Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość TwojPan

Skamlanie to ty masz opanowane, poczekamy zobaczymy jak długo będzie ci się to podobało i kiedy zacznie się korespondencja z VERB`em.

Pożyjemy, zobaczymy.

Nie interesuje mnie to co robi VERB i rajmund,(myślałem że konta mają na ES pokasowane,widziałem prośby)...Zatem wrócili do łask :)

Niech zainteresuje się zatem ich pracą ES,albo lepiej Bolecki..Mądrzy ludzie, ale zwykli fascynaci (chcą być mili dla wszystkich,nie te czasy).

Temat jest śliski,kilka firm ma patenty na rozwiązania w swoich sterownikach. Ecoal umarł już dawno,mało kto to dostrzegł-oni tak,maja nadzieję że ES zmaterializuje ich pracę,ale moim zdaniem tak nie będzie.Wiedzą dla czego,albo się dowiedzą niebawem.

W sterowniku ecoal,poza trybem ręcznym-nie ma szans na sterowanie na małej mocy,nawet na poprawne na średniej.Ręczny ma to do siebie,że jest trudny i wymaga zmian wraz z zmianami temp.No i ten zadymiony kocioł w odstawieniu,rzygać się chce...Na temat grupowego i automatu się nie wypowiadam,bo szkoda czasu.

Zostawię sobie ecoala,i jak przyjdzie znów zima,odpalę oba i zostawię podgląd.Bedzie co oceniać.SPP i RBR 11kW to sprawny duet,powinien dobrze zagrać w pełni sezonu.Modulacja nadmuchu wpływa bardzo korzystnie na budowę RBR-a 11kW,z tak krótką drogą spalin i małym wymiennikiem w tym kotle.Spaliny przy stałym nadmuchu są wyrzucane z kotła,zanim wymiennik prawidłowo "odbierze" z nich ciepło.SPP,moduluje dmuchawą,ma to ciekawe skutki-pomijam popiół i wygląd wymiennika...

Pozdrawiam

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
O posądzanie o plagiat ktoś się żalił nie dawno, pewnie czytałeś ?

Nie,ja pamiętam tylko jak jeszcze niedawno Pan i minertu pisaliście,że RBR i palnik mała ekoenergia świetnie pracuje z ecoalem auto,a tu seba (pracownik z ES) sobie napisał cyt z jego wypowiedzi z forum ES:Algorytm eCoal opracowywany był dla palnika typu Brucer. Kolejny palnik typu Burner nie dał się dobrze sterować wg. tego algorytmu (ze względu na jego konstrukcję), dlatego rozpoczęliśmy pracę nad spalaniem grupowym, które duże lepiej sobie radzi z tymi palnikami.

Wersje 15, 25 i 35 są opracowane dla Brucera a różnią się tylko ograniczeniem mocy max. do której można prowadzić palnik. http://esterownik.pl/forum/posty,1633/mam-kilka-pytan-do-es

:)

Kłamaliście?Czyżby?

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neujan to taki problem że nie wiadomo czy to jakiś problem.

Pojawiało mi się to w starym kotle, sprzedałem go po 5-ciu latach i wiem że pali nim gościu dalej, także chyba to nie taki problem :)

Sam jestem ciekaw co to jest i dlaczego czasem się pojawia, choć jak na razie w swoim RBR nie widziałem czegoś takiego, choć przyznam że nie wiem kiedy tam zaglądałem :)

To ciekawe, odpowiedział sprzedawca, którego tylko kasa interesuje. :bye::bye: I gdzie są wszyscy specjaliści na węgiel, piec, centralne ogrzewanie, i ani bóg niewie na co jeszcze? :o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy udostępnisz sterownik?

Nie jestem pewien, czy poprzez e-sterownik wcale udostępnie.

