Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Statystyki za 08.05 czyli za cały dzien.Srednie zuzycie 2,2kg/d-całkowite 2,0kg/d.Sredni koszt 1,6pln/d-całkowity 2,0pln/d.Cos to sie p.Zbigniewie nie zgadza z pana odpowiedzia?

Na esterownik jużcoś pisali o tej zmianie liczenia, poczytaj. Ja odpowiedzialne nie patrząc na statystyki a tak było wcześniej a teraz jest inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki za 08.05 czyli za cały dzien.Srednie zuzycie 2,2kg/d-całkowite 2,0kg/d.Sredni koszt 1,6pln/d-całkowity 2,0pln/d.Cos to sie p.Zbigniewie nie zgadza z pana odpowiedzia?

 

O ile w nowej odsłonie się nic nie pozmieniało to w statystykach pokazuje jeden dzień nie od 0.00 tylko od 1.00 do 24.00 (czyli 23 godziny) i stąd ta rozbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was cyrkulacja CWU też tak wychładza bojler ?? U mnie gdy nie mam załączonej pompy woda w bojlerze wychładza sie o 2*C w jakieś 10h. Gdy włączę pompę cyrkulacyjną spadek o 2*C następuje już po ok 1,5h (przy praktycznie zerowym jej zużyciu) Myślicie że to jest normalne? Oczywiście wszystkie rurki w izolacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was cyrkulacja CWU też tak wychładza bojler ?? U mnie gdy nie mam załączonej pompy woda w bojlerze wychładza sie o 2*C w jakieś 10h. Gdy włączę pompę cyrkulacyjną spadek o 2*C następuje już po ok 1,5h (przy praktycznie zerowym jej zużyciu) Myślicie że to jest normalne? Oczywiście wszystkie rurki w izolacji

 

tak, to normalne

 

dlatego nie robiłem cyrkulacji - nic się nie stanie jak poczekają chwilkę na ciepłą wodę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,w pracy byłem już możesz pisać.

 

Co to za praca,zero poszanowania ;)

I powiem z pełną świadomością, że nie żałuję absolutnie ani jednej złotóweczki wydanej na ten cel, a więcej znając już efekt tej modernizacji uważam, że warto wydać nawet 100tys. żeby żyć jak człowiek, a nie jak górnik na przodku we własnym domu:P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to normalne

 

dlatego nie robiłem cyrkulacji - nic się nie stanie jak poczekają chwilkę na ciepłą wodę ...

 

Wszystko w porządku jak masz kotłownie koło łazienki, u mnie jest po przeciwnej stronie domu i muszę czekać z 5 minut, dlatego aby nie wychładzać bojlera przez stale pracującą cyrkulacje i niepotrzebnie wylewać zimną wodę do kanalizacji u mnie jak chcę się kąpać mam zaprogramowany algorytm że po naciśnięciu włącznika w łazience pompa cyrkulacyjna włącza się na 3 minuty i zanim się wejdę pod prysznic woda jest już ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...