Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślę Zbyszku że po prostu zrobiło się cieplej :)

Częściej termostaty wyłączają przepływy i wyłącza się pmpa, zależy w którym momencie zachodzą te wyłączenia.

Jeśli kociołek się rozbuja i wtedy zostanie odcięty odbiór ciepła z rozpędu podbija Ci temperaturę.

 

 

Tak myślałem, ale wolałem sie jednak upewnić :)

 

Zmniejszylem mu dzisiaj moc 8/8 co by sie tak nie rozpędzał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko potrzeba czasu i w miarę dokładnego poznania swojej instalacji. Być może u mnie da się lepiej spalać i mieć ładniejsze wykresy. Miałem przebijania CO o ponad 20℃ to były moje początki. Teraz w miarę to wygląda. Dodam, że termostaty są w każdym pokoju i siłowniki w rozdzielaczach. Sterownik i sliownik na zaworze 4D. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żebyś mi wyjaśnił to co wytłuszczone.

A tak w ogóle to dlaczego mnie pytasz ? przecież podobno Ty wszystko wiesz.

 

Koronę moża osadzić na 1cm wianek silikonu a moża na 0.5 jak się potem dociśnie to taką będziemy mieć wyskość od wyjścia ze ślimaka

minimalna wysokość to taka aż się zaprze o kołnierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wrzucam fotkę mojego palnika z kotła RBR 12kW zakupionego w grudzien/styczeń.

Proszę o wrzucenia fotki palnika z kotła 17kW dla porównania. Czy są czy nie ma różnic w ilości i wielkość otworów.

Ja mam otwory fi 5.5mm!

 

[ATTACH=CONFIG]243044[/ATTACH]

 

O kolega ma dodatkowe trzy otwory od podajnika to nowość

Z tego co pisano nie ma żadnych różnic

prócz takiej że 17 odbiera więcej ciepła że spalin - i istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia kondensatu

 

Masz nową DTR ??? do kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wrzucam fotkę mojego palnika z kotła RBR 12kW zakupionego w grudzien/styczeń.

Proszę o wrzucenia fotki palnika z kotła 17kW dla porównania. Czy są czy nie ma różnic w ilości i wielkość otworów.

Ja mam otwory fi 5.5mm!

 

[ATTACH=CONFIG]243044[/ATTACH]

 

No widzę że się już pojawiły te trzy otwory jakie muszę sobie zrobić. Chyba jednak bez nich palnik zawsze będzie nierówno pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wyłączyć wszystkie programy w kompie i dopiero uruchamiać ten program do połączenia. Bardzo dawno temu uruchamiałem i nawet przeglądarka włączona mi blokowała. Jak jest teraz to nie próbowałem.

 

Zrobione. Musiałem ściągnąć nowszą wersję programu 2.0.0.11 i poszło przez RS232.

Zapisałem sobie kopię ustawień i zobaczymy czy w przyszłym roku wskoczy tak jak należy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po spaleniu 700 kg szajsu jaki kupiłem w Bartexie co się miał zwać niby Retopalem mogę stwierdzić że ten węgiel nie nadaje się kompletnie do palenia w kotłach z podajnikiem i palnikiem retortowym. Węgiel jest tak silnie spiekający ze nie ma ustawień które by pozwaliły go normalnie spalać. Mój ojciec na próbę wrzucił worek do zasypowca i powiedział że jeszcze nigdy nie widział węgla żeby z niego zostawała tak twarda szlaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione. Musiałem ściągnąć nowszą wersję programu 2.0.0.11 i poszło przez RS232.

Zapisałem sobie kopię ustawień i zobaczymy czy w przyszłym roku wskoczy tak jak należy.:)

Nie wiem czy coś uzyskasz z tego zapisu.

Teraz masz nowy soft z grupowym a ten program jeszcze tego wtedy nie obsługiwał, tym bardziej z możliwością wyboru ilości podawania. Przed użyciem na wszelki wypadek porób sobie zrzuty ekranu aby być pewnym. Wykonaj sobie potem próbę przywracania i zobaczysz czy zda to egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po spaleniu 700 kg szajsu jaki kupiłem w Bartexie co się miał zwać niby Retopalem mogę stwierdzić że ten węgiel nie nadaje się kompletnie do palenia w kotłach z podajnikiem i palnikiem retortowym. Węgiel jest tak silnie spiekający ze nie ma ustawień które by pozwaliły go normalnie spalać. Mój ojciec na próbę wrzucił worek do zasypowca i powiedział że jeszcze nigdy nie widział węgla żeby z niego zostawała tak twarda szlaka
Czy coś jeszcze podłączyłeś że powrót podłogówki spada czy to wina przejścia na ręczny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup inny , też mam niby retopala - zostało 10 worków ;) Wziąłem niby wesołą - kruszoną i workowaną na składzie - praktycznie bez popiołu , mam też parę woreczków kazimierz-juliujsz spala się podobnie do "wesołej"... czy to te węgle ... nie wiem i szczerze mówiąc mam to w ... głębokim poważaniu - palą się ładnie jak na moją skromną praktykę. Cenowo ... :) "Wesoła" -720PLN`ów tylko muszę sobie sam przywieźć, "Kaźmierz" -800PLN z dowozem i bez - dowóz gratis.

