Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Hej.Przesyłam fotki z RBR 11kW z duetem zamiast ecoala -dla odmiany z SPP Bolecki.Opał Wesoła,czas pracy ok 50kg.Jest cieplutko,więc sorrki za niewielkie spieki,ale zmieniałem parametry co 1h-Panie karoka -i można?Fotki wymiennika ,są bezwzględne dla pracy z ecoalem.Kto ma taki wymiennik pracując z ecoalem-w każdym trybie pracy?Czekam.

 

Wygląda bardzo ładnie. Niestety u mnie wymiennik non stop czarny, osmolony - pewnie wskutek odstawiania kotła i dymienia z niedopalonego węgla.:(

W trakcie spalania nie mam dymu z komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sadza w RBR ???

 

smoła ???

 

Przecież to nie możliwe

 

gdyż :

 

1) ten kocioł nie produkuje takich rzeczy - w OEP ta to tak ale nie tu

2)pewnie masz mokry węgiel - wiesz nawet jam masz suchy to pewnie Ci się tylko tak wydaje

3)pewnie jesteś kiepskim palaczem - tryb automat

4) a co mnie to obchodzi ja tu tylko sprzedaje i nie psuć mi klienteli

 

Trochę źle to ująłem. Smoły nie ma, tylko wymiennik non stop czarny i gdy oskrobię nalot na ściankach komory spalania, to nie jest on (nagar) szary , a czarny. Nalot na wymienniku wygląda trochę lepiej, bo bardziej przypomina kolor ciemno szary, a nie totalnie czarny.

Opał mam suchy, spalanie w trybie grupowym na minimalnej mocy: 3 x 5s + stosowny nadmuch (41%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek,myślisz że mój się nie odstawia?:)Jest tylko jedno ale,nie dymi bo dostaje kontrolowany lub nie (jak potrzebuję) przedmuch....Napisz do boleckiego,niech podeśle Ci ster na testy.Nic to nie kosztuje.

 

Ten sezon grzewczy sobie podaruję, może na przyszły sezon zmienię sterownik. Wcześniej w śmieciuchu używałem sterownika Boleckiego z pozytywnym wynikiem. Może faktycznie ster Boleckiego przypadnie mi do gustu i oczywiście "kociołkowi". :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Ten sezon grzewczy sobie podaruję, może na przyszły sezon zmienię sterownik. Wcześniej w śmieciuchu używałem sterownika Boleckiego z pozytywnym wynikiem. Może faktycznie ster Boleckiego przypadnie mi do gustu i oczywiście "kociołkowi". :)

Pozdrawiam.

Ja tu nie reklamuje Boleckiego,nikogo nie reklamuję.Mam co chciałem,komfort praktycznie bez obsługi dwustana+algorytm (taki dwustanowy automat) -z możliwością ingerencji w algorytm,a właściwie aż trzy jego parametry-a gdybym bardzo chciał się pobawić-mam 100% dwustan+przedmuchy (kontrolowana moc) oraz tło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwok sadza występuje tylko na specjalne życzenie i na wskutek działań samego operatora.

Dlaczego Ci co nie kramują nie mają sadzy ?

kramują????? co to? widzisz ja Gorol jestem :)

Ja patrze na koszt palenia..Potrafię mieć biały pył ,brązowy nalot a na koniec i tak patrze ile spaliłem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Oj Novy, Novy.

Żeby dojść do tego zajęło Ci to cały sezon, powiem przez Twoją głupotę bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Ja mam tak cały czas tylko dużo grubiej tego pyłu, góra to chyba z 1,5 miecha nie czyszczona, musiałbym swoich fachowców zapytać.

Każę specjalnie nie czyścić żeby spaliny tak po oczach niektórych nie kłuły :)

Cieszę się że znalazłeś to co chciałeś i oby to starczyło Ci trochę na dłużej jak zwykle.

Powodzenia życzę.

Panie Wiesławie.Dziękuję za info dotyczące zmiany sterownika i ewentualnej utraty gwarancji.Co do reszty,proszę o powściągliwość,Czas pokaże.

