Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakie sa standardowe ustawienia podtrzymania?,u mnie nie moze 2x pod rzad podtrzymanie pójsc bo grzanie sie włacza.Za mało go podtzymanie rozbuja.

 

Podtrzymanie jest od podtrzymania, jak sama nazwa wskazuje ;) Jest (powinno być) tylko po to aby w kotle nie wygasło.

Od utrzymywania zadanej jest tryb grzanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie tyle,że nie uruchomi pomp.Z samego podtrzymania powinien temp C.O. podbić.

 

To u mnie coś nie do końca działa prawidłowo funkcja auto-lato, bo pompa podłączona jest pod podłogówkę, auto-lato ustawione na 10C, na zewnątrz było powyżej 15C a pompa się załączała bo było ustawione czas postoju/czas pracy pompy podłogowej, dopiero musiałem ręcznie ustawić na zero aby pompa się nie włączała. Czyli albo algorytm ecoal jest skopany czy coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie coś nie do końca działa prawidłowo funkcja auto-lato, bo pompa podłączona jest pod podłogówkę, auto-lato ustawione na 10C, na zewnątrz było powyżej 15C a pompa się załączała bo było ustawione czas postoju/czas pracy pompy podłogowej, dopiero musiałem ręcznie ustawić na zero aby pompa się nie włączała. Czyli albo algorytm ecoal jest skopany czy coś jest nie tak?

Kiedyś na ten temat była dyskusja o ile dobrze pamiętam i sugerowano aby ustawianie czasów pracy wymuszało jej pracę.Jak ktoś ma samą podłogówkę powinien skorzystać z gniazda CO. Tutaj algorytm nie ma nic wspólnego z pracą pompy.O ile się nie mylę chodziło o ogrzewanie podłogi w łazience.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na ten temat była dyskusja o ile dobrze pamiętam i sugerowano aby ustawianie czasów pracy wymuszało jej pracę.Jak ktoś ma samą podłogówkę powinien skorzystać z gniazda CO. Tutaj algorytm nie ma nic wspólnego z pracą pompy.O ile się nie mylę chodziło o ogrzewanie podłogi w łazience.

 

Do gniazda CO mam podłączoną podłogówkę z 1 piętra. Czyli algorytm robiony pod podgrzewanie podłogi w łazience/kuchni/korytarzu jak się dawniej robiło, a nie jak się ma 100% podłogówki.

Jeżeli nic innego się nie da zrobić to pozostaje mi pamiętać o wyłączaniu pracy/postoju pompy na zero przy okresach przejściowych i tak nie jest źle bo drugą czynnością którą muszę zrobić w trakcie zimy to zwiększyć temperaturę na zaworach termostatycznych w czasie większych mrozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 18 czerwiec 2009 - 12:16

ja co roku robiłem tak samo i było ok(aktualnie przepalam jeszcze),ale do rzeczy:

ostatnie palenie węglem i najlepiej tak aby go dobrze wygrzać - wstawić mu w trąbę,potem czyszczenie kociołka i szczelne zamknięcie...dodatkowo każde drzwiczki i klapki oklejałem taśmą samoprzylepną aby mieć pewność co do szczelności :) ...Reasumując - kociołek szczelny a wyczystka od komina pozostawiona otwarta - wentylacja komina oraz zatkanie nawiewu przez wentylator

Edytowane przez marek43
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji producenta strona 27 producent pisze "Po zakończeniu sezonu grzewczego kocioł oraz przewody dymne należy dokładnie wyczyścić.Wyjąć paliwo z kotła."O dalszym postępowaniu nic nie wzmiankuje.Ja uważam,że należy pozamykać dokładnie aby latem nie było roszenia od wewnątrz.Kocioł ma dobrą izolacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu lub Karoka65 proszę o stanowisku w kwestii następującej. Posiadam 200l zbiornik cw na gwarancji 4 letniej. Galmet, producent zaleca wymianę anody co 18 m-cy dlaczego to wszyscy wiemy, ja nie używam grzałki elektrycznej piec grzeje wodę przez cały rok,czy ma to wpływ na korozje płaszcza używając lub nie używając grzałki elektrycznej, mam ochotę nie wymieniać anody licząc się z utratą gwarancji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 18 czerwiec 2009 - 12:16

ja co roku robiłem tak samo i było ok(aktualnie przepalam jeszcze),ale do rzeczy:

ostatnie palenie węglem i najlepiej tak aby go dobrze wygrzać - wstawić mu w trąbę,potem czyszczenie kociołka i szczelne zamknięcie...dodatkowo każde drzwiczki i klapki oklejałem taśmą samoprzylepną aby mieć pewność co do szczelności ...Reasumując - kociołek szczelny a wyczystka od komina pozostawiona otwarta - wentylacja komina oraz zatkanie nawiewu przez wentylator

 

Po zakończeniu sezonu, jak nie palisz kotłem na potrzeby CWU, wszystkie możliwe drzwiczki w kotle zostawiamy otwarte. Inaczej będzie się tam rosić woda i zacznie rdzewieć, czego nie chcemy.

 

A nie mowilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...