Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Nie wiem jak masz rozwiązane sterowanie podłogówki i całości CO, ale u mnie pompy mimo że mam energooszczędne mało co pracują, podłogowe chodzą wtedy gdy temperatura w pomieszczeniu jest poniżej zadanej i dodatkowo aby nie wystudzić podłogi 3-6 minut dwa razy na godzinę, CWU tylko wtedy gdy woda jest zimna, cyrkulacja wtedy gdy ją włączę w łazience.

 

U mnie jest zupełnie inaczej aczkolwiek nie wiem czy tego nie zmienię kiedyś. Na górę leci jedna pompa która chodzi non stop. Mam pozakładane termostaty z siłownikami. Jednie łazielnki lecą non stop. Parter i piwnica na jednej pompie i leci non stop. Ma być ograniczana temp. poprzez zmianę na zaworze 3D poprzez puszczanie chłodniejszego parametru jak się wygrzeje pomieszczenie. Krótki obieg z pieca też leci non stop bo musi. CWU tylko jak jest poniżej zadanej. Cyrkulacja będzie jakoś chodzić z programatora - na razie stoi. Chciałbym wymienić pompy na krótkim obiegu i główne podłogowe. Aha jeszcze mam pompę osobną do drabinek w łazienkach - też poleci non stop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

djhiq masz zdjęcie kotłowni ? Chciałbym zobaczyć ten arsenał pompek. Ja mam tylko dwie jedna od CO druga od CWU, całość podłogówka plus drabinka w łazience. Drabinka plus ogrzewanie podłogowe w łazience ustawiam pokrętłami na rozdzielaczu (mam dwa rozdzielacze). Reszta to sterowniki z siłownikami w garażu, pokoju dziennym, kuchni i 3 sypialniach. Szczerze nie wyobrażam sobie jakbym miał mieć jeszcze pompkę tylko do samej łazienki, jest to chyba przerost formy nad treścią. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie odnośnie agregatu czy taki zwykły agregat może chodzić z naszym piecem czy można trzeba ups lub jakiś stabilizator bo myślę o kupnie agr.

 

Zwykły? - znaczy tani chinol ? - Twoje pieniądze do wyrzucenia na naprawę sterownika - te "agregaty" są niestabilne napięciowo, do grzania grzałka chyba OK, do zasilania elektroniki - dla bardzo odważnych i "bogatych". :)

 

UPS - tylko i wyłącznie SINUS na wyjściu.

Poszukaj na forum ES-a , jest taki temat i pewnie na tym forum także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djhiq masz zdjęcie kotłowni ? Chciałbym zobaczyć ten arsenał pompek. Ja mam tylko dwie jedna od CO druga od CWU, całość podłogówka plus drabinka w łazience. Drabinka plus ogrzewanie podłogowe w łazience ustawiam pokrętłami na rozdzielaczu (mam dwa rozdzielacze). Reszta to sterowniki z siłownikami w garażu, pokoju dziennym, kuchni i 3 sypialniach. Szczerze nie wyobrażam sobie jakbym miał mieć jeszcze pompkę tylko do samej łazienki, jest to chyba przerost formy nad treścią.

 

Hmm czy ja wiem czy to przerost formy? Jak oglądałem schematy nowoczesnych kotłowni to tak właśnie powinno to wyglądać i nie za bardzo wyobrażam sobie posiadanie jednej pompy CO. Mam odseparowane wszystko od siebie poprzez sprzęgło hydrauliczne. CO do mojej kotłowni to tu jakieś stare zdjęcia. Jak będę miał chwilę to wrzuce większe i stan aktualny : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6337237#post6337237

Jedyny problem że sobie nie zamontowałem pomp energooszczędnych. Dołożyłbym 1000 zł i było by ok :)

Edytowane przez djhiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Hmm czy ja wiem czy to przerost formy? Jak oglądałem schematy nowoczesnych kotłowni to tak właśnie powinno to wyglądać i nie za bardzo wyobrażam sobie posiadanie jednej pompy CO.)

