Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proste kreski lubi każdy układ z kotłem na ekogroszek.

Co do reszty,nikt nie zaśmieca wątku.Jestem w posiadaniu kotła RBR 11kW,więc chyba mogę coś skrobnąć w tym temacie.A ,że inny ster..to robi jakąś różnicę?Wielu ciekawi jak pracuje inny sterownik z tym kotłem.Wyobraź sobie,że są tacy których "2kg mniej " interesuje bardzo :)

 

Takie licytowanie się ile ktoś mniej spali jest trochę bez sensu, bo w okresie zimowym gdy grzeje CO są rożne domy i każdy ma inne preferencje grzania,

dla kogoś 17C jest za gorącą dla kogoś 23 jest za zimno. W sezonie letnim sprawa jest trochę prostsza bo grzejemy tylko CWU, ale licytowanie się że schodzi się poniżej 2kg to tak jak pisanie że się nie myje, u mnie jak nie było mnie w domu to zeszłem na czeskim do takiej wartości, ale każdy prysznic i to krótki to 1kg węgla do tego dochodzi cyrkulacja i mycie rąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie licytowanie się ile ktoś mniej spali jest trochę bez sensu, bo w okresie zimowym gdy grzeje CO są rożne domy i każdy ma inne preferencje grzania,

dla kogoś 17C jest za gorącą dla kogoś 23 jest za zimno. W sezonie letnim sprawa jest trochę prostsza bo grzejemy tylko CWU, ale licytowanie się że schodzi się poniżej 2kg to tak jak pisanie że się nie myje, u mnie jak nie było mnie w domu to zeszłem na czeskim do takiej wartości, ale każdy prysznic i to krótki to 1kg węgla do tego dochodzi cyrkulacja i mycie rąk.

I tak i nie. Widzisz gdyby nie sprzeczki, pisanie ile komu spala to palił bym jak znajomi. Czyli w temp 0-5 stopni około 25kg paliwa. W lecie też dużo więcej. Nie wspomnę już o prawidłowym spalaniu. Napewno macie znajomych z którymi podczas rozmowy powiecie ile eko spalacie to uważają że to nie możliwe. Tak samo z sadzą, twierdzą że musi być. Wiec to przynosi wymierne zyski, a że potem walczymy o każde deko węgla?!. To jak z samochodami, każdy chce mieć dobry, szybki, ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........... każdy prysznic i to krótki to 1kg węgla do tego dochodzi cyrkulacja i mycie rąk.
Krótki - 10 minut - prysznic to max 40 litrów wody. Żeby ją zagrzać o 35 stopni od temperatury wody z sieci ( a to będzie raczej gorący prysznic ) potrzeba 1.6 kWh. To jest jakieś 30 deko czecha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Widzisz gdyby nie sprzeczki, pisanie ile komu spala to palił bym jak znajomi. Czyli w temp 0-5 stopni około 25kg paliwa. W lecie też dużo więcej. Nie wspomnę już o prawidłowym spalaniu. Napewno macie znajomych z którymi podczas rozmowy powiecie ile eko spalacie to uważają że to nie możliwe. Tak samo z sadzą, twierdzą że musi być. Wiec to przynosi wymierne zyski, a że potem walczymy o każde deko węgla?!. To jak z samochodami, każdy chce mieć dobry, szybki, ekonomiczny.

I trójkącik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz w tematach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page335

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego/page804

a będzie na temat.

Nie masz tego kotła i nie palisz z tym sterownikiem.

Co do twoich sugestii to ..... szkoda klawiatury a ty i tak wiesz :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz w tematach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page335

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego/page804

a będzie na temat.

Nie masz tego kotła i nie palisz z tym sterownikiem.

Co do twoich sugestii to ..... szkoda klawiatury a ty i tak wiesz :p

Skąd wiesz jaki dziś sterownik prowadzi kocioł?

Zapomniałeś poinformować.. Przypominam, trójkącik :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
I trójkącik :)

 

Prawda jest taka,że jesteś z tych których mocno boli pojawienie się SPP.Nie umiesz jednak w normalny sposób zanegować informacji ,że to świetny sterownik.Wiesz dla czego?Bo obala Twoją teorię o tym ,że coś jest dobre dla jednego nie musi być dobre dla innego.Bo to jest farsa,jaką pewni "gracze " ci wmówili. Każdy układ CO ma tę samą zasadę działania.SPP udowadnia,że jest możliwe poprawne sterowanie w każdej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Takie licytowanie się ile ktoś mniej spali jest trochę bez sensu, bo w okresie zimowym gdy grzeje CO są rożne domy i każdy ma inne preferencje grzania,

