Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Należy poszukać co się kryje pod usługą "montaż kotła".

 

Może wystarczy tylko skręcić śrubunek kotła z przygotowaną wstępnie instalacją CO, podłączyć pod sterownik urządzenia peryferyjne i uruchomić go z odpowiednimi parametrami oraz rozpalić w kotle wraz z instruktażem obsługi?.

Skoro montujesz to podpisujesz się pod tym,że dany montaż jest wykonany prawidłowo.Resztę przykładów podał tutaj Wiesław.Jak komuś wy..pi furtka z pieca to mnie będą za szmaty brali a nie tego co faktycznie podłączył i się śmieje bo nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoro montujesz to podpisujesz się pod tym,że dany montaż jest wykonany prawidłowo. ,,,,

 

To jest jasne.

Ale można zamiast sprzedaży kotła bezpośrednio klientowi (oczywiście z nim wszystko jest uzgadniane), sprzedać instalatorowi, który do wykonanej instalacji CO i CWU doliczy kocioł z 8% Vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169888-kocio%C5%82-SKAM-P-i-sterownik-Puma/page231

Tu jest fajny wpis jareckiego, można przeczytać jakich mamy fachmanów :)

Z tym Sztokerem to mój przypadek z poprzedniej jesieni.

Gościu sam chciał klientowi Sztokera sprzedać bo je podobno montował a że został mi się w starej cenie to wziął ode mnie.

Zamiast na palniku wzniecił ogień w szufladzie na popiół i nie mógł kotła zagrzać zadymiając całą chałpę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Andrzeju, wtedy możesz spokojnie spać.

 

Zgadza się. Tylko gdzie jest taki instalator który kupi u sprzedawcy kotła i bez zysku wyfakturuje na 8% klientowi:)

To by był kolejny pośrednik między producentem a nabywcą a każdy pośrednik chce zarobić.

Tak czy siak sprzedaż na 8% VAT bez faktycznego montażu sprzedanego kotła przez fakturującego to dosyć śliska sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Tylko gdzie jest taki instalator który kupi u sprzedawcy kotła i bez zysku wyfakturuje na 8% klientowi:)

To by był kolejny pośrednik między producentem a nabywcą a każdy pośrednik chce zarobić.

Tak czy siak sprzedaż na 8% VAT bez faktycznego montażu sprzedanego kotła przez fakturującego to dosyć śliska sprawa.

Zdarza się tak Leszku, niedawno do Iławy tak dwa kotły wysłałem, instalator też coś z tego uskubnie a i zawsze jest więcej do zrobienia jak tylko sam kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kotły na zimę jakoś specjalnie należy przygotować ? czy wszystkie drzwiczki wymiennik zasobnik powinny zostać zamknięte? otwarte?

 

Dobrze wyczyścić, jak gdzies ruda się pokazała to czymś zapaprać, niektórzy zabezpieczają antykorozyjnie miejsca w zasobniku tam gdzie osuwające się paliwo uszkodziło powierzchnię lakierowaną.

Czy otwierać czy zamykać zależy od warunków w kotłowni.

Jedni mówią otwierać, drudzy pozatykać co możliwe.

Nie mam z tym problemu bo palę cały rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się tak Leszku, niedawno do Iławy tak dwa kotły wysłałem, instalator też coś z tego uskubnie a i zawsze jest więcej do zrobienia jak tylko sam kocioł.

 

Sam też handluję stosując VAT 8% i wiem jak to wygląda. Ja tam wolałem kupić na 23% i odliczyć (jeszcze zdążyłem)

Teraz już odliczeń nie ma ale chyba jeśli ktoś rozpoczął budowę przed wejściem przepisu to jeszcze ma taką możliwość.

To jest handel a tu każdy patrzy żeby zarobić. każdy pośrednik musi zarobić. Nie ma w takich kwestiach Caritasu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Tylko gdzie jest taki instalator który kupi u sprzedawcy kotła i bez zysku wyfakturuje na 8% klientowi:)

To by był kolejny pośrednik między producentem a nabywcą a każdy pośrednik chce zarobić. ,,,,

 

Przecież instalator montuje ten kocioł. Więc już ma zarobek na montażu.

Napisze na fakturze np. cenę kotła podwyższoną o połowę zarobku za montaż, plus w oddzielnej pozycji montaż (połowę ceny za montaż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie pisze Andrzeju faktury na 8%, ciągle coś zmieniają, dobrze że mam starego "wścipskiego" :) księgowego i nadąża nad tym wszystkim.

Kiedyś pisałeś "Montaż kotła w budynku jednorodzinnym, i musisz podać PKWiU bo jeśli VAT jest inny jak 8% to obowiązkowo, w tym przypadku 1110 + paragon na kasie biło się "Usługa mieszkaniowa"

Później trzeba było zmienić PLU na kasie i Montaż kotła.

Teraz jeszcze inaczej.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie pisze Andrzeju faktury na 8%, ciągle coś zmieniają, dobrze że mam starego "wścipskiego" :) księgowego i nadąża nad tym wszystkim.

Kiedyś pisałeś "Montaż kotła w budynku jednorodzinnym, i musisz podać PKWiU bo jeśli VAT jest inny jak 8% to obowiązkowo, w tym przypadku 1110 + paragon na kasie biło się "Usługa mieszkaniowa"

Później trzeba było zmienić PLU na kasie i Montaż kotła.

Teraz jeszcze inaczej.

 

U mnie na fakturze jest usługa budowlana zgodnie z art. ... paragraf ... itd.

Co do zarobku instalatora i innych. Mówiłem tu o naciąganiu. Wiadomo że każdy potrzebuje jakoś żyć i za darmo nikt nic nie zrobi

Gorzej jak ktoś widzi jelenia i naciąga jak się da. A takich przypadków już widziałem wiele i z pewnością się jeszcze naoglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...