Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sugerujesz ze jest szansa sie odwolac skutecznie?.Zona dzwonila do serwisu ibo i powiedzieli jej ze trzeba instrukcje przeczytac.Nawet jak jest cos napisane w instrukcji to trzeba pompe najpierw kupic zeby instrukcje poczytac.Przeczytałem instrukcje IBO i OMNIGENA i w obu jest ze jezeli woda zawiera zbyt duzo kamienia i pompa ulegnie uszkodzeniu to naprawa jest odpłatna.To co mam przegotowana wode lac w zbiornik CWU? Edytowane przez grzeh2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu tak to już jest że tanie mięso to psy jedzą :)

Z czegoś te ceny są, jak dasz więcej to mają wliczone w to ryzyko że coś siądzie na gwarancji ale nie robią z tym problemów bo taką firmę na to stać.

Poczytaj karty z zasobników, tanich kotłów, tylko to co tymi małymi literkami jest napisane, to okaże się że praktycznie producent może Cię olać z byle błahego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spalam 3,3kg jakiegos grocha za 700zł ale bojler 250L cały czas trzyma tmp około 50C więc sie nie znam czy to wiele czy mało. Dziennie trzba liczyć 1 dobre zmywanie z cyrkulacją i wieczorne kąpiele na 4 osoby.

 

ps.

Mam pytanie mam w bojlerze dwie wężownice(jedna pod solary), można by do obu podłączyć piec? :p

Pytam ponieważ jak grzeje tylko jedna wężownica pompa cyrkulacyjna strasznie wychładza bojler i sądzę że skutkiem jest to iż dolna wężownica nie grzeje i na dole woda jest sporo chłodniejsza po wymieszaniu chłodzi tą na górze.

 

Planuje sobie wyskrobac solary z starych grzejników, ale ciągły brak czasu + lenistwo cofają mnie z pracami :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spalam 3,3kg jakiegos grocha za 700zł ale bojler 250L cały czas trzyma tmp około 50C więc sie nie znam czy to wiele czy mało. Dziennie trzba liczyć 1 dobre zmywanie z cyrkulacją i wieczorne kąpiele na 4 osoby.

 

ps.

Mam pytanie mam w bojlerze dwie wężownice(jedna pod solary), można by do obu podłączyć piec? :p

Pytam ponieważ jak grzeje tylko jedna wężownica pompa cyrkulacyjna strasznie wychładza bojler i sądzę że skutkiem jest to iż dolna wężownica nie grzeje i na dole woda jest sporo chłodniejsza po wymieszaniu chłodzi tą na górze.

 

Planuje sobie wyskrobac solary z starych grzejników, ale ciągły brak czasu + lenistwo cofają mnie z pracami :lol2:

 

Ja ma spięte obie wężownice i wpięte do kociołka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradzcie.Teraz cwu chodzi mi po grawitacji.Mam pompe do cwu ale i tak przebija.Był zawor zwrotny ale został zdemontowany.Teraz jak podnosze temperature CO to i wzrasta temperatura CWU.Zimy nie bylo ale jak bede w nastepna musial na kocioł powyzej 60oC ustawic to i Cwu bede miał w tych granicach.Czy wrocic do zaworu zwrotnego?chodzi mi zeby panowac jakos nad temperaturą CWU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Panowie poradzcie.Teraz cwu chodzi mi po grawitacji.Mam pompe do cwu ale i tak przebija.

 

Grawitacja działa...grawitacyjnie,bez pompy CWU..Wtedy zawsze CWU jest w "okolicach" CO.Jeśli to za dużo,można obniżyć temp.CO,albo kryzować zaworem na powrocie z CWU...Generalnie grawitację CWU,robi się dla ustabilizowania sytuacji CO-CWU :)

A zawór zwrotny na grawitacji,ja uniemożliwi....

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradzcie.Teraz cwu chodzi mi po grawitacji.Mam pompe do cwu ale i tak przebija.Był zawor zwrotny ale został zdemontowany.Teraz jak podnosze temperature CO to i wzrasta temperatura CWU.Zimy nie bylo ale jak bede w nastepna musial na kocioł powyzej 60oC ustawic to i Cwu bede miał w tych granicach.Czy wrocic do zaworu zwrotnego?chodzi mi zeby panowac jakos nad temperaturą CWU

 

 

Jak dasz zawór zwrotny i będzie działać na samej pompie to będziesz miał kontrolę nad temperaturą bojlera. Może przebijać, ale nie dużo. Zawsze możesz trochę mniej ustawić na CUW.

Przy grawitacji temperatura w zasobniku będzie podobna jak na piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Wiem ze działa grawitacyjnie ale ja mam w układzie pompe cwu ktora i tak dziala bardzo rzadko bo tylko sporadycznie cwu spada ponizej zadanej.Czy wstawienie ZZ spowoduje ze poprzez pompe cwu zapanuje nad temperatura wody uzytkowej?,czy sa jakies plusy działania po grawitacji?

Nie za bardzo rozumiem.Grawitację wymusza "samoczynny" obieg wody.Jeśli do tego wchodzi działanie pompy CWU,to nie jest już grawitacja...Co chcesz osiągnąć?Nie ma nic lepszego od grawitacyjnego grzania CWU,nie chcesz-ustawiasz pompę CWU i już.Nie wiem jak masz zrobiona instalację,jeśli grawitacja działa,woda i tak "przeleci "przez pompę CWU. Masz osobne nitki dla pompy i bez?Co ci przeszkadza woda CWU w temp. CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...