Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Mam prośbę. Podpowiedzcie co dłubnąć w sterowniku, żebym nie miał sytuacji sprzeda paru dni: Temp CO i CWU rosła systematycznie przez cały dzień, albo nawet dwa i zrównała się do 70 stopni (CO i CWU). Brak odbioru ciepła i stopniowy wzrost temperatury. Muszę przejśc na grupowe albo ręczne spalanie czy na automacie ecoala można coś przestawić i piec sobie poradzi? Pytanie o tyle istotne, że patrząc na prognozę pogody to chyba tryb lato utrzyma się na stałe dla CWU. https://device.esterownik.pl/device/2747/ Sytuacja którą opisuje miała miejsce na wykresie 20 kwietnia.

Dla dociekliwych, temp obniżyłem późną porą podwyższając próg trybu autolato, żeby schłodzić układ.

Za tłusto miałeś ustawione parametry podtrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co z dachem ?? Jest docieplenie ?

 

Dach to blachodachówka no i tam gdzie są pokoje to jak pisałem 20 cm wełny.Aha sprawa jest taka że pokoje na poddaszu to ogólnie są o co najmniej 3 stopnie cieplejsze od tych na dole.

 

Jak masz porządny komin to bierz 17KW, jakbyś przeczytał przynajmniej częściowo wątek o RBR-eże to byś wiedział czym się różnią (11KW na tylko jedną półkę wodną w 17KW są 2, palniki są te same i oprogramowanie identyczne). Jedyna różnica jest taka że paląc przy małych mocach w 17KW będziesz miał mniejszą temperaturę spalin ( i mogą w kominie pojawić się skropliny które mogą zniszczyć komin, w co też wątpię bo w starym domu paliłem przewymiarowanym piecem na małych mocach z 10 lat i kominowi nic się nie stało) , za to przy paleniu z pełną moca w 11KW będziesz miał duże temperatury spalin 200-300C (czyli więcej opału uleci ci z kominem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do węgla na lato to ja dziś na próbę kupiłem retopal. 2 woreczki mam, ale chyba w piątek będę musiał cały zasobnik opróżnić by go przetestować. Wcześniej nie mam czasu, a w przyszłym tygodniu uciekam znów do UK (urlop się kończy), to trzeba przetestować jak najwcześniej.

 

Dziś zaś Pieklorz Bobrek zmieszany z owsem mnie zaskoczył. Otóż normalnie jak go nie mieszałem to po 2h bez dmuchania już nie wstawał, a dziś burza się zapowiadała, a ja miałem wyjazd. Po 3h musiałem sporo grochu podać, włączyłem grupowe i kociołek wstał. Może dużo dało to, że na palniku było bardzo wysoko jak z "prundu" go wyłączyłem.

 

Cieszę się, że blisko znalazłem groszek. Gość ma retopala i wesołą, to już wiem co na zimę sobie sprawię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego pamiętaj że tej porady udzielił Ci kolega Maher gdyby zaszła po zimie potrzeba wyburzenia komina i postawienia nowego.

Jak masz ceramika to tylko wężyk do skraplacza i odprowadzisz gdzieś kondensat.

 

I zapamiętaj też KAROKE65 że nie wyjaśnił ci różnic pomiędzy dwoma mocami (różnica jest tylko na papierze - bo wymiennik przecież jest mniejszy tylko że pomniejszyli go nie proporcjonalnie tylko wykastrowali górną półkę która jest w głównej mierze odpowiedzialna za odbiór ciepła ze spalin), palnik i sterowanie jest identyczne tak pisałem wyżej. Ja jak kupowałem to od razu posypały się PW z ofertami kupna tylko tej różnicy nikt mi jednak nie wyjaśnił i ostatniej zimy mimo że z małymi mrozami musiałem kombinować sterowaniem aby zbić wysoką temperaturę spalin (temperatura powyżej 180C nie zwiększała szybkości oddawania ciepła przez wymiennik tylko spalał większe ilości węgla które ulatywały z dymem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc nie wyjaśniałem ani proponowałem to tak dla ciebie.

ty chcesz zrobić kocioł gazowy z węglowego i to jest twój problem.

Podobnie jak następny filozof kalio już 1.5 roku przed zakupem narzekałeś na ten kocioł a i tak go kupiłeś.

tak z ciekawości zapytam ile rbrów widziałeś na oczy ?

w ogóle ile widziałeś kotłów z podajnikiem ?

z iloma osobami masz kontakt i opinie jak te kotły pracują ?

15 ? 20 ? Na forum ?

powiem ci że gościu który nie posłuchał po zimie wyburzył komin murowany z cegły gdzie była 17 ka na 170 m2.

dla ciebie 180 stopni to strata bo nie masz pojęcia ile takie kotły mogą puszczać kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 17-ka zimnych spalin nie ma jak to niektórzy chcą. Zaraz po wyczyszczeniu czujnika spalin na grupowym 8kW (Pieklorz Bobrek) spaliny dobijały do 180deg przy 3-4 powtórzeniach grupy. Jakoś nie narzekałem na to, a nawet zadowolony byłem bo komin bezpieczny. Ciekawe jakie spaliny w śmieciuchu miałem.

