Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
glancuś tak jak ty sobie życzysz tzn model kotła, model sterownika, opał i kokretną filozofię palenia. Ja nie mówię że mam jakieś wielkie doświadczenie w Mój węgiel się nie spalał tylko spadał niespalony do popielnika. Co się okazało? Szemrany opał z Bartexu!! Po drugie wiem że muszę mieć suche paliwo - inaczej ster głupieje. Po trzecie uszczelnienie drzwiczek kotła - inaczej ster głupieje.

 

Widzę w Twoich wypowiedziach "zaszytą" już filozofię Pana od suszenia opału,i zwalania wszystkiego na jego jakość.Trwaj w tym przekonaniu jak Ci dobrze.Mnie nic do tego.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy napiszę tylko tyle: czech i Jaret to najamniej problematyczne węgle do spalenia jakie są na rynku.

Jak już Kobra nawet napisał, ja też wybrałbym na lato zwykłego jareta bo lepsza kaloryczność i mniej syfu w kotle, także to nie taki syf jak próbujesz pisać ( jaret ) a i tani.

Mogę Ci jeszcze dopisać i to z całą pewnością że nie miałeś jeszcze okazji palić syfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Novy napiszę tylko tyle: czech i Jaret to najamniej problematyczne węgle do spalenia jakie są na rynku.

Jak już Kobra nawet napisał, ja też wybrałbym na lato zwykłego jareta bo lepsza kaloryczność i mniej syfu w kotle, także to nie taki syf jak próbujesz pisać ( jaret ) a i tani.

Mogę Ci jeszcze dopisać i to z całą pewnością że nie miałeś jeszcze okazji palić syfem.

 

Nie w tym jest rzecz że to tani opał,czy zły opał.Rzecz jest w tym ,że paląc takim opałem (mała kaloryczność) przy tak "krótkim" wymienniku i sposobie spalania jaki oferuje ecoal (przyp:dmuchawa non stop)-dużo trudniej "zadowolić" tak wymiennik by przyjął jak najwięcej ciepła ze spalin.Najzwyczajniej sterownik posyła je w dużej części w kosmos .W jakiej,nie wiem.Wiem,że nie było szans na palenie takim opałem w okolicach 0 deg,przepały były olbrzymie.Teraz jest inaczej,choć zmieniłem tylko sterownik (może ten pański RBR nie jest wcale taki zły ;).SPP mi na to pozwala (przyp:nie dmucha non stop),bo wymiennik nadąża odbierać ciepło ze spalin,a z mało kalorycznego opału tego ciepła jest i tak dużo mniej.

BTW,to o czym pisze dotyczy każdego opału,jednak przy opale mało kalorycznym taka praca jest bardziej,nazwijmy to "owocna",i da się mocniej odczuć jej pozytywne skutki.

Krótko mówiąc,to tak jakby spowalniać drogę spalin,samą pracą sterownika,a nie zawirowywaczami...

Czy to jasne,Panie Wiesławie Szanowny :rolleyes:

Edytowane przez TwojPan
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Czyli stworzyłeś nową teorię.

Tak,nową ;) Kuźwa,opisałem to Panu swoimi słowami,tak jak widzę to ja.Tak czy siak,coś się zmieniło na plus,wcześniej nie dawał rady,teraz daje.Pomijam inne aspekty typu,popiół i czystość wymiennika.

Ja widzę,że z Panem się nie da rozmawiać.Potrzebuje Pan innego rodzaju "widza"-najlepiej chłopa oderwanego od pługa-bo takiemu mozna wszystko i łyka raz dwa..Więc samych takich Panu życzę.

Pozdrawiam

Edytowane przez TwojPan
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także powinieneś się zająć czymś zupełnie innym.

Widać trzeba by wymienić starą kadrę w Instytutach bo oszukiwali ludzi i producentów całymi latami.

Może projektowanie kotłów ? wstawienie świeczki do środka, czasami fuknąć porządnie pyłem w atmosferę, ale co tam.

Im wolniejszy przepływ spalin, tym lepsza wymiana ciepła.

To dałeś Zawijanowi do myślenia.

Pytałem Cię też kilka razy, jaka jest ta odpowiednia temp. spalin ?

Ile tego ciepła Ci wylatuje tym kominem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Także powinieneś się zająć czymś zupełnie innym.

Widać trzeba by wymienić starą kadrę w Instytutach bo oszukiwali ludzi i producentów całymi latami.

Pan ufa Nauce?A od kiedy to?Kilka postów powyżej napisał Pan że wiele razy ,że praktyka obaliła teorie i prawa fizyki (tak w skrócie).Oj panie Wieśku,niech się Pan zdecyduje...:)

 

Im wolniejszy przepływ spalin, tym lepsza wymiana ciepła.

To dałeś Zawijanowi do myślenia.

 

Gdzie to napisałem?Napisałem ,że wolniejszy ,ale nie napisałem że wolny.Czuje Pan różnicę?Może ecoal najzwyczajniej w większym stopniu niż SPP je "wydmuchuje" w tym kotle zanim zaczną na siebie pracować?Może inne spalanie ma na to wpływ?Nie wiem,piszę co obserwuję.Jest o niebo lepiej.

nie powinienem z Panem dyskutować,jest pan fanatykiem ecoala,a SPP nawet Pan nie widział w akcji,więc..

Dla mnie kto nie idzie do przodu,ten się cofa.

