Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Witam, pany zerknijcie na zrzut ekranu co moge w histogramie zmienic bo cos duzo kresek pionowych.Steruje na odległosc i nie bardzo mam jak na palnik i popół zerkac http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23579bad5c3fb48f.html
Sądzę że nie masz się czym przejmować, te wykresy są pewnie dla podtrzymania a nie za palenie. Tak jak wyżej kolega napisał
...

ale są tu osoby bardziej kompetentne:)

Pewnie jeszcze ktoś coś napisze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, pany zerknijcie na zrzut ekranu co moge w histogramie zmienic bo cos duzo kresek pionowych.Steruje na odległosc i nie bardzo mam jak na palnik i popół zerkac http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23579bad5c3fb48f.html

Tak jak chłopaki już napisali co najmniej ze 4 do 5 oczek w dół w grzaniu i z 5 w podtrzymaniu.

Ty nie gap się w histogramy non-stop bo wzrok stracisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......

Novy grzałem grawitacją kilka ładnych lat i wiem jak to wygląda.

Wejdzie córcia na pół godzinki pod prysznic a następny po niej za dwie godziny jak Ci ta grawitacja następny bojlerek zagrzeje.

 

...........

Miałem tutaj nie pisać, ale skoro spamujecie na potęgę wątek o SPP- to sobie pozwolę. Miałem Cię już nie ruszać, ale skoro na normalnie zadane pytanie nie potrafisz odpowiedzieć prosto i rzeczowo - Twój pech. W wątku o SPP napisałeś że palisz 2 kg swojego węgla na CWU. W wątku o ekogroszku w ubiegłym roku pisałeś że grzejesz CWU dla 7 osób ( dokładniej - dla 7 ludków ). No to teraz tak - 2 kg węgla 26 MJ to jest przy sprawności 70% około 290 litrów wody zagrzanej z temp. sieci do temp użycia ( zakładam że w sieci ma 10 stopni, a używa się w 40 stopniach ). Czyli Twoja rodzina dysponuje 43 -ma litrami ciepłej wody na głowę/ doba. Dla 7 osób normalne zużycie CWU bez kąpieli ( każdy 2 razy dziennie zęby umyć, ze 3 razy dziennie ręce, ogolić się, jakieś gotowanie i sprzątanie ) wyniesie minimum 100 - 150 litrów dziennie. No ale niech będzie 100. Półgodzinny prysznic tej córci - między 100 a 120 litrów. Mamy 220 litrów wylane. Na kąpiel całej reszty zostaje 70 litrów wody. Dla 6 osób - i pod warunkiem że zmywa zmywarka podłączona do zimnej wody. Bo przy ręcznym zmywaniu już tylko koło 30 - 40 litrów Wam zostanie. To rzeczywiście tygodniowy grafik kąpieli musicie mieć ustalony - prócz tej córci 2 osoby dziennie mogą wziąć szybciutki prysznic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córcia od roku we Wrocku mieszka, także teraz w sumie 6-tka pozostała w tym dwoje staruszków.

Co nazywasz spamem ?

Więc córcia odpada - czyli do 70 dodamy 120 które liczyłem na jej prysznic - macie 190 litrów/ doba na kąpiele dla 6 osób. Po 33 litry na głowę Wam wychodzi. Swoją drogą ciekawą masz metodę - półgodzinny prysznic córci z Wrocka jako argument w dyskusji o swoim sposobie grzania CWU podajesz.... A spamem jest wszystko co w wątku o SPP piszesz - Każdy Twój post i każde Twoje słowo tam napisane jest zwykłym spamem służącym do tego, żeby wątek nie trzymał tematu i żeby już nikomu nie chciało się szukać żadnych konstruktywnych uwag na temat samego sterownika, jego ustawiania itp. Zalaliście wątek potokiem gówna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc córcia odpada - czyli do 70 dodamy 120 które liczyłem na jej prysznic - macie 190 litrów/ doba na kąpiele dla 6 osób. Po 33 litry na głowę Wam wychodzi. Swoją drogą ciekawą masz metodę - półgodzinny prysznic córci z Wrocka jako argument w dyskusji o swoim sposobie grzania CWU podajesz.... A spamem jest wszystko co w wątku o SPP piszesz - Każdy Twój post i każde Twoje słowo tam napisane jest zwykłym spamem służącym do tego, żeby wątek nie trzymał tematu i żeby już nikomu nie chciało się szukać żadnych konstruktywnych uwag na temat samego sterownika, jego ustawiania itp. Zalaliście wątek potokiem gówna.