To co wyrabia VERB z biblioteką phytona(Pan o tym jak mniemam nie ma pojęcia,a ja tak) jest zaczerpnięte (nie przejęte) z SPP,mniej lub więcej.Jeśli ES wprowadzi takie zmiany,a Pan wie że nie,to byłaby oznaka tego że miałem( nie tylko ja) rację pisząc babolach w sterowaniu auto ecola i nie tylko.Pożyjemy,jak Bóg da,i zobaczymy.Napisałem 2 lata temu,zmienna modulacja nadmuchu to sukces...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
[ATTACH=CONFIG]248108[/ATTACH]

 

nie jest to idealne ale dla mnie jest ok :) .

[ATTACH=CONFIG]248113[/ATTACH]

 

a tu masz palnik. Zobacz gdzie się pali :)

No to nie mam o co pytać.Poproszę o lepszych fotek więcej od innych "graczy" RBR 11kW.Jak masz tak w OEP na "górze" to masz sadzy oporowo w komorze spalania.He he,miałem Twój OEP.Widzisz sadzę na bokach wymiennika czy ja ją tylko widzę?Widzisz taką sadzę na bokach mego wymiennika czy nie?

BTW,płomień jest jak z zapałki,żółty.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem ze nie jest idealnie. Ale na pewno nie źle. Dziś piec czyszczony..zresztą fotki są z przed 2 tygodni .Z moim zapotrzebowaniem i miałem cudów nie będę miał :) .Zresztą mi zależy na koszcie ogrzewania dziennym :). Piec czyszczę co 2 tygodnie..

Zasyp swój piec miałem za 400zl i pokaż wymiennik :)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
[[ATTACH=CONFIG]248113[/ATTACH]

 

a tu masz palnik. Zobacz gdzie się pali :)

 

I proszę pamiętać że pale miałem a on o wiele trudniej się spala niż eko

Pali się chyba w dupie,bo nie na palniku :)Połowa paleniska poza.Chcesz zobaczyć jak się pali na małej mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali się chyba w dupie,bo nie na palniku :)Połowa paleniska poza.Chcesz zobaczyć jak się pali na małej mocy ?

Nie zgodzę się,mam prawo :). Palnik zmniejszony itd...od lewej strony widać jak się rozpala [dołożony nadmuch,po prawej stronie zasobnik:) ]. Mam za małe zapotrzebowanie na ciepło teraz. by palnik śmigał z pełna mocą.

A generalnie napisz coś o Spp. Pomimo tego ze się spieramy uważam ze umiesz palić w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Nie zgodzę się,mam prawo :). Palnik zmniejszony itd...od lewej strony widać jak się rozpala [dołożony nadmuch,po prawej stronie zasobnik:) ]. Mam za małe zapotrzebowanie na ciepło teraz. by palnik śmigał z pełna mocą.

A generalnie napisz coś o Spp. Pomimo tego ze się spieramy uważam ze umiesz palić w piecu.

Nie wpadam tu po reklamę ani nie obrażam.

To wątek o RBR 11kW.

Moim zdaniem,laika.Tak mały kocioł (chodzi mi o gabaryt) w "skróconej" wersji większego brata,nie ma mowy o poprawnym odbiorze ciepła ze spalin w tak krótkim czasie.Normalnie i zwyczajnie ,reguluje tym droga spalin.Czas jaką spalina ja "przebywa" ,aż uleci z wiatrem...SPP pracuje inaczej,moduluje mocą dmuchawy-tzn.w zależności od procenta dojścia do temp.zadanej -dokłada i dmucha.Efekt jest taki,że ten skrócony wymiennik ma czas się pozbierać,mało tego.Ma czas aby oddać ciepło ze spalin.Ma czas-znaczy wykorzystuje jej potencjał.Dodatkowe przedmuchy (opcja) pozwalają utrzymać wymiennik w clear formie.Tło gwarantuje wciąż ciepłe "łoże" węgla,dmuchawa pracuje w tle.Jasne kosztuje to opał,ale trzymanie komina też kosztuje...