Jak wprowadzono monitorowanie temperatury spalin to teraz wszyscy chcą je mieć jak najniżej. Nie zawsze jest to wskazane. 300deg to ja nie rozumiem, ale 200-250 przy większym zapotrzebowaniu kotła to nie problem. Lepiej chyba troszkę ciepła w komin puścić niż go rozbierać po paru sezonach. Jak jest komin systemowy to można nie brać 12kW bo "niska spalina" to nie problem, ale przy murowanym bym się zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc nie wyjaśniałem ani proponowałem to tak dla ciebie.

ty chcesz zrobić kocioł gazowy z węglowego i to jest twój problem.

Podobnie jak następny filozof kalio już 1.5 roku przed zakupem narzekałeś na ten kocioł a i tak go kupiłeś.

tak z ciekawości zapytam ile rbrów widziałeś na oczy ?

w ogóle ile widziałeś kotłów z podajnikiem ?

z iloma osobami masz kontakt i opinie jak te kotły pracują ?

15 ? 20 ? Na forum ?

powiem ci że gościu który nie posłuchał po zimie wyburzył komin murowany z cegły gdzie była 17 ka na 170 m2.

dla ciebie 180 stopni to strata bo nie masz pojęcia ile takie kotły mogą puszczać kominem.

 

 

Po to jest forum abym nie musiał jeździć po domach i oglądać kotły, a na składach i w sklepach trochę się tego naoglądałem.

Równie dobrze w RBR-eze mogli wyciąć wszystkie poziome półki wodne i powiększyć boki i też z obliczeń wyszło by z 11KW-12KW na papierze (bo nadal mimo wielu zapewnień nie zobaczyłem certyfikatu ile tej mocy ma i z jaką sprawnością pracuje). Ja po 10latach nie musiałem wyburzać komina mimo że 25KW ogrzewało około 100m2, lały się co prawda skropliny z komina, ale zrobiłem odprowadzenie do kanalizacji i komin nadal stoi cały. Ja jak kupowałem swoją 11KW to nie dowiedziałem się mimo zapytań o różnice, za to nawet ty pisałeś że palniki się różnią (inaczej powiercone otwory) i dopiero po zakupie ktoś zamieścił zdjęcia 11 i 17 i okazało się że są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapamiętaj też KAROKE65 że nie wyjaśnił ci różnic pomiędzy dwoma mocami (różnica jest tylko na papierze - bo wymiennik przecież jest mniejszy tylko że pomniejszyli go nie proporcjonalnie tylko wykastrowali górną półkę która jest w głównej mierze odpowiedzialna za odbiór ciepła ze spalin), palnik i sterowanie jest identyczne tak pisałem wyżej. Ja jak kupowałem to od razu posypały się PW z ofertami kupna tylko tej różnicy nikt mi jednak nie wyjaśnił i ostatniej zimy mimo że z małymi mrozami musiałem kombinować sterowaniem aby zbić wysoką temperaturę spalin (temperatura powyżej 180C nie zwiększała szybkości oddawania ciepła przez wymiennik tylko spalał większe ilości węgla które ulatywały z dymem).

 

Jesteś tego pewien, a widziałeś wymiary 17-tki i 12-tki ? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wypalone. Karoka już mi przestawił i na razie jest ok:D. Kończę palenie Wesołą a w przyszłym miesiącu kupię jakiegoś Czecha na lato. Chyba że macie jakieś inne propozycje co do węgla na lato? Czym Wy palicie?

Podeślij mi fotkę popiołu z Wesołej,kupiłem 2 tony i mi się nie widzi z Chwałowic mam dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum abym nie musiał jeździć po domach i oglądać kotły, a na składach i w sklepach trochę się tego naoglądałem.

Równie dobrze w RBR-eze mogli wyciąć wszystkie poziome półki wodne i powiększyć boki i też z obliczeń wyszło by z 11KW-12KW na papierze (bo nadal mimo wielu zapewnień nie zobaczyłem certyfikatu ile tej mocy ma i z jaką sprawnością pracuje). Ja po 10latach nie musiałem wyburzać komina mimo że 25KW ogrzewało około 100m2, lały się co prawda skropliny z komina, ale zrobiłem odprowadzenie do kanalizacji i komin nadal stoi cały. Ja jak kupowałem swoją 11KW to nie dowiedziałem się mimo zapytań o różnice, za to nawet ty pisałeś że palniki się różnią (inaczej powiercone otwory) i dopiero po zakupie ktoś zamieścił zdjęcia 11 i 17 i okazało się że są identyczne.

 

Ja aktualnie ogrzewam moją 17 kW nieocieplony "hotel za 1 000 000" o powierzchni 350m2 z czego nie ogrzewam garażu 58m2 w którym i tak mam 17*C :) Popatrz na moje spaliny!! W domu mam ful podłogówkę. Wczoraj było w domku 20,5*C i było tam tak ciepło że się wytrzymać nie dało. Jak docieplę dom to w taką pogodę już tylko podtrzymanie. Jak było w okolicach 0 stopni to miałem spaliny ok 120*C. Jak rozgrzewałem budę były ponad 200* ale to było też spowodowane beznadziejnym węglem. Ciekawi mnie czy jak już wszystko zrobie i zamieszkam to nie zatęsknie za 12 kW nad którym się zastanawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...