Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Numer 4403, ładnie ich przybywa. Ja swój zarejestrowałem 27.03.2013 i ma numer 2539. A pewnie jeszcze dużo jest niezarejestrowanych.

Zobaczymy, jak długo może trwać, zanim pójdzie na złom. Myślę, że to dobrze zrobiony piec. Myślę, że istnieje wiele niezarejestrowanych. Przepraszam za niedoskonałości w języku polskim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zobaczymy, jak długo może trwać, zanim pójdzie na złom. Myślę, że to dobrze zrobiony piec. Myślę, że istnieje wiele niezarejestrowanych. Przepraszam za niedoskonałości w języku polskim :D

Gdybacie trochę bo nie macie rozeznania ale powiem bez zawahania że nie wiem czy 20% jest podłączone do sieci.

Widzę co jest na serwisach, ludzie nawet nie wiedzą że jest taka możliwość, że są jakieś aktualizacje a świadomość instalatorów nawet tych "mocno" autoryzowanych jest żadna.

Nie chcę już tu roztrzepywać niektórych przypadków ale zdarzyło się że taki pan odciągnął mnie na bok i mówi: panie, nie gadaj pan im tu o jakimś internecie, bo jak zaczną grzebać to ja se tu rady nie dam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybacie trochę bo nie macie rozeznania ale powiem bez zawahania że nie wiem czy 20% jest podłączone do sieci.

Widzę co jest na serwisach, ludzie nawet nie wiedzą że jest taka możliwość, że są jakieś aktualizacje a świadomość instalatorów nawet tych "mocno" autoryzowanych jest żadna.

Nie chcę już tu roztrzepywać niektórych przypadków ale zdarzyło się że taki pan odciągnął mnie na bok i mówi: panie, nie gadaj pan im tu o jakimś internecie, bo jak zaczną grzebać to ja se tu rady nie dam :)

 

Hehe. Prawdziwy handlowiec:)

Spokój najważniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neujan, zastanawiam się co wskazuje czujnik CWU bo widać jakieś nie bardzo wiarygodne rzeczy :)

 

Mówi pan o tym, że temperatura CWU jest wyższa niż temperatura CO? To jest interesuonce, ponieważ czujniki pokazują takie same wartości jak termometry. Podejrzewam uszkodzony termometr na piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi pan o tym, że temperatura CWU jest wyższa niż temperatura CO? To jest interesuonce, ponieważ czujniki pokazują takie same wartości jak termometry. Podejrzewam uszkodzony termometr na piecu.

Janek sprawdź czy czujnik dobrze siedzi w kapilarze w kotle.Odkręć dławik i dosuń czujnik do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy twierdzą że w RBR nie da się spalić sporej ilości węgla. Ja aktualnie spalam codziennie ok 30 kg i jest to węgiel bardzo dobrze spalony. Nie ma proszku bo tak się groszek średni z chwałowic nie spala ale kompletnie przepalone gródki. Czasem się pojawia trochę szlaki i zdarza się jakiś mały niedopałek. Na początku było ciężko ale miałęm MOKRY OPAŁ. Teraz jak się wysuszył na słoneczku spalanie przebiega bez problemów. Pali się nieco po stronie podajnika ale nie przeszkadza to w żaden sposób w poprawnym spalaniu. Jeżeli ktoś chce zobaczyć mogę wrzucić fotki lub zaprosić do siebie. W komorze delikatnie się sadzi ale to prawdopodobnie wina tego ze nie dmucham w ten węgiel za bardzo. Spaliny mam między 90-110 *C. Czy coś więcej wam trzeba żeby powiedzieć że jest ok??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakiś dobry patent na skalibrowanie czujników. Trochę mi pokazuje głupoty w stosunku do termometrów w kapilarach ale możliwe że to termometry mam źle skalibrowane

 

Czujnik splin najlepiej zanurzyć we wrzącej wodzie, powinien pokazywać coś około 100 st.

 

A resztę kalibrować do jakichś dwóch innych termometrów. Np. elektroniczny od stacji pogodowej plus jakiś zwykły "rtęciowy", położyć je wszystkie w jednym miejscu i poczekać kilka minut aż się temperatura ustabilizuje na tych próbnych i wg ich wskazań przestawić skalibrować w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakiś dobry patent na skalibrowanie czujników. Trochę mi pokazuje głupoty w stosunku do termometrów w kapilarach ale możliwe że to termometry mam źle skalibrowane

 

Czujnik pod pache i masz pewne 36,6:-)

Wszystkie czujniki w jedno miejsce i pewny termometr.Po godzinie jak się ustabilizuje temp skierować wszystkie do wartości termometru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...