Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teraz już odliczeń nie ma ale chyba jeśli ktoś rozpoczął budowę przed wejściem przepisu to jeszcze ma taką możliwość.

 

Odliczenia się dla budujących skończyły, jeszcze jest właśnie sposób wyżej opisywany "zakup z montażem" lub zawsze też można sprzedać fakturę.

Ostatnio nawet u siebie wykańczałem dom i wykonawca mi zaproponował cenę za usługę, a różnicę w VAT za materiały mi odliczy od ceny usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odliczenia się dla budujących skończyły, jeszcze jest właśnie sposób wyżej opisywany "zakup z montażem" lub zawsze też można sprzedać fakturę.

Ostatnio nawet u siebie wykańczałem dom i wykonawca mi zaproponował cenę za usługę, a różnicę w VAT za materiały mi odliczy od ceny usługi.

 

Polak to mistrz kombinacji. Zawsze jest sposób żeby ominąć przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, inwestora nie interesuje co sobie robi sprzedawca, jak odlicza vat i czy beknie przed US czy nie. To jego sprawa i inwestorowi nic do tego.

Dla inwestora najistotniejsza rzecz to cena jaką musi zapłacić za kocioł. Montaż kotła, to nie nie budowa i wykonanie całego uzbrojenia kotłowni, a tylko i wyłącznie podłączenie kotła do armatury w kotłowni, jego uruchomienie i sprawdzenie czy wszystko działa poprawnie, także montaż kotła można wykonać w 2h(czas trochę strzeliłem, bo nie wiem ile dokładnie czasowo wychodzi ustawienie kotła, podłączenie do komina, podłączenie do istniejącego oprzyrządowania kotłowni).

 

Policzmy jeszcze raz.

Mam do wyboru kupienie takiego samego kotła z 8% VAT za 7200zł i z 23% Vat za 7900zł.

 

  1. Mam więcej niz 36 lat i nie spełniam warunków ustawy o odliczeniu Vat od materiałów budowlanych - wybieram opcję 7200zł (chyba logiczne, nie muszę tłumaczyć dlaczego?)
  2. mam możliwość odliczenia VAT wybieram:

 

policzmy:

 

  • 7900zł brutto, to 1477,24zł VATu z czego do zwrotu mogę uzyskać max 963,46zł

 

kwota zwrotu VAT za materiały budowlane dla stawki 23% VAT ma być od 2014 r. równa 65,22% kwoty podatku VAT wynikającej z faktur, nie więcej jednak niż 12,195% kwoty stanowiącej iloczyn 70 m2 powierzchni użytkowej i ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, przyjmowanej na potrzeby obliczenia premii gwarancyjnej od wkładów oszczędnościowych na książeczkach mieszkaniowych, ostatnio ogłoszonej przed kwartałem złożenia wniosku o dokonanie zwrotu.

 

czyli wybieram opcje droższą(teoretycznie).

Praktycznie opcję tańszą. Dlaczego? dlatego, że składanie wniosku, czekanie 4 miesięcy itp, to bardziej opłaca mi się "dostać" juz teraz 700zł niz czekać iles tam miesięcy na dodatowe 260zł.

Edytowane przez Slawko123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo będzie miał w razie czego czepić się inwestor jak pół budy wyleci w powietrze ?

Myślę że szybko zapomni że sprzedawca był taki dobry dla niego :)

Kto będzie chodził po sądach i prostował się przed "prorokiem" ?

Co w przypadku kontroli tzw. krzyżowej ?

Co będzie jak się okaże że dom ma ze 320m2 ?

A niech jeszcze się trafi że ktoś kotłownię ma poza domem a tam już nie można dać na niskim Vat, wiesz kto co ma 300 czy 500km do Ciebie ? czy przejedziesz się popatrzeć ?

Lepiej czasem nie zarobić i spać spokojnie jak już pisałem.

Każdy ma swój rozum i niech on go prowadzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo będzie miał w razie czego czepić się inwestor jak pół budy wyleci w powietrze ? do hydraulika co mu robił kotłownie.

Myślę że szybko zapomni że sprzedawca był taki dobry dla niego :)

Kto będzie chodził po sądach i prostował się przed "prorokiem" ? sprzedawca, on odpowiada

Co w przypadku kontroli tzw. krzyżowej ?

Co będzie jak się okaże że dom ma ze 320m2 ? problem ma sprzedawca, to on odpowiada za interpretacje przepisów.

A niech jeszcze się trafi że ktoś kotłownię ma poza domem a tam już nie można dać na niskim Vat, wiesz kto co ma 300 czy 500km do Ciebie ? czy przejedziesz się popatrzeć ? jak wyżej

Lepiej czasem nie zarobić i spać spokojnie jak już pisałem.

