Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A skąd Wy wiecie jak i kto się u mnie kąpie ?

Co mam cały dobowy grafik podać, co jak, gdzie i kiedy ?

A kto leje po sobie cały czas wodą pod prysznicem, jak się namydlić czy szampon na włosy nałożyć.

Jednemu kobra wierzysz a drugiemu już nie ?

To tak samo jak z tym spalaniem, jeden może a drugi nie ?

Napisałem Ci wyraźnie, dlaczego wierzę Kaszpirowi. Bo jest ich 4, mają mały bojler i oszczędzają wodę. A Ty napisałeś, że Twoja córcia na pół godziny wchodzi pod prysznic i wylewa cały baniak wody - wcześniej pisałeś że 120 czy tam 150 litrów baniak masz( okazuje się że pojemność Twojego baniaka w tym wypadku jest bez znaczenia - bo ona to jednak we Wrocławiu jakiś bojler opróżnia). I że synkowie na kawalerkę się szykując też wody nie oszczędzają ( teraz się okazuje że jednak syn to w pracy się kąpie - znaczy że tam wody nie oszczędza ). To jak niby mam Ci wierzyć? Da się spalić 2 kg - na niewielką liczbę osób i używając wody bardzo oszczędnie. Nie da się tyle spalić na 7 osób - czy tam 6 - i jak wynika z Twoich postów lejących wodę bez oszczędności. Gdybyś napisał - palę 2 kilo na 6 osób, ale syn i żona kąpią się w pracy a reszta oszczędza wodę jak tylko się da - nie miałbym nic do gadania. Ale Ty o 7 osobach, o kawalerkach synów, o półgodzinnych prysznicach córci - i przy tym wszystkim rewelacyjnym zużyciu 2 kilogramy na dobę. Tak to tylko RBR potrafi - oczywiście z Brulim czy tam eCoalem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to tylko RBR potrafi - oczywiście z Brulim czy tam eCoalem.

Nie inaczej kobra, nie inaczej.

Wieczorem też prysznic trzeba wziąć, nie ? mimo tego po pracy.

Wody zużywamy tyle ile potrzeba, bez oszczędzania.

Nie grzeję wtedy kiedy nie jest potrzebna, programator widać przecież.

W bolerze mam jakiś tam rozpraszać wody żeby dolatującą rozpraszało po baniaku, jak widzisz nie mam takich krech w dół jak np. u wuwoka że odkręcasz kran i krecha pionowa w dół od temp. wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Panie Wiesławie,daj pan pokój.Jak sztubak.Z panem i "ekipą od strucla" jest tak,że co by nie robić- wszędzie was pełno.Jak już się pojawiacie ,to syf robicie jedynie.A takie wpisy jak pana zbigmaz,że niby coś tam chce kupić i coś go tam w DTR ciekawi-są cienkie jak barszcz i obrażają każdego inteligentnego gościa.Głupek by się nie zorientował -po co one tam są.

Szkoda tylko,że jak pan z "ekipą od strucla" się pojawiacie,nie odpisujecie na posty związane z działaniem automatu ecoal.Ani pan,ani zbigmaz (no tu się nie dziwię,minertu mu nie dostarczył wiedzy) ,nawet Grzegorz wije się jak piskorz i nie chce tematu przebijania temp o 5deg -zamiast oscylacji i pracy ciągłej wokół zadanej-wytłumaczyć :)

 

Ja tam znawcą sterowników ani kotłów nie jestem,po dwa miałem jedynie-ale pan i owszem.Niech pan założy ranking,ja rozumiem ,że forum pana zniewoliło i uzależniło,mógłby pan wspomóc takim rankingiem kupujących...A nie ciągle ten RBR i ecoal...Do znudzenia ;)

Otwartym trzeba być,nie zacofanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inaczej kobra, nie inaczej.

Wieczorem też prysznic trzeba wziąć, nie ? mimo tego po pracy.

Wody zużywamy tyle ile potrzeba, bez oszczędzania.

Nie grzeję wtedy kiedy nie jest potrzebna, programator widać przecież.

W bolerze mam jakiś tam rozpraszać wody żeby dolatującą rozpraszało po baniaku, jak widzisz nie mam takich krech w dół jak np. u wuwoka że odkręcasz kran i krecha pionowa w dół od temp. wody.

Te krechy pionowe to prysznice lub kąpiel w wannie.Niestety nie umiem wypełnić wanny woda ciepła bez ubytku jej w bojlerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Niema Novy i nie będzie tak jak nie było podglądu Twojego sterownika, taka sama sytuacja podobna, jest tylko Twój i wara mi od niego.

