Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Ej Zyzolek chyba Ci się coś pokręciło jednak. Przy takich nastawach ( 5 podawanie, 25 przerwa ) i pracy ciągłej to podajnik przepracuje jakieś 4 godziny na dobę. Czyli nawet skromnie licząc tych 25 deko na minutę pracy ( a to już jest naprawdę bardzo skromnie ) musi wciągnąć 60 kilo na dobę - i nie ma innej opcji. Grubego czecha mój Ewmar Ness w Defro podawał 21 deko na minutę - a to już jest chyba najmniejszy ślimak na rynku ( niewielki skok i 1 obrót na minutę ), wszelakie Pancerpole, Ekoenergie, Ardeo i Brucery dają sporo więcej od niego. Ale nawet dla takiego podajnika wyjdzie przy Twoich nastawach i pracy ciągłej w okolicach 50 kilo na dobę. Czyli albo Twój kocioł się jednak odstawia i to na czas prawie równy czasowi pracy, albo z tymi nastawami coś nie tak. PS. No chyba że to PID i rozciąga przerwę. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Żartujesz chyba?

Dłuższy czas podawania? To jedyna różnica?

Więc czemu to się nazywa MOC i jest określane w kilowatach? :lol2:

 

Piec dostając większe ilość paliwa pracuje z większą mocą?

 

Bo to jest tak tylko zdefiniowane i nazwane.

Były już sugestie jak nazwać daną dawkę np: grupa 8 , grupa 12 itd ale pozostawiono to w wersji jaka jest.

BYło to już tutaj opisywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina w takich nastawach przy pracy bez odstawiania to jest 10 minut pracy ślimaka. Czyli przesyp by wychodził 15,6 deko na minutę. Powiem szczerze - jeszcze nie spotkałem takiego ślimaka. Cóż, człowiek się całe życie uczy.

 

Dobrze liczysz. Po 1 minucie pracy podajnika na sucho mniej więcej taka garść suchego węgla jest do wybrania z popielnika;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Żartujesz chyba?

Dłuższy czas podawania? To jedyna różnica?

Więc czemu to się nazywa MOC i jest określane w kilowatach? :lol2:

 

Piec dostając większe ilość paliwa pracuje z większą mocą?

Nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Kolego ale dla większych dawek dobierasz odpowiednio większy nadmuch więc moc jest wyższa.

Tak,ale to cos nazwane "algorytmem spalania grupowego" nie do końca "pracuje" jedynie wraz ze "wzrostem" spalin.

Większa ilość jednorazowo spala się z większym nadmuchem zatem więcej ciepłą uzyskasz w tym samym czasie

Mogę się mylić.Dla każdej z mocy procent nadmuchu ma kolosalne znaczenie.Chodzi mi o czas dopalania.Dla mniejszego nadmuchu jest on dłuższy....Znacznie dłuższy.

Takie są moje obserwacje.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A teraz zagadka,

ustawiam 3 krotność podawania, tradycyjny sztywny ręczny 2-stan i spalanie 25kg/doba.

Dlaczego jest mniejsze od podawania 5-krotności i pracy ciągłej?

Nie porównuj grupowego do manuala.Nie ta liga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A od czego jest podtrzymanie?

Temp zadana na kotle, a potem stop. Podajnik stop. Zero węgla podawanego, więc stop

Podtrzymanie mój drogi,jest od tego abyś mógł podgrzewać ciepła wodę latem,bez wygaszania kotła-uproszczenie:)

Jak chcesz ustawić podtrzymanie dla nieregularnych cykli odstawień)?Czy zawsze odstawi się na 5 ,czy 10min?A jesli na krócej,np.3 min a ty w podtrzymaniu ustawisz czas na 10 min postoju?Co się stanie?Niedosypie właściwą ilośc na panik lub go zasypie...Pomyśl..

Tak jak chciałbyś,spala tylko SPP. Dwustan,ale bez zatrzymania dmuchawy i podawania tzw.TŁO.Tutaj ecoal jest nieco "archaiczną" bestią (patrz upór właścicieli),bo panowie z ES uparcie wieżą ,iż automat,półautomat spali mniej.Ja się z tym nie zgadzam,choć "zmuszony" jestem palić w grupowym-co wraz z nadejściem zmiany opału i zmiany sposobu ogrzewania budynku się zmieni :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ecoal jest nieco "archaiczną" bestią (patrz upór właścicieli),bo panowie z ES uparcie wieżą ,iż automat,półautomat spali mniej.Ja się z tym nie zgadzam,choć "zmuszony" jestem palić w grupowym-co wraz z nadejściem zmiany opału i zmiany sposobu ogrzewania budynku się zmieni :)

Nie to jest Twoje twierdzenie a nie panów z E-S.