Myślałem Kobra ze tylko ja to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się trzymaj :)
To raczej Ty się grafiku trzymaj. Mam dosyć doświadczenia w obsłudze kotła na ekogroszek żeby wiedzieć czego ja się mam trzymać. Kiedy Kaszpir pisze że na CWU zużywa 1,8 do 2 kilo węgla - wierzę mu. Bo sam pisze że to na rodzinę 2 + 2, że ma mały ( bodaj 80 litrów ) bojler i bardzo oszczędzają wodę - oszczędne baterie, tylko prysznice i to oszczędne - z zakręcaniem wody podczas namydlania itp. To jest realne zużycie przy takim sposobie korzystania z CWU. Ale nie dla 6 osób nie oszczędzających wody. Córcia jak się okazuje w Twoim domu już nie mieszka. Powoli się wycofujesz z bredni. Zastanów się teraz czy synkowie się w domu kąpią - do tej kawalerki się przygotowując. Może już u panien przed i po się pod prysznic ładują żeby w domku taniej było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Wy wiecie jak i kto się u mnie kąpie ?

Co mam cały dobowy grafik podać, co jak, gdzie i kiedy ?

A kto leje po sobie cały czas wodą pod prysznicem, jak się namydlić czy szampon na włosy nałożyć.

Jednemu kobra wierzysz a drugiemu już nie ?

To tak samo jak z tym spalaniem, jeden może a drugi nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17516-najbardziej-ekonomiczne-paliwo-do-pieca-z-retortą-drugiej-generacji/#entry185232

Post "13" ..dalej sugeruje że ma 7 osób :)

aha post z dnia -02 czerwiec 2014 - 21:17

Przypomnijcie sobie statystyki pana Wiesława ze spalaniem.Jak został wyliczony, do dziś statystyk brak.Kłamca i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17516-najbardziej-ekonomiczne-paliwo-do-pieca-z-retortą-drugiej-generacji/#entry185232

Post "13" ..dalej sugeruje że ma 7 osób :)

aha post z dnia -02 czerwiec 2014 - 21:17

No i co znowu jakąś rewelację znalazłeś jak SPP ?

A co nie mam ?

Pisałem już kilka lat, dzięki Bogu wszyscy żyją w jako takim zdrowiu.

Żona z racji wykonywanej pracy, musi wykąpać się po pracy bo po dniówce wali aromatami do ciastek, także tylko krótki przysznic wieczorem, syn podobnie tyle że tam plastiki, wanna jak już pisałem bardzo sporadycznie przez mamę używana, coś jeszcze ? godziny podać czy kolor majtek żony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijcie sobie statystyki pana Wiesława ze spalaniem.Jak został wyliczony, do dziś statystyk brak.Kłamca i tyle.

Jednak XXXX Novy jesteś. Właśnie dlatego ich nie widać żeby tacy filozofowie nie mieli się czego czepiać.

Jak wejdę teraz na statystyki i wezmę je z tygodnia, wychodzi 2,2, poprzedni tydzień 2,1.

Ale jak wezmę od zasypu 17-ego maja i dodam datę zasypu jaką podaje sterownik czyli 25 czerwca wychodzi że zasobnik wystarczy na 39 dni.

Licząc zasyp 125kg/ 39dni wyjdzie coś około 3,3kg/dobę.

I co karoka kłamie ?

Nie, bo w maju było jeszcze chłodno i dogrzewał chałpe gdzie spalanie wychodziło po 7 czy 9kg/dobę i jak to wygląda ?

Tak że jakiś filozof może sobie ulżyć.

Także statystyki są moje i wara Novemu od nich.

Edytowane przez karoka65
obraźliwy wpis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...