Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Popracuj nad podtrzymaniem, wydłuż krótką przerwę niech troszkę więcej dopali na palniku to przestanie tak kopcić lub podnieś troszkę nadmuch. Może być że i jedno i drugie. Jak dobrze ustawisz to przy wyjściu z podtrzymania niepuści żadnego bąka a i po zakończeniu nie zostanie niedopalony groch który też kopci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Popracuj nad podtrzymaniem, wydłuż krótką przerwę niech troszkę więcej dopali na palniku to przestanie tak kopcić lub podnieś troszkę nadmuch. Może być że i jedno i drugie. Jak dobrze ustawisz to przy wyjściu z podtrzymania niepuści żadnego bąka a i po zakończeniu nie zostanie niedopalony groch który też kopci.

 

Zwiększyłem krótką przerwę i będę obserwował. U mnie kopci gdy zaczyna podawanie po długiej przerwie przez około minutę, później jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej panowie , od jakiegoś czasu tu zaglądam(bo od jakiegoś miesiąca jestem właścicielem RBR-ka , chociaż jeszcze niepodłączony,przygotowuje kotłownie).Sorki ale za dużo sobie dogryzacie,spróbuje troche to rozładować ,bo może już w przyszłym tygodniu będe Go montował.No i moje pytanko,troche czytałem w instrukcji jak zainstalować sterownik Ecoala jak mam konto na stronie Esterownik?Będe próbował ale jakoś tego nie ogarniam(dodam ,że mam Liveboxa).No....i teraz pole do popisu dla tych co się za dużo ty wyrażają,opiszcie jak to mam zrobić ,jako ktoś kto jest troche kumaty ale nie tak do końca.Pozdrowonka dla wszystkich!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej panowie , od jakiegoś czasu tu zaglądam(bo od jakiegoś miesiąca jestem właścicielem RBR-ka , chociaż jeszcze niepodłączony,przygotowuje kotłownie).Sorki ale za dużo sobie dogryzacie,spróbuje troche to rozładować ,bo może już w przyszłym tygodniu będe Go montował.No i moje pytanko,troche czytałem w instrukcji jak zainstalować sterownik Ecoala jak mam konto na stronie Esterownik?Będe próbował ale jakoś tego nie ogarniam(dodam ,że mam Liveboxa).No....i teraz pole do popisu dla tych co się za dużo ty wyrażają,opiszcie jak to mam zrobić ,jako ktoś kto jest troche kumaty ale nie tak do końca.Pozdrowonka dla wszystkich!!!!!
Jest taki temat opisany co i jak zrobić. Poczytaj : https://esterownik.pl/faq w temacie "Pytania dotyczące obsługi sterownika ze strony WWW"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mchomen ja nawet nie kojarzę po nickach z forum wszystkich tych co u mnie kupili kotły.

Teraz już wiem kto Ty jesteś i po prostu takie rzeczy robię klientom jak nie mogą sobie poradzić.

A co do ceny to ja gdzieś nie mam na tyle odwagi żeby na 500km ode mnie podpisać fakturę na montaż z 8% VAT.

Gościu zarobił jak ta lala bo wyszło mu za ten kocioł prawie 8300.

Dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to rozumujecie.

7200 przy 8%vat to ok.6660 zł netto.

7900 przy 23%vat to ok.6420zł netto.

jak widac sprzedawca zarobil ok.200zł wiecej stosujac nizszy vat, ale klient zaplacil 700zł mniej.

Nie wiem skad Wam sie wzielo 8300.

Dla klienta cena do zaplaty jest najistotniejsza, a vst nie ma znaczenia bo i tak US juz nie zwraca roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to rozumujecie.

7200 przy 8%vat to ok.6660 zł netto.

7900 przy 23%vat to ok.6420zł netto.

jak widac sprzedawca zarobil ok.200zł wiecej stosujac nizszy vat, ale klient zaplacil 700zł mniej.

Nie wiem skad Wam sie wzielo 8300.

Dla klienta cena do zaplaty jest najistotniejsza, a vst nie ma znaczenia bo i tak US juz nie zwraca roznicy.

Nie znam sie ale wydaje mi się że sprzedawca kupuje od producenta z 23% watem i to od niego sobie odlicza, a nie od tego za ile sprzedał, dlatego tutaj karoka pisze że zarobił(i ma racje).

Pytanie tylko czy można sprzedawać piece z 8% watem bo patrząc na reakcje minertu i karoki wieje przekrętem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie ale wydaje mi się że sprzedawca kupuje od producenta z 23% watem i to od niego sobie odlicza, a nie od tego za ile sprzedał, dlatego tutaj karoka pisze że zarobił(i ma racje).