Nigdy nie słyszałem od żadnego pracownika czy nawet szefa E-S p. Edwarda że automat spali mniej, a wręcz przeciwnie.

Wiedzą jak to działa i zawsze twierdzili że wprawny operator spali mniej.

Także nie mów za kogoś jak nie wiesz, to Ty wypisujesz takie rzeczy a nie oni a to różnica, no nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie to jest Twoje twierdzenie a nie panów z E-S.

Nigdy nie słyszałem od żadnego pracownika czy nawet szefa E-S p. Edwarda że automat spali mniej, a wręcz przeciwnie.

Wiedzą jak to działa i zawsze twierdzili że wprawny operator spali mniej.

Także nie mów za kogoś jak nie wiesz, to Ty wypisujesz takie rzeczy a nie oni a to różnica, no nie ?

 

Jak zatem rozumieć "wszelakie nowości" wypełzające wraz nowymi softami i temu podobnymi spalaniami "dyskretnymi" (ala spalanie grupowe) itd?Jest to krok w kierunku mniejszego spalania,czy tez "bajer"?

I mniej agresji Panie Wiesławie.Sam Pan chciał doświadczać "kupujących" .Zatem Voilà :)

 

Ja znam szefa Audi,ma na imię Richard :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymanie mój drogi,jest od tego abyś mógł podgrzewać ciepła wodę latem,bez wygaszania kotła-uproszczenie:)

Jak chcesz ustawić podtrzymanie dla nieregularnych cykli odstawień)?Czy zawsze odstawi się na 5 ,czy 10min?A jesli na krócej,np.3 min a ty w podtrzymaniu ustawisz czas na 10 min postoju?Co się stanie?Niedosypie właściwą ilośc na panik lub go zasypie...Pomyśl..

Tak jak chciałbyś,spala tylko SPP. Dwustan,ale bez zatrzymania dmuchawy i podawania tzw.TŁO.Tutaj ecoal jest nieco "archaiczną" bestią (patrz upór właścicieli),bo panowie z ES uparcie wieżą ,iż automat,półautomat spali mniej.Ja się z tym nie zgadzam,choć "zmuszony" jestem palić w grupowym-co wraz z nadejściem zmiany opału i zmiany sposobu ogrzewania budynku się zmieni :)

 

Ale chyba jest tam jakiś tryb ręczny, że sam decydujesz, co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że to samo słyszałem na spotkaniu w Zabrzu w Instytucie od zawijanów 3 lata temu wstecz.

Automat jest dla ludzi którzy nie chcą, nie potrafią, nie mają czasu na pierdzielenie się w kotłowni całymi dniami i nocami i powiem Ci że tych jest pewnie z 99% a ten jeden procent to Ty i garstka zapaleńców z forów.

Tak to wygląda w rzeczywistości kolego.

Kiedyś musiałem, później mnie to już bawiło, teraz nie chce mi się już i nie mam czasu na te zabawy i bicie jakiś rekordów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

I mniej agresji Panie Wiesławie.Sam Pan chciał doświadczać "kupujących" .Zatem Voilà :)

 

Ja znam szefa Audi,ma na imię Richard :)

To nie żadna agresja ale nie lubię jak ktoś tak sobie pieprzy w świat a to co robisz to właśnie takie pieprzenie niezgodne z prawdą bo nikt z E-S nigdy nic takiego nie powiedział i jak pisałem mówią dokładnie coś innego niż to co im przypisujesz.

Aha, i nie bardzo mnie interesuje kogo znasz a już szef Audi na pewno nie ogrzewa się piecem węglowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jest tam jakiś tryb ręczny, że sam decydujesz, co i jak?

Tak są trzy tryby: normalny dwustan, grupowe i automatyczny.

Sęk w tym że ma być jeszcze soft ala'Novy najlepiej co dwa dni świeży, wg. tego co się w nocy przyśni.

Nie chcę już sobie na wieczór ciśnienia podnosić lepiej sobie lufę walnąć po całym tygodniu roboty :).

To samo proponuję p. Marku, dla spokojności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
To nie żadna agresja ale nie lubię jak ktoś tak sobie pieprzy w świat a to co robisz to właśnie takie pieprzenie niezgodne z prawdą bo nikt z E-S nigdy nic takiego nie powiedział i jak pisałem mówią dokładnie coś innego niż to co im przypisujesz.

Jaki cel zatem mają wprowadzane nowe softy i "sposoby spalania" jeśli nie poprawność spalania i zmniejszenie zużycia opału?

Aha, i nie bardzo mnie interesuje kogo znasz a już szef Audi na pewno nie ogrzewa się piecem węglowym :)

Pan napisał ,że zna Pana Edwarda,ja że znam Richarda.Tyle to znaczyło.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...