Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Dlaczego masz taką małą temperaturę zadaną CO??

 

Bo na całości mam ogrzewanie podłogowe i nie potrzebuję wyższej temperatury. Ustawiony jest automat, a on i tak podbija temp. zadaną o 5oC.

Ponoć RBR to kocioł niskotemperaturowy :)

 

Zobacz jak idzie teraz kocioł Łukasza.

Ustaw przykładowo 3s podawanie do tego ze 38 czy 40s przerwy, dobież tyle wiaterku żeby to spalić i będzie sobie tykał.

 

Panie Wieśku, jak mnie nie ma w domu (będę w sobotę) to ustawić mu tak jak Pan pisał mimo to, że nie widzę palnika ? Z wykresów pewnie coś będzie wynikać ?

 

Kociołek Łukasza to który ?

 

 

P.S Mnie spalanie satysfakcjonuje, ale wiem, że da się jeszcze na pewno zejść.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo na całości mam ogrzewanie podłogowe i nie potrzebuję wyższej temperatury. Ustawiony jest automat, a on i tak podbija temp. zadaną o 5oC.

Ponoć RBR to kocioł niskotemperaturowy :)

 

No a ty nie masz jakiegoś mieszacza typu zawór 4D, sprzęgło (na to nie liczę) czy pompę mieszającą. U mnie można kocioł prowadzić i na 80*C a na podłogówkę 100% idzie tyle ile mu ustawię. Z tą różnicą że narazie to o takiej temp nawet nie śnię :) SPalanie pod 100 kg się na szczęscie juz skończyło. Dobrze wiedzieć ze RBR to niskotemperaturowiec. ALe pomimo tego ja w rogach i na bocznych ściankach między półkami wodnymi mam pomarańczowy nalot. Podobno to od wilgotnego opału.

 

PS. W załącznikach dla zainteresowanych zdjęcia tego potwora co wchłania te przepastne ilości wunglo

Elewacja zach-płn.jpg

Elewacja wsch-płd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawór 4D z siłownikiem i sterownikiem. Tylko jeśli ustawimy wyższą temp. zadaną to będzie wpierdzielał więcej opału ? Przy tej temp. nie rosi i nie kapie mi nic z kotła. Przy czyszczeniu widzę w rogach obok tej żeliwnej płytki na lewo i prawo właśnie rude naloty przypominające rdze, jak wyczyszczę to strzele fotę. Paliwo na pewno mokre nie było, w lato się suszyło. Jeszcze dodatkowo mamy dosuszanie zasobnika- chyba, że ono nic nie daje ?

 

P.S Twój kolos, mój mniejszy ale nie aż taki malutki.

2012-08-25 15.24.06.jpg

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawór 4D z siłownikiem i sterownikiem. Tylko jeśli ustawimy wyższą temp. zadaną to będzie wpierdzielał więcej opału ? Przy tej temp. nie rosi i nie kapie mi nic z kotła. Przy czyszczeniu widzę w rogach obok tej żeliwnej płytki na lewo i prawo właśnie rude naloty przypominające rdze, jak wyczyszczę to strzele fotę. Paliwo na pewno mokre nie było, w lato się suszyło. Jeszcze dodatkowo mamy dosuszanie zasobnika- chyba, że ono nic nie daje ?

 

Mi minertu tłumaczył że to siara która się wytwarza przez wilgotne paliwo

Jak może ci wpierdzielać więcej paliwa skoro odbiór masz taki sam. Chodzi o to żeby ci się kocioł nie odstawiał zatem trzeba mu podnieść temp zadaną i ustawić takie parametry aby nie był w stanie do niej dojść. Na automacie tego nie zrobisz bo automat będzie ci dążył do zadanej zawsze. Jedynie grupowe albo dwustan. Jeżlei maszt tak jak mówisz to myślę dla ciebie najlepsza opcja tylko by trzeba to dobrze dobrać. Podawanie 3s i przerwa w okolicach 60 s z minimalnym nadmuchem takim żeby ci nie kopciło. Myślę że by to jakoś pykało

Edytowane przez djhiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę będę na pewno z 8 godzinek, czy to wystarczy na przetestowanie tego ? Czy nie będę musiał zmieniać ustawień z dziennych gdzie jest ciepło na nocne gdzie temperatura spada poniżej OoC. Czy lepiej się nie pierd... i trzymać go na automacie albo grupowym ?

