Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

RBR-a używam teraz tylko do grzania wody. Nie mogę sobie z nim poradzić. Co jakiś czas wygasa mi. Najczęsciej w nocy. Co zrobić? Skrócić czas w podtrzymaniu czy zwiększyć dawkę paliwa?

Nie wiem czym palisz ale na "pałę" go przestawiłem :)

Gdyby jeszcze zgasł daj znać, jak mi sie przypomni to zajrzę jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,czy mozecie spojzec na popiół,palnik i groszek?.Czy moge cos jeszcze na podstawie zdjec poprawic?,wyjezdzam we wtorek i musze podtrzymanie ustawic http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ccfee467bb44c294.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec5bcb30017850ba.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec5bcb30017850ba.html .Zalezy mi na czasie,pzdr Co to wg Was za groch?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę przyznać oficjalnie że porady kolegi Novy pozwoliły mi zmniejszyć spalanie. Ustawiłem grupowe tak że zamiast 8/8 kW mam 12/8 po trzy podania i czas do zasypu zaczął rosnąć a wcześniej przy ustawieniu 8/8 malał. Coś w tym jest jednak co mówi. Zwracam honor

 

Nie to żebym negował podpowiedzi "Novego" ale jednak warunki zewnętrzne się trochę zmieniły, ja nic w ustawieniach nie zmieniałem, a czas do następnego zasypu się jednak wydłużył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla testów podłączyłem tylko to co musiałem.Czyli czujnik temperatury wody w kotle i dmuchawa+palnik.Tylko tyle.Generalnie testować potrzeba z głową czyli troszkę "znać"swój piec.Jeśli kupie sobie sterownik to po prostu wszystko podłączę jak należy, bez improwizacji.

 

Chodziło mi głównie o ten tandem, który proponowałeś.

 

Mi oprócz super czystego wymiennika, zależy też na wszelkich "wodotryskach", które oferuje eCoal, m.in. powiadomienia SMS-owe o alarmach, które sygnalizują odbieganie od pewnych norm... Programatorów poszczególnych pomp itd.

 

Także na razie na "kolejki" się nie piszę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę przyznać oficjalnie że porady kolegi Novy pozwoliły mi zmniejszyć spalanie. Ustawiłem grupowe tak że zamiast 8/8 kW mam 12/8 po trzy podania i czas do zasypu zaczął rosnąć a wcześniej przy ustawieniu 8/8 malał. Coś w tym jest jednak co mówi. Zwracam honor

Wydłużyły Ci się o dzień z 22-go na 23-go, zobacz na statystyki, wraca do tego co było między 13 a 15-tym.

U mnie w tym czasie z 1-go maja wydłużyły się do 4-tego i nic nie grzebię :) od wiosny chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Nie to żebym negował podpowiedzi "Novego" ale jednak warunki zewnętrzne się trochę zmieniły, ja nic w ustawieniach nie zmieniałem, a czas do następnego zasypu się jednak wydłużył...

 

Jak zmieniliśmy sposób prowadzenia,w 2h nadrobił prawie 3h do zasypu.Nagle zamieszkał na pustyni z anomaliami temperatury w przeciągu chwili?Albo dom się nagle przestał wygrzewać?Kurna zawsze wszystko tylko nie ja.Eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Wydłużyły Ci się o dzień z 22-go na 23-go, zobacz na statystyki, wraca do tego co było między 13 a 15-tym.

U mnie w tym czasie z 1-go maja wydłużyły się do 4-tego i nic nie grzebię :) od wiosny chyba.

 

Ma PAN mierną wiedzę nawet o tym co sprzedaje. Kolega Łukasz zrobi co zechce.A Panu nic do Tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi głównie o ten tandem, który proponowałeś.

 

Mi oprócz super czystego wymiennika, zależy też na wszelkich "wodotryskach", które oferuje eCoal, m.in. powiadomienia SMS-owe o alarmach, które sygnalizują odbieganie od pewnych norm... Programatorów poszczególnych pomp itd.

 

Także na razie na "kolejki" się nie piszę. ;)

I właśnie o tym pisałem. Każdy ma inne potrzeby. Dla mnie ważny aspekt niskiego spalania priorytetem. Zresztą mam miśka włączonego. Do sterowania pompami.

Ecoala dalej uważam za bardzo dobry sterownik tylko troszkę poszli w bajery. Są ludzie którzy wolą spalić 2kg mniej i mieć troszkę mniej wodotrysków. Inni znów preferują to co daje misiek i też są zadowoleni. Dobrze by ludzie wiedzieli że jest wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę przyznać oficjalnie że porady kolegi Novy pozwoliły mi zmniejszyć spalanie. Ustawiłem grupowe tak że zamiast 8/8 kW mam 12/8 po trzy podania i czas do zasypu zaczął rosnąć a wcześniej przy ustawieniu 8/8 malał. Coś w tym jest jednak co mówi. Zwracam honor
Kolego, dwustan rządzi. I nie ma znaczenie, czy ten dwustan jest ze sterownika czy z Twoich nastaw. Ważne jest to że dwustan zawsze daje oszczędności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Kolego, dwustan rządzi. I nie ma znaczenie, czy ten dwustan jest ze sterownika czy z Twoich nastaw. Ważne jest to że dwustan zawsze daje oszczędności.

Kobra mylisz się,rządzi karoka.Nikt nie jest lepszy.Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra mylisz się,rządzi karoka.Nikt nie jest lepszy.Amen.

Widzę znowu złośliwości.

pamiętasz co pisałem już dawno temu ?

Pisał również Zawijan i Zawijan_2 że wprawny operator zawsze potrafi więcej wycisnąć z kotła więcej jak najlepszy automat.

Problem jest w tym że ludzie nie mają czasu na siedzenie w kotłowni jak Ty i cenią sobie wolność za cenę kilograma czy dwóch na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Karoka wbrew temu co o nim piszesz ma sporo pojęcia o kotłach, węglu i oszczędnościach. Kiedy zechce, napisze jakie jest jego prawdziwe zdanie w tym temacie.

 

Moim zdaniem ,naczytał się jedynie mądrego info na pamięć,i wbrew pozorom to on ma jedną radę dla wszystkich.A ja nie doczekam nigdy aż napisze prawdziwe zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Panowie muszę przyznać oficjalnie że porady kolegi Novy....

Histogramy dla obu nadmuchów są niepoprawne.Trzeba skorygować,jeśli nie ma przeciwwskazań live(obraz palnika),trzeba ustawić 8kW-37% i 12kW-38%.

Za 24h-skorygować.Palisz mieszanką,nie wiadomo co dostaje się w przewadze na palnik .

 

BTW.

Jeśli odbiór ciepła zostanie na takim poziomie,wersja z 12/12kW dla testu jak najbardziej wskazana.trzeba wyregulować tylko nadmuch.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy zapytam, dlaczego pisałeś i nie tylko Ty bo i Rajmek że nie rozumiecie dlaczego mój kocioł pracuje z taką sinusoidą ?

Ja wiem, raz nie mam czasu, drugi raz że mi to odpowiada, widzisz jak teraz dogrzewam ?

Gdybym ustawił w dwustanie i dogrzewał powiem punktowo w danych godzinach jak teraz bo więcej nie potrzebuję to powiedz czy coś z tego dogrzewania by by było jeśli kocioł bym ustawił na niskiej mocy dla pięknych wykresów ?

Powiem że nici by były z tego dogrzewania, zanim kocioł by się ustabilizował jako tako to byłoby koniec tego dogrzewania, żadnej korzyści poza zwiększoną ilościę spalonego paliwa.

Taki byłby efekt, trzeba wybrać to co lepsze z dwojga złych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...