Każdy ma swój rozum i niech on go prowadzi :)

 

karoka65, wszystko zalezy też od innych czynników i relacji (umów jeśli takowe są) pomiędzy inwestorem a sprzedawcą/usługodawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki korzystania ze zwrotu od 01.01.2014:

 

  • przedsięwzięcie, powyższe, było realizowane na podstawie pozwolenia na budowę wydanego po dniu 1 stycznia 2014 r.;
  • powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego, nie przekracza odpowiednio:
    • 75 m2 i 100 m2,
    • 85 m2 i 110 m2 – w przypadku gdy osoba fizyczna w dniu wydania pozwolenia na budowę, wychowywała przynajmniej troje dzieci spełniających warunki dotyczące wieku, stopnia niepełnosprawności lub kontynuacji edukacji;

     

     

    [*] osoba fizyczna do końca roku kalendarzowego, w którym wydano pozwolenie na budowę lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego, nie ukończyła 36 lat – w przypadku małżonków – warunek dotyczy młodszego z małżonków;

    [*] do dnia złożenia wniosku o zwrot wydatków osoba fizyczna nie była:

     

    • właścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego,
    • osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny,
    • właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny

     

     

     

 

– z wyłączeniem domu jednorodzinnego albo lokalu mieszkalnego, co do których przysługuje zwrot; warunek ten dotyczy obojga małżonków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo będzie miał w razie czego czepić się inwestor jak pół budy wyleci w powietrze ?

Myślę że szybko zapomni że sprzedawca był taki dobry dla niego :)

Kto będzie chodził po sądach i prostował się przed "prorokiem" ?

Co w przypadku kontroli tzw. krzyżowej ?

Co będzie jak się okaże że dom ma ze 320m2 ?

A niech jeszcze się trafi że ktoś kotłownię ma poza domem a tam już nie można dać na niskim Vat, wiesz kto co ma 300 czy 500km do Ciebie ? czy przejedziesz się popatrzeć ?

Lepiej czasem nie zarobić i spać spokojnie jak już pisałem.

Każdy ma swój rozum i niech on go prowadzi :)

 

W pełni się zgadzam. Jest dobrze jak jest dobrze. Ale jak się pojawi jakiś problem to tyłek moczy zarówno sprzedawca jak i inwestor. Przecież sprzedawca musi mieć jakąś umowę z inwestorem który w takim przypadku poświadcza nieprawdę.

Ale odważnych na tym świecie nie brakuje. Widzę to na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam. Jest dobrze jak jest dobrze. Ale jak się pojawi jakiś problem to tyłek moczy zarówno sprzedawca jak i inwestor.
dokładnie tak i nie ma znaczenia czy kupione z 8% czy 23% VATem. Zawsze sprzedawca będzie sie migał, a inwestor kombinował jak wyrwać kasę/naprawę/ wymianę itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich uzytkownikow kotla RBR dopiero sie zarejestrowalem na wasze forum szukam dobrego kotla z podajnikiem dlatego tu jestem a moje pytanie do was czy na dzien dzisiejszy gdybyscie byli w moim polozeniu byscie wybrali ten kociol czy inny prosze o odpowiedz ,przymierzam sie do tego kotla od paru lat a dzisiaj nadszedl czas aby cos kupic prosze o rade jaki kociolek bedzie dla mnie najlepszy do ogrzania 270m /cztery kondygnacje/ocieplony . z gory wam dziekuje pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz może trochę więcej o tym ociepleniu, bo wiesz różnie niektórzy rozumieją dobre ocieplenie.

Czasem właśnie słyszę: panie ja mam dobrze ocieplony dom a później się dowiaduję że jest 5cm styro na bloczku żelbetonowym.

Napisz trochę więcej o domu, jakie to ocieplenie na zewnątrz, w dachu, jakie okna, jaka instalacja ( podłogówka, grzejniki ), jaki duży zasobnik na CWU i takie tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich uzytkownikow kotla RBR dopiero sie zarejestrowalem na wasze forum szukam dobrego kotla z podajnikiem dlatego tu jestem a moje pytanie do was czy na dzien dzisiejszy gdybyscie byli w moim polozeniu byscie wybrali ten kociol czy inny prosze o odpowiedz ,przymierzam sie do tego kotla od paru lat a dzisiaj nadszedl czas aby cos kupic prosze o rade jaki kociolek bedzie dla mnie najlepszy do ogrzania 270m /cztery kondygnacje/ocieplony . z gory wam dziekuje pozdrawiam wszystkich
Pisząc o samym kotle to bym wybrał jeszcze raz ten sam. Łatwość czyszczenia, łatwość podłączenia na większość ilość podłączeń na kotle, łatwe podłączenie do komina poprzez wyprowadzenie od góry z ustawianym kolanem, długa gwarancja, dobre spalanie z dedykowanym sterownikiem i najważniejsze to pomoc na forum od użytkowników. Co do serwisu to wszędzie obecny, czyli forum i telefon zawsze czynny. To tyle mogę napisać jako użytkownik od 2011 roku.

Co do mocy kotła to za mało danych, może masz OZC? Może wstępnie policz sobie http://cieplowlasciwie.pl/start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pany zerknijcie na zrzut ekranu co moge w histogramie zmienic bo cos duzo kresek pionowych.Steruje na odległosc i nie bardzo mam jak na palnik i popół zerkac http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23579bad5c3fb48f.html

 

Ja bym obniżył nadmuch zarówno w grzaniu jak i w podtrzymaniu ale są tu osoby bardziej kompetentne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...