 

Spalają się całkiem inaczej - lepiej od tego niby retopalu - ten się skleja w twarde szkliste albo kruche spieki i za cholerę nie da się z nim dojść do porozumienia ...

 

Za to na lato myślę że "retopal" byłby w sam raz ... tylko do cwu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup inny , też mam niby retopala - zostało 10 worków ;) Wziąłem niby wesołą - kruszoną i workowaną na składzie - praktycznie bez popiołu , mam też parę woreczków kazimierz-juliujsz spala się podobnie do "wesołej"... czy to te węgle ... nie wiem i szczerze mówiąc mam to w ... głębokim poważaniu - palą się ładnie jak na moją skromną praktykę. Cenowo ... :) "Wesoła" -720PLN`ów tylko muszę sobie sam przywieźć, "Kaźmierz" -800PLN z dowozem i bez - dowóz gratis.

 

Spalają się całkiem inaczej - lepiej od tego niby retopalu - ten się skleja w twarde szkliste albo kruche spieki i za cholerę nie da się z nim dojść do porozumienia ...

 

Za to na lato myślę że "retopal" byłby w sam raz ... tylko do cwu :)

 

Karoka mówił mi że retopal nie ma prawa się spiekać -zatem to nie jest retopal :( Ogólnie Bartex już dla mnie nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po spaleniu 700 kg szajsu jaki kupiłem w Bartexie co się miał zwać niby Retopalem mogę stwierdzić że ten węgiel nie nadaje się kompletnie do palenia w kotłach z podajnikiem i palnikiem retortowym.

No właśnie.

Nie tak łatwo kupić w necie dobry oryginalny węgiel. I nie tylko w necie:-)

 

Ja kupiłem 2 tony "pieklorza" na allegro od sprzedawcy BIO-POL.

Koło pieklorza to to nawet nie stało.

 

Zna ktoś uczciwego sprzedawce w necie, który wysyła na terenie Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Nie tak łatwo kupić w necie dobry oryginalny węgiel. I nie tylko w necie:-)

 

Ja kupiłem 2 tony "pieklorza" na allegro od sprzedawcy BIO-POL.

Koło pieklorza to to nawet nie stało.

 

Zna ktoś uczciwego sprzedawce w necie, który wysyła na terenie Polski?

 

Ja brałem w Karenie, w tamtym sezonie było ok.

Podobno w Bykowie też mają konkretny opał, poszukaj w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, ale wolałem sie jednak upewnić :)

 

Zmniejszylem mu dzisiaj moc 8/8 co by sie tak nie rozpędzał :)

 

Rowniez zwrocilem uwage, ze na wykresach wyraznie widac, ze przebija w momencie, kiedy masz osiagnieta temperature zadana (sterownik pokojowy) i zatrzymuje sie pompa CO(masz w ustawieniach jako wylaczona). A czy brales pod uwage, zeby np. obnizyc zadana na kotle i dac pompe CO na prace ciagla? Nie bedziesz mial az takich skokow temperatury. Bardziej zastanawia mnie az tak wysokie przebijanie CWU. Masz pompe mieszajaca i nie korzystasz z opcji CWU+MIESZ., wiec jedyna odpowiedz, jaka mi sie nasuwa to...cyrkulacja i brak odbioru. Czy slusznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka mówił mi że retopal nie ma prawa się spiekać -zatem to nie jest retopal :( Ogólnie Bartex już dla mnie nie istnieje

Retopal mocno dmuchany zawsze będzie tworzył spiek żużlowy. Nie ma prawa się spiekać węgiel, o to chodziło na pewno Karoce. Ale popiół z Retopalu ma małe temperatury spiekania i topnienia, przy agresywnym prowadzeniu palnika ( wysoka temperatura złoża ) zawsze będzie z niego szlaka - spiek żużlowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...