcze gdzieś jest, nie wiem i jak on sam podkreśla on nic nie produkuje.

 

A jak Ci pokażesz to zdradzisz ta tajemnice ???

 

A może chcesz powiedzieć że 17 czy 12 ma jednakową temperaturę w całym zakresie mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17-tce taka temperatura spalin to kosmos. Przy -15-tu miałem max 150oC.

 

Czemu ?

 

Zależy od dawki i nawiewu i mocy ...

 

Ja na Skampie 12KW grzejąc dom 100m2 w pierwszym sezonie i częściowo drugim miałem spaliny nawet 300-350 stopni !!!

Problemem był sterownik (Ognik) który głupiał u mnie i źle działał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mając zawo 4d najkorzystniej jest ustawic cwu,czy cwu+mieszajaca?,chodzi mi zw jak chce ustawic powrót o temp ok 40C to ok 30C idzie mi na CO,wtedy musiałbym kocioł podnies z ok 48C na powiedzmy ok56-58C

 

Witam.

Ja ostatnio skreciłem troche 4drozny (wiecej ciepła na instalacje) i załączyłem cwu+mieszajaca (35C). W efekcie piec na krócej sie odstawia, ale też szybciej dochodzi do zadanej. Zadana dla CO - 48C, w zbiorniku wody ok 52C. Mam taka teorie, że zbiornik CWU staje się troche buforem ciepła. Sprawdzam jak to wpływa na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja już tam chwile palę i wilgoć też już wyszła przynajmniej w tynków chociaż jeszcze trochę zostało. Jak wygrzewałem górę to miałem w pomieszczeniach 26*C. Ale wiem ze to zajmie jeszcze trochę ton :) Ale mam namiary na dobrego dostawcę groszku :) także nie boję się tego tak bardzo. A o rzeczywistym paleniu to możemy pogadać na przyszłą zimę jak już będzie wysuszone i docieplone. Narazie to opalam smoka energetycznego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja już tam chwile palę i wilgoć też już wyszła przynajmniej w tynków chociaż jeszcze trochę zostało. Jak wygrzewałem górę to miałem w pomieszczeniach 26*C. Ale wiem ze to zajmie jeszcze trochę ton :) Ale mam namiary na dobrego dostawcę groszku :) także nie boję się tego tak bardzo. A o rzeczywistym paleniu to możemy pogadać na przyszłą zimę jak już będzie wysuszone i docieplone. Narazie to opalam smoka energetycznego :)

 

 

Ponieważ ciekawi mnie sprawność spalania w kotłach więc posiłkując się danymi statystycznymi udostępnionymi przez kolegę pokusiłem się o wykonanie przeliczeń dla dnia 10.02.14. Jest tam płaski wykres , którego dane są następujące: moc około 10,7 kW a zużycie groszku około 67,7 kg/dobę.

Zakładając wartość opałową 26MJ/kg otrzymuję sprawność 52% zaś zakaładając wartość opałową 22MJ/kg otrzymuję sprawność 67%.

Czy ktoś może zweryfikować te obliczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djhiq a popiół Ci się coś poprawił? No bo wg. statystyki żre jednak nieziemsko. Już całą chatę masz załączona do grzania?

 

Popiół po mieszaniu z czechem się poprawił ale nadal wynoszę ojcu do piwnicy a on to utylizuje w zasypowym. No żre nieziemsko bo widocznie takie zapotrzebowanie a węgiel lichy bo pół na pół z czechem w dodatku nie wiadomo co to jest. Narazie idzie automat nie otwieram drzwiczek. Ale i tak będę w koronie robił dodatkowe otwory bo widzę że z jednej strony nie ma tych bocznych płomieni i to chyba wina nierównego nadmuchu w palniku. Chatę grzeję całą. Wygrzałęm juz jedno piętro (puszczałem mu 45*C na podłogę przez 24 H i teraz schodzę. Aktualnie na górę leci ok 35*C a na dół i piwnicę ok 30*C. DOm nieocieplony to też wszystko ucieka przez ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ciekawi mnie sprawność spalania w kotłach więc posiłkując się danymi statystycznymi udostępnionymi przez kolegę pokusiłem się o wykonanie przeliczeń dla dnia 10.02.14. Jest tam płaski wykres , którego dane są następujące: moc około 10,7 kW a zużycie groszku około 67,7 kg/dobę.

Zakładając wartość opałową 26MJ/kg otrzymuję sprawność 52% zaś zakaładając wartość opałową 22MJ/kg otrzymuję sprawność 67%.

Czy ktoś może zweryfikować te obliczenia?

 

To czym teraz palę nie ma napewno nawet 22MJ To jest mix pół na pół pseudo retopalu z Bartexu który nim na pewno nie jest (niby 24-25 MJ) oraz czecha który będzie miał ze 17-19 MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ciekawi mnie sprawność spalania w kotłach więc posiłkując się danymi statystycznymi udostępnionymi przez kolegę pokusiłem się o wykonanie przeliczeń dla dnia 10.02.14. Jest tam płaski wykres , którego dane są następujące: moc około 10,7 kW a zużycie groszku około 67,7 kg/dobę.

Zakładając wartość opałową 26MJ/kg otrzymuję sprawność 52% zaś zakaładając wartość opałową 22MJ/kg otrzymuję sprawność 67%.

Czy ktoś może zweryfikować te obliczenia?

Skoro oglądałeś tabelkę gdzie są podane wartości spalania to też przeczytaj dla jakiej sprawności jest to liczone. Pod tabelką drobnym drukiem pisze jaka sprawność jest liczona dla spalania w zimie a jaka dla spalania w lecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...