 

Dlaczego "jest bez sensu"?A co ma sens?Pisanie ,że ecoal to najlepszy sterownik?Kolega wuwok porównał spalanie na obu (ecoal,SPP) w tej samej instalacji,w porównywalnych warunkach zewn.-opisał to jasno.SPP spalił mniej opału.Ja jestem "niewiarygodny',wuwok też?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "jest bez sensu"?A co ma sens?Pisanie ,że ecoal to najlepszy sterownik?Kolega wuwok porównał spalanie na obu (ecoal,SPP) w tej samej instalacji,w porównywalnych warunkach zewn.-opisał to jasno.SPP spalił mniej opału.Ja jestem "niewiarygodny',wuwok też?:)

Novy tak spaliłem mniej. Ale też pisałem ze na cwu grzeje teraz samym jaretem .Miał zostawiam sobie na chłodne dni ,szybciej go spale :)

Niektórzy tu uważają że uważam eCoala za zły sterownik.To nie prawda!!To dobry sterownik dla początkujących w temacie eko. Pozwala ekonomicznie spalać węgiel,i w dużej większości to ludziom wystarcza. Niestety zawsze pojawia się osoby co szukają czegoś więcej ,tak Novy mowa o nas. Piszemy nasze postrzeżenia i generalnie ludzie maja pozytywne odczucia,gorzej z kimś co w jakiś sposób lody kreci ...

Nie każdego stać na wymianę stera, kupienie czegoś w ciemno i testowanie. Czekam na ręczny+ do ecoala i tez będę go testował,puki palenie eko traktuje jako zabawę póty będę pisał tutaj,na FM.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka,że jesteś z tych których mocno boli pojawienie się SPP.Nie umiesz jednak w normalny sposób zanegować informacji ,że to świetny sterownik.Wiesz dla czego?Bo obala Twoją teorię o tym ,że coś jest dobre dla jednego nie musi być dobre dla innego.Bo to jest farsa,jaką pewni "gracze " ci wmówili. Każdy układ CO ma tę samą zasadę działania.SPP udowadnia,że jest możliwe poprawne sterowanie w każdej instalacji.
Jesteś w błędzie i to grubym.

Reszta w odpowiednim wątku o tym sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka,że jesteś z tych których mocno boli pojawienie się SPP.Nie umiesz jednak w normalny sposób zanegować informacji ,że to świetny sterownik.Wiesz dla czego?Bo obala Twoją teorię o tym ,że coś jest dobre dla jednego nie musi być dobre dla innego.Bo to jest farsa,jaką pewni "gracze " ci wmówili. Każdy układ CO ma tę samą zasadę działania.SPP udowadnia,że jest możliwe poprawne sterowanie w każdej instalacji.

Novy problem w tym że to próbujesz wszystkim wmówić że my wmawiamy ludziom że eCoal to najlepszy sterownik.

Jeśli masz dobrą pamięć choć Twoja chyba pamięta to co chce pamiętać to ja a nawet jak tu kilka razy pisałem to nawet szef E-S nigdy tak nie powiedział.

Mówi że oni po prostu mieli taki pomysł, ktoś może mieć inny i nie jest wykluczony że będzie lepszy.

Także przestań pieprzyć w koło macieju.

Jeśli ktoś to Ty to sobie uroiłeś i próbujesz coś wmawiać.

Z resztą nie tak dawno sam go tu na forum wychwalałeś pod niebiosa, zresztą nie tylko sterownik a jak było czy jest później to wszyscy co Cię znają pamiętają.

Wyluzuj się trochę zapal grila i wyjdź w końcu z tej kotłowni, świat poza nią jest piękny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy problem w tym że to próbujesz wszystkim wmówić że my wmawiamy ludziom że eCoal to najlepszy sterownik.

Jeśli masz dobrą pamięć choć Twoja chyba pamięta to co chce pamiętać to ja a nawet jak tu kilka razy pisałem to nawet szef E-S nigdy tak nie powiedział.

Mówi że oni po prostu mieli taki pomysł, ktoś może mieć inny i nie jest wykluczony że będzie lepszy.

Także przestań pieprzyć w koło macieju.

Jeśli ktoś to Ty to sobie uroiłeś i próbujesz coś wmawiać.

Z resztą nie tak dawno sam go tu na forum wychwalałeś pod niebiosa, zresztą nie tylko sterownik a jak było czy jest później to wszyscy co Cię znają pamiętają.

Wyluzuj się trochę zapal grila i wyjdź w końcu z tej kotłowni, świat poza nią jest piękny :)

 

Novy dokładnie wyjdź,daj zarabiać innym kasę.