 

Sterownik miałem udostępniony tak długo,póki pan nie zaczął wytykać ile razy na dobę i jakie zmiany robię.Wtedy o zasadzie cytowanej powyżej pan nie pamiętał,niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się tak tego spadku u Wuwoka uwiesił? Widziałeś do ilu mu spadło? Do 46,5 stopnia. To i tak jest dość znacznie powyżej temperatury użycia CWU, czyli baniak nadal był gotów na kolejną kąpiel kolejnej osoby. Ty o ile dobrze widziałem grzejesz baniak do 47 - i jest dobrze? A u Wuwoka 46,5 zaraz po dużym rozbiorze jest źle? Weź się zastanów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się tak tego spadku u Wuwoka uwiesił? Widziałeś do ilu mu spadło? Do 46,5 stopnia. To i tak jest dość znacznie powyżej temperatury użycia CWU, czyli baniak nadal był gotów na kolejną kąpiel kolejnej osoby. Ty o ile dobrze widziałem grzejesz baniak do 47 - i jest dobrze? A u Wuwoka 46,5 zaraz po dużym rozbiorze jest źle? Weź się zastanów.

Kobra a gdzie ja napisałem że jest u niego źle ?

Co napisałem że nie podoba mi się to że do pełnej temp. dochodzi godzinami, nie każdemu to odpowiada, w tym mnie dlatego też nie kombinuję z odchudzaniem parametrów ( zminimalizowaniu mocy ) żeby mi się kocioł zbierał godzinę, ma kopnąć trochę mocniej dogrzać i stać.

Mi się tak podoba i mi tak odpowiada, Wam nie musi ani nikomu innemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam znawcą sterowników ani kotłów nie jestem,po dwa miałem jedynie-ale pan i owszem.Niech pan założy ranking,ja rozumiem ,że forum pana zniewoliło i uzależniło,mógłby pan wspomóc takim rankingiem kupujących...A nie ciągle ten RBR i ecoal...Do znudzenia ;)

Otwartym trzeba być,nie zacofanym.

Jarecki prowadzi ranking sterowników, można znaleźć na forum, także każdy może odnaleźć.

A coście się tak zacietrzewili na tego RBRa i eCoala. co ja tylko jeden piec sprzedaję, co on Was tak boli, ha ? :)

Skamy jareckiego mam, kotły Tilgnera, Sztokery a Wy tylko RBR i RBR :)

A zobacz ile różnych sterowników, i niektórych więcej idzie jak eCoali czy Bruli i jakoś cisza.

Dziwy panie, dziwy.

No spadam panowie, bo sobota dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki prowadzi ranking sterowników, można znaleźć na forum, także każdy może odnaleźć.

.......j.

Z tego co wiem Jarecki nie prowadzi rankingu sterowników na forum - to co prowadzi to jest przegląd sterowników. Bez porównywania i bez przyznawania lokat. Po prostu przegląd dostępnych na rynku sterowań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wiesławie,daj pan pokój.Jak sztubak.Z panem i "ekipą od strucla" jest tak,że co by nie robić- wszędzie was pełno.Jak już się pojawiacie ,to syf robicie jedynie.A takie wpisy jak pana zbigmaz,że niby coś tam chce kupić i coś go tam w DTR ciekawi-są cienkie jak barszcz i obrażają każdego inteligentnego gościa.Głupek by się nie zorientował -po co one tam są.

Szkoda tylko,że jak pan z "ekipą od strucla" się pojawiacie,nie odpisujecie na posty związane z działaniem automatu ecoal.Ani pan,ani zbigmaz (no tu się nie dziwię,minertu mu nie dostarczył wiedzy) ,nawet Grzegorz wije się jak piskorz i nie chce tematu przebijania temp o 5deg -zamiast oscylacji i pracy ciągłej wokół zadanej-wytłumaczyć :)

 

Ja tam znawcą sterowników ani kotłów nie jestem,po dwa miałem jedynie-ale pan i owszem.Niech pan założy ranking,ja rozumiem ,że forum pana zniewoliło i uzależniło,mógłby pan wspomóc takim rankingiem kupujących...A nie ciągle ten RBR i ecoal...Do znudzenia ;)

Otwartym trzeba być,nie zacofanym.

Dla mnie obojętnie co byś nie napisał to i tak zostaniesz taki sam.

Może wtedy głupek zrozumie po co są moje wpisy.

Do ciebie i tak co bym nie napisał to i tak nie zrozumiesz.

Pozdrawiam głupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wiesławie,daj pan pokój.Jak sztubak.Z panem i "ekipą od strucla" jest tak,że co by nie robić- wszędzie was pełno.Jak już się pojawiacie ,to syf robicie jedynie.A takie wpisy jak pana zbigmaz,że niby coś tam chce kupić i coś go tam w DTR ciekawi-są cienkie jak barszcz i obrażają każdego inteligentnego gościa.Głupek by się nie zorientował -po co one tam są.

Szkoda tylko,że jak pan z "ekipą od strucla" się pojawiacie,nie odpisujecie na posty związane z działaniem automatu ecoal.Ani pan,ani zbigmaz (no tu się nie dziwię,minertu mu nie dostarczył wiedzy) ,nawet Grzegorz wije się jak piskorz i nie chce tematu przebijania temp o 5deg -zamiast oscylacji i pracy ciągłej wokół zadanej-wytłumaczyć :)

 

Ja tam znawcą sterowników ani kotłów nie jestem,po dwa miałem jedynie-ale pan i owszem.Niech pan założy ranking,ja rozumiem ,że forum pana zniewoliło i uzależniło,mógłby pan wspomóc takim rankingiem kupujących...A nie ciągle ten RBR i ecoal...Do znudzenia ;)

Otwartym trzeba być,nie zacofanym.