Zmiatam,szkoda czasu.Obiecałem Boleckiemu ,że się zamknę.Pa.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzie to napisałem?Napisałem ,że wolniejszy ,ale nie napisałem że wolny.Czuje Pan różnicę?Może ecoal najzwyczajniej w większym stopniu niż SPP je "wydmuchuje" w tym kotle zanim zaczną na siebie pracować?Może inne spalanie ma na to wpływ?Nie wiem,piszę co obserwuję.Jest o niebo lepiej.

nie powinienem z Panem dyskutować,jest pan fanatykiem ecoala,a SPP nawet Pan nie widział w akcji,więc..

Dla mnie kto nie idzie do przodu,ten się cofa.

Zmiatam,szkoda czasu.Obiecałem Boleckiemu ,że się zamknę.Pa.

 

Novy dziwne teorie tworzysz. Jeszcze chwila i wymyślisz perpetum mobile :) To co opisujesz to może jedynie mieć wpływ na sprawnośc kotła. Twój sterownik na pewno nie jest w stanie wyprodukować z jednostki paliwa większej ilości ciepła - z tym się chyba zgodzisz? (mam nadzieję) Teraz pozostaje jedynie kwestia tego czy zastosowanie w tym samym kotle innego sterownika poprawia jego sprawność? Myślę że nawet jeżeli to w nieznaczym stopniu. Musiałbyś zrobić test polegający na spaleniu dokładnie tej samej ilości paliwa i po pierwsze sprawdzenie czasu w jakim to paliwo się spali i sprawdzeniu temperatury spalin. Wtedy wyjdzie ci czy twój starownik pozwala na chwycenie większej ilości wyprodukowanego ciepła wymiennikowi czy nie. Nie ma innej możliwości. U mnie jest ciekawie bo ja to się martwię zbyt małą temperaturą spalin (coprawda mam 17kW) ale jak to jest możliwe że ja na czechu mam spaliny rzędu 80*C a teraz na Chwałowicach 27MJ mam ok 100*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo musze czekac na ciepła wode w kranie.Pompa cyrkulacyjna ibo wpieta non-stop.Słychac delikatny pomruk ale mam wrazenie ze nie do konca dobrze chodzi.Co moze byc przyczyna?

 

To zależy od tego jak daleko przed kranem masz wpiętą rurkę od cyrkulacji. U mnie trwa to dwie sekundy, a pompka pracuje cyklicznie wg programatora w eCoalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... U mnie jest ciekawie bo ja to się martwię zbyt małą temperaturą spalin (coprawda mam 17kW) ale jak to jest możliwe że ja na czechu mam spaliny rzędu 80*C a teraz na Chwałowicach 27MJ mam ok 100*C

 

A tu się własnie kłania to o czym nowy pisze tylko zakrecił za bardzo

 

Bo jeśli wegiel A ma 20MJ a B 27MJ to jak myślisz ile % tego odbierze wymiennik ???

 

a) tyle samo

b)A>B

c) B>A

 

Jak myślisz jeżeli spaliny A mają 400deg a B 500deg.

 

Popatrz o cieple spalania.

 

Ale co ja tam mogę wiedziec przecież tylko prosty mgr inż z fizyki jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo przecież upoważniony nikt nie jest, aby pisać o tym kotle, nawet certyfikatów wstydzicie się pokazać, a przepraszam bo one są właściciela.

Ty magister, masz swojego sprzedawcę ?

To dzwoń do niego niech Ci da.

Jeszcze Ci nie przeszło ?

Czego Ty chcesz ode mnie ?

Pisałem Ci nie raz, ja Ci nie jestem nic winien, widać zę jednak kocioł na eko groszek to za ciężkie wyzwanie dla filozofów.

Chciałem Ci nawet ulżyć w cierpieniach jeszcze przed zakupem a Ty chciałeś mnie wydymać.

Chłopak ze wsi nie lubi być dymany, ma od tego kobietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy dziwne teorie tworzysz. Jeszcze chwila i wymyślisz perpetum mobile :) To co opisujesz to może jedynie mieć wpływ na sprawnośc kotła. Twój sterownik na pewno nie jest w stanie wyprodukować z jednostki paliwa większej ilości ciepła - z tym się chyba zgodzisz? (mam nadzieję) Teraz pozostaje jedynie kwestia tego czy zastosowanie w tym samym kotle innego sterownika poprawia jego sprawność? Myślę że nawet jeżeli to w nieznaczym stopniu. Musiałbyś zrobić test polegający na spaleniu dokładnie tej samej ilości paliwa i po pierwsze sprawdzenie czasu w jakim to paliwo się spali i sprawdzeniu temperatury spalin. Wtedy wyjdzie ci czy twój starownik pozwala na chwycenie większej ilości wyprodukowanego ciepła wymiennikowi czy nie. Nie ma innej możliwości. U mnie jest ciekawie bo ja to się martwię zbyt małą temperaturą spalin (coprawda mam 17kW) ale jak to jest możliwe że ja na czechu mam spaliny rzędu 80*C a teraz na Chwałowicach 27MJ mam ok 100*C

 

Jak sam napisałeś masz RBR-a 17Kw czyli o jedną półkę wodną więcej lub inaczej pisząc masz 100% więcej wymiennika w półkach wodnych i w tym cała różnica do RBR-11kw i stąd te różnice temperatur spalin.

Ja w ecoalu musiałem zmienić sterowanie aby nie przekraczać 120C w okresach przejściowych (już nie piszę ile wyższe były temperatury w czasie mrozów). Novy ma racje że spowolnienie drogi spalin czy przez inny sterownik czy przez zawirowacze podniesie sprawność RBR-11kw, ty mając 17Kw nie musisz się tym martwić. Sprzedawca czy producent powinien RBR-11 polecać tylko do małych domów ale ze starym kominem , w nowych domach z kominem systemowym gdzie nie grodzi kominowi skropliny kondensatu i korozja spokojnie można polecać 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...