W końcu masz w kotłowni mercedesa ,tak pewnie zapomniałeś i chciałem ci to "donieść"

Czemu pisze w waszym temacie? Bo bez was waszej reklamy nie ma, nie może być żadnego wątku.Gdzie ktoś założy temat,piszecie reklamujecie ,spamujecie. Żądacie by inni szanowali wasz wątek a sami macie gdzieś zasady:) .W temacie Spp dużo piszecie a generalnie macie gdzieś sterownik.Chodzi o zaśmiecenie wątku.Jeden moderator który w tamtym roku tu modował zrozumiał ze pod przykrywką udawanej życzliwości kryje się tylko chęć zarabiania kasy .Wybraliście kolejnego ,on chyba tez zrozumiał ze miał odwalać brudna robotę w postaci usuwania niewygodnych postów .

To tyle,obraziłem się i już nie będę więcej na FM pisał.

Żartowałem :) dla was parę słów zawsze skreślę.Tak ,nie przepadam za wami bo wami kieruje tylko $$$$$$$$$$$$$$$ .

 

Ciekawe czy jakbym narzekał na ogniwo a wzdychał do rbra to mógłbym pisać w tym temacie? Większość kumatych osób tutaj sama sobie odpowie na pytanie.Wadą dla was jest to ze dużo pracuje,ale mam dostęp do komputera z pracy i forum:).Puki mnie to bawi będę pisał :)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy dokładnie wyjdź,daj zarabiać innym kasę.

W końcu masz w kotłowni mercedesa ,tak pewnie zapomniałeś i chciałem ci to "donieść"

Czemu pisze w waszym temacie? Bo bez was waszej reklamy nie ma, nie może być żadnego wątku.Gdzie ktoś założy temat,piszecie reklamujecie ,spamujecie. Żądacie by inni szanowali wasz wątek a sami macie gdzieś zasady:) .W temacie Spp dużo piszecie a generalnie macie gdzieś sterownik.Chodzi o zaśmiecenie wątku.Jeden moderator który w tamtym roku tu modował zrozumiał ze pod przykrywką udawanej życzliwości kryje się tylko chęć zarabiania kasy .Wybraliście kolejnego ,on chyba tez zrozumiał ze miał odwalać brudna robotę w postaci usuwania niewygodnych postów .

To tyle,obraziłem się i już nie będę więcej na FM pisał.

Żartowałem :) dla was parę słów zawsze skreślę.Tak ,nie przepadam za wami bo wami kieruje tylko $$$$$$$$$$$$$$$ .

Mój wnuk szybciej zrozumie od ciebie, lub może ty jeteś młodszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką histereze ustawiacie w lecie?,zeby dłuzej sie odstawiał?,czy krócej?
Ja ustawiłem tak aby odstawianie (podtrzymanie) spełniało się jako doładowanie do CWU czyli częściej się załącza aby podnieść temp. CO a z tego CWU. Mam też komin z cegły i nie chcę abym tam coś nieoczekiwanego znalazł. Teraz mam taką mieszankę wszystkich pozostałości z tym miałem gdzie jest 50% kamienia (kupionym rok temu) i jak mi ostatnio wyłączyli prąd na 6 h to po podaniu dawki i włączeniu wentylatora wstał bez problemu.

U ciebie trzeba zapewnić CWU i tu musisz patrzeć, w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że ecoal jest niedopracowanym sterownikiem zwłaszcza teraz to widać jak grzeje CWU i gdy piec więcej pracuje w podtrzymaniu potrafi przy podaniu nowej dawki na początku przykopcić i zarosnąć sadzą, dopiero po kilku minutach jakoś się rozpali i się to prostuje, w zimnie jak ustawiłem odwrotnie moce na spalaniu grupowym lepiej wszystko dopalał (na początku mocniej podmuchał, później startował z mniejszą dawką i mniejszym dmuchaniem). Zawszę też wydawało się mi że RBR nie kopci dopóki ostatnio nie montowałem anteny na kominie i trafiłem na początek podtrzymania i musiałem uciekać bo bym się udusił, po minucię dopiero jak się rozpalił to się uspokoił. Nie wiem jaki algorytm jest w SPP ale wystarczy aby ecoal w grupowym podzielił proces spalania na trzy etapy (start,podtrzymanie,dopalenie) i byłoby idealnie. Podejrzewam że w SPP nie ma tylu ustawień aby sterować 3 pompami itd. i dopóki nie będzie to dla samego sterowania piecem nie skuszę się na jego zakup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...