 

To co chcesz wiedzieć na temat tego przebijania? Wszyscy go rozumieją, ale ty nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra a gdzie ja napisałem że jest u niego źle ?

Co napisałem że nie podoba mi się to że do pełnej temp. dochodzi godzinami, nie każdemu to odpowiada, w tym mnie dlatego też nie kombinuję z odchudzaniem parametrów ( zminimalizowaniu mocy ) żeby mi się kocioł zbierał godzinę, ma kopnąć trochę mocniej dogrzać i stać.

Mi się tak podoba i mi tak odpowiada, Wam nie musi ani nikomu innemu.

Nie czaisz bazy. Wuwok sam pisał że zrezygnował z obniżania dawki, ja obecnie palę dawką 1 do 6 - nie chodzi o to żeby dawkę obniżać. Grzanie CWU grawitacją powoduje, że nadmiar ciepła z kotła stale jest odbierany przez bojler. Także i ten nadmiar który kocioł produkuje podczas palenia dawki niezbędnej do utrzymania go w ruchu. To dlatego Darase po przejściu na grawitację zauważył obniżenie spalania. Grzanie przebiega może i wolniej, ale bojler jest nagrzany w całej swojej objętości. Do samego dna. To dlatego Wuwok napisał, że ma jakby więcej wody. Grzanie pompą przy standardowo na górze baniaka umieszczonym czujniku powoduje, że stop grzania następuje kiedy zagrzeje się góra baniaka. Woda bliżej dna jest znacznie chłodniejsza. I druga sprawa - jaki jest cel takiego grzania. Zobacz, jak duży musi być spadek temperatury CWU żeby spowodować wzrost spalania do 0,2 kg/ h. Przy niewielkim rozbiorze kocioł praktycznie nie reaguje - nadal pali 0,1 kg/h. To jest wykorzystanie warunków grawitacji i wymiany ciepła: mała różnica temperatur - niewielki przepływ i wolna wymiana. Im większa różnica - tym wyższy przepływ i lepsza wymiana. Czyli - im bardziej potrzebujesz szybszego grzania tym ono robi się szybsze - bo tak to natura wymyśliła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra wykładów to mi nie musisz tu pisać, co nie co obiło mi się o uszy :)

Czy każdy ma czujnik na górze bojlera ? nie.

Mój np. ma na środku bocznego dekla i w głęboko w kapilarze.

Ja nie twierdzę że jest źle że grzejecie grawitacją, mi np. to nie odpowiada, Tobie czy komuś innemu może tak pasuje ale czy wszyscy którzy mają inaczej to matoły ?

Tak jakbym Arturka czytał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra wykładów to mi nie musisz tu pisać, co nie co obiło mi się o uszy :)

Czy każdy ma czujnik na górze bojlera ? nie.

Mój np. ma na środku bocznego dekla i w głęboko w kapilarze.

Ja nie twierdzę że jest źle że grzejecie grawitacją, mi np. to nie odpowiada, Tobie czy komuś innemu może tak pasuje ale czy wszyscy którzy mają inaczej to matoły ?

Tak jakbym Arturka czytał :)

A gdzie napisałem że matoły? Sam pompą grzałem parę lat zanim zacząłem grawitacją. I też musiałem dla czujnika nowe miejsce zrobić - mój baniak fabrycznie miał kapilarkę niemal na samej górze, w dodatku dość blisko miejsca przyłącza zasilania płaszcza z kotła. W dziesięć minut po załączeniu pompy zdawało się mu że jest zagrzany. I po jednym prysznicu już był z powrotem zimny. Kicha totalna to była, więc przeniosłem czujnik prawie że na dno. Ale wtedy znów ostrą zimą po dużym rozbiorze CWU kocioł zaczynał sapać. Pomogła mi awaria załączania pompy CWU w sterowniku ST 37 - tymczasowo złożyłem na grawitacji. I tak już zostało - bo zrobiło się naprawdę dobrze. Nie wymyśliłem tego - samo się wymyśliło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze dożyję jak Twoje dzieciaki dorosną i będziesz miał w domu kawalerkę.

Skończy się Twoja teoria jednej pompki i dogrzewanie CWU grawitacją.

No chyba że wprowadzisz grafik do kąpieli.

Na razie to sobie ktoś łapki ochlapie dwa czy trzy razy w firmie na zmianę i to wszystko.

Novy grzałem grawitacją kilka ładnych lat i wiem jak to wygląda.

Wejdzie córcia na pół godzinki pod prysznic a następny po niej za dwie godziny jak Ci ta grawitacja następny bojlerek zagrzeje.

Tak to kolego będzie wyglądać.

Szybciutko Ci się znowu orientacja zmieni.

......

Tak żeby uzupełnić - z tego cytatu to wynika że raczej Ty uważasz grzejących CWU grawitacyjnie za matołów - ewentualnie za brudasów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...