Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiecie czemu nie moge ustawić wyższej temp. CWU niż 60 st? Chciałem trochę przegrzać zbiorniczek dając mu 70 st, ale jest blokada własnie przy 60. Macie jakiś pomysł?

 

Wiemy... w temp >60 st celsjusza zaczyna odkładać się kamień kotłowy, w celu ochrony zasobnika max temp ustawiono na 60 st !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze masz sporo podłogówki. WOgóle te wnętrza masz fajne - w moim guście. Nie mam takiej antresoli jak u ciebie ale mam inny fajny bajer - drewniany taras między salonem i jadalnią. Powierzchnia budynku 350m2. Ile ci pali piec normalnie w zimie? Ty masz klimosza z tego co pamiętam

 

Średnio 25 - 35kg na dobę CO i CWU. Teraz nawet około 15-20kg na dobę. Jak są silne mrozy -20 to potrafi łyknąć nawet 50kg.

Latem na CWU idzie mi około 6kg, więc teraz chyba jest podobnie. Bojler 300 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejna wieczorowa sesja przy piecu. Widzę że ewidentnie wina leży po stronie opału. Gdyby się nie sklejały figurki na paliku to zużyłbym wiele mniej węgla. Odejmowałęm czas podawania i co jakiś czas kontrolowałem na chwilę co się dzieje na palniku. No i gdyby nie było tych sklejeń to do utrzymywania temperatury rzędu 48 *C wystarczyło by mi podawanie 3/38 ale z uwagi na to że paliwo nie leży ładnie na palniku tylko wędruje do góry w formie skoksowanych figurek to muszę podawać co 32 s aby uzyskać tą samą temperaturę. 6 sek co każde podanie robi się z tego już 3,5h więcej postoju na każdą dobę. Robi wrażenie co? Już nie umiem się doczekać aż w końcu dorwę te wysuszone paliwo i zrobię pełny zasyp. Wtedy porównamy skutki. Co do nierównego palenia na palniku wydaje się że przy suchym opale nie będzie to miało znaczenia. Te sklejki wychodzą ze środka palnika a przewalają się na stronę przeciwną podajnikowi jedynie przy intensywnym prowadzeniu palnika. Przy małym nadmuchu jest to mniej regularne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejna wieczorowa sesja przy piecu. Widzę że ewidentnie wina leży po stronie opału. Gdyby się nie sklejały figurki na paliku to zużyłbym wiele mniej węgla. Odejmowałęm czas podawania i co jakiś czas kontrolowałem na chwilę co się dzieje na palniku. No i gdyby nie było tych sklejeń to do utrzymywania temperatury rzędu 48 *C wystarczyło by mi podawanie 3/38 ale z uwagi na to że paliwo nie leży ładnie na palniku tylko wędruje do góry w formie skoksowanych figurek to muszę podawać co 32 s aby uzyskać tą samą temperaturę. 6 sek co każde podanie robi się z tego już 3,5h więcej postoju na każdą dobę. Robi wrażenie co? Już nie umiem się doczekać aż w końcu dorwę te wysuszone paliwo i zrobię pełny zasyp. Wtedy porównamy skutki. Co do nierównego palenia na palniku wydaje się że przy suchym opale nie będzie to miało znaczenia. Te sklejki wychodzą ze środka palnika a przewalają się na stronę przeciwną podajnikowi jedynie przy intensywnym prowadzeniu palnika. Przy małym nadmuchu jest to mniej regularne

 

Wysusz ,spal,opisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio 25 - 35kg na dobę CO i CWU. Teraz nawet około 15-20kg na dobę. Jak są silne mrozy -20 to potrafi łyknąć nawet 50kg.

Latem na CWU idzie mi około 6kg, więc teraz chyba jest podobnie. Bojler 300 litrów.

Na taką chawirę :) mało spalasz, latem wydaje mi się że dużo ale ten zasobnik 300L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz mówiłeś że jeździsz trochę, gdybyś przejeżdżał, wstąp, weźmiesz sobie parę worków.

U mnie wszystko suche, wiaty zapakowane latem, wszystko jest pod dachem mimo że zaciągnięte strechem.

 

Ostatnio mało w Opolskie. ALe spokojnie. Ja sobie suszę sporą dawkę ale to muszę wysuszyc na proch. To co wsypuję do podajnika teraz też wygląda na suche ale chyba jednak takie nie jest. Będziemy widzieć co będzie jak się podsuszy dokładnie ale myślę że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najlepsza metoda na wygaszenie kotła przed czyszczeniem?

Po prostu wtyczka z pieca i czekać?

 

No właśnie, co ty chcesz czyścić? Normalnie wciśnij i przytrzymaj lewy przycisk (enter) na wyświetlaczu, przejdzie Ci w tryb ręczny, wentylator się zatrzyma, podajnik tyż i wuala. 2 minuty i wyczyszczony, póżniej znowu przycisk i na piwko do domku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuję grupowe na parametrach nadmuchu jakie sobie wybadałem podczas zabawy z dwustanem. Szedł całą noc i o dziwo rano w popielniku praktycznie zero niedopałów. Temperaturka pięknie dochodziła do zadanej. Spalanie nieznacznie wzrosło ale to z uwagi na to że dochodzi do zadanej do której wcześniej nawet się nie zbliżał. Myślę że węgiel się dosuszył w podajniku i na suchym opale leci już całkiem fajnie. Histogramy jak ta lala - praktycznie wzorowe. Myślę że tak zostawię narazie - jak macie jakieś uwagi to poproszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuję grupowe na parametrach nadmuchu jakie sobie wybadałem podczas zabawy z dwustanem. Szedł całą noc i o dziwo rano w popielniku praktycznie zero niedopałów. Temperaturka pięknie dochodziła do zadanej. Spalanie nieznacznie wzrosło ale to z uwagi na to że dochodzi do zadanej do której wcześniej nawet się nie zbliżał. Myślę że węgiel się dosuszył w podajniku i na suchym opale leci już całkiem fajnie. Histogramy jak ta lala - praktycznie wzorowe. Myślę że tak zostawię narazie - jak macie jakieś uwagi to poproszę

Ja mam jedną uwagę,byłeś mało cierpliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną uwagę,byłeś mało cierpliwy :)

No wiem zaś za dużo mieszam :) Ale teraz mam taką zagwostkę czy dmuchać 37 czy 38 % i czy podawać mu więcej dawek na 8 kW czy mniej na 12 kW :) i dlatego tam zacząłem mieszać. Chcę zrobić tak zeby piec mi się w miarę trzymał w miejscu i się nie odstawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...