Pytanie tylko czy można sprzedawać piece z 8% watem bo patrząc na reakcje minertu i karoki wieje przekrętem ;)

 

Mi się wydaje że można tylko tutaj raczej chodzi o odległość sprzedawcy od miejsca montażu. Bo z tym 8% VAT-em to się sprzedaje usługę montażu wraz z towarem a nie towar. Jeśli ktoś tak sobie posprzedaje dużo a nie ma zatrudnionych kilku ekip montażowych to ciężko będzie udowodnić skarbówce że sam zamontował tyle kotłów w takich odległościach. Ale mogę się mylić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że można tylko tutaj raczej chodzi o odległość sprzedawcy od miejsca montażu. Bo z tym 8% VAT-em to się sprzedaje usługę montażu wraz z towarem a nie towar. Jeśli ktoś tak sobie posprzedaje dużo a nie ma zatrudnionych kilku ekip montażowych to ciężko będzie udowodnić skarbówce że sam zamontował tyle kotłów w takich odległościach. Ale mogę się mylić:)

 

 

Należy poszukać co się kryje pod usługą "montaż kotła".

 

Może wystarczy tylko skręcić śrubunek kotła z przygotowaną wstępnie instalacją CO, podłączyć pod sterownik urządzenia peryferyjne i uruchomić go z odpowiednimi parametrami oraz rozpalić w kotle wraz z instruktażem obsługi?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że można tylko tutaj raczej chodzi o odległość sprzedawcy od miejsca montażu. Bo z tym 8% VAT-em to się sprzedaje usługę montażu wraz z towarem a nie towar. Jeśli ktoś tak sobie posprzedaje dużo a nie ma zatrudnionych kilku ekip montażowych to ciężko będzie udowodnić skarbówce że sam zamontował tyle kotłów w takich odległościach. Ale mogę się mylić:)

To jedna sprawa.

Druga że ja podpisuję i potwierdzam pieczątką firmową że ten kocioł zamontowałem.

Pan Franio zza butki z piwem walnie sobie babola a w razie czego on dalej będzie siedział za tą budką a za jajca złapią wiesia bo to on niby montował.

W myśl przepisów taka sprzedaż jest w domkach jednorodzinnych o określonej powierzchni zabudowy i kotłownią znajdującą się bezpośrednio w budynku, jeśli jest to jakiś garaż, szopa czy coś już niema tam VATu 8%.

Z reszta dlaczego ja mam kogoś uczyć.

Nie chciałbym żeby skarbówka wyciągnęła taką fakturę za 3 czy 4 lata.

Także panowie lepiej sobie odpuścić takie zarobki niż później płakać czy być ciąganym po sądach, za jakiś czas ktoś może nie pamiętać że się mu dobrze zrobiło czego juz małe dowody widać nawet na tym wątku, nie wytykając paluchami :)

Przykłady ?

Ostatnio w takiej sprawie dzwoni gościu spod stolicy, wypytałem co i jak, układ miał być zamknięty, to tłumaczę że RBRa można w takim montować ale obowiązkowo musi być zabezpieczony wężownicą bądź zaworem DBV a on zaraz uczy mnie że rozmawiał z instalatorem a tamten twierdzi że nic takiego nie trzeba.

Jest odważny żeby taka fakturę dać gościowi ?

W zeszłym tygodniu koło Grześka rozbierano kocioł w celu zmniejszenia jego wagi przed wniesieniem, przy montażu ktoś włożył czujnik temp. nie do kapilary a wsunął go tylko w ten plastikowy dławik i wisiał sobie w powietrzu, dobrze że był wkręcony zwykły termometr, kocioł zaczynał się gotować z czujnik wskazywał 42 stopnie.

Dwa miesiące temu taka sama sytuacja tyle że monter w miejsce gdzie powinien być czujnik mierzący temp. kotła wsadził czujnik podajnika.

Ktoś chce pisać takie faktury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prz3kus teoretycznie i praktycznie w określonych warunkach można, a jeśli się tego nie robi to przekręt za który można beknąć.

Sławko dobrze przeliczyłeś, ja to ze łba walnąłem bez liczenia z fona odpisywałem.

Sprzedawców czy producentów nie interesuje cena brutto, interesuje ich tylko cena netto, oni są tylko pośrednikami w płaceniu VAT do US, to nie są ich pieniądze a fiskusa.

Czyli sprzedając za 7200 na 8% podniósł sobie cenę netto ( swój zarobek ) o 240pln.

Nie wszyscy ale jeszcze część inwestorów może odpisać różnicę a VAT.

I sprzedawca nie jest tu żadnym samarytaninem bo jak pisałem to co niby mu mniej wpływa na konto to reszta wyrównuje się w rozliczeniu VATu do pełnej kwoty czyli w tym przypadku za kocioł wychodzi sprzedawcy 8200pln a nie 7900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...