Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoro oglądałeś tabelkę gdzie są podane wartości spalania to też przeczytaj dla jakiej sprawności jest to liczone. Pod tabelką drobnym drukiem pisze jaka sprawność jest liczona dla spalania w zimie a jaka dla spalania w lecie.

 

Doczytałem, że : "Przyjęta sprawność kotła dla trybu Lato: 45%, dla trybu Zima: 65%".

 

Czy te sprawności są ustawiane przez użytkownika, czy przez firmę produkującą kotły RBR czy przez twórców sterownika eCoal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że : "Przyjęta sprawność kotła dla trybu Lato: 45%, dla trybu Zima: 65%".

 

Czy te sprawności są ustawiane przez użytkownika, czy przez firmę produkującą kotły RBR czy przez twórców sterownika eCoal?

Wiesz gdzie to przeczytałeś czyli wiesz kto to ustalił. a czy masz wpływ na wartości pokazywane w tabelkach ?

Orientacyjnie ustalone przez twórców sterownika dla wszystkich kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że : "Przyjęta sprawność kotła dla trybu Lato: 45%, dla trybu Zima: 65%".

 

Czy te sprawności są ustawiane przez użytkownika, czy przez firmę produkującą kotły RBR czy przez twórców sterownika eCoal?

 

Po prostu moc pokazywana w statystykach jest wyliczana na podstawie czasu pracy ślimaka. Użytkownik wpisuje ile ślimak podaje opału na minutę pracy, a reszta jest wyliczana automatycznie przy założonych sprawnościach.

Tylko tyle albo aż tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ciekawi mnie sprawność spalania w kotłach więc posiłkując się danymi statystycznymi udostępnionymi przez kolegę pokusiłem się o wykonanie przeliczeń dla dnia 10.02.14. Jest tam płaski wykres , którego dane są następujące: moc około 10,7 kW a zużycie groszku około 67,7 kg/dobę.

Zakładając wartość opałową 26MJ/kg otrzymuję sprawność 52% zaś zakaładając wartość opałową 22MJ/kg otrzymuję sprawność 67%.

Czy ktoś może zweryfikować te obliczenia?

 

Doczytałem, że : "Przyjęta sprawność kotła dla trybu Lato: 45%, dla trybu Zima: 65%".

 

Czy te sprawności są ustawiane przez użytkownika, czy przez firmę produkującą kotły RBR czy przez twórców sterownika eCoal?

 

Po prostu moc pokazywana w statystykach jest wyliczana na podstawie czasu pracy ślimaka. Użytkownik wpisuje ile ślimak podaje opału na minutę pracy, a reszta jest wyliczana automatycznie przy założonych sprawnościach.

Tylko tyle albo aż tyle ;)

 

Czyli teraz można skorygować twoje liczenie z jaką mocą pracuje kocioł znając jeszcze co jest w zasobniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz można skorygować twoje liczenie z jaką mocą pracuje kocioł znając jeszcze co jest w zasobniku?

 

Wydaje mi się, że oprócz ilości węgla jaka podawana jest w ciągu minuty wpisuje się także wartość opałową! Biorąc pod uwagę moje poprzednie wyliczenia ta wartość wpisana przez kolegę wynosi 21MJ/kg. Te statystyki to w takim razie wstęp do rzeczywistych pomiarów, które mogą być oparte jedynie na ciepłomierzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że oprócz ilości węgla jaka podawana jest w ciągu minuty wpisuje się także wartość opałową! Biorąc pod uwagę moje poprzednie wyliczenia ta wartość wpisana przez kolegę wynosi 21MJ/kg. Te statystyki to w takim razie wstęp do rzeczywistych pomiarów, które mogą być oparte jedynie na ciepłomierzu.

 

To fakt. Bez tego trudno byłoby wyliczyć przybliżoną moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile z tego wynosisz do śmieciucha? Co prawda dom nieocieplony, ale to i tak kosmos. Ja na wygrzewaniu paliłem 30 - 35 kilogramów Jareta z Janki. Chyba w 3 - 4 dniu w chacie było już ponad 25 stopni. Wietrzone było intensywnie a rzecz się odbywała w połowie października - chyba nawet zimniej było niż teraz. A teraz miodzik - między 8 a 10 kilo mojego wynalazka na dobę wciąga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...