 

wuwok,podkręć nadmuch,taki płomyk to na grillu,opał spada z palnika.;)

Pozdrawiam

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co bijecie pianę. Ja jestem ciekawy zastosowania w RBR innego sterownika, bo ten który posiadam (na tą chwilę nierozwojowy i odstawiony do lamusa przez ES) owszem posiada bardzo dużo wodotrysków, ale sporo mu brakuje do osiągnięcia bardzo dobrego spalania groszku na małej mocy.

Kolega potrafi dobrze spalać opał i jego opinia oraz testy są dla mnie bardzo cenne i użyteczne.

Być może w nowym sezonie grzewczym zrezygnuję z super sterownika ES na coś innego, z lepszym algorytmem spalania, choć uboższego w wodotryski.

Komorę spalania mam czarną i wymiennik także nieciekawy, ale pewnie nie umiem palić, lub opał mokry lub ciąg za duży albo za mały, może wiatrak źle ustawiony lub................... . A może sterownik nie potrafi prawidłowo spalić paliwa na małej mocy. :confused:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem że mam sadze w kotle to wszyscy się śmiali, jak pisałęm że 11 jest kastratem to też był ale jak to.

 

Teraz jak się kotłów nasprzedawało to się zaczynają problemy robić - bo to jednak nie spala ani mało ani czysto.

Pomimo że próbowałem palić u siebie z dużym sinusem na 12kw to:

ani kocioł nie był czysty ani ja szczęśliwy - wybierałem niedopalony węgiel z popielnika - to się powinno nazywać - weglownik.

Ekonomika żadna dla porównania podam że teść w kotle miałowym - zasypowy 15kW prze całą zimę od 1listopada do 30 stycznia spalił 1950 miału ogrzewając 200m2 w kiepsko ocieplonym domu,

ja przerzuciłem 80 worków po 25kg - on za kocioł dał 3000 ja 8000 on wybiera codziennie i czyści raz w miesiącu ja wybieram codziennie i czyszczę raz w tygodniu.

 

Jeśli chcesz kupić RBR to się zastanów to nie jest tak jak w folderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz sterownik to pewnie stracisz gwarancję

 

To chwalił się nie będę, a przynajmniej nie pod tym nickiem. :)

Z moich informacji wynika, że ES sterownika nie testował i nie dobierał parametrów spalania do palnika ekoenergia (mała). A może moje informacje nie są ścisłe....

Ważne, że sezon grzewczy powoli się kończy i to jest dobra wiadomość.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalio zmień sposób palenia albo węgiel. Musisz być bardzo pokrzywdzony, skoro ojciec ma większy komfort od Ciebie w śmieciuchu.

Codziennie szufladę popielnika wyciągasz ? Ile dobowo spalasz grochu 100 kg czy więcej ?

Kupiłem Ruska i po 81 kg miałem niepełną szufladę, zero niedopałów http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page312 post #6227

 

Pewnie dałoby się to jeszcze lepiej spalić, ale ja jestem niedoświadczonym palaczem z bloku.

 

Udostępnij sterownik.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem że mam sadze w kotle to wszyscy się śmiali, jak pisałęm że 11 jest kastratem to też był ale jak to.

 

Teraz jak się kotłów nasprzedawało to się zaczynają problemy robić - bo to jednak nie spala ani mało ani czysto.

Pomimo że próbowałem palić u siebie z dużym sinusem na 12kw to:

ani kocioł nie był czysty ani ja szczęśliwy - wybierałem niedopalony węgiel z popielnika - to się powinno nazywać - weglownik.

Ekonomika żadna dla porównania podam że teść w kotle miałowym - zasypowy 15kW prze całą zimę od 1listopada do 30 stycznia spalił 1950 miału ogrzewając 200m2 w kiepsko ocieplonym domu,

ja przerzuciłem 80 worków po 25kg - on za kocioł dał 3000 ja 8000 on wybiera codziennie i czyści raz w miesiącu ja wybieram codziennie i czyszczę raz w tygodniu.

 

Jeśli chcesz kupić RBR to się zastanów to nie jest tak jak w folderze

 

Powiem krótko doje...eś jak dzik w sosnę :lol2:

 

Ciekawe porównanie zasypowiec vs. kocioł z podajnikiem. Tylko co tu porównywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...