Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość TwojPan
On wiem dlaczego i od kiedy pisze, taka jego uroda choć sprawiał pozytywne wrażenie w cztery oczy, no w sześć :)

 

Jesteś dla mnie nikim,w każdym Tego słowa znaczeniu,trolem co za jednego klienta i parę złoty odda wszystko.Doradzałeś,nie wyszło.Daj pokój innym co chcą pomóc.I się odwal.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Histogramy dla obu nadmuchów są niepoprawne.Trzeba skorygować,jeśli nie ma przeciwwskazań live(obraz palnika),trzeba ustawić 8kW-37% i 12kW-38%.

Za 24h-skorygować.Palisz mieszanką,nie wiadomo co dostaje się w przewadze na palnik .

Widzisz, to raczej Ty się naczytałeś, histogram to tylko wskazówka a nie wyrocznia i zgoda ze trzeba patrzeć na palnik bo zaraz znowu mi coś zarzucisz.

Tyle że z tym patrzeniem to różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś dla mnie nikim,w każdym Tego sowa znaczeniu,trolem co za jednego klienta i parę złoty odda wszystko.Doradzałeś,nie wyszło.Daj pokój innym co chcą pomóc.I się odwal.

Dobrze że choć sam wysoko się cenisz, ja za nikogo wielkiego się nie uważam.

Co ja doradzałem źle i komu ?

Co od Ciebie wydarłem ? myślę że bardziej Ci na rękę poszedłem i tak mi się odwdzięczyłeś.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Dobrze że choć sam wysoko się cenisz, ja za nikogo wielkiego się nie uważam.

Obiektywni ludzie ,to co poczytają,ocenią sami.Nie rób z siebie samarytanina bo nim nie jesteś.Tak jak moje umiejętności są dla Ciebie niczym,tak Twoje dla mnie.Czego chcesz?Powiedzieliśmy sobie wszytko.Ja pomagam bo chcę i lubię,ty dla kasy.Taki jest świat.Nie koloryzuj tego co jest czarno-białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
...

pozdrawiam Novy.

 

A ja nie.

I daj mi wreszcie spokój.Nie ja jeden zmieniłem kocioł,i ecoala na SPP.Mam prawo pisać ,że produkt za jaki zapłaciłem jest taki czy siaki.Niebawem zaatakujesz wuwoka,jak tylko go kupi.Masz skazę na punkcie ecoala,i prędzej czy później to Cię zgubi.SPP stoi Ci kołkiem w gardle.Jeśli userzy RBR 11kW próbują nim palić,sami wlepią Ci czerwona kartkę.Nie zmienisz tego,pilnujesz forum nawet w święta,by oczernić mnie i to co robię,i pilnować swego małego biznesu.Oby Ci to wyszło na zdrowie...

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowei Święta są a wy tu takie czułości do siebie - wstydzcie się. Co do mojego spalania to potwierdzam że się poprawiło bez zmieniania warunków atm. Może nie jakoś diametralnie ale poszło w dobrym kierunku. Chodzi mi o to że nikt mi wcześniej nie zwrócił uwagi na to że ma być tak czy inaczej. CO do histogramów to bym chyba sobie dał spokój bo na palniku wygląda to całkiem całkiem a już dziś miałem opcję 37% i 38% i te 38% dalej pokazywało źle (za duzo) zatem musiałbym miec oba na 37% co chyba jest głupie. Tak jak jest teraz nie przewęgla. Jak miałem mniej to lekko nieprzepalone przechodziły. Tak mi się bynajmniej wydaje. Chyba chciałbym spróbować ręcznego tak zeby palić dwustanowo. Ja nie mieszkam zatem zależy mi żeby moje zapasy stykły na dłużej :) i tak idą w luft :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mnie nie mieszajcie do tego.Mam eCoala i zadowolony jestem,kupie SPP to tez będę go chwalił.Ale nie jestem radykalista i ma ktoś 1 pompkę to dobrze,ma 10 jeszcze lepiej. Z sterownikami tak samo..

A odnośnie Verba powiem ze dzięki jego porada na ES [zawsze z uwaga czytałem co pisał] zeszedłem z spalaniem do przyzwoitych poziomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
....a już dziś miałem opcję 37% i 38% i te

 

Ok,ale jeśli mogę prosić zastosuj się do moich wskazówek,nie dłużej niz na 24h. Potem ocenisz sam.

Pozdrawiam.Ciesze się ,że mogłem pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Was wzięło na pomaganie to mam pytanie. Co zazwyczaj jest lepsze podczas grzania CWU? Ustawienie podtrzymania by ono dogrzewało kocioł gdy jest brak rozbioru CWU czy lepiej by co jakiś czas grupowe się załączyło? U mnie jak na razie druga opcja jest, a że palę mieszanką Pieklorza Bobrka z owsem to ostatnio sporo się nagrzebałem w sterowniku by siwo w kociołku było i na palniku się nie zapadało. Wiem, iż zmiany zbyt często robiłem, ale dzięki nim udało się by kociołek mi nie wygasnął i przy okazji już jakoś to śmiga. Jedynie ubolewam nad tym, że grawitacja zbyt dobrze mi działa przy 45deg na kotle i jak nie zamknę zaworu na centralne to spalanie mam spore mimo chęci grzania samej CWU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniliśmy sposób prowadzenia,w 2h nadrobił prawie 3h do zasypu.Nagle zamieszkał na pustyni z anomaliami temperatury w przeciągu chwili?Albo dom się nagle przestał wygrzewać?Kurna zawsze wszystko tylko nie ja.Eh...

 

Spoko Novy, nie napisałem że to nie Twoja zasługa, po prostu chciałem zwrócić uwagę na to że się ociepliło.

 

Skoro kolega djhig pisze że u niego warunki się nie zmieniły, a na palniku jest poprawa, to zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwok to nawet jak dmuchałem na 45 % kreski wysokie były po stronie prawej na wykresie mocy min, wówczas robiło mi spieki. Chyba coś źle ten histogram u mnie pokazuje albo kotła prowadzić nie umiem. Znowu jak mam nadmuch taki jak teraz, otwierając drzwiczki delikatnie dymek wydostaje się do kotłowni czyli chyba "kopci". Ale na tym nadmuchu mam najlepszy popiół.

Dzisiaj jest wyraźnie ciepło. Tak to silne wiatry i mało przyjemnie, niebo zachmurzone.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwok to nawet jak dmuchałem na 45 % kreski wysokie były po stronie prawej na wykresie mocy min, wówczas robiło mi spieki. Chyba a coś źle ten histogram u mnie pokazuje albo kotła prowadzić nie umiem. Znowu jak mam nadmuch taki jak teraz, otwierając drzwiczki delikatnie dymek wydostaje się do kotłowni czyli chyba "kopci". Ale na tym nadmuchu mam najlepszy popiół.

 

Po mojemu patrz na ilość spalonego węgla.Gdzie masz najniższe spalanie.Jak się dymi dołóż oczko..i daj mu czasu..I generalnie niech palnik będzie wyrocznia a nie kreseczki.Jeśli idzie w podtrzymanie i startuje musi zadymić.Chcesz ładne kreseczki?hmm przegrzeb węgiel na palniku pogrzebaczem..restartnij sterownik..Może pomoże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...