Używam stały adres IP do mojej sieci, gdzie serwer z bazą danych i aplikacji. Wszystkie urządzenia, które sie łączą zdalnie są ściśle upoważnione. Nie ma problemu, aby edytować połączenia i ustawienia sieciowe, ale dlaczego? Aby najmądrzejszy na świecie pisali że wykresy są takie............, że histogram jest .................. i nie wiem co jeszcze jest nie tak. Jestem zadowolony z tego, jak działa. Na tym forum zakończyła konstruktywna dyskusja co najmniej rok temu. Myślę, że to wielka szkoda dla wszystkich normalnych użytkowników. Są tu przede wszystkim psy szczekający na księżyc którzy cierpią na paranoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......................, ale dlaczego? Aby najmądrzejszy na świecie pisali że wykresy są takie............, że histogram jest .................. i nie wiem co jeszcze jest nie tak. Jestem zadowolony z tego, jak działa. Na tym forum zakończyła konstruktywna dyskusja co najmniej rok temu. Myślę, że to wielka szkoda dla wszystkich normalnych użytkowników. Są tu przede wszystkim psy szczekający na księżyc którzy cierpią na paranoję.

 

Psy szczekają karawana jedzie dalej. To jest mój piec moje wykresy statystyki i guzik komuś do tego, jaki mam kocioł czy też jak go prowadzę, ważne że ja jestem zadowolony i mi to lotto ja nikomu nie mówię,że ma zaglądać w moje wykresy czy statystyki, jak będę potrzebował pomocy to poprostu zapytam są jeszcze dobrzy ludzie co coś podpowiedzą. Jeśli komuś się śnił piec na paliwo stałe jako bezobsługowy to jego problem, jeżeli ktoś miesiąc przed zakupem już narzekał na kocioł to nie ma co liczyć na to że po zakupie będzie zadowolony i dalej będzie pluł jadem na około, tylko te osoby już się pogubiły i nie pamietają kogo już opluły a kogo jeszcze nie i zwracają się o poradę do tych na których pare postów wcześniej pluli, inni mają inną metodę po pewnym czasie zmienią nika i można żygać :sick: od początku. Nie brać do głowy i tyle. A tak poza tym to super sprawa dokładnie prowadzić statystyki i można porównać spalanie z poprzedniego roku z obecnym, może to i wodotryski ale cieszy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając bliżej do tematu RBRa chciałbym jeszcze drążyć temat białego nalotu w kotle. Otóż kiedyś szukałem co nieco o tym i jedynie znalazłem, że ludziska dosypują soli (zamiast np. sadpalu) do węgla. Po tym pojawiał się biały nalot. Teraz się zastanawiam czy to może być rozwiązaniem mojego problemu - mój dostawca groszku dosypuje soli.

Jeżeli to byłoby akurat przyczyną tego nalotu to ciekaw jestem czemu ten nalot pojawia się tylko czasami. Może ku temu zaistniały odpowiednie warunki - niska temperatura CO lub mały odbiór ciepła z kotła - czy może po prostu przypadek, że w danym zasypie akurat więcej tej soli jest.

Zaznaczam, że sytuacja powtórzyła się przy dwóch różnych zamówieniach. Za każdym razem wziąłem 2t tego samego groszku (ten gość innego nie ma, więc na lato muszę poszukać gdzie indziej jakiegoś czecha).

 

Czy ktoś z czytelników tego tematu eksperymentował z solą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sini za ten wpis :)

Wiesz powiem Ci że zacząłem kojarzyć trochę fakty z tą solą.

Nie wiem czy jesteśmy na dobrej drodze, jeśli nie to niedługo "zagrzmi" jakiś uczony głoś rozsądku :)

Widzisz pisałem że coś takiego zaobserwowałem na starym kotle pleszewskim ale to nic chyba niema do rzeczy że pleszewski.

W tym kotle spaliłem ponad 12 ton czecha z Komoran a że sadzował jak diabli kupiłem Sadpału i sypałem dość często na palnik żeby się to pioruństwo trochę wypalało a i tak nie wiele to dawało.

Na forum czytałem że szkoda kasy na te wynalazki "sadzowe" i ten sam efekt daje łyżka soli kuchennej, czy to jest prawdą nie wiem bo chemikiem nie jestem.