Mam jedną pompę obiegową do c.o+cwu,nie zauważyłem niedogodności ale być może nie mam nowoczesnej kotłowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy ja wiem czy to przerost formy? Jak oglądałem schematy nowoczesnych kotłowni to tak właśnie powinno to wyglądać i nie za bardzo wyobrażam sobie posiadanie jednej pompy CO. Mam odseparowane wszystko od siebie poprzez sprzęgło hydrauliczne. CO do mojej kotłowni to tu jakieś stare zdjęcia. Jak będę miał chwilę to wrzuce większe i stan aktualny : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6337237#post6337237

Jedyny problem że sobie nie zamontowałem pomp energooszczędnych. Dołożyłbym 1000 zł i było by ok :)

 

Ja mam 4 pompy, inaczej sterowane (3szt. przez ecoala i cyrkulacja przez sterownik domu) i pompy chodzą tylko wtedy kiedy muszą (dużą większość dnia stoją) i odchyły temperatury w pomieszczeniach nie przekraczały -0.5 w dół i +1C w górę w czasie całego okresu grzejnego i też mi się wydaję że mam nowocześnie sterowaną kotłownie. Ja składałem swój schemat kotłowni to dużo forumowiczów pisało że to przerost formy, to co dopiero u ciebie jak masz dużo więcej elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato kupujecie gorszy opał? Ja ciągle pomykam na 25 z Czeczota i się zastanawiam czy zmienić na coś lepszego?Może przynajmniej mniej sadzy i popiołu by było ;)

Na razie jest lepiej i taniej niż rok temu.Czasem zapominam ,że mam piec na węgiel i nauczyłem się mu nie przeszkadzać he he...

Teść z niebieskiego też zadowolony i niereformowalny ,przyzwyczajenia z zasypowego zostały.Czasem zastanawiam się czemu przy 85m2 nie poszedł w inne źródła np. gaz?

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato kupujecie gorszy opał? Ja ciągle pomykam na 25 z Czeczota i się zastanawiam czy zmienić na coś lepszego?Może przynajmniej mniej sadzy i popiołu by było ;)

Na razie jest lepiej i taniej niż rok temu.Czasem zapominam ,że mam piec na węgiel i nauczyłem się mu nie przeszkadzać he he...

Teść z niebieskiego też zadowolony i niereformowalny ,przyzwyczajenia z zasypowego zostały.Czasem zastanawiam się czemu przy 85m2 nie poszedł w inne źródła np. gaz?

 

Ja przejdę na brunatny, bo zostało mi na jeden zasyp i raczej daruje go sobie na zawsze (przynajmniej ten co mi został wychodził drożej w porównaniu do dużo droższego kamiennego). Myślałem nad zakupem kamiennego na przyszłe lato/zimę tylko mój sprzedawca sobie przegina (kupowałem w zimie po 820zł + transport, a teraz jest promocja/obniżka z 955 do 855zł, ciekawe kiedy była taka cena,czyli po zimie podniósł cenę o 35zł zamiast ją obniżyć w martwym sezonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto żyje tylko ze sprzedaży węgla, kombinuje żeby coś sprzedać w sezonie martwym żeby jakoś przeżyć latem.

Ja mam cały rok te same ceny czy lato czy zima.

Wiaty pakuję latem jak jest suchy a nie teraz choć jest troszkę taniej i ma wystarczyć na cały rok, także nie mam różnic w cenie zakupu, jedynie zamówienia całopojazdowe idą na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato kupujecie gorszy opał? Ja ciągle pomykam na 25 z Czeczota i się zastanawiam czy zmienić na coś lepszego?Może przynajmniej mniej sadzy i popiołu by było ;)

Na razie jest lepiej i taniej niż rok temu.Czasem zapominam ,że mam piec na węgiel i nauczyłem się mu nie przeszkadzać he he...

Teść z niebieskiego też zadowolony i niereformowalny ,przyzwyczajenia z zasypowego zostały.Czasem zastanawiam się czemu przy 85m2 nie poszedł w inne źródła np. gaz?

 

Nie tyle chodzi o gorszy co o to, żeby miał odpowiednią ilość popiołu i długo żar trzymał, żeby podtrzymanie było jak najrzadziej.

 

Co do gazu znam przypadki wyrzucenia kotła gazowego i wstawienia do piwnicy w starym budownictwie kotła na ekogroszek [ przy powierzchni mieszkania 60 m2 kocioł 19 kW znacznie przewymiarowany ] gdzie koszty ogrzewania spadły prawie o połowę [ sąsiad z identycznym mieszkaniem pozostał przy gazowym ] więc byłbym ostrożny we wprowadzaniu takich zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...