Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak włączyć statystyki dla RBR ? mam najnowsza wersję 3.1.8. a statystyk nigdy nie miałem... Tzn chce widzieć Ile spalam na dobę ile na miesiac jaki koszt itd o te statystyki chodzi.

 

Musisz dodać wpis o zakupie paliwa i prawidłowo go wypełnić.

Odpowiadając na następne pytanie, ilość podawanego opału na minutę zależy od jego granulacji. Na początek wpisz 0,32 kg/minutę, po całym zasypie przeliczysz i skorygujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem?U mnie w mieścinie to sami nie wiedzą albo nie chca mowic co mają.Ekogroch i tyle.Taki drobniejszy czarny.W zimie miałem bardziesz szary taki troche szklacy i wiekszy.Odnosnie pomy IBO co mi padła to wina jest moja ze wzgledu na kamien zawarty w wodzie!!!!.I co najlepsze to mam zaplacic 40 zl to mi dopiero odeślą.No jaja nie z tej ziemi.Co radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!20m2,dogrzewałem 1 dzien 4 lub 5 maj.W domu na dole 23,5 w sypialniach powyzej 21oC.Sadzy nie szary nalot.Dzisiaj to nawet ponizej 2kg/d

To jest 120 m2 użytkowej? Ciepło masz w domu jeśli brak dogrzewania go. U nas ranki są zimne, około 5 stopni. Bez grzania Nie mam szansy mieć 23 stopnie pomimo ocieplenia domu. Jakie masz ocieplenie domu? Może tu tkwi sekret twojego niskiego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką niedrogą pompe cyrkulacyjna polecacie?.Mam ibo ktora po roku czasu wyzionela ducha.Serwis podobno nie uznał gwarancji ze uszkodzenie powstało w skutek zabrudzenia(paprocha).Na razie tyle wiem ma przyjsc z powrotem pompa z pisemnym uzasadnieniem.Jest szansa cos wskorać?,odwolywac sie?

 

Polecam od razu rzecznika praw konsumenta i już masz nową pompę bądź kaskę za jej zakup. Jak już załatwisz to się odezwij dam ci adres gdzie mozesz mi wysłać kratkę piwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podłogówka w kuchni jest jeszcze włączona i jeden grzejnik w łazience CWU jest na grawitacji czasami jeszcze odkręcają grzejniki w pokojach bo mam parę zmarzluchów w domu. Generalnie piecyk pracuje od końca czerwca nie był ani raz gaszony zadowolenie 100% mogę stwierdzić że to był udany zakup :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 120 m2 użytkowej? Ciepło masz w domu jeśli brak dogrzewania go. U nas ranki są zimne, około 5 stopni. Bez grzania Nie mam szansy mieć 23 stopnie pomimo ocieplenia domu. Jakie masz ocieplenie domu? Może tu tkwi sekret twojego niskiego spalania.

wuwok doszukujesz wszędzie sekretów :)

a może ten sekret tkwi w tym że piszący w tym wątku to sami oszuści albo palą po prostu w innym kotle niż twój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwok doszukujesz wszędzie sekretów :)

a może ten sekret tkwi w tym że piszący w tym wątku to sami oszuści albo palą po prostu w innym kotle niż twój :)

Przewrazliwiony jesteś. Usiłuje zrozumieć jak można spalać 2kg na dobę, mieć CWU i 24 stopnie ciepła w mieszkaniu. A powód prozaiczny, też tak chcę. Dzięki dociekliwosci mojej mam przyzwoite spalanie. Ale zamiast 5,5kg chce spalić 2kg. Ocieplenie mam dość dobre więc muszę szukać sekretu, sposobu na obniżenie spalania. Podejrzewam że sekretem jest umiejętności palacza, hmm kolor pieca. A na poważnie jeśli teraz ktoś ma 2kg spalania na dobę to w lecie ile? 0, 5kg? Do tego brak sadzy na ecoalu? To jest dobry ster ale sadze on umie wytworzyć... Czasami lubię zagłębić się w temat, to chyba dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno umiejętności przynoszą najwięcej ale i sam kocioł chyba też swoje robi.

Nie będę przytaczał innych wcześniejszych wpisów żeby nie rozpętała się następna nawałnica :)

Przewrażliwiony ? Dlaczego ?

Wuwok jeszcze trochę a nikogo nie będzie obchodzić czy masz w kotle czarno, siwo czy różowo najważniejsze będzie to co wskażą przyrządy pomiarowe odczytujące to co twój kocioł emituje do atmosfery.

Czy te podbicia nadmuchu i siwa komora która cię tak podnieca będą szły w parze z tą niską emisją zobaczymy.

Zastanów się na spokojnie jeśli masz tak czysto w kotle to co dzieje się z tym całym miodem który pozostaje po spaleniu węgla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno umiejętności przynoszą najwięcej ale i sam kocioł chyba też swoje robi.

Nie będę przytaczał innych wcześniejszych wpisów żeby nie rozpętała się następna nawałnica :)

Przewrażliwiony ? Dlaczego ?

Wuwok jeszcze trochę a nikogo nie będzie obchodzić czy masz w kotle czarno, siwo czy różowo najważniejsze będzie to co wskażą przyrządy pomiarowe odczytujące to co twój kocioł emituje do atmosfery.

Czy te podbicia nadmuchu i siwa komora która cię tak podnieca będą szły w parze z tą niską emisją zobaczymy.

Zastanów się na spokojnie jeśli masz tak czysto w kotle to co dzieje się z tym całym miodem który pozostaje po spaleniu węgla ?

Sam kiedyś twierdzileś że siwa komora świadczy o poprawnym spalaniu węgla. Coś się zmieniło? Ja piec dalej mam ten sam, palnik, wymiennik. Jedynie sama forma sterowania jest inna .lecz podobna gdyż ecoal to automat, brak odstawiania się. SPP działa podobnie czyli tło sprawia że palnik się nie odstawia. Dziwne to że te kotły co najmniej palą są niedostępne publicznie. Jeśli jeszcze napisze że na grupowym śmiga to...

Aha pył zostaje, osadza się. Zmartwie Cię ale sąsiedzi nie mają sadzy na parapetach dzięki mojemu kotłowi. Kiedyś ktoś pisał że palił 2kg i po zagladnieciu w jego ster okazało się że na dworze jak i w domu miał 19 stopni. Nawet według strony Juzefa poprawnie dość spalam opał, nie wspomnę o tym że mój dom według niego jest dość ciepły . Ale dążę do doskonałości czyli 1kg na tydzień. I nie kieruje mną zawiść a zdrowa ciekawość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na coali spalam ok 2,3kg/d,120L zbiornik 1 dorosła i 2 dzieci

Chciałem podglądać twoje ustawienie ecoala.. Coś strona się nie ładuje. Jakbyś mógł udostępnić publicznie, myślę że nie tylko ja skorzystam na tym. Każdy chyba uważa z obecnych że fajnie móc urwać z kilogram. Dziękuję w imieniu wszystkich zainteresowanych obniżeniem spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Sam kiedyś twierdzileś że siwa komora świadczy o poprawnym spalaniu węgla. Coś się zmieniło? Ja piec dalej mam ten sam, palnik, wymiennik. Jedynie sama forma sterowania jest inna .lecz podobna gdyż ecoal to automat, brak odstawiania się. SPP działa podobnie czyli tło sprawia że palnik się nie odstawia. Dziwne to że te kotły co najmniej palą są niedostępne publicznie. Jeśli jeszcze napisze że na grupowym śmiga to...

Aha pył zostaje, osadza się. Zmartwie Cię ale sąsiedzi nie mają sadzy na parapetach dzięki mojemu kotłowi. Kiedyś ktoś pisał że palił 2kg i po zagladnieciu w jego ster okazało się że na dworze jak i w domu miał 19 stopni. Nawet według strony Juzefa poprawnie dość spalam opał, nie wspomnę o tym że mój dom według niego jest dość ciepły . Ale dążę do doskonałości czyli 1kg na tydzień. I nie kieruje mną zawiść a zdrowa ciekawość..

 

Na forum ES w wątku Deweloperskim VERB podaje emisję CO2 w czasie pracy i odstawienia.Zobacz co wskazuje aparatura.Największy syf leci do nieba jak kocioł się odstawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...