Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprawdzałeś poziom naładowania aku po takich testach? Chodzi mi do jakiej pojemności ładuje po takim rozładowaniu? Z tego co zauważyłem u siebie mam inwerter Orv....i (taki jak Wiesiek) to nie ładuje do pełna tylko do wartości około 70%. Kupiłem wszystko nowe, czyli inwerter i aku. Po jakimś miesiącu musiał zadziałać bo nie miałem prądu i wtedy działał około 7h a teraz po całkowitym naładowaniu trzyma około 4-4,4h Inaczej przedstawia się sprawa jak doładuję na prostowniku, wtedy działa tak jak na początku. Raz w tygodniu robię to co ty czyli awaryjne.

Nie pytajcie dlaczego tak szybko się rozładowuje, mam dużo podłączeń z kotła i instalacji i do tego jeszcze parę dodatkowych z domu nie związanych z instalacją :)

 

 

Nie mierzyłem ale ma on wskaźnik poboru oraz naładowania aku w % , po naładowaniu wskaźnik jest 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać utrzymanie takiego awaryjnego zasilania dla kotła jak przetwornica z aku takim czy innym wymaga troche :) uwagi i kasy. Natomiast ja uważam że jak mi zbraknie U na 4-5 godz to przezyje ja i mój kocioł bez problemów i nie trzeba do tego UPS natomiast jak by miało to potrwać dłużej to poratuje się agregatem ;) , ale każdy ma pewnie swoje uwarunkowania i inne potrzeby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. od 27 listopada ogrzewam 2 budynki RBR'em 23kW w sumie ok 345 m2 i jak na razie jestem zadowolony!! :) W połączeniu z odpopielniaczem jest to naprawdę porządny sprzęt. Dzięki temu nie ma po prostu wybierania popiołu tylko średnio co 2 tygodnie odpinam worek (ok 28 kg) i wynoszę do kubła - naprawdę wygoda a wiem co mówię bo wcześniej przez ok 15 lat ogrzewałem olejem opałowym.

Mam pytanie co do trybu podtrzymania - jak go ustawić żeby przypadkiem nie wygasło. Dzisiaj u nas jest 15 st.C i przeszedł w tryb lato tak że podtrzymanie muszę mieć ustawione:). Tryb podtrzymanie mam tak:

Czas pracy podajnika [sek] 4 ;

Czas postoju podajnika [min] 60;

Czas krótkiej przerwy [sek] 35;

Ilość powtórzeń podajnika 4;

Moc dmuchawy [%] 60.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wysokiej temp podajnika itp.. Zastosowałem zabieg zaproponowny przez minertu, odnośnie zaślepienia otworów antyspalinowych. U mnie nie było żadnego śladu bo jakimkolwiek działaniu producenta. Do tego na nowo uszczelniłem korone iiii... 1) temp podajnika przy identycznych warunkach grzania spadła o 25-30 stopni do ok 40 stopni. 2) nie cofa mi się już żar do podajnika przy podpiętym osuszaniu. Amen i dziękuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. od 27 listopada ogrzewam 2 budynki RBR'em 23kW w sumie ok 345 m2 i jak na razie jestem zadowolony!! :) W połączeniu z odpopielniaczem jest to naprawdę porządny sprzęt. Dzięki temu nie ma po prostu wybierania popiołu tylko średnio co 2 tygodnie odpinam worek (ok 28 kg) i wynoszę do kubła - naprawdę wygoda a wiem co mówię bo wcześniej przez ok 15 lat ogrzewałem olejem opałowym.

 

Ten odpopielacz jak się montuje i ile kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. od 27 listopada ogrzewam 2 budynki RBR'em 23kW w sumie ok 345 m2 i jak na razie jestem zadowolony!! :) W połączeniu z odpopielniaczem jest to naprawdę porządny sprzęt. Dzięki temu nie ma po prostu wybierania popiołu tylko średnio co 2 tygodnie odpinam worek (ok 28 kg) i wynoszę do kubła - naprawdę wygoda a wiem co mówię bo wcześniej przez ok 15 lat ogrzewałem olejem opałowym.

Mam pytanie co do trybu podtrzymania - jak go ustawić żeby przypadkiem nie wygasło. Dzisiaj u nas jest 15 st.C i przeszedł w tryb lato tak że podtrzymanie muszę mieć ustawione:). Tryb podtrzymanie mam tak:

Czas pracy podajnika [sek] 4 ;

Czas postoju podajnika [min] 60;

Czas krótkiej przerwy [sek] 35;

Ilość powtórzeń podajnika 4;

Moc dmuchawy [%] 60.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Już chyba odpowiadałem podtrzymanie musisz dopasować do węgla tak aby nie wygasł ,dobrze się spalił i nadmiernie nie przegrzał kotła. Pytanie jaki jest obecnie problem z podtrzymaniem?

Ps: Pamiętaj,że ja mam inny palnik a palenisko jest 3x mniejsze.

Ustaw podawanie 8s,krotność 2 przerwę 35, czas postoju 90min , nadmuch 60%

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdy przeszedł w tryb podtrzymania przy tych ustawieniach na palniku było zupełnie ciemno i myślałem ze wygasło... na szczęście się pozbierał gdy przeszedł w tryb grzania. Do tej pory w trybie podtrzymania był tylko w ciągu jednego dnia ale przy obecnych temperaturach będzie coraz częściej i obawiam się, że mógłby za którymś razem już "nie wstać".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy na ładowanym na 100% ładowanie jest prądem 13,6V tak jak wyżej Fenix napisał. Przy naładowaniu 38% ładował prądem 13,2V, dzisiaj sprawdzane. Teraz już wiem o co chodzi :mad:

 

Przy głębokim rozładowaniu ładował napięciem 13.2V bo pewnie zadziałało ograniczenie prądu. Gdy aku się doładuje zmniejsza się prąd ładowania i napięcie zacznie rosnąć. Ten orvaldi ma chyba max 8A czyli do pełna zelówkę o pojemność zbliżonej do twojego aku będzie ładował z 11-12h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdy przeszedł w tryb podtrzymania przy tych ustawieniach na palniku było zupełnie ciemno i myślałem ze wygasło... na szczęście się pozbierał gdy przeszedł w tryb grzania. Do tej pory w trybie podtrzymania był tylko w ciągu jednego dnia ale przy obecnych temperaturach będzie coraz częściej i obawiam się, że mógłby za którymś razem już "nie wstać".

 

Na tym węglu kiedyś wstał po 9h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpopielacz.. kiedy wymyslicie samoładowacz? :)

co do awaryjnego zasilacza to rzecz jest raczej dla hobbystów, chyba że ktoś ma b. częste wyłączenia prądu czy szybko wychładzający się budynek.

jesienią remontowali nam sieć i przez trzy dni wyłączali prąd na dniówkę, jakieś 6-9 godzin.

piec za każdym razem ożywał bez niczyjej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Hej.Przesyłam fotki z RBR 11kW z duetem zamiast ecoala -dla odmiany z SPP Bolecki.Opał Wesoła,czas pracy ok 50kg.Jest cieplutko,więc sorrki za niewielkie spieki,ale zmieniałem parametry co 1h-Panie karoka -i można?Fotki wymiennika ,są bezwzględne dla pracy z ecoalem.Kto ma taki wymiennik pracując z ecoalem-w każdym trybie pracy?Czekam.

IMG_20140310_205800_zmniejszacz-pl_682470.jpg

IMG_20140310_205402_zmniejszacz-pl_146233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...