Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

W kwestii kosztów ekogroszku :)

 

Nie wiem gdzie mieszkasz. Jeśli w zimniejszym rejonie, to masz znacznie taniej palić ekogrochem.

 

Tam gdzie mieszkam , mimo że to nie góry to mieszkam w "pradolinie Wisły" obok mam jeziora i rzekę i potrafią u mnie być mroźne dni ...

W tamtym roku temperatura u mnie wynosiła u mnie prawie -30 stopni ...

 

Dziś w nocy było u mnie -3 stopnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakbys dokłanie przeczytał to byś wiedział że napisałem że różnią się użytymi kompresorami i gazem.

To właśnie to powoduje że pompy sobie dobrze radzą z grzaniem a klimatyzatory z chłodzeniem.

Klimą też można grzać , tyle że przygotowana jest do chłodzenie więc i efektywność grzania słaba.

 

Rozumiem że u Ciebie zbiornik CWU będzie sobie wisiał w salonie , tak samo jak ewentualny rekuperator i itd ...

Jeśli tak to współczuję ...

 

Opał mam suchy , pakowany. Pisałem już kiedyś. Można ładować tak opał aby zminimalizować zabrudzenie do minimum.

 

Muszę Cię zmartwić. Mimo że mam garaż 21m2 to samochód i to nie mały też się mieści w garażu mimo że jest takze w garażu 3 tony pakowanego opału. Po prostu trzeba odpowiednio opał ułożyć.

Sąsiedzi mają takie same garaże i też poza opałem mają miejsce na samochód ...

Poza tym nie trzeba przecież trzymać węgla w garażu ani w kotlowni. Drewna opałowego też przecież ludzie nie trzymają w garażu ani w kotlowni tylko na zewnatrz ...

 

Nie mam potrzeby ściemniać , bo i po co ...

 

Ale to zawsze powierzchnia :). Nawet w garażu. U mnie zasobnik wraz z jednostką wewnętrzną pompy (lub kotłem elektrycznym) zmieściłby się pod schodami w schowku. Znam ludzi, którzy chcą budować dom 80 m2 bez garażu i na tej powierzchni jeszcze upchnąć kotłownię na węgiel, zastanawiają się tylko czy na groszek czy orzech. Tylko po co? W każdym razie koniec dyskusji, to nie ten wątek. Łagodnych sezonów grzewczych życzę, niezależnie od kotłowni :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy inwestor odpowie:

I

Ja nie chcę kupić narazie nic,chce się dowiedzieć jakie zalety ma RBR Ekouniwersal w stosunku do innych wymienionych źródeł ciepła.

 

Dlatego to co się dzieje na tym wątku to szopka...

Czyli nie ten temat kolego. Załóż wątek jakie źródło ogrzewania polecacie do nowo wybudowanego domku. Ten wątek nie ma nic wspólnego z tym co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już o tym myślałem, ale chciałem pominąć koszt tego UPS-a bo go narazie nie mam:)

Ile kosztują te UPsy które używacie?

Tak ja pisałem wcześniej sprawdziłem o ile to można nazwać sprawdzeniem.

Podłączyłem pompę Alfa2 i działało około 2godz. Na pompie żadnych innych reakcji niż normalnie, czyli chodzi bo do takich pomp jest potrzebny dobry sinus. Potem podłączyłem ale tylko na 0,5min sterownik, ruszył, działa i powiem że nie chciało mi się czekać bo miałem inne zajęcia.

W sumie na moim działa a uprzedzając pytania to kupiłem jakieś 5 lat temu na niemieckim eBayu i za nowy z gwarancjami i papierami z licytacji dałem 51€ + 31€ za ubezpieczenie przesyłki lecz na adres niemiecki bo do polski było 130€ a wygląda tak : IMG_20140308_152118.jpg

IMG_20140308_152118.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś poziom naładowania aku po takich testach? Chodzi mi do jakiej pojemności ładuje po takim rozładowaniu? Z tego co zauważyłem u siebie mam inwerter Orv....i (taki jak Wiesiek) to nie ładuje do pełna tylko do wartości około 70%. Kupiłem wszystko nowe, czyli inwerter i aku. Po jakimś miesiącu musiał zadziałać bo nie miałem prądu i wtedy działał około 7h a teraz po całkowitym naładowaniu trzyma około 4-4,4h Inaczej przedstawia się sprawa jak doładuję na prostowniku, wtedy działa tak jak na początku. Raz w tygodniu robię to co ty czyli awaryjne.