Musisz wybrać co bardziej Ci odpowiada.

Jeśli ustawisz ręcznie na niskiej mocy a siłowniki włączą przepływy na którychś pętlach będzie to trwało dość długo zanim kocioł wyrówna.

Jeśli pracuje na wyższej mocy, wyrównuje szybciej i się odstawia.

Chyba że kręcisz non-stop zależnie od warunków panujących na zewnątrz w ręcznym.

Wydaje mi się że nie mieszkając, nie mając czasu, nie wiem jak z chęciami zostawiłbym jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłbyś na automacie czy na grupowym ? I z jaką temp. zadaną na kotle ?

 

 

P.S Kręcenie non stop kotłem nie interesuje mnie. Mogę pokręcić ale inne rzeczy :)

Jeśli masz to co chcesz, tzn. taką temp. wewnątrz jaką na to porę planowałeś, dopalony węgiel, spalanie z tego co pamiętam to bardzo niskie, zostawiłbym nie grzebiąc.

będziesz już mieszkał, będziesz miał czas, możesz sobie wtedy poeksperymentować.

Podejrzewam że będąc obecnie z doskoku takie manewry skończą się zwiększeniem spalania, po trosze niszczeniem paliwa, skutkiem tego będzie powrót do tego co jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podłogówce to standard. U mnie też tak jest, a tej podłogi sporo.

 

Wiem ze masz sporo podłogówki. WOgóle te wnętrza masz fajne - w moim guście. Nie mam takiej antresoli jak u ciebie ale mam inny fajny bajer - drewniany taras między salonem i jadalnią. Powierzchnia budynku 350m2. Ile ci pali piec normalnie w zimie? Ty masz klimosza z tego co pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek a jaką temperatura na kotle jest akceptowalna ? Nie żebym planował jakieś niskie ale przy moich kombinacjach zdarza mi sie 40 na piecu i powrót w okolicach 35*C

Jakie jest minimum wiesz i powiem że wielu klientów trzyma nawet po 42 czy 43 stopnie, jak robi się chłodniej podnoszą do 45 czy 46.

U mnie jest 48 latem i zimą i nawet to zimą jest za dużo.

Po starym pleszewiaku ostał mi się 4D i przycinam tam zasilanie.

Mógłbym zejść niżej ale CWU mam ustawione na 47 a nie chcę żeby pompka CWU pracowała mi non-stop czy ustawiać priorytetu.

Wolę panować nad CWU.

Na jakiej wartości mam powrót widać na wykresach co tez zostało skrytykowane przez znawców tego świata :)

Dlaczego mam byc bardziej papieski jak sam papież ? :)

Jeśli u Ciebie zacznie sterować podłogą już centralka jak jest u Pawła możesz trzymać troszkę wyżej jak u niego, zasilanie ma chyba 35 a na kotle 45 z podbiciem przez auto do 50.

Masz wtedy trochę cieplejszej wody zbuforowanej w piecu i po otwarciu pętli ma z czego pociągnąć na chwilę, mniejsze dołki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dni słoneczne można powiedzieć, że kocioł wpada w tryb ciągły, co widać po wykresie. Jak był pochmurny dzień to takiego czegoś nie zaobserwowałem. Dalej, na podłogę obecnie mam ustawione 35℃ z histerezą 10℃ czyli mogę mieć nawet więcej lub mniej niż 35℃. Dynamika siłownika od zaworu 4D ustawiona jest na 1 czyli wolniej się już nie da. Dzięki temu silownik non stop nie kręci mi tym zaworem. Teoretycznie przy takiej dynamice nie powinno dochodzić do przeregulowań. Im wyższa dynamika tym bardziej sterownik od zaworu 4D trzyma dokładnie taką temperaturę zasilania podłogówki jaką jej zadaliśmy. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...