Teraz w RBR nie wiem co to sadza, z czecha też się wyleczyłem na wieki wieków także Sadpała nie sypię i może to jest to że tej kredy nie widać ?

Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to czecha chcę bo Pieklorz to mi chyba mój bojler zagotuje w momencie, a odstawić się na długo kociołek nie może. Czecha sobie zmieszam z jakimś zbożem (zazwyczaj to będzie mieszanka, gdzie 90% to owies) to jest szansa, że sadzy za wiele nie będzie. Może na przyszłość pomyślę o grzaniu CWU latem przy pomocy prądu, ale teraz za dużo paprania z tym aby to przerobić. Jeden sezon grzania CWU potestuję - czech strasznie drogi nie jest i w ostateczności jak to niewypał będzie zmiesza się go z Pieklorzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Ciekawe ile musiałbym kaski dać na grzanie domu Twoją pompką? Koszt inwestycji jest jednorazowy, ale potem miesięczne opłaty ładnie by mnie zjadły. Groszek niemało mnie kosztuje przy grzaniu zaledwie 110m2.

Nie wiem jak duży dom budujesz ale ja przy moich 118m2 pow.użytkowej i 125m2 pow.grzanej od 16.09 do dzisiaj na ogrzewanie zużyłem 1700kWh,grzeje tylko w drogiej taryfie czyli przy 0,55zł/kWh i za ten okres do dzisiaj ogrzewanie wyniosło mnie ok.900zł.

Dużo ?

Żeby nie było,że tylko pompa,gdybym grzał bezpośrednio prądem zużyłbym za ten okres w/w ok.4200-5000kWh czyli ok.1600-2000zł.

Dużo ?

Do tej pory za mieszkanie 52m2 za ogrzewanie z sieci płaciłem 2200zł rocznie :)

 

Jak jest u angoli wiem,bo ma sporo znajomych w rozjazdach :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie budujący hotel za 1mln.zł inaczej patrzą na życie...

Tak to jest Artur, budują za SWÓJ milion, grzeją wunglem i śmieją się z Ciebie że ty klitkę do końca życia nie spłacisz :(

Piszesz że TY to masz to, czy że Ty to masz tamto.

Wiesz co Ty masz ?

Nie masz nic.

Masz zaje..sty kredyt do spłacenia w banku.

To taka brutalna ale prawda.

Ja może bidnie, w starym. ale umrę w spokoju i wiem że nikomu z rodziny krzywdy nie wyrządziłem tym że chciałem być Herosem tylko na kreskę.

Pamiętasz jak firmę zarejestrowałeś ?

Szczerze życzyłem Ci powodzenia choć patrząc realnie na polska rzeczywistość przewidywałem jak skończy się Twoja przygoda z działalnością i tym co tak z uporem propagujesz na forum.

Teraz nie zazdroszczę Ci tego co masz i życzę Ci szczerze dużo zdrowia, długich lat życia i żeby podołał finansowo temu co sobie wymarzyłeś.

Jak to mówią, życie jest piękne ale czasem bardzo brutalne czego miałem okazję już doświadczyć.

Jestem może człekiem trochę przeterminowanym :), starej daty ale myślę że trochę trzeźwiej myślący na świat.

Powiem i to nie tylko Tobie ale wszystkim że w obecnych czasach nigdy po tym czego już doświadczyłem nie zdecydowałbym się na kredyt 20 czy 30 lat.

Młodość co prawda rządzi się swoimi prawami ale powiem że to zgubne rozumowanie.

Jak mawiał mój kolega dekarz: sru z dachu i po fachu, :(

Dzisiaj kładziesz się spać a nie wiadomo co rano się przytrafi.

Może trochę pesymistycznym postem kończę dzisiejszy dzień ale bardziej roztropni przemyślą różne rzeczy.