Nie pytajcie dlaczego tak szybko się rozładowuje, mam dużo podłączeń z kotła i instalacji i do tego jeszcze parę dodatkowych z domu nie związanych z instalacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja pisałem wcześniej sprawdziłem o ile to można nazwać sprawdzeniem.

Podłączyłem pompę Alfa2 i działało około 2godz. Na pompie żadnych innych reakcji niż normalnie, czyli chodzi bo do takich pomp jest potrzebny dobry sinus. Potem podłączyłem ale tylko na 0,5min sterownik, ruszył, działa i powiem że nie chciało mi się czekać bo miałem inne zajęcia.

W sumie na moim działa a uprzedzając pytania to kupiłem jakieś 5 lat temu na niemieckim eBayu i za nowy z gwarancjami i papierami z licytacji dałem 51€ + 31€ za ubezpieczenie przesyłki lecz na adres niemiecki bo do polski było 130€ a wygląda tak : [ATTACH=CONFIG]247033[/ATTACH]

 

Dzięki za fatygę:rolleyes:: Podłączałeś przez UPS-a czy zasilałeś bezpośrednio sterownik. Myślałem o przetwornicy ale porządny aku tez nieźle kosztuje i też go trzeba doglądać no i nawet najlepszy i dobrze doglądany wieczny nie jest, a w moim przypadku użyję go tylko jako awaryjne zasilanie do kotła dlatego myślę o agregacie, Ten twój to rasowy niemiec czy niemiecki chińczyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fatygę:rolleyes:: Podłączałeś przez UPS-a czy zasilałeś bezpośrednio sterownik. Myślałem o przetwornicy ale porządny aku tez nieźle kosztuje i też go trzeba doglądać no i nawet najlepszy i dobrze doglądany wieczny nie jest, a w moim przypadku użyję go tylko jako awaryjne zasilanie do kotła dlatego myślę o agregacie, Ten twój to rasowy niemiec czy niemiecki chińczyk :)
Przy podłączeniu przez ten inwerter na wyświetlaczu wyświetla że wchodzący miał wartość 227V a wyjściowy 232V ale i tu i tu było 50Hz. A czy to niemiecki czy kameleon to nie wiem, jeszcze do środka nie zaglądałem a na zewnątrz nie widać:oops: :mad:

 

PS

Podłączony był i tak i tak, działa, jedyny feler przy pracy z aku to zmienia się troszkę wykres na czujniku spalin na taki bardziej poszarpany i wygląda tak jakby był za bardzo dokładny. Tak jak by dostawał jakieś zakłócenia. Ale to też nie zawsze.

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest miara naładowania, mój przy pomiarach ma 12,5 do 12,6V i twierdzę że nie jest pełny.

 

Jeśli w stanie naładowania ma jedynie ok 12,6V to na 100% jest niedoładowany.

U mnie napięcie na zaciskach ok 14,5V czyli dokładnie takie jak naładowany aku w samochodzie.

UPS non stop kontroluje poziom napięcia na zaciskach i w razie jego obniżenia delikatnie małym prądem go (aku) doładowuje do poziomu ok 14,5 do14,7V.

Ps: a jak Twoim zdaniem zachowuje się w pełni naładowany aku i jakie ma napięcie na zaciskach ?

Właśnie napięcie na zaciskach aku jest najprostszym sposobem na określenie poziomu naładowania.

Co do pomiaru pojemności aku, to przykładasz specjalne cęgi z pomiarem napięcia i często prądu przy ściśle określonym prądzie rozładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w stanie naładowania ma jedynie ok 12,6V to na 100% jest niedoładowany.

