Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Musisz mieć UPS-a z pełną sinusoidą.

 

O mozliwości zastosowania UPS-a wiem, tylko ja chciałbym mieć zasilanie nie tylko dla CO, ale jeszcze dla innych odbiorników i rozchodzi mi się konkretnie o to czy można RBR-a pompki itd zasilić z agregatu, a w zasadzie czy ktoś już tego próbował nie chcę eksperymentowć bo może to boleć:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O mozliwości zastosowania UPS-a wiem, tylko ja chciałbym mieć zasilanie nie tylko dla CO, ale jeszcze dla innych odbiorników i rozchodzi mi się konkretnie o to czy można RBR-a pompki itd zasilić z agregatu, a w zasadzie czy ktoś już tego próbował nie chcę eksperymentowć bo może to boleć:rolleyes:
W większości to agregaty mają jeszcze wyjście na 12V a to już nie problem jak masz dobry UPS :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników jako zasilanie awaryjne stosuje agregat prądotwórczy i zasilał z tego sterownik, pompki i resztę RBR-a czy ten AVR co jest w agregatach wystarczy czy lepiej nie ryzykować, Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie to proszę o podzielenie się swoją wiedzą

 

Używałem Bruli i pompek na agregacie budowlanym który kiedyś okazyjnie dostałem i naprawiłem - nie było żadnego problemu.

 

W sumie z 3 razy po kilka godzin był w użytku - wystawiłem go za dom bo jest trochę głośny i podciągnąłem przedłużacz do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Bruli i pompek na agregacie budowlanym który kiedyś okazyjnie dostałem i naprawiłem - nie było żadnego problemu.

 

W sumie z 3 razy po kilka godzin był w użytku - wystawiłem go za dom bo jest trochę głośny i podciągnąłem przedłużacz do kotłowni.

 

Dzięki i o to mi właśnie chodziło :),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ty na 110m2 wsadziłeś 17kW to się nie dziwię że masz niskie spaliny.

Te 17kW wybrałem świadomie. Na dzień dzisiejszy ogrzewam 110m2, które mają bardzo duże straty (przy temperaturze w zakresie +1 do +8deg kociołek zjada mi około 25kg/dobę Pieklorza Bobrka). Docelowo ma grzać 240m2, a więc już będzie miał co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny nawiedzony zbłądził? Co cię skłoniło że wlazłes z buciorami do domu z węglem? Interesują cię koszty ogrzewania czy też następny do nawracania?

 

Zaprosił mnie tu kiedyś Wasz kolega Novy! bo nie chciałem uwierzyć, że dom taki jak mój można ogrzać 1 toną ekogroszku na sezon:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadam dodatkowe pytanie zatem

czemu kocioł 25KW a pompa tylko 9KW???

nie mozna było kupić kotła o bardziej odpowiedniej mocy?

i dodatkowe pytanie

ile drewna spalasz w sezonie w kominku???

 

Dom kupiłem w stenie deweloperskim z dobrodziejstwem inwentarza, czyli z zainstalowanym już rzeczonym kotłem. przeprowadzałem się z bloku, wiec nawet nie miałem pojęcia co to ekogroszek, a moc pompy dobrali już fachowcy na podstawie OZC.

Odkąd mam pompę w kominku spaliłem może z 8 polan drzewa i to tak dla czystej rekreacji. Przy ekogroszku paliłem kominkiem w okresach przejściowych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom kupiłem w stenie deweloperskim z dobrodziejstwem inwentarza, czyli z zainstalowanym już rzeczonym kotłem. przeprowadzałem się z bloku, wiec nawet nie miałem pojęcia co to ekogroszek, a moc pompy dobrali już fachowcy na podstawie OZC.

Odkąd mam pompę w kominku spaliłem może z 8 polan drzewa i to tak dla czystej rekreacji. Przy ekogroszku paliłem kominkiem w okresach przejściowych. Pozdrawiam

 

czyli jesteś blokers jak ja i jak ja zaczynałeś z ręką w nocniku. też nabyłem dom nie wiedząc o paleniu kompletnie nic.

ja mam niestety dom stary i potrzeby trochę większe ale następny kocioł będzie już na miarę

 

przy takim zapotrzebowaniu w dobrze dobranym kociołku spaliłbyś jakieś 1,8tony może do 2 ton w porywach więc koszt byłby zbliżony do tego jaki masz obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A coś było na temat ?

No to teraz na temat,od nowego inwestora:

 

Zamierzam budować dom i zastanawiam się już nad systemem grzewczym,czytam ten wątek i tak się zastanawiam czy pompa ciepła czy prąd czy gaz czy pellet czy ekogroszek a konkretnie RBR Ekouniwersal.

Mam pytanie do Was,jakie są zalety RBR Ekouniwersal w stosunku do w/w innych źródeł ciepła.

Co moderator na takie pytanie ?

Zgodne z tematem czy niezbyt wygodne dla sprzedawców i producenta i trzeba ocenzurować a wątek pozostawić "czysty" ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
RBR kupisz u Karoke lub Minertu a pompe u Arturo lub Mikiego (ewentualnie jakiś ich sąsiad).

Nowy inwestor odpowie:

 

Ja nie chcę kupić narazie nic,chce się dowiedzieć jakie zalety ma RBR Ekouniwersal w stosunku do innych wymienionych źródeł ciepła.

 

Dlatego to co się dzieje na tym wątku to szopka...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam dobrego znajomego we wsi ma stary pietrowy duży budynek-ocieplony i ma pompe ciepła plus kolektory

rozmawiałem na temat rachunków ogrzewania

powiedział mi tak- już dawno niy mazołek się z wunglym i za jego czasów na tyj ziemi niy powróci do wungla

sprubuję się się więcej szczegułów dowiedzieć to napisze więcej na ten temat

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli to indywidualne ogrzewanie węglem w nowym budownictwie jest przez wszystkich tak bardzo pożądane, to zaproponowałbym pakiet wiązany.

 

 

Własna studnia zamiast wodociągu i zbiornik na nieczystości zamiast kanalizacji na ścieki socjalno-bytowe.

Ja nie namawiam nikogo do węgla w nowym domu, rzuć okiem na wątek o kotle Sztoker co napisałem jednemu z kolegów z forum a kolega Artur ma coś do każdego kto decyduje się na węgiel, bez różnicy. Są tacy którzy nie maja po prostu innego wyjścia, lubią się upier...ić albo tak chcą.

Tak mam własną studnię i mam wodociąg,

Tak miałem taki zbiornik a teraz od 6-ciu lat mam POŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje ten najmniejszy kocioł RBR, panowie? chodzi mi o kwotę za instalację pieca, zbiornik CWU i jego instalację, podłączenie całości do instalacji ogrzewania. całość kosztów na jaką mogę liczyć? mam nadzieję, że to pytanie związane z tym tematem. miałem nawet komin w projekcie ;)

Ceny kotłów masz podane, zasobnik CWU zależy jaki sobie zażyczysz od tego zależy cena, pojemność, z czego wykonany.

Może to być od 600pln nawet do 3600pln za taki z nierdzewki, podłączenie zależy jakiego zdzirusa sobie znajdziesz, ale około 500 do 600pln.

Chyba nie liczysz armatury hydraulicznej, kosztu instalacji bo przy pompie chyba nie dają tego w gratisie i również ponosisz jej koszty.

Zapytam dlaczego Wy piszecie o nowych domach.

Masz 22,44kWhh/m2, czytują tu ludzie którzy mają 122,44 może im polecisz pompę ?

Ludzie nie pakujcie wszystkich do jednego wora.

Ja wiem kto kupuje takie kotły, z nowymi domami może 20%, reszta to starsze chałupy a przede wszystkim to ci którzy właśnie spieprzają przy takim starszych budynkach z gazu i oleju opałowego, tak im ta Wasza taniość i wygoda bokami wyszła.

Prowadzę sobie takie statystyki dla siebie, co, kto i dlaczego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,nie doczytałem o podlogowce ale to nie zmienia postaci rzeczy,że nawet dom 190m2,nie rewelacyjnie ocieplony może być grzany pompą powietrzną o umiarkowanej mocy grzewczej w niskiej cenie.

W nowym budownictwie nawet taka 9kW da radę.

Sam mieszkam w domu z lat 70-siątych.

Tej zimy prawdziwego mrozu nie było.

Kilka dni trzymało -10 do -15*C. Na podstawie zużytego węgla i zakładanej sprawności 60%, palone od góry potrzebna moc stała to około 9,5kW łącznie z grzaniem CWU.

Dom 200m2 z 5cm styro, strop 5 do 7cm styro, część bez ocieplenia +piwnica ogrzewana do tych 12* nieocieplona z oknami z pojedyńczą szybą.

Wczoraj byłem w salonie z wszelkiej maści kotłami.

Najmniejszy jaki mieli na stanie to 17kW i to w dodatku śmieciuch (viadrus u22). Ekogroszki od 20kW wzwyż.

Przy ich podejściu do tematu, taka pompa to całkiem ciekawe rozwiązanie, warto się zastanowić, przeliczyć.

 

EDIT.

W największe mrozy tej zimy schodziło około 48kg węgla 28MJ na dobę.

W domu temperatura od 20 do 22*C. Rozpalane co 18 godzin.

Mrozów było około tygodnia. Cała reszta sezonu rozpalanie raz na dobę.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...