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak duży dom budujesz ale ja przy moich 118m2 pow.użytkowej i 125m2 pow.grzanej od 16.09 do dzisiaj na ogrzewanie zużyłem 1700kWh,grzeje tylko w drogiej taryfie czyli przy 0,55zł/kWh i za ten okres do dzisiaj ogrzewanie wyniosło mnie ok.900zł.

Dużo ?

Żeby nie było,że tylko pompa,gdybym grzał bezpośrednio prądem zużyłbym za ten okres w/w ok.4200-5000kWh czyli ok.1600-2000zł.

Dużo ?

Widzisz, gdybyś wiedział co ma to byś nie pieprzył znowu farmazonów.

Ja i moja pompa.......

Mam takiego kumpla fanatyka w pracy, co prawda w innym temacie.

Jak wejdzie na dyżurkę to nic cały dzień nie słychać tylko: ja i mój mercedes :)

My kierowcy z dużych "stworzeń" mówimy: weź tym "Żukiem" cofnij gdzie w krzaki bo tylko miejsce na palcu marnujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do [cenzura] to bardzo ciężko, więc szkoda zachodu.

 

Coby już tak za bardzo nie odbiegać od tematu to co radzicie na ten gips? Bać się go? Jak nie to poprowadzę troszkę inaczej kociołek - tak byle tylko wilgoć się w nim nie pojawiła i pewnie zaoszczędzę troszkę na opale.

 

A żeby było całkiem na temat RBRa, to jeszcze przypomnę sprawę, o której wiele osób narzekało - buczenie silnika. Ja jak na razie go nie słyszę, ale troszkę trudno skoro w UK siedzę. Teściowa się nie skarży, a jak ogląda telewizję to nikt w domu nie ma prawa usłyszeć kotła, chyba że w kotłowni jest. Stąd - kocioł jest prawie bezgłośny:lol2: A poważniej - moja sypialnia jest nad kotłownią. Dało się kocioł usłyszeć - żona przez 2 pierwsze noce miała problem ze snem. Teraz już go nie ma. Już bardziej denerwująca jest lodówka za ścianą czy woda w rurach jak ktoś odkręca kran. To że u Was jest głośno to spora zasługa ścian i/lub stropu.

 

A teraz coś do Arturo72

Zanim wysłałem posta, to co nieco napisałeś, więc teraz odniosę się do Twojej wypowiedzi. Napisałeś coś mądrego - dla Twojego domu koszt ogrzewania PC wyszedł taki, a nie inny. Każdy dom jest inny, a ja jak już napisałem nie mam nowego domu. Mój remontuję - parter niby wykończony, piętro stan surowy. Całość chętnie bym od zera zrobił. Przy Twojej pompce ciepła to chyba za ten okres co mam rabarbara musiałbym na ogrzewanie wydać powyżej 6k zł (nie liczyłem, więc kwota może być inna, ale jeżeli zawyżyłem to niewiele). Gdzieś w połowie grudnia zacząłem grzać. Co teraz powiesz o swojej pompce?

 

Jakbym dom miał budować od zera to nie wiem czy w ekogroszek bym się pchał. Na dzień dzisiejszy nie widzę innej opcji, a Ty jak chcesz przekonywać innych do swojej pompki to pomyśl czy Twój potencjalny klient ma dom, w którym PC ma rację bytu ze względu na koszt eksploatacji.

 

A teraz proszę Cię byś przestał spamować. Piszemy tutaj o kotle na paliwo stałe (i to nawet konkretnym, a nie byle jakim), a nie PC.

 

----

Ale tutaj trzaskacie posty. Już miałem kliknąć by wysłać post, a karoka jeszcze coś napisał.

Do jego postu mogę dodać jedno. Kredyt na 20-30 lat można brać, ale nie w Polsce. Do tego trzeba mieć odpowiednie zabezpieczenie, a o tym to pisać nie będę. Sam taki planuję tutaj w UK, ale w najgorszej sytuacji stracę czas i parę funtów. Podobnie do życia podchodzę jak Ty Wieśku - biednie, ale bez dużego ryzyka.

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...