U mnie napięcie na zaciskach ok 14,5V czyli dokładnie takie jak naładowany aku w samochodzie.

UPS non stop kontroluje poziom napięcia na zaciskach i w razie jego obniżenia delikatnie małym prądem go (aku) doładowuje do poziomu ok 14,5 do14,7V.

Ps: a jak Twoim zdaniem zachowuje się w pełni naładowany aku i jakie ma napięcie na zaciskach ?

Właśnie napięcie na zaciskach aku jest najprostszym sposobem na określenie poziomu naładowania.

Co do pomiaru pojemności aku, to przykładasz specjalne cęgi z pomiarem napięcia i często prądu przy ściśle określonym prądzie rozładowania.

Jakie ma napięcie na naładowanym to nie wiem, takim samym prądem jest ładowany a po czym poznaje? Krótko trzyma :) Aku ma dwa lata tak samo jak inwerter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma napięcie na naładowanym to nie wiem, takim samym prądem jest ładowany a po czym poznaje? Krótko trzyma :) Aku ma dwa lata tak samo jak inwerter.

 

Określeniem poziomu prądu doładowania zajmuje się elektronika w części odpowiedzialnej za ładowanie aku. Brzmi dość zawile, ale dla elektroniki to zadanie proste jak budowa cepa. Skrótowo nazywa się to próbkowaniem napięcia przy ściśle określonym prądzie obciążenia. Banalnie proste.

 

Gdyby ktoś miał chęć kupić:

http://www.voltpolska.pl/produkty/sinus/sinus-600-12v-230v-300600w.html

Jestem zadowolony z zakupu i polecam. Tani sposób zabezpieczenia kociołka przed brakiem napięcia.

Przepraszam podałem nie ten odnośnik do UPS-a. Poniższy jest prawidłowy:

http://www.voltpolska.pl/produkty/przetwornice-dcac-ups/sinus-600-12v-230v-300600w-ups-prostownik.html

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określeniem poziomu prądu doładowania zajmuje się elektronika w części odpowiedzialnej za ładowanie aku. Brzmi dość zawile, ale dla elektroniki to zadanie proste jak budowa cepa. Skrótowo nazywa się to próbkowaniem napięcia przy ściśle określonym prądzie obciążenia. Banalnie proste.

...

Nie jest to (na razie) w kręgu moich zainteresowań. Może za jakieś pół roku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś poziom naładowania aku po takich testach? Chodzi mi do jakiej pojemności ładuje po takim rozładowaniu? Z tego co zauważyłem u siebie mam inwerter Orv....i (taki jak Wiesiek) to nie ładuje do pełna tylko do wartości około 70%. Kupiłem wszystko nowe, czyli inwerter i aku. Po jakimś miesiącu musiał zadziałać bo nie miałem prądu i wtedy działał około 7h a teraz po całkowitym naładowaniu trzyma około 4-4,4h Inaczej przedstawia się sprawa jak doładuję na prostowniku, wtedy działa tak jak na początku. Raz w tygodniu robię to co ty czyli awaryjne.

Nie pytajcie dlaczego tak szybko się rozładowuje, mam dużo podłączeń z kotła i instalacji i do tego jeszcze parę dodatkowych z domu nie związanych z instalacją :)

 

 

Ładuje do około 70% ponieważ jest przystosowany pewnie do ładowanie akumulatorów żelowych lub AMG tak jak większość UPS'ów. A aku żelowe ładuje się przy pracy ciągłej do MAX 13.6V! A ten orvaldi ładuje chyba do 13.5V. Sprawdź woltomierzem.

A kwasowe trzeba ładować do 14.4V!

 

Dlatego musisz go co jakiś czas podładować zwykłym prostownikiem do pełnej pojemność.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój UPS firmy VOLT (polska firma - nie chinlandia) aku jest zawsze doładowany na max-a czyli ok 14,5V. Zawsze czujny i gotowy do pracy. :):):)

 

Jeżeli masz aku z płynnym elektrolitem (zwykły samochodowy) to OK. Ale jeśli masz żelowy to nie radze ładować do tego napięcia bo długo nie pociągnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...