Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

A po jaką cholerę jakieś prognozy ?

Wziąć opcję z fizycznym odczytem licznika co miesiąc,dwa i po kłopocie,płacimy tylko tyle ile zużyjemy.

 

Już niedługo będą nam wymieniać liczniki na liczniki ze zdalnym odczytem i nie będzie takich problemów.

U Energi już to można zrobić.

 

"Zgodnie z dyrektywami UE, do końca 2020 r. w całej Unii Europejskiej wszyscy operatorzy dystrybuujący energię elektryczną mają obowiązek rozliczać co najmniej 80% odbiorców energii elektrycznej z rzeczywistego jej zużycia. Jedynym rozwiązaniem, które pozwala to zrealizować to zainstalowanie tzw. inteligentnych liczników do zdalnego odczytu energii elektrycznej (ang. smart metering)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arturo w skali roku 60 zł więcej dopłacisz jeśli chciałbyś odczyty co miesiąc ponieważ musisz zapłacić wyższy abonament.

 

No nie wiem. Ja mam prąd z Energi i sam odczytuję co miesiąc i wpisuje w eBOK-u, od razu mam fakturę i mogę przelewem opłacić. Abonament taki sam jak normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jaką cholerę jakieś prognozy ?

Wziąć opcję z fizycznym odczytem licznika co miesiąc,dwa i po kłopocie,płacimy tylko tyle ile zużyjemy.

 

Obecnie od tego roku nie ma już "prognoz" ...

 

Przepisy się zmieniły i prognoz nie może być ...

 

Teraz rachunki będą przychodziły co 2 miesiące rzeczywiste i tyle ...

 

Dodatkowo są zmieniane liczniki na najnowocześniejsze (mi zmieniali jakiś czas temu) i są to liczniki ze zdalnym odczytem w czasie rzeczywistym ...

Czyli teraz można od razu wykryć kradzież prądu , odczytać na żywo stan licznika i zdalnie go zablokować :)

 

Więc spokojnie , za chwilę nie trzeba będzie samemu nic spisywać , no chyba że ktoś lubi :)

 

Nowe liczniki mają nawet aplikację na androida i można sobie zczytywać wiele danych z licznika samemu ...

Aplikacja jest dostępne an Google Play ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie od tego roku nie ma już "prognoz" ...

 

Przepisy się zmieniły i prognoz nie może być ...

 

Teraz rachunki będą przychodziły co 2 miesiące rzeczywiste i tyle ...

 

Dodatkowo są zmieniane liczniki na najnowocześniejsze (mi zmieniali jakiś czas temu) i są to liczniki ze zdalnym odczytem w czasie rzeczywistym ...

Czyli teraz można od razu wykryć kradzież prądu , odczytać na żywo stan licznika i zdalnie go zablokować :)

 

Więc spokojnie , za chwilę nie trzeba będzie samemu nic spisywać , no chyba że ktoś lubi :)

 

Nowe liczniki mają nawet aplikację na androida i można sobie zczytywać wiele danych z licznika samemu ...

Aplikacja jest dostępne an Google Play ...

 

Napisz proszę jakie dane można odczytać , jak się aplikacja nazywa? Próbowałem się dogadać z Tauronem żeby się podpiąć Rs`em do MT174 ale nie , "nie da się" , można głowicę IR podpiąć tylko jak faktycznie liczniki będą z gotowa aplikacją to szkoda się pier...ić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak popatrzeć teraz ale po czyszczeniu powinna spaść.

W trybie lato jak masz dogrzaną cwu sterownik schodzi sam do min czyli możesz mieć niższą temp co jak cwu

To u mnie jest chyba inaczej. Temp.CWU obniżoną mam do 35 i histerezę 2 stopnie a normalną 45 natomiast na CO cały czas utrzymuje się na poziomie 45 i wyższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Dlaczego nie korzystasz z programatora ?

Bo użyteczny jest jedynie programator CWU.

Ustawiasz sobie godziny na każdy dzień kiedy ma Ci podgrzać chałpę i z głowy.

I spalasz więcej,chyba że masz dom pasywny.

To ,że ma Pan problemy z większością praw fizyki i budownictwa to jasne.Słyszał Pan o Pojemności cieplnej budynku?Pewnie nie.Tutaj http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-ogrzewac-by-sie-ogrzac/ jeden z mądrzejszych na forum ES wrzucił aby obalić Pańskie dyrdymały.

 

Nie wykorzystujecie tego co oferuje sterownik :)

Które w 99% to pierdoły.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Wróćmy do mojej rdzy w kotle :)

Szkoda ,że nie widziałeś co miałem pod "ceramiką":o

A do tematu rdzy w Twoim kotle,widzisz nikt nie wraca...jest za to temat zastępczy.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo użyteczny jest jedynie programator CWU.

 

I spalasz więcej,chyba że masz dom pasywny.

To ,że ma Pan problemy z większością praw fizyki i budownictwa to jasne.Słyszał Pan o Pojemności cieplnej budynku?Pewnie nie.Tutaj http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-ogrzewac-by-sie-ogrzac/ jeden z mądrzejszych na forum ES wrzucił aby obalić Pańskie dyrdymały.

 

 

Które w 99% to pierdoły.;)

Oczywiście jak zwykle filozof wie wszystko najlepiej, to wpajaj pan swoje chore teorie.

Co do rdzy to pokaż mi taki w którym jej nie znajdziesz, czy ona jest tam zawsze i dlaczego ?

Co ci Novy w życiu najlepiej wychodzi to krytyka.

Jeden filozof od podłogówki i pompy ciepła a drugi to fachman od manuala i jednej pompki,

Czasem ludzie mają trochę większe potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

 

Czasem ludzie mają trochę większe potrzeby.

Oczywiście,dlatego płaca frajerską kasę za 4 pompy i inne pierdoły w układzie CO,a potem zdziwko,jak powyżej ,że rachunki po 80pln/mies.Do tego Pana "podgrzewanie" czasowe i już jest na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,dlatego płaca frajerską kasę za 4 pompy i inne pierdoły w układzie CO,a potem zdziwko,jak powyżej ,że rachunki po 80pln/mies.Do tego Pana "podgrzewanie" czasowe i już jest na plus :)

 

Nie wszyscy będą mieli tak jak ty, nie wszystkie instalacje są takie jak twoja, nie wszyscy będą szczęśliwi jak ty. Każdy ma swoje potrzeby i swój rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Nie wszyscy będą mieli tak jak ty, nie wszystkie instalacje są takie jak twoja, nie wszyscy będą szczęśliwi jak ty. Każdy ma swoje potrzeby i swój rozum.

 

Prawa fizyki ,są jednak wciąż takie same.Niestety.Matematyka rozwiewa też tezy o złudnej oszczędności....jak te z postu ze strefami grzania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...