Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Panowie muszę przyznać oficjalnie że porady kolegi Novy pozwoliły mi zmniejszyć spalanie. Ustawiłem grupowe tak że zamiast 8/8 kW mam 12/8 po trzy podania i czas do zasypu zaczął rosnąć a wcześniej przy ustawieniu 8/8 malał. Coś w tym jest jednak co mówi. Zwracam honor

Analizując Twoje statystyki widzę że najniższe spalanie miałeś 14-ego kwietnia paląc w grupowym 8/8 z nadmuchem 38%, spalanie 18,04kg/dobę

15-tego gdy zjechałeś z dmuchawą na 37% spalanie 20,72kg/dobę

20-ego wyszło 22,19kg/dobę

21-ego 25,52kg/dobę

Szybko można samemu sobie sprawdzić kiedy kocioł spalał najmniej.

Aha i nie ja ustawiałem kocioł Łukasza, sam się bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Analizując Twoje statystyki widzę że najniższe spalanie miałeś 14-ego kwietnia paląc w grupowym 8/8 z nadmuchem 38%, spalanie 18,04kg/dobę

15-tego gdy zjechałeś z dmuchawą na 37% spalanie 20,72kg/dobę

20-ego wyszło 22,19kg/dobę

21-ego 25,52kg/dobę

Szybko można samemu sobie sprawdzić kiedy kocioł spalał najmniej.

Aha i nie ja ustawiałem kocioł Łukasza, sam się bawi.

 

Wiesiek spokojnie nie reaguj nerwowo. Przyznałem koledze Novy rację że udało mu się moje spalanie zmienić na + (spadło). Teraz dalej postępuję tak jak chce - zwiększyłem obciazenie i spalanie rośnie - tego się należało spodziewać. Nawet jak znajdę sterownik który będzie produkował węgiel to nigdy nie będę miał do ciebie żadnych pretensji. Kwestia tego że Novy mi lekko pomógł i poskutkowało ale to chyba tylko technika ustawienia sterownika żeby było ekonomicznej - nie wymagam tego od ciebie. Tak jak napisałeś sam się bawię i testuję swój piec ale jakieś dobre porady chętnie przyjmę. Palacz ze mnie żaden. Jedynie mam nieco wiedzy w kwesti pieców zasypowych i ich poprawnej eksploatacji. Jeżeli ktoś chce jakieś porady to zapraszam - jedna zasada - z komina nie może się kopcić. Jak kopci to źle palisz - kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,jakie ustawienie podtrzymania są lepsze?,np 3x8 sek i postój 120min czy częste dawki a mniej np podanie 1x8sek postój 40min?Jak odczytac taki histogram?http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f8f5d87c5cf11311.html i jak go skorygowac.

 

Generalnie podtrzymanie ustawia się tak żeby zbytnio nie podbijało temperatury, a jednocześnie kocioł nie wygasł i kopczyk się nie zapadał.

U Ciebie wygląda to dobrze, możesz spróbować trochę skrócić czas krótkiej przerwy, chyba że zależy Ci na tym żeby podgrzewał podtrzymaniem.

 

Histogram. Masz małą histerezę CO więc na mocy minimalnej za długo nie pracuje, a ten od mocy maksymalnej wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie jestem tu nowy i szukam kilku odpowiedzi na temat tego kociołka.A więc zaczynam :Domek poniemiecki 130 m2 , ocieplony w 80 %.Pierwsze pytanko jaki kocioł 11 czy 17?Dodam ,że mam duzy garaz 60m2 nieogrzewany i w przyszłości chciałbym dorzucić do tego chociaż z jeden grzejnik taki z 200cm.Druga sprawa korespondując ze sprzedawcami z alle.. jest jakaś śmieszna rozbieżnośc w cenie ,bo np. niby wszystkie 11 KW są po 7900 ale jeden ze sprzedawców oferuje mi ten sam kocioł poza alleg... za 7200 plus pompa CO gratis,z fakturą 8%.Co wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie jestem tu nowy i szukam kilku odpowiedzi na temat tego kociołka.A więc zaczynam :Domek poniemiecki 130 m2 , ocieplony w 80 %.Pierwsze pytanko jaki kocioł 11 czy 17?Dodam ,że mam duzy garaz 60m2 nieogrzewany i w przyszłości chciałbym dorzucić do tego chociaż z jeden grzejnik taki z 200cm.Druga sprawa korespondując ze sprzedawcami z alle.. jest jakaś śmieszna rozbieżnośc w cenie ,bo np. niby wszystkie 11 KW są po 7900 ale jeden ze sprzedawców oferuje mi ten sam kocioł poza alleg... za 7200 plus pompa CO gratis,z fakturą 8%.Co wy na to?

 

A możesz sprecyzować to docieplenie w 80% ?? Jaki dach? Czy docieplony itd. Ogólnie nawet przy założeniu że masz zapotrzebowanie 130W/m2 to wyszło by ci 17kW ale skoro cos tam masz ocieplone to chyba 12kW wystarczy. Proponuję lepiej opisać co się ma lub skontaktuj się z konkretnym sprzedwacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Podpowiedzcie co dłubnąć w sterowniku, żebym nie miał sytuacji sprzeda paru dni: Temp CO i CWU rosła systematycznie przez cały dzień, albo nawet dwa i zrównała się do 70 stopni (CO i CWU). Brak odbioru ciepła i stopniowy wzrost temperatury. Muszę przejśc na grupowe albo ręczne spalanie czy na automacie ecoala można coś przestawić i piec sobie poradzi? Pytanie o tyle istotne, że patrząc na prognozę pogody to chyba tryb lato utrzyma się na stałe dla CWU. https://device.esterownik.pl/device/2747/ Sytuacja którą opisuje miała miejsce na wykresie 20 kwietnia.

Dla dociekliwych, temp obniżyłem późną porą podwyższając próg trybu autolato, żeby schłodzić układ.

Edytowane przez Mozej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.sprecyzować trochę trudno bo dom nie jest w jednej bryle ,jest to jakby trzy budynki połączone ze sobą.A napisze może tak ogólnie miałem do ocieplenia 280 m2 z czego zostało mi jeszcze około 30 m2(sciany to cegła 12 , pustka 6cm znowu cegła 12 cm i styropian 10 cm).Oolnie jest to obiekt o powierzchni 280m2 z czego ja uzytkuje 130m2,parter i poddasze.Wsztstkie pomieszczenia które uzytkuje na poddaszu są docieplone wełną 20cm,Stropy między poddaszem a parterem docieplone wełną 15 cm.Tak to wygląda .Do tej pory opalałem kotłem pleszewskim i drzewem 27KW(ale trochę wiem że przesadziłem z tak dużym).Jedno co dobre w nim to to ,że podkładanie tak mniejwięcej co 12 godzin,no i w takie większe mrozy aby osiągnąć temp 22 stopni w domu to nie musiałem go rozpędzać więcej jak do 50 stopni .Ale mam dość tej męczarni z drzewem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry podtrzymania.Nimi musisz się pobawić.Wyłap moment kiedy zaczyna cykl podtrzymania i policz ile razy go powtórzy.

 

Czyli na zwykłym automacie retorowy ecoal mam się pobawić w zakładce ustawienia -> spalanie? Jakieś wyjściowe parametry są lepsze niż to co mam obecnie? Zwiększać tylko "Czas postoju podajnika" aż do momentu gdy piec będzie miał trudności z podniesieniem czy sugerować się czymś innym?

 

Wyłapać mam na podstawie siedzenie koło pieca i słuchania liczby powtórzeń i czasu podawania? Jeśli nawet wyłapie, że następuje praca w trybie podtrzymania to co potem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.sprecyzować trochę trudno bo dom nie jest w jednej bryle ,jest to jakby trzy budynki połączone ze sobą.A napisze może tak ogólnie miałem do ocieplenia 280 m2 z czego zostało mi jeszcze około 30 m2(sciany to cegła 12 , pustka 6cm znowu cegła 12 cm i styropian 10 cm).Oolnie jest to obiekt o powierzchni 280m2 z czego ja uzytkuje 130m2,parter i poddasze.Wsztstkie pomieszczenia które uzytkuje na poddaszu są docieplone wełną 20cm,Stropy między poddaszem a parterem docieplone wełną 15 cm.Tak to wygląda .Do tej pory opalałem kotłem pleszewskim i drzewem 27KW(ale trochę wiem że przesadziłem z tak dużym).Jedno co dobre w nim to to ,że podkładanie tak mniejwięcej co 12 godzin,no i w takie większe mrozy aby osiągnąć temp 22 stopni w domu to nie musiałem go rozpędzać więcej jak do 50 stopni .Ale mam dość tej męczarni z drzewem .

 

A co z dachem ?? Jest docieplenie ? Ogólnie już widać ze 12 kW ci wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.sprecyzować trochę trudno bo dom nie jest w jednej bryle ,jest to jakby trzy budynki połączone ze sobą.A napisze może tak ogólnie miałem do ocieplenia 280 m2 z czego zostało mi jeszcze około 30 m2(sciany to cegła 12 , pustka 6cm znowu cegła 12 cm i styropian 10 cm).Oolnie jest to obiekt o powierzchni 280m2 z czego ja uzytkuje 130m2,parter i poddasze.Wsztstkie pomieszczenia które uzytkuje na poddaszu są docieplone wełną 20cm,Stropy między poddaszem a parterem docieplone wełną 15 cm.Tak to wygląda .Do tej pory opalałem kotłem pleszewskim i drzewem 27KW(ale trochę wiem że przesadziłem z tak dużym).Jedno co dobre w nim to to ,że podkładanie tak mniejwięcej co 12 godzin,no i w takie większe mrozy aby osiągnąć temp 22 stopni w domu to nie musiałem go rozpędzać więcej jak do 50 stopni .Ale mam dość tej męczarni z drzewem .

Czyli wystarczy Ci ten mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...