Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiem ze działa grawitacyjnie ale ja mam w układzie pompe cwu ktora i tak dziala bardzo rzadko bo tylko sporadycznie cwu spada ponizej zadanej.Czy wstawienie ZZ spowoduje ze poprzez pompe cwu zapanuje nad temperatura wody uzytkowej?,czy sa jakies plusy działania po grawitacji?

 

Najtaniej to wstaw zawór zwrotny i ustawisz na CWU np.45C i pompa włączy się wtedy kiedy temperatura spadnie poniżej 45C i ją dogrzeje i się wyłączy. Ja tak mam i mam też zawór 3D termostatyczny, ale on służy prędzej jako dodatkowe zabezpieczenie lub jakbym chciał mieć większy zapas ciepłej wody (w bojlerze trzymam np.60C a 3D przemiesza z zimną i puści dalej 40C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś 44oC teraz dałeś 2 niżej. Każ doglądać przez tydzień czy coś się zmienia w wyczystce komina i na ściankach kotła. To niewielka różnica między tym co miałeś ale mogą pojawiać się skropliny. Na takie pytanie ciężko odpowiedzieć, wszystko zależy od warunków w budynku (kotłowni). Twój nowy dom nie powinien stwarzać takich problemów ale obserwować trzeba bo im niżej tym większa możliwość kłopotów.

 

PS

Masz 2,2 a chcesz zejść niżej aby na początku było 1 ? :jawdrop:

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wuwok to ja bym się martwił mając spaliny po 40 stopni.

Zobaczymy co szybciej zgnije i czy wyjdzie to taniej czy drożej.

Mając 55 stopni na piecu przy zerowym odbiorze ciepła ile w rbr można mieć temperaturę spalin?Co lepsze dla pieca komina?45 stopni ciągle idące do komina?czy skoki 70 stopni a potem wychłodzenie go na około 50-70 minut??

Pomijam aspekt sadzy która musi się wytworzyć na każdym palniku gdy węgiel przygasa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie boisz się ze ci piec zgnije wcześniej?czemu temperatura powrotu wyższa od CO?
Czemu wyzsza to nie wiem,CWU tez jest przewaznie wyzsza od CO,a czy piec zgnije ?wlasnie probuje sie dowiedziec jaka powinna byc minimalna temp CO ale oprocz wytartych frazesow nie moge dostac konkretnej odpowiedzi.Po co w takim razie jest skrajnie niska temp CO (42oC)skoro ustawienie jej jest szkodliwe dla pieca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka napisał w wątku SPP

"No Ty chyba dzisiaj też nic na temat tu nie napisałeś poza kilkoma złosliwościami.

A skąd wiesz że już go nie kupiłem ?

Tam gdzie sie pojawiam to Ty jak wierny piesek jesteś przy mojej nogawce z taką różnicą że zaraz za nie szarpiesz zębami.

A do reszty Ci odpisałem, czas pokaże.

W sumie to Cię nawet rozumiem bo nawet nie masz do kogo gęby otworzyć i jako ostatniemu przyszło światło zgasić "

 

pozwolę sobie odpisywać w waszym wątku :)

Kupiłeś?ty? na co ci?

Odniesienie do psa chyba miało mi ubliżyć..cóż widać ze jednak moja osoba cie denerwuje :) To co pisze :) Czyli działam na szkodę twoją:)

Fakt wątek Oep znikł wiec sobie kupiłem Spp by moc pisać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wyzsza to nie wiem,CWU tez jest przewaznie wyzsza od CO,a czy piec zgnije ?wlasnie probuje sie dowiedziec jaka powinna byc minimalna temp CO ale oprocz wytartych frazesow nie moge dostac konkretnej odpowiedzi.Po co w takim razie jest skrajnie niska temp CO (42oC)skoro ustawienie jej jest szkodliwe dla pieca

Skalibruj czujniki .A odnośnie temperatury zrób test. Wyczyść piec ,popal dobę z temperaturą 55 stopni i oglądnij sadze,wymiennik popiół. Wyczyść znów piec i popal z temperatura 42 stopnie i znów sprawdź,oglądnij.Zobaczysz różnicę.Im wyższa temp tym lepiej dla piecyka.Nie mówię o 70 stopniach ale często doświadczeni palacze maja na piecach od 50 do aż 60 stopni. Przy dobrze ustawionym piecu,sterowniku nie wpłynie to znacząco na koszt dobowy spalania.Ja widziałem Oep w którym palono wilgnym opałem ,na piecu było 42-44 stopnie. Masakra..